Düşüncesiz kayınvalide

secret0

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2021
218
96
Başka kayınvalidelerden duyup gördüğüm kadarıyla genelde hepsi çok verici oluyorlar. Mesela vericiden kastım evinde olanı hep oğlunun gelininin evine de veriyorlar. Reçel, turşu, sebze, meyve ne olursa oğlumla gelinimin de olsun kafasındalar. Ben de çevremde görüp duydukça çok hevesleniyorum. Mesela hep kızının damadının sevdiği yemekleri yapmaya çalışır bir de bunu söyler. İşte damadım sever diye yaptım, ... Kızım sever diye yaptım. Ama bana gelince diyor ki o her şeyi yer zaten secmiyo zjxkzkcjkzx
Burayı geçtim başta bahsettiğim konu (evlerimiz arabayla yakın) kendileri her şeyi alıyolar yiyolar biz de alırız yeriz ama ben istiyorum ki bizi de düşünsün beraber yiyelim diye bekledim desin biz gelince de bize özel hissettirecek jestleri olsun.
Ben onlar bize geleceği zaman hiçbir şeyi esirgemem çeşit çeşit ikramlar yaparım elimden geleni yaparım ağırlarım ona da şımarır sevinir hoşuna da gider. Ama gelirken hiçbir şey getirmez. Yaptığı her şeyi tek başlarına yiyorlar sinir oluyorum.
Benim kendi annem hiç öyle değildir başka şehirde yaşıyor ama gelirken giderken her şeyini verir paylaşır. Kendi gelemese göndermenin yollarını arar hiç boğazindan geçmez. Kv de böyle olunca çok yadirgıyorum. Ben bazen ağzımla söylerim bişey isterim tamam veriyim der bir de benim aklıma gelmez böyle şeyler falan der. Sorumsuz bir insan gibi kaygısız işte.
Mantı yaptırıyor içli köfteler su börekleri bilmem neler yaptırıyor bir de yanımda başkasına anlatırken duyuyorum işte şöyle yedik böyle güzeldi bilmem ne ayyy sinir oluyorum bu huyuna yaa. Kendimi kötü hissediyorum üvey anne gibi oluyor bazen. Neyse anlattıklarım bana mı anormal geliyor yoksa normal mi bu durum 😂😂

Son düzenleme:
Cok sukur eliniz ayaginiz tutuyorsa neden baskasindan bir beklenti icine giriyosunuzki?herkes kendi evinden sorumludur bence...yani kimse yaptigi seylerden kimseye vermek zorunda degil...ha hasta veya hamile olursun yada durumun olmaz o ayri..bence boyle dusunup kendinizi doldurmayin kayinvalidenize karsi...sevgiler

Bence normal. Çünkü sizinle aynı ailede yetişmemiş. O da öyle görmemiştir belki.
Yani siz kendi annenizle kiyaslarsaniz böyle olmaz ki.
Herkesin farklı bir tarzı var. Düşünemiyor olabilir. Ya da düşünmek zorunda da değil açıkçası.
Bunu buraya konu açacak kadar dert etmemenizi öneririm.

Kusura bakmayın ama kayınvalideniz elindekini sizinle paylaşmak zorunda değil evet paylassa hoş olur ama önemsemiyor böyle şeyleri demekki.

Bence normal. Çünkü sizinle aynı ailede yetişmemiş. O da öyle görmemiştir belki.
Yani siz kendi annenizle kiyaslarsaniz böyle olmaz ki.
Herkesin farklı bir tarzı var. Düşünemiyor olabilir. Ya da düşünmek zorunda da değil açıkçası.
Bunu buraya konu açacak kadar dert etmemenizi öneririm.
Aklıma başka dert gelmedi ben de bunu yazayım dedim
İnsanların yaptığına yediğine bakıp bize vermiyor diye bilenmek çok çiğ bir hareket.
Sizi kınadım ben.
Ama başka kvdeler çok düşünüyor bizimkinin böyle olması üzüyor belki olamaz mı belki hassasım ben

Başka kayınvalidelerden duyup gördüğüm kadarıyla genelde hepsi çok verici oluyorlar. Mesela vericiden kastım evinde olanı hep oğlunun gelininin evine de veriyorlar. Reçel, turşu, sebze, meyve ne olursa oğlumla gelinimin de olsun kafasındalar. Ben de çevremde görüp duydukça çok hevesleniyorum. Mesela hep kızının damadının sevdiği yemekleri yapmaya çalışır bir de bunu söyler. İşte damadım sever diye yaptım, ... Kızım sever diye yaptım. Ama bana gelince diyor ki o her şeyi yer zaten secmiyo zjxkzkcjkzx
Burayı geçtim başta bahsettiğim konu (evlerimiz arabayla yakın) kendileri her şeyi alıyolar yiyolar biz de alırız yeriz ama ben istiyorum ki bizi de düşünsün beraber yiyelim diye bekledim desin biz gelince de bize özel hissettirecek jestleri olsun.
Ben onlar bize geleceği zaman hiçbir şeyi esirgemem çeşit çeşit ikramlar yaparım elimden geleni yaparım ağırlarım ona da şımarır sevinir hoşuna da gider. Ama gelirken hiçbir şey getirmez. Yaptığı her şeyi tek başlarına yiyorlar sinir oluyorum.
Benim kendi annem hiç öyle değildir başka şehirde yaşıyor ama gelirken giderken her şeyini verir paylaşır. Kendi gelemese göndermenin yollarını arar hiç boğazindan geçmez. Kv de böyle olunca çok yadirgıyorum. Ben bazen ağzımla söylerim bişey isterim tamam veriyim der bir de benim aklıma gelmez böyle şeyler falan der. Sorumsuz bir insan gibi kaygısız işte.
Mantı yaptırıyor içli köfteler su börekleri bilmem neler yaptırıyor bir de yanımda başkasına anlatırken duyuyorum işte şöyle yedik böyle güzeldi bilmem ne ayyy sinir oluyorum bu huyuna yaa. Kendimi kötü hissediyorum üvey anne gibi oluyor bazen. Ama kayinpederim süper bir insandır o daha çok düşünür bizi. Neyse anlattıklarım bana mı anormal geliyor yoksa normal mi bu durum 😂😂
Boğazlarına kilit takın da sizden habersiz bir şey geçmesin. Resmen insanların yiyip ictiklerinde gözünüz kalıyor. Evlerden ırak.

Aklıma başka dert gelmedi ben de bunu yazayım dedim

Ama başka kvdeler çok düşünüyor bizimkinin böyle olması üzüyor belki olamaz mı belki hassasım ben
Kıyasa gireceksek belki onun da arkadaşının komşusunun gelini ona yapıyor götürüyor, geliyor temizliğini yapıyor. O da sizden başka gelinden görüp beklesin ister misiniz?

Of yemeği demiyorum. Mesela özel herkesin sıklıkla yapmadığı yiyecekler yemekler olur ya onlar nasıl boğazından geçiyor oğluyla gelini yokken 🤣🤣🤣

niye geçmesin mis gibi geçiyordur.
mesela millete anlatırken dediniz mi hiç ya neyse işte o özel sevdiğiniz şey bende çok severim bir dahakine beni çağır vs gibi.

Boğazlarına kilit takın da sizden habersiz bir şey geçmesin. Resmen insanların yiyip ictiklerinde gözünüz kalıyor. Evlerden ırak.
Bence benim annem aşırı aşırı düşünceli olduğu için onun da öyle olması bana anormal geliyor. Tüm yorumlardan bunu çıkardim. Keşke daha güzel dille yaklaşan bir yorum yapsaydıniz bu üslup yerine

X