Düşüncesiz kayınvalide

Benim kv ile bir sürü sorunumuz oldu birbirimize birazcık, azıcık gıcığız lafını sözünü esirgemez yapıştırır, kalp kırmak falan asla umrunda olmaz ama elimizide asla boş yollamaz, evime gelse boş gelmez, reçeli melemenliği tarlasında ekip biçtiği herşeyden azar azar verir Allah razı olsun. Bu birazcıkta karakter meselesi beni pek sevmez ama bişeyler vermektende geri kalmaz ha ama eşit mi verir hayır kızlarına doldurur verir bana ucundan azcık. Neyse hiç vermeyenlerde varmış buna da şükür 😅

Benim kv ile bir sürü sorunumuz oldu birbirimize birazcık, azıcık gıcığız lafını sözünü esirgemez yapıştırır, kalp kırmak falan asla umrunda olmaz ama elimizide asla boş yollamaz, evime gelse boş gelmez, reçeli melemenliği tarlasında ekip biçtiği herşeyden azar azar verir Allah razı olsun. Bu birazcıkta karakter meselesi beni pek sevmez ama bişeyler vermektende geri kalmaz ha ama eşit mi verir hayır kızlarına doldurur verir bana ucundan azcık. Neyse hiç vermeyenlerde varmış buna da şükür 😅
Oğlu için veriyordur size de.

Başka kayınvalidelerden duyup gördüğüm kadarıyla genelde hepsi çok verici oluyorlar. Mesela vericiden kastım evinde olanı hep oğlunun gelininin evine de veriyorlar. Reçel, turşu, sebze, meyve ne olursa oğlumla gelinimin de olsun kafasındalar. Ben de çevremde görüp duydukça çok hevesleniyorum. Mesela hep kızının damadının sevdiği yemekleri yapmaya çalışır bir de bunu söyler. İşte damadım sever diye yaptım, ... Kızım sever diye yaptım. Ama bana gelince diyor ki o her şeyi yer zaten secmiyo zjxkzkcjkzx
Burayı geçtim başta bahsettiğim konu (evlerimiz arabayla yakın) kendileri her şeyi alıyolar yiyolar biz de alırız yeriz ama ben istiyorum ki bizi de düşünsün beraber yiyelim diye bekledim desin biz gelince de bize özel hissettirecek jestleri olsun.
Ben onlar bize geleceği zaman hiçbir şeyi esirgemem çeşit çeşit ikramlar yaparım elimden geleni yaparım ağırlarım ona da şımarır sevinir hoşuna da gider. Ama gelirken hiçbir şey getirmez. Yaptığı her şeyi tek başlarına yiyorlar sinir oluyorum.
Benim kendi annem hiç öyle değildir başka şehirde yaşıyor ama gelirken giderken her şeyini verir paylaşır. Kendi gelemese göndermenin yollarını arar hiç boğazindan geçmez. Kv de böyle olunca çok yadirgıyorum. Ben bazen ağzımla söylerim bişey isterim tamam veriyim der bir de benim aklıma gelmez böyle şeyler falan der. Sorumsuz bir insan gibi kaygısız işte.
Mantı yaptırıyor içli köfteler su börekleri bilmem neler yaptırıyor bir de yanımda başkasına anlatırken duyuyorum işte şöyle yedik böyle güzeldi bilmem ne ayyy sinir oluyorum bu huyuna yaa. Kendimi kötü hissediyorum üvey anne gibi oluyor bazen. Neyse anlattıklarım bana mı anormal geliyor yoksa normal mi bu durum 😂😂
fazla beklenti içine girmişsiniz kuruntu yapmayın

Başka kayınvalidelerden duyup gördüğüm kadarıyla genelde hepsi çok verici oluyorlar. Mesela vericiden kastım evinde olanı hep oğlunun gelininin evine de veriyorlar. Reçel, turşu, sebze, meyve ne olursa oğlumla gelinimin de olsun kafasındalar. Ben de çevremde görüp duydukça çok hevesleniyorum. Mesela hep kızının damadının sevdiği yemekleri yapmaya çalışır bir de bunu söyler. İşte damadım sever diye yaptım, ... Kızım sever diye yaptım. Ama bana gelince diyor ki o her şeyi yer zaten secmiyo zjxkzkcjkzx
Burayı geçtim başta bahsettiğim konu (evlerimiz arabayla yakın) kendileri her şeyi alıyolar yiyolar biz de alırız yeriz ama ben istiyorum ki bizi de düşünsün beraber yiyelim diye bekledim desin biz gelince de bize özel hissettirecek jestleri olsun.
Ben onlar bize geleceği zaman hiçbir şeyi esirgemem çeşit çeşit ikramlar yaparım elimden geleni yaparım ağırlarım ona da şımarır sevinir hoşuna da gider. Ama gelirken hiçbir şey getirmez. Yaptığı her şeyi tek başlarına yiyorlar sinir oluyorum.
Benim kendi annem hiç öyle değildir başka şehirde yaşıyor ama gelirken giderken her şeyini verir paylaşır. Kendi gelemese göndermenin yollarını arar hiç boğazindan geçmez. Kv de böyle olunca çok yadirgıyorum. Ben bazen ağzımla söylerim bişey isterim tamam veriyim der bir de benim aklıma gelmez böyle şeyler falan der. Sorumsuz bir insan gibi kaygısız işte.
Mantı yaptırıyor içli köfteler su börekleri bilmem neler yaptırıyor bir de yanımda başkasına anlatırken duyuyorum işte şöyle yedik böyle güzeldi bilmem ne ayyy sinir oluyorum bu huyuna yaa. Kendimi kötü hissediyorum üvey anne gibi oluyor bazen. Neyse anlattıklarım bana mı anormal geliyor yoksa normal mi bu durum 😂😂
Ben böyle büyük dert görmedim 😄😄😄😄😄 zor bir durumdasınız belli ki. Allah aşkına kendi kendinize dert mi ariyorsunuz. Şu sayfalari bir inceleyin kaynanali olanları neler var neler benim ki dert mi dersiniz

Sanırım anneniz sizin üzerinize çok düşmüş her zaman yemeğinizi önünüze koymuş siz de kvden bekliyorsunuz ve bunu büyük dert edinip buraya kdar yazabiliyorsunuz , eşinize söyleyin biraz fazla çalışsın madem evinize yemek yapan bir yardımcı alsın yada dışardan içli köfte yapan yerlerden sipariş verebilirsiniz :) açın nasıl yapıldığını öğrenin ilerde gelininize de faydanız olsun siz çektiniz gelininiz çekmesin ona yapın bol bol

Benim gibi obez misin 🤣 değilsen ne bu yemek mevzusu başka dert mi yok uzak olsun boşverrr

Yemek içmekten ziyade anladım ne demek istediğinizi. Biz mesela annemlere gideriz amiyane tabirle kendi annem üstündeki donu çıkarıp verir nerdeyse her gidişimizde arabanın bagajı dolu döneriz. Kayınvalideme gittiğimizde ise bomboş döneriz el elde baş başta. Beklemiyorum da zaten birşey Allah’a şükür her şeyimiz var ama bana da garip geliyor bazen hani gelenin gidenin yanına bir şey koyulur edilir. Ama takılmıyorum öyle kabul ettim bende kendimce onların bana davrandigi gibi davranarak çözümü buldum. Kendi anneme giderken bende elim dolu gidiyorum bulunduğun yerde ne meşhursa götürmeye çalışıyorum en kötü bir tişört bisey hediye alıp gidiyorum. Ama karşı tarafa bende elim boş gidiyorum hem canımda sıkılmıyor ilk zamanlar onlarada vericiydim ama baktım aynı özeni görmüyorum kestim. Takılmayın onlar size nasıl davranıyorsa sizde onlara aynı özeni gösterin

😄

Buralar iyice gelin terörüne geçti. En son kaynanası et yemeği pişirmiyor diye olay çıkaran gelin vardı. Şimdi de kaynanası onlara yemek getirmiyor olayı var. Tövbe ya. 🤣
Hatırladım onu biz geliyoruz insan et pişirir demişti kaynana inatla patlıcan yapıyormuş 😂 oğlum var ilerisini düşünemiyorum gelin neler yapacak bana 😂😂

Hatırladım onu biz geliyoruz insan et pişirir demişti kaynana inatla patlıcan yapıyormuş 😂 oğlum var ilerisini düşünemiyorum gelin neler yapacak bana 😂😂

Teyzemin gelini "siz tüm yemeklere et koyuyorsunuz, biz ne zaman gelsek et yiyoruz, dolmaya bile et koymuşsunuz" diye kavga etmişti. 🤣

Ya gerçekten çok dertsiz insanlar var ya dertsizlikten edinilen dertlere bak hele hele😀

Esimin ailesi biz yeni evliyken bir tabak et varsa basinda 11 kişi olurdu o bir tabak yemek için bizi cagırirdi.Bir kere hic unutmam hamileyim yatiyorum dinleniyorum esimi babası aradi acil bize gelin cok önemli diye apar topar gittik birine bir sey oldu kesin dedik.Sokakta köpekler var ben de cok korkarim köpeklerden zar zor gittik bir girdik iceri ortada bir tabak et var onun icin cagırmışlar sinirden agladım artık sonra zamanla azaldı bence size ellemiyorlarsa cok sanslisınız

Vejeteryan geline et pişirirmişiz bilmeden...

Gıda alerjilerimi öğrenince. Alerjim olan birşey önüme geldiğinde herkes inadına yapıyormuş gibi gelirdi... Oğlum doğunca geçti o günler. Çocuk yer diye özenmiyorum bile...

Amann boşverin. Uzak durması daha iyidir...

X