Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

10 kaşık kepeğe 2 kaşık yoğurt 2 yumurta biraz kabartma tozu koydum
birazda peynir .top yapamadım zıvık oldu ama şekilsiz şekilsiz koydum.
tad pek yok ama yoğurtla yedim 1 tane.
kepek çok ama günde 1 yemeği düşünüyorum.

bolll bolll yağlı nutellalı ekmek,sabah poğaça simit yemeğe alışkınım.sanki gözümde bi buğulanma var başım ağır

10 kaşık kepeğe 2 kaşık yoğurt 2 yumurta biraz kabartma tozu koydum
birazda peynir .top yapamadım zıvık oldu ama şekilsiz şekilsiz koydum.
tad pek yok ama yoğurtla yedim 1 tane.
kepek çok ama günde 1 yemeği düşünüyorum.

bolll bolll yağlı nutellalı ekmek,sabah poğaça simit yemeğe alışkınım.sanki gözümde bi buğulanma var başım ağır
Aaaaah ah hangimiz alışık değiliz ki onlara :KK70: O yüzden buradayız zaten :KK70: Regl dönemindeyim zaten nutellalar dans ediyor gözlerimin önünde.

kızlar 1 günde 1.5 kilo az çıktım
aslında atak bitince tartılcaktım ama denk geldi bu sabah tartıldım

bu 1.5kiloyu verdiğimi düşünmüyorum.
yani bilmiyorum.
su kaybı mı acaba
bu gün daha çok içicem suyu.dün daha az içmiştim

bayanlar merhaba. araştırma yaparken tesadüfen gördüm. bende bir zamanlar dukan yaptım çok güzelde sonuç aldım. ama sonra ne kadar istesemde yapamadım. yulaf kepeği midemi bulandırıyo yiyemiyorum.üstelik yiyecek pek bişey bulamnıyorum.bi zamanlar bu şekilde 70 e düşmüştüm şimdi 82 yim :KK43: bana da yardımcı olur musunuz

Tavuktan gına geldi.çok severdim eskiden.ancak az sarımsaklı yogurtun icine didikleyip kirmizi pul biberle yiyebiliyorum.seyirin 4 günü bugun ne yiyecegimi dusunmekten yememegi tercih eder bir hale geldim iyi haber spora yuruyusle basladim ins devami gelecek sevgiler

yani bilmiyorum.
su kaybı mı acaba
Atakta verilen hizli kilolar su ve yag... odemi söküyor vucuttan

yani bilmiyorum.
su kaybı mı acaba
Sen ataktasın ya zaten atakta verilenin çoğu sudur.

yani bilmiyorum.
su kaybı mı acaba

arkadaşlarımın da dediği gibi atak haftasında vücuttan sadece fazla su atılıyor..bu evre senin diyete motive olmanı ve psikolojik olarak iyi bir başlangıç yapmanı sağlıyor..yağlar seyir evresinde gitmeye başliicak hiç merak etme..bol bol su içmeye devam..

Tavuktan gına geldi.çok severdim eskiden.ancak az sarımsaklı yogurtun icine didikleyip kirmizi pul biberle yiyebiliyorum.seyirin 4 günü bugun ne yiyecegimi dusunmekten yememegi tercih eder bir hale geldim iyi haber spora yuruyusle basladim ins devami gelecek sevgiler

yağsız kıymayla içine bol baharat ve biraz soğan koyup köfte yapabilirsin aslında..ya da yine yağsız kıymayı kavurup yumurta kırabilirsin üstüne..light hindi füme alıp, içine yağsız lor koyup sigara böreği gibi sarabilir ve fırında kızartabilirsin..bir de poşette tavuğu her seferinde farklı baharatlarla tatlandırıp tadını değiştirerek yiyebilirsin..aslında biraz araştırınca seçenek çok, pes etmeyin..daha yolun çok başı atak evresi..seyir evresinde işin içine sebze giriyor diye çok da sevinmemek lazım, çünkü yine sebzeden çok protein yemek gerekiyor..kısaca proteinle bir çok çeşit yapmayı araştırmak gerekiyor..

yağsız kıymayla içine bol baharat ve biraz soğan koyup köfte yapabilirsin aslında..ya da yine yağsız kıymayı kavurup yumurta kırabilirsin üstüne..light hindi füme alıp, içine yağsız lor koyup sigara böreği gibi sarabilir ve fırında kızartabilirsin..bir de poşette tavuğu her seferinde farklı baharatlarla tatlandırıp tadını değiştirerek yiyebilirsin..aslında biraz araştırınca seçenek çok, pes etmeyin..daha yolun çok başı atak evresi..seyir evresinde işin içine sebze giriyor diye çok da sevinmemek lazım, çünkü yine sebzeden çok protein yemek gerekiyor..kısaca proteinle bir çok çeşit yapmayı araştırmak gerekiyor..
Çok haklısın. Ben bazen sebze günlerinde bildiğimiz basit salatalığı fazla kaçırıyorum. Badem salatalıkları küçük küçük çok sevdiğimden. Ki başka bir sebze de yemiyorum o günlerde ama hemen artı falan görüyorum.

tamam başlıyorum o zaman :)

ben daha önce 2 sene önce yani dukan yaptım yaklşalık 20 gün yaptım ve çok güzel sonuç aldım. sonra kaç kere denesemde yapamadım en fazla 4 gün yapabildim. şimdi tekrar yapsam mı diyorum. dukanı seviyorum çünkü hem çabuk sonuç verdiriyo hemde sıkılaştırıp daha ince gösteriyo. sizce ne yapmalıyım. ve kendimde o gücü göremiyorum sizce becerebilir miyim

ben daha önce 2 sene önce yani dukan yaptım yaklşalık 20 gün yaptım ve çok güzel sonuç aldım. sonra kaç kere denesemde yapamadım en fazla 4 gün yapabildim. şimdi tekrar yapsam mı diyorum. dukanı seviyorum çünkü hem çabuk sonuç verdiriyo hemde sıkılaştırıp daha ince gösteriyo. sizce ne yapmalıyım. ve kendimde o gücü göremiyorum sizce becerebilir miyim
Sen yapabilir misin bunu bilemeyiz, ama şunu biliyorum ki ne kadar deneyip bırakırsan o kadar gerçekten yapmaya kalktığında az fayda görürsün.

20 ya da 4 gün diye bişey olamaz dukan diyetinde maalesef..ben başlayalı 3-4 ay olacak sanırım..öncesinde hem kitabını hem de çeşitli blogları, forumları okudum ve araştırdım sürekli..kendime ugun olduğuna, sağlıklı olduğuna ve yapabileceğime inandım, başladım..yarım bırakmadım, 3. evresine geçtim ve bunun daha hayat boyu sürecek olan son evresi var..yani dukan bir hayat biçimi olmak zorunda..başlayıp başlayıp bırakmak bir fayda sağlamayacağı gibi çok daha kötü sonuçlar doğurabilir..eğer kendinizden eminseniz, sonuna kadar devam edecekseniz başlayın derim ben..yoksa kendinize çok zarar verirsiniz, yoyo etkisi yaşarsınız, gitgide kilo vermeniz zorlaşır..

dukanı daha önce denemediğim için pişmanım.
açlık hiç yok.
sadece 2 çocuk esş ayrı yemekler kendine ayrı yemek olmuyo.
ben et yerken çocuklara çorba sebze olmuyo.
1 akşam yemeğimde 30 liralık et yedik.
haa çok değil aileme herşey feda.
ama hergün et yememiz geektiği için üstüste binince biraz tuzlu olucak

dukanı daha önce denemediğim için pişmanım.
açlık hiç yok.
sadece 2 çocuk esş ayrı yemekler kendine ayrı yemek olmuyo.
ben et yerken çocuklara çorba sebze olmuyo.
1 akşam yemeğimde 30 liralık et yedik.
haa çok değil aileme herşey feda.
ama hergün et yememiz geektiği için üstüste binince biraz tuzlu olucak
Çok haklısın canım. Kırmızı etten çok balık ve tavuğa ağırlık verebilirsiniz mesela. Biz kurban etini çok almıştık. Üç payımız vardı dananın yarısı bizim oldu. Onu tüketiyoruz, yoksa kasaptan zor.

yarın öğlende kek ve lht kola var.

splenda sanırım tatlandırıcıyı aldım.
1.5 kaşık koydum keke 2de olabilirmiş.
ama idare edicem artık

X