Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

ben havuç düşünmüştüm
sulu köfte falan yapıp da ama :/
neyse gerek yok :KK70: salça katarım mis gibi olur

canım 1 hafta daha aynı şekilde devam et, sonrasında bi yumruk harekatı iyi olabilir..ben ööle yapmıştım hatırlarsan..ama kendine 1 hafta daha ver..biliyorum uzadıkça uzuyo ama aynısı bana da oldu..1-2 kilo için 1 ay uzadı seyir evrem resmen...
Artık cidden 60da kalacakmışım veremeyecekmişim gibi geliyor. Bktım bugün kayıtlarıma iki hafta olmuş :KK43:

Şimdi anlamadığım bir şey var. Ben şimdi bile bir eksi bir artı görüyorum herşeye uyarak. Güçlendirmeye geçince ne olacak bana? Nasıl kilo almam ki yani o kadar değişik şey yiyerek. Hiç mantıklı gelmiyor. Yani dukana çok güveniyorum orası ayrı ama. Bilemiyorum ki, şimdi bile böyleyse ilk ödül öğünümden sonra direk artışa geçerim gibi geliyor.

Şimdi anlamadığım bir şey var. Ben şimdi bile bir eksi bir artı görüyorum herşeye uyarak. Güçlendirmeye geçince ne olacak bana? Nasıl kilo almam ki yani o kadar değişik şey yiyerek. Hiç mantıklı gelmiyor. Yani dukana çok güveniyorum orası ayrı ama. Bilemiyorum ki, şimdi bile böyleyse ilk ödül öğünümden sonra direk artışa geçerim gibi geliyor.
eski sayfalarda bi msj okumuştum.geri döndüm aradım aradım yok bulaadım
çinde yaşayan biri yazmıştı
saçları dökülmüş ve hemorait olmuş
sanırım54ten 57 ye çıkmış ama çok yağlandım diyodu
aldığım her kikoyu yağ olarak aldım daha şişman duruyorum yazmıştı.korktum.

Bence çok uzun süre yapılmamalı

sonuçta ne olursa olsun birden beslenme şeklini değiştiirnce kilo alımı olur
vucutdun yağa da ihtiyacı olduğu için
giren yağı depolar
bence 6 ay ideal bir zaman
ama sonrasında da direk normal yemeğe değilde
atıyorum biraz da karatay yapıp sonra normale dönmeli

canım endişeni çok iyi anlıyorum..ben de aynı durumdaydım tamamen..4. haftamı geçiriyorum güçlendirmede..yarın sp günüm, cuma tartılıcam yine..şimdilik bi artış yok çok şükür..üstelik 2 hafta önce düşüş bile oldu..ödül günlerinde nasıl çok yediğimi de belirtmiştim..kilo gibi değil de gram olarak oynarım gibi geliyor bu hafta da..o kadar da çok normal sanırım..sen de ööle olucaksın bence..bikaç gr + bikaç gram - olucak zaman içinde..bu şekilde oturtucaz inşallah kilomuzu..

bu arada internette biraz araştırma yaptım
bağsur olmamak için bitki çaylarından faydalanın yazıyordu kabuz olunmazsa bağsur ihtimali de azalırmış

saç dökülmesi kemik erimesi falan da kalsiyum eksikliğinden oluyormuş
ve yediğimiz sebze meyvelerden %12 civarı süt peynir vs tüketiminden de %70 civarı kalsiyum alınıyormuş
yani diyet süresince süt yoğurt ve peynir yemeyi ihmal etmezsek
bu tarz sorunlarla olabildiğine az karşılaşırız

Aldığı kiloyu ne olarak almayı bekliyordu acaba :KK70: Güçlendirmeyi yapmamış bence o, o noktaya dikkat etmek lazım böyle yazılarda. Bazen insanlar kötü niyetli oluyor cidden, güçlendirme bile yapmadan diyeti kötülüyor yarıda bırakınca kilo aldım diye.

Bence çok uzun süre yapılmamalı

sonuçta ne olursa olsun birden beslenme şeklini değiştiirnce kilo alımı olur
vucutdun yağa da ihtiyacı olduğu için
giren yağı depolar
bence 6 ay ideal bir zaman
ama sonrasında da direk normal yemeğe değilde
atıyorum biraz da karatay yapıp sonra normale dönmeli
Zaten güçlendirme öyle birşey ya. Sen güçlendirmeden de sonra mı diyorsun?

canım endişeni çok iyi anlıyorum..ben de aynı durumdaydım tamamen..4. haftamı geçiriyorum güçlendirmede..yarın sp günüm, cuma tartılıcam yine..şimdilik bi artış yok çok şükür..üstelik 2 hafta önce düşüş bile oldu..ödül günlerinde nasıl çok yediğimi de belirtmiştim..kilo gibi değil de gram olarak oynarım gibi geliyor bu hafta da..o kadar da çok normal sanırım..sen de ööle olucaksın bence..bikaç gr + bikaç gram - olucak zaman içinde..bu şekilde oturtucaz inşallah kilomuzu..
Senin burada olman çok iyi gerçekten benim için :) Kendimin iki ay sonraki hali :KK70: İnşallah öyle olabilirim ve almam.

bu arada internette biraz araştırma yaptım
bağsur olmamak için bitki çaylarından faydalanın yazıyordu kabuz olunmazsa bağsur ihtimali de azalırmış

saç dökülmesi kemik erimesi falan da kalsiyum eksikliğinden oluyormuş
ve yediğimiz sebze meyvelerden %12 civarı süt peynir vs tüketiminden de %70 civarı kalsiyum alınıyormuş
yani diyet süresince süt yoğurt ve peynir yemeyi ihmal etmezsek
bu tarz sorunlarla olabildiğine az karşılaşırız
Saç dökülmesi klsiyum eksikliği dışında da bir çok sebepten olabiliyor. Kilo vermek ise en çok karşılaşılan sebeplerden. Yani dukan diyeti değil aslında saç dökülmesine sebep olan. Fazla miktarda kilo verdiğimiz için dökülüyor. Bende hiç saç dökülmemde artış olmamıştı mesela. Aylarca da olmadı. Verdiğim kilo onbeşi geçtikten sonra dökülmeye başladı biraz. Ama şimdi kestirdim falan düzeldi yine.

Evet güçlendirmeden sonra da direk normal yemek değilde bünyeyi alıştıra alıştıra

zaten güçlendirmeden sonra "koruma" denen aşamaya geçicez..dukan diyor ki: "aynı sebepler her zaman aynı sonuçları doğurur. siz eğer eski yaşamınıza, eski yeme alışkanlıklarınıza dönerseniz tekrar kilo almanız kaçınılmaz."..ne kadar doğru bir tespit..zaten hayat boyu kilo verip verip alma nedenimiz bu değil mi? kilo verdik ne güzel deyip hooop eski alışkanlıklarımıza dönmemiz..bu yüzden bu diyette koruma aşaması var..ve bence en önemli aşama..hayat boyu devam edicez buna..dikkat edicez yediklerimize, tabi ki ödüllerimiz olucak her zaman, ama hep dikkatli olucaz ve saf protein perşembelerini atlamiicaz..yoksa kesinlikle "aynı sebepler aynı sonuçları doğurur" net...

seyir döneminde izinli yiyecekler nelerdir

Ödül var mı
Çok site gezdim
Çok sayfa okudum
Kafam karıştı

Testi yapamadığımı söylemiştim
Boyumu cmye
Kilomu kgye çeviremedim
Yanlarında herhangi bi buton yoktu
Kalan heşeyi tamdı

ben regimedukan sitesinde yaptım doğru mu sonuç bilmiyorum ama

dün 4 kaşık yulaf kepeğinden ekmeğimsi bişey denemesi yaptım :)
ilk krep denedim yenecek kadar oldu ama lezzetli dğeildi kalanı da
fırında pişirdim onlr daha iyi oldu :)
dün akşam 1 palamut limon sıktım birkaç damla üzerine
krep yumurta ve süt vardı içinde
bir parça da light dil peyniri yedim

sabah da kahvlatı yapamadım ekmeklerim 4 taneydi ikisi bugünün ikisi de yarının
1 tane yanımda getirdim
bir parça peynirle ekmeğin yarısını yedim
:)

ben regimedukan sitesinde yaptım doğru mu sonuç bilmiyorum ama

dün 4 kaşık yulaf kepeğinden ekmeğimsi bişey denemesi yaptım :)
ilk krep denedim yenecek kadar oldu ama lezzetli dğeildi kalanı da
fırında pişirdim onlr daha iyi oldu :)
dün akşam 1 palamut limon sıktım birkaç damla üzerine
krep yumurta ve süt vardı içinde
bir parça da light dil peyniri yedim

sabah da kahvlatı yapamadım ekmeklerim 4 taneydi ikisi bugünün ikisi de yarının
1 tane yanımda getirdim
bir parça peynirle ekmeğin yarısını yedim
:)
Dil peyniri dışında doğru canım bir sorun yok.

X