Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Ewt yemicem kararliyim :KK66: ya bide sizin yaptiginiz kek warsa tarifini yazarmisiniz gecmisi okudum goremedim artik tatli aramaya basliyorum

eğer mikrodalga kullanmak istemiyosan çok kolay bi kek tarifi de ben veriyim..bu tarife istersen kakao da ekleyebilirsin:

Malzemeler:
1 çay kaşığı kabartma tozu
1 yumurta
3 çorba kaşığı yulaf kepeği
1 çorbakaşığı tatlandırıcı
2-3 kaşık light yoğurt

Yapılışı:
Fırını 180 derecede ısıtın
Tüm malzemeleri bir kasede pürüzsüz bir hale gelen kadar karıştırın
Cookie kaplarını peçete ile yağlayıp muffin tepsisine paylaştırın (ben 8 e böldüm)
Fırında minimum 15 dakika pişirin

Salata ve lahana turşusu yenir mi sebze günlerinde.
Tuzsuz olmuş zaten kendim yapmıştım.
Bide ev salçası
Ve ayrıca üzerinde sekersiz yazan boğaz pastili

Salata ve lahana turşusu yenir mi sebze günlerinde.
Tuzsuz olmuş zaten kendim yapmıştım.
Bide ev salçası
Ve ayrıca üzerinde sekersiz yazan boğaz pastili
Sebze günlerinde yiyebilirsin ama miktarına dikkat et ödem ypmasın. Salata turşusunu zaten atakta da üç tane yiyebilirsin. Salça yiyebiliyoruz. Protein günlerinde bir tatlı kaşığını geçmemek lazım. Katkısız olacak ama. Boğas pastilinden emin değilim üzerinde yazıyordur herhalde karbonhidrat içeriyor mu.

40dk uzaklıkta kipaya gittim.
Kepek yok süttozu yok
Hindi füme yok olanlarımda içinde patates nişastası vardı
Pınar süttozo yok

Kepeğı alabileceğim bi site varmı netten

Bu diyette yağ var ki. Balık tükettiğiniz zaman az yağlı balık tüketmek zorunda değilsiniz, somon da yiyebilirsiniz ki en yağlı balıktır. Ayrıca bir tatlı kaşığı zeytinyağı da tüketebilirsiniz. Ayrıca yağ tüketmemek değil diyet yaparken protein tüketmemek kas kaybına sebep olur.

Bu arada dün gün vardı bende bir sürü kalorili yiyecekler yapmıştım, kendimle gurur duydum en ufak bile tatmadim .kalan pideler de dagittim komşulara. Bugün seyir 4 kalan sebzeleri bitirmeye çalışıyoruz malum 5 gün saf protein geliyor. Şimdilik verdiğim 3 kilonun 1 ini aldım. Inşallah geri veririm.

Bu arada dün gün vardı bende bir sürü kalorili yiyecekler yapmıştım, kendimle gurur duydum en ufak bile tatmadim .kalan pideler de dagittim komşulara. Bugün seyir 4 kalan sebzeleri bitirmeye çalışıyoruz malum 5 gün saf protein geliyor. Şimdilik verdiğim 3 kilonun 1 ini aldım. Inşallah geri veririm.
Hiç kaçamak yapmamışsın tebrikler :KK70: Sebze günlerinde sebzeyi fazla kaçırmıyorsun değil mi? Her zaman yediğimiz sebzenin iki katı kadar protein tüketmemiz gerektiğini unutmayalım da. Yoksa tartıda sonuç kötü oluyor. Protein günlerinde geri verirsin hiç merak etme.

Bende patates kızartmalarını ve kalan pizzaları çöpe atarken gözlerim yaşardı.
Sabahta mis gibi kokan tostu.
Ben yemeyince çoğu şey çöpe gidiyo.
Allah günah yazmasın artık

Bende patates kızartmalarını ve kalan pizzaları çöpe atarken gözlerim yaşardı.
Sabahta mis gibi kokan tostu.
Ben yemeyince çoğu şey çöpe gidiyo.
Allah günah yazmasın artık
Bende de çok oluyor göz yaşarması :) Bazen canını acıtıyor insanın birşeylerden mahrum olmak. Ama normalde kafama takmıyorum, çünkü zamanında çok yemişim ki şimdi böyle olması gerekiyor. Ortalama miktarlarda yeseydim şimdi böyle olmayacaktım. Ve bu kalıcı bir şey de değil ki, sadece bir süre ve bu bir süre dayanırım ne olacak değil mi?

dün yine bir ödül öğünü günüydü ve yine mide fesatı ile sonuçlandı..şunu anladım ki artık bünyem çok değişmiş..eskiden olsa o yediklerim asla bu kadar rahatsız etmezdi..ama şimdi mahvoluyorum resmen..midem taş gibi oluyo, dokunamıyorum ve bugün de o şişkinlik geçmedi çok dikkat ettiğim halde..yarın ancak atlatırım sanırım..neyse bu iyi bişey aslında..demek mideyi çok küçültmüş ve vücudumu yağsız şekersiz beslenmeye çok alıştırmışım...saçmalayınca hemen error veriyo :)))

dün yine bir ödül öğünü günüydü ve yine mide fesatı ile sonuçlandı..şunu anladım ki artık bünyem çok değişmiş..eskiden olsa o yediklerim asla bu kadar rahatsız etmezdi..ama şimdi mahvoluyorum resmen..midem taş gibi oluyo, dokunamıyorum ve bugün de o şişkinlik geçmedi çok dikkat ettiğim halde..yarın ancak atlatırım sanırım..neyse bu iyi bişey aslında..demek mideyi çok küçültmüş ve vücudumu yağsız şekersiz beslenmeye çok alıştırmışım...saçmalayınca hemen error veriyo :)))
Atlatamadın sen de ödül öğünü fesatlarını:KK70: Bir ayı geçti oysa. Kilo durumu nasıl?

Günaydınnnlar

Cumartesi günü açlığın dibine vurdum kahvaltı yapmamıştım öğlen işten çıktım kuaföre gittim
yine bişey yiyemedim
dışarda bulamadım yiyecek bişey
akşam eve gittiğimde baygınlık geçirecektm
buzlukta köftem vardı onu yağsız tavada pişirdim
komple yağsız değildi ama olabildiğine az yağlı oldu
yanında yoğrut ve kola ancak kendime geldim
ve gözünü çıkarttım 9-10 tane yedim sanırım

dünde öğlen uyandık eşime paşalar gibi kahvaltı hazırladm
benim tabağım kuş kadardı
acayip zoruma gitti ama yemedim direndim
akşamda arkadaşa gittik
bir sürü bişey yapmış
yalnızca bi kekten çatalın ucuyla aldım
o da aşırı canım istiyordu regl olcam sanırım o yüzden
ama pişmanlık yok :)
çünkü tam kaçamak bile sayılmaz

kızlar merhaba bende kitabını aldım bugun yeni geldi elime de anlamadığım bişey var yorumları okudum da yine kuş kadar yiyeeceksek ne özelliği var dukanın diğer diyetlerden yani bu dukan ne anlamadım bişey

Kuş kadar yemek derken
Protein de sınır yok benim bildiğim
1 bütün tavuk yiyen
ya da 20 tane köfte yiyenler var

keza kahvaltı yaparken bende 2 yumurtadan omlet
koca bir parça beyaz peynir
yine büyük bi parça kaşar
5-6 tane siyah zeytin
2 tane yulaf kepeğinden krep
birde yağsız ızgarada yaptığım sucuk yedim

ki bir öğün bu :) kuş kadar yanlış bilgi bence

X