yaş aldıkça kilo sıkıntım olmaya başladı:( hep böyle mi olacak?

Haytımda hiç kilolu olmadım, sizi ne kadar anlayabilirim bilmiyorum ama bence olay içsel disiplinde bitiyor. ben sık sık tartılırım, bir kilo aldıysam hemen yemeyi azaltırım. Kontrol önemli… yoksa iştah ve fast food sevgisi bende de var ama altta yatan psikolojik bir sorun yoksa iştah sınırlaması tamamen beyinde biten bir şey bana göre. Ayrıca yaş aldıkça bacaklar, kemikler vücudu taşımakta zorlanacak. Bunu da düşünerek mümkün mertebe az yağlı çok kaslı olmamız gerekiyor. Genç bir insan olarak bu iradeyi gösterebilirsiniz bence

3 günlük dünya ye iç keyfine bak diyeceğim 😂😂. Gebelik döneminde olduğum için en zayıf noktam aldığım kilolar ve bitmeyen tükenmeyen yemek isteği. 🤭🤭
Maalesef yaş aldıkça ileri yaşlarda kilo vermek zorlaşıyor. Her gün dikkat etmiyoruz bu kaç kalori yarar mı zarar mı düşünmek yorabilir.
6 ay önce doğum yaptım ve doğumdan önce olduğum kilomdan daha zayıfım şu an. 20 kilo verdim doğumdan sonra o yüzden keyifle yiyin hamilelik kilosu gidiyor 😃

Haytımda hiç kilolu olmadım, sizi ne kadar anlayabilirim bilmiyorum ama bence olay içsel disiplinde bitiyor. ben sık sık tartılırım, bir kilo aldıysam hemen yemeyi azaltırım. Kontrol önemli… yoksa iştah ve fast food sevgisi bende de var ama altta yatan psikolojik bir sorun yoksa iştah sınırlaması tamamen beyinde biten bir şey bana göre. Ayrıca yaş aldıkça bacaklar, kemikler vücudu taşımakta zorlanacak. Bunu da düşünerek mümkün mertebe az yağlı çok kaslı olmamız gerekiyor. Genç bir insan olarak bu iradeyi gösterebilirsiniz bence
ben de sadece 3 ay falan kilolu oldum verdim ve sonra kilo sıkıntısı yaşamadım bu yüzden şimdi normal kiloda olsam bile yediğim içtiğimden keyif alamamaya başladım. Kontrollü olduğum halde böyle olması da canımı sıkıyor zaten şimdi de kilolu değilim ama daha zayıf olduğum zamanları özlüyorum bilmiyorum 38 beden s beden kimine göre ideal çok iyi ama ben zayıf olmaya alıştığım için bana çok kötü geliyor bir de sağlık sıkıntıları

oluyor tabii ki ben o hafta tartıda + gördüğüm halde diyetime devam edip sefer tası taşıdım yanımda her yere. Çünkü başka bie çözümü olmadığını biliyordum ki 4 ayda tüm değerlerim yerine oturdu düzeldi şeker ilacını bıraktım yaşadığım sorunlar gitti şekere dair ama 1 aydır diyetisyene gitmiyorum sadece 1 kere mantı 1 kere pizza yedim direkt +2 küsür ve baygınlık hissim geri geldi. Yeme bozukluğu farklı bir durum ben onu yaşamıyorum bu yüzden bu konuda yorum yapmak istemiyorum. Diyetten başka bir çare var mı sağlık sorunlarını yenmek için. Hak ettiğimize göre ilerlemiyor tabii ama ne ekersen onu biçersin durumu var insanlar gelip bana ay bu kadar çaba gösteriyorsun boş ver zayıfsın kendini sev diyince cinlerim tepeme çıkıyor
Baygınlık hissi dediğiniz nedir?

Keşke kilolu olsam da 23 yaşında olsam 🥲
kilolu değilim ama 🤣🤣🤣🤣 kilo sıkıntım var evet sabit değil almıyorum da kendime kilolu demem 36-38 bedenim evet kimine göre fazla olabilir beni üzen şey zaten dikkat etmeme rağmen en ufak şeyde kilo almam. ben de 2 ay sonra 24üm 🙈

Yaş ilerleyince de, uzun süreli kısıtlayıcı diyetlerle de yavaşlıyor metabolizma. Biraz akışına bırakmak lazım ve bol bol hareket etmek lazım. Yeşil çay, filtre kahve gibi içeceklerle de desteklemek lazım diye düşünüyorum. Ayrıca güne mutlaka protein içerikli bir öğünle başlamalı. Sonra ki öğünlerde kan şekeri dengesine yardımcı oluyor.
zaten diyetisyenle çalışıyorum ve dikkat ediyorum sabahları protein alıyorum genel olarak akdeniz tipi besleniyorum bol hareket ediyorum hepsini yapıyorum ama hala sıkıntı yaşıyorum bu kadar çaba 1 pizza ile şak bozuluyor 😭 ömür boyu böyle mi olacak acaba bilmiyorum önceden böyle asla değildim ya ne yersem yiyeyim 2 gün dikkat etsem verirdim ben

şeker hastası var mı çevrenizde bilmiyorum ama yemek sonrası halsizlik kafamı kaldıramaz halde oluyorum aç kalınca da aynı şekilde gözüm başım kararıyor ge dönüyor halsiz oluyorum baygınlık hissi geliyor
Çok geçmiş olsun, açıkçası ben de 1 2 kez acıkınca böyle olmuştum, merak ettiğim için sordum, açıkladığınız için teşekkürler.

Çok geçmiş olsun, açıkçası ben de 1 2 kez acıkınca böyle olmuştum, merak ettiğim için sordum, açıkladığınız için teşekkürler.
eskiden sürekli böyle yaşıyordum beslenmem düzene girince düzeldi şekerim de düştü insülin direncini yendim. sürekli olursa dikkat edin sizde şeker göstergesi sanırım bu

Psikolojik destek alın, kilo sorunundan ziyade kafanızdaki idealize kadın vücudunu değiştirmeniz gerekiyor

Merhaba aslında sıkıntımı tam olarak başlıkta anlattım. Çok fazla doktora gittim bu arada. Acaba metabolizmam eskisi kadar hızlı değil mi? 23 yaşındayım ve eskiden ben çok hızlı kilo veriyordum. Boyum 181 kilom şuan 72.800 2 yıl önceye kadar 62-65 arası gidip geliyordum ideal kilom da 71. Benim vücut tipim kiloyu eşit aldığı için pek belli olmuyor ama mesela önceden kilom kalçamda bir tık daha fazla toplanırdı. Göbeğim olmazdı belim ince kalırdı. Etim sıkıydı çocukluğumdan beri spor yapıyorum ama şimdi göbeğim ve sütyen kısmı böyle yağlı. Şimdi boyum da uzun olduğu için kilo alınca yarmagül oluyorum. evet fazla değil biliyorum ama eskiden 97 kiloya kadar çıktım ama 2.5 ay gibi sürede vermiştim sonra almadım hiç aşırı sağlıksız beslenmeme rağmen. Şimdi bu kadar dikkat etmeme rağmen kilo veremiyorum ee ömrüm boyunca dikkat etmek zorunda mıyım yani sürekli hayatımda kara gölge gibi kilo sorunum mu olacak. Yediğim şeylerden keyif alamaz oldum artık ve ben boğazıma çok düşkün biriyim ailem sevgilim arkadaşlarım da öyle onlarla vakit geçirirken sanki diyet yaptığım için ortamı mutsuz ediyor gibi hissediyorum. 2 yıl önce ağır covit geçirdim hastanede yattım değerlerim çok ama çok kötüydü Kortizol kullandım ondan mıdır bilmiyorum bir çıktım 79 kilo olarak. 2 yıldır asla kilo veremez hale geldim. Doktorum şekerimin çok yükseldiğini söyledi ve değerlerimin bir obez gibi olduğunu söyledi.Pcos ve şeker başlangıcı vardı, karaciğer yağlanması vardı, böbrek ve karaciğer değerlerim çok yüksekti kanımda enfeksiyon vardı ayrıca fmf hastasıyım sürekli ilaç kullanıyorum ama önceden de kullanıyordum. Geçen ay gittim değerlerim cok düzelmiş her şey aşırı normaldi hatta doktor bile şaşırdı. Şimdi doğum kontrol hapı ve 2 antidepresan ve 1 antipsikotik ilaç kullanıyorum şeker ilacını bıraktım. Darısı bunların da başına. Bu Ağustos ayında diyete başladım ve ara vermeden diyet spor yapmama rağmen 76 kilodan 70 kiloya inebildim. Gerçekten çok dikkat ediyorum diyetisyenim bana karabuğday ve yeşil mercimek harici baklagil yazmıyor. Sadece sebze et yiyorum yumurta yiyorsam peynir yemiyorum. her gün evden çıkıp 1 saat yürüyüş yapıyorum. Spor salonuna gidiyorum ağırlık çalışıyorum sonra bıraktım aletli pilatese başladım. 1 ay önce bıraktım diyeti daha doğrusu seans almama rağmen daha gitmedim. 1 ayda sadece 1-2 kere dışarı çıkıp yemek yedim, biraz da içkiyi kaçırdım ve pat kilo aldım göbeğim yine çıktı bel oyuntum kayboldu. Benim annem teyzem anneannem vs zayıf insanlardı hiç kilo sıkıntısı çekmediler annem 45ten sonra kilo almaya başladı ama hala 36 beden. Halam aynı zamanda babamın ikizi olur o ve babaannem malesef ki kilo sıkıntısı olan insanlar onlara mı çektim bilmiyorum. Bel göbek benim önem verdiğim yerler ve göbeğim olduğu için mutsuzum ve insanlar sürekli hem bu kadar dikkat ediyorsun hem hala nasıl kilo veremedin eski haline dönemedin diyip diyip moralimi bozuyor. Diyetisyenim kilo verdin çok güzel ama zaten bizim amacımız senin sağlığın belki bu kararı vermemiş olsaydın şimdi daha kilolu olacaktın diyor. Benim gibi olan var mı ne yapıyorsunuz ömür boyu diyet mi yoksa amaaaann diyip yiyor musunuz?
Ayyy baydin ya kaç gündür sevgilim şunu dedi kv bunu yaptı diye ikide bir konu açıyorsun hayatımda senin gibi takıntılı zor birini görmedim koca derdine düşeceğine tedavi ol kv almasa almadı alıyor problem kv değil problem olan sensin o miyminti sevgilinin verilmiş sadakasi varsa zaten kurtarır yakasını senden herkes kötü bir sen iyisin şu dünyada yuh artık o adamın zerre aklı varsa kaçar zaten sanki küfür etti kadın sana Allah şifa versin o adamı da Allah kurtarsın

Ayyy baydin ya kaç gündür sevgilim şunu dedi kv bunu yaptı diye ikide bir konu açıyorsun hayatımda senin gibi takıntılı zor birini görmedim koca derdine düşeceğine tedavi ol kv almasa almadı alıyor problem kv değil problem olan sensin o miyminti sevgilinin verilmiş sadakasi varsa zaten kurtarır yakasını senden herkes kötü bir sen iyisin şu dünyada yuh artık o adamın zerre aklı varsa kaçar zaten sanki küfür etti kadın sana Allah şifa versin o adamı da Allah kurtarsın
sana mı soracağım konu açarken istediğimi açarım sana niye dert oldum bu kadar anlamadım 🤣 niye dert edindin beni söyler misin? okuma yorum yazma eski konumla alakası ne? senin seviyene inmeyeceğim söylenecek çok şey var sana ama bie de yeni hesap açmışsın uff bu kadar önemseme beni.

Psikolojik destek alın, kilo sorunundan ziyade kafanızdaki idealize kadın vücudunu değiştirmeniz gerekiyor
sorunun bu değil sağlık olduğunu defalarca yazdım ve hatta kilo veremedim halde sağlıktan motive olup devam ettiğimi de. Zaten destek alıyorum yazmışım oraya ilaç tedavisi görüyorum kendi kendime ilacı almayacağıma göre bir destek alıyorum değil mi bunun bağlantısını kurmak zor değil. Ayrıca kendimi zayıf görmek isteyebilirim de

ben de sadece 3 ay falan kilolu oldum verdim ve sonra kilo sıkıntısı yaşamadım bu yüzden şimdi normal kiloda olsam bile yediğim içtiğimden keyif alamamaya başladım. Kontrollü olduğum halde böyle olması da canımı sıkıyor zaten şimdi de kilolu değilim ama daha zayıf olduğum zamanları özlüyorum bilmiyorum 38 beden s beden kimine göre ideal çok iyi ama ben zayıf olmaya alıştığım için bana çok kötü geliyor bir de sağlık sıkıntıları
Bedenler 34ten başlıyor zaten farkındaysanız 😂 ben de hala kilolusunuz sandım. Bu boyla 36 ya da 34 olma ihtimaliniz çok az, olsanız da size yakışmaz. Yeyip yeyip kilo almamak ülkemizde yaygın bir genetik yapıya işaret etmiyor. Durumunuz normal daha ne olsun

Bedenler 34ten başlıyor zaten farkındaysanız 😂 ben de hala kilolusunuz sandım. Bu boyla 36 ya da 34 olma ihtimaliniz çok az, olsanız da size yakışmaz. Yeyip yeyip kilo almamak ülkemizde yaygın bir genetik yapıya işaret etmiyor. Durumunuz normal daha ne olsun
Değil işte kilom sabit kalmıyor çünkü sürekli alıyorum ve bende 40 beden güzel durmuyor ki. eskiden yiyip yiyip kilo almıyordum şimdi aşırı dikkat etmeme spor yapmama rağmen kilom sabit değil sürekli almaya müsait yani bıraksam 80e yolu var

sorunun bu değil sağlık olduğunu defalarca yazdım ve hatta kilo veremedim halde sağlıktan motive olup devam ettiğimi de. Zaten destek alıyorum yazmışım oraya ilaç tedavisi görüyorum kendi kendime ilacı almayacağıma göre bir destek alıyorum değil mi bunun bağlantısını kurmak zor değil. Ayrıca kendimi zayıf görmek isteyebilirim de
Bi sakin olun, bu konu özelinde de destek alabilirsiniz psikotik ilaç kullanıyorum vs demişsiniz
Okuduklarınıza bakınca kendinize işkence olmuş bu süreç milletin yiyip içmesine bile kızmışsınız
Başkası yazmış gibi bir okuyun bakalım yazdıklarınızı

Değil işte kilom sabit kalmıyor çünkü sürekli alıyorum ve bende 40 beden güzel durmuyor ki. eskiden yiyip yiyip kilo almıyordum şimdi aşırı dikkat etmeme spor yapmama rağmen kilom sabit değil sürekli almaya müsait yani bıraksam 80e yolu var
İyi de hepimiz öyleyiz zaten

Bi sakin olun, bu konu özelinde de destek alabilirsiniz psikotik ilaç kullanıyorum vs demişsiniz
Okuduklarınıza bakınca kendinize işkence olmuş bu süreç milletin yiyip içmesine bile kızmışsınız
Başkası yazmış gibi bir okuyun bakalım yazdıklarınızı
milletin yiyip içmesine hiç kızmadım sadece insanlarla aynı ortamda olunca diyet yaptığım için oyunbozan gibi hissettim onlara defalarca aman gerej yok siz yiyin dediğimde yemiyorlar mesela. Bu yüzden mutsuz ediyor çıkıntı gibiymişim gibi geliyordu. Ayrıca sürekli insanların ben bu kadar diyet yapsam incecik olurdum demesine kızıyorum. Evet işkence gibi oldu çünkü yemek yemeyi çok seviyorum yine de dayandım ama o kadar zaman uğraşıp 1 ayda 3 kiloya yakın kilo almak beni mutsuz edemez mi? benim gibi olan insanlardan fikir almak istedim dertleşmek istedim.

İyi de hepimiz öyleyiz zaten
hepinizin kilo alınca fırlayan şekeri mi var? öyleyse bu konu hakkında da dertleşmek istedim sadece olay kilo değil çünkü. aylarca her şeye dikkat edip 1 ayda 3 kilo almak çok üzdü beni

X