Düşüncesiz kayınvalide

Evlendiğimin ilk senesi kv salça kuruluk yaptı bizden 1 ay önce evlenen görümce ve bana bu yıl yapar veririm bir daha da yapmam dedi bende önce yadırgadım sonra zaman geçtikçe
Canım kv m ne kadar da mantıklı düşünmüş meğersem ❤️❤️❤️❤️❤️

Çok garip bir beklentiniz yok aslında. Bizde de anneler, kayinvalideler sürekli çocuklarının evindeki dolabı doldurmanın derdinde olurlar. Evlerinde ne pişerse oraya da götürürler.Güzel birşey bence bu.Ama sizinki sevmiyor demekki. Yapacak birşey yok.

Beklentilerin normal ve insani duygular. Ailenden uzak olduğun için o aile sıcaklığını samimiyetini hissetmek istiyosun. Bence boş ver istediğin gibi olunca hadlerini aşıyorlar. Canın ne istiyosa kendin yap ye kocanla hatta sen çağır kv ni öyle öyle dank eder belki. Kimseden bişey umma 😐
Evet siz de çok güzel anlamışsınz beni. Anlayışlı insanların hali, üslubu, bakış açısı da güzel oluyor teşekkürler ☺️

Çok garip bir beklentiniz yok aslında. Bizde de anneler, kayinvalideler sürekli çocuklarının evindeki dolabı doldurmanın derdinde olurlar. Evlerinde ne pişerse oraya da götürürler.Güzel birşey bence bu.Ama sizinki sevmiyor demekki. Yapacak birşey yok.
Evet sanırım pek üstlenmek kafasına takmak istemiyor öyle şeyleri

ben konunun başından beri beklentinizin fazla olduğunu düşünmüştüm ancak yaptığınız şu yorum açtığınız konunun beklentilerinizle ilgili olmadığını açıkça ortaya koydu. düpedüz şımarıksınız.

Yeme kismina çok takılıp kafayı yemişsin sen bence. Başka açıklaması olamaz bunun. Sen onsuz nasıl yiyorsun sıklıkla yapilmayan yemekleri? O da öyle yiyor. Üzerime iyilik sağlık. Tamam kv genelde sevilmez kötüyse hepimiz yerden yere vuralım da bu öyle bir konu değil bence. Yani kendim yapipta kursağımdan geçen yemeğe göz diken gelinde düşman başına.
Evet boğazıma çok düşkün biri gibi hissettim kendimi sjxksjcjsjjd

Başka kayınvalidelerden duyup gördüğüm kadarıyla genelde hepsi çok verici oluyorlar. Mesela vericiden kastım evinde olanı hep oğlunun gelininin evine de veriyorlar. Reçel, turşu, sebze, meyve ne olursa oğlumla gelinimin de olsun kafasındalar. Ben de çevremde görüp duydukça çok hevesleniyorum. Mesela hep kızının damadının sevdiği yemekleri yapmaya çalışır bir de bunu söyler. İşte damadım sever diye yaptım, ... Kızım sever diye yaptım. Ama bana gelince diyor ki o her şeyi yer zaten secmiyo zjxkzkcjkzx
Burayı geçtim başta bahsettiğim konu (evlerimiz arabayla yakın) kendileri her şeyi alıyolar yiyolar biz de alırız yeriz ama ben istiyorum ki bizi de düşünsün beraber yiyelim diye bekledim desin biz gelince de bize özel hissettirecek jestleri olsun.
Ben onlar bize geleceği zaman hiçbir şeyi esirgemem çeşit çeşit ikramlar yaparım elimden geleni yaparım ağırlarım ona da şımarır sevinir hoşuna da gider. Ama gelirken hiçbir şey getirmez. Yaptığı her şeyi tek başlarına yiyorlar sinir oluyorum.
Benim kendi annem hiç öyle değildir başka şehirde yaşıyor ama gelirken giderken her şeyini verir paylaşır. Kendi gelemese göndermenin yollarını arar hiç boğazindan geçmez. Kv de böyle olunca çok yadirgıyorum. Ben bazen ağzımla söylerim bişey isterim tamam veriyim der bir de benim aklıma gelmez böyle şeyler falan der. Sorumsuz bir insan gibi kaygısız işte.
Mantı yaptırıyor içli köfteler su börekleri bilmem neler yaptırıyor bir de yanımda başkasına anlatırken duyuyorum işte şöyle yedik böyle güzeldi bilmem ne ayyy sinir oluyorum bu huyuna yaa. Kendimi kötü hissediyorum üvey anne gibi oluyor bazen. Ama kayinpederim süper bir insandır o daha çok düşünür bizi. Neyse anlattıklarım bana mı anormal geliyor yoksa normal mi bu durum 😂😂
Bence normal düşünmemesi
Benm kv de düşünür saolsun ama ben istemiyorum. Oğluna kıyamayanlarda oluyor genelde

Benim anne tarafı da öyle gelinler damatlar seviyor diye her şeyi yaparlar falan. Kv tam tersi demek ki görmemiş ailesinde böyle şeyler. Benim üst katımda olduğu halde yemek bile vermezdi işten geç gelirdik. Verse de yemezdim 😂 çok yadırganacak bir şey değil yani

Başka kayınvalidelerden duyup gördüğüm kadarıyla genelde hepsi çok verici oluyorlar. Mesela vericiden kastım evinde olanı hep oğlunun gelininin evine de veriyorlar. Reçel, turşu, sebze, meyve ne olursa oğlumla gelinimin de olsun kafasındalar. Ben de çevremde görüp duydukça çok hevesleniyorum. Mesela hep kızının damadının sevdiği yemekleri yapmaya çalışır bir de bunu söyler. İşte damadım sever diye yaptım, ... Kızım sever diye yaptım. Ama bana gelince diyor ki o her şeyi yer zaten secmiyo zjxkzkcjkzx
Burayı geçtim başta bahsettiğim konu (evlerimiz arabayla yakın) kendileri her şeyi alıyolar yiyolar biz de alırız yeriz ama ben istiyorum ki bizi de düşünsün beraber yiyelim diye bekledim desin biz gelince de bize özel hissettirecek jestleri olsun.
Ben onlar bize geleceği zaman hiçbir şeyi esirgemem çeşit çeşit ikramlar yaparım elimden geleni yaparım ağırlarım ona da şımarır sevinir hoşuna da gider. Ama gelirken hiçbir şey getirmez. Yaptığı her şeyi tek başlarına yiyorlar sinir oluyorum.
Benim kendi annem hiç öyle değildir başka şehirde yaşıyor ama gelirken giderken her şeyini verir paylaşır. Kendi gelemese göndermenin yollarını arar hiç boğazindan geçmez. Kv de böyle olunca çok yadirgıyorum. Ben bazen ağzımla söylerim bişey isterim tamam veriyim der bir de benim aklıma gelmez böyle şeyler falan der. Sorumsuz bir insan gibi kaygısız işte.
Mantı yaptırıyor içli köfteler su börekleri bilmem neler yaptırıyor bir de yanımda başkasına anlatırken duyuyorum işte şöyle yedik böyle güzeldi bilmem ne ayyy sinir oluyorum bu huyuna yaa. Kendimi kötü hissediyorum üvey anne gibi oluyor bazen. Ama kayinpederim süper bir insandır o daha çok düşünür bizi. Neyse anlattıklarım bana mı anormal geliyor yoksa normal mi bu durum 😂😂
Ay kusura bakmayın ama bir gelin olarak şuan düşündüm de bizler de bazen ne istiyoruz acaba 🙂 kaynanalar yapsa suç yapmasa suç oluyor bazen abartıyoruz sanki. Bende çok hassas kırılgan bi yapıya sahibim ama kimseden de bişey beklemem açıkçası bana özel birşeyler yapmak beni şımartmak zorunda değil evinde yediğini içtiğini göndermek zorunda değil. Ne yazık ki herkesin huyu karakteri yetiştirilme tarzı gördüğü ortamlar bir değil. Mesela benim kayınvalidem de aşırı takıntılı ve bize düşkündür bisey yapsa gönderir misafirim gelicek olsa ben yapayım göndereyim sen yorulma der en ufak üşütsek hastalansak günlerce arar sorar telaş eder kafasına takar hangimiz hasta olursak olalım illa göreyim gözümle der. Ama gercekten umursamaz bi insan olsaydı da asla takılmazdım. Kimse beni avutmak pofpoflamak zorunda değil bence

Bence normal düşünmemesi
Benm kv de düşünür saolsun ama ben istemiyorum. Oğluna kıyamayanlarda oluyor genelde
Ay evet annanem öyle mesela dayıma hiç kıyamaz ne olsa ona da yedirmek ister demek ki doğru orantılı ikisi. Benimki de esime çok düşkün değil hatta başta onu bile yadirgiyordum hiç düşkün değil diye ama benim sorunlu çevremden gördüğüm toksik ilişkilerden kaynaklı biraz jdjdjd hiç ortası yok bu analarin

Ayy hic aklima gelmezdi böyle seyler😂😂
Ne alaka herkes kendi evinde be isterse yer icer alir kindeyle paylasmak zirunda deyil. Sonucta sizde evinize ne alisaniz onlarla paylasmiyorsunuz. Neden yediyini ictiyini sizinle paylasmak istemiyor diye aliniyorsunuz sebebini merak ettim. Büdcenize katki olsun diyemi yada ogün yemek yapmamak icinmi?

Ben zaten ne yemis ne icmis nasil yemis muhabbetlerini sevmem olan var olmayan var, kime ne benim ne yiyip ictiyimden. Haaa güzel bir restaurant olur mesela cok güzel bir menüsü vardir onu tavsiye ederim ama oturupta yok ben icli köfte yedim söyle yedim böyle yedim demem. Siz
Sizin kv nizin size yicek vermemesine alinmaniz kv denizinde neler yiyip nasil yediyini anlatmasi garip bence.

Ay kusura bakmayın ama bir gelin olarak şuan düşündüm de bizler de bazen ne istiyoruz acaba 🙂 kaynanalar yapsa suç yapmasa suç oluyor bazen abartıyoruz sanki. Bende çok hassas kırılgan bi yapıya sahibim ama kimseden de bişey beklemem açıkçası bana özel birşeyler yapmak beni şımartmak zorunda değil evinde yediğini içtiğini göndermek zorunda değil. Ne yazık ki herkesin huyu karakteri yetiştirilme tarzı gördüğü ortamlar bir değil. Mesela benim kayınvalidem de aşırı takıntılı ve bize düşkündür bisey yapsa gönderir misafirim gelicek olsa ben yapayım göndereyim sen yorulma der en ufak üşütsek hastalansak günlerce arar sorar telaş eder kafasına takar hangimiz hasta olursak olalım illa göreyim gözümle der. Ama gercekten umursamaz bi insan olsaydı da asla takılmazdım. Kimse beni avutmak pofpoflamak zorunda değil bencei

Ayy hic aklima gelmezdi böyle seyler😂😂
Ne alaka herkes kendi evinde be isterse yer icer alir kindeyle paylasmak zirunda deyil. Sonucta sizde evinize ne alisaniz onlarla paylasmiyorsunuz. Neden yediyini ictiyini sizinle paylasmak istemiyor diye aliniyorsunuz sebebini merak ettim. Büdcenize katki olsun diyemi yada ogün yemek yapmamak icinmi?

Ben zaten ne yemis ne icmis nasil yemis muhabbetlerini sevmem olan var olmayan var, kime ne benim ne yiyip ictiyimden. Haaa güzel bir restaurant olur mesela cok güzel bir menüsü vardir onu tavsiye ederim ama oturupta yok ben icli köfte yedim söyle yedim böyle yedim demem. Siz
Sizin kv nizin size yicek vermemesine alinmaniz kv denizinde neler yiyip nasil yediyini anlatmasi garip bence.
Ben biraz gereksiz beklentiye girmişim, anne şefkati falan aramışim işte farkına vardım kabullenemeye karar verdim olduğu gibi 😄

Yiyecek icecek kiskanan insanda bana cok garip gelir. Alt tarafi yiyecek. Hani durumunuz olmasa hadi neysede her seyiniz varmis yani…

Ben biraz gereksiz beklentiye girmişim, anne şefkati falan aramışim işte farkına vardım kabullenemeye karar verdim olduğu gibi 😄
Anneniz uzakta oldugu icin belki kv denizden daha cok ilgi ve alaka beklediniz. Bosverin siz keyifle hayatinizi yasayin takilmayin böyle ufak seylere

Anneniz uzakta oldugu icin belki kv denizden daha cok ilgi ve alaka beklediniz. Bosverin siz keyifle hayatinizi yasayin takilmayin böyle ufak seylere
Evet bu cümle bile kalbimde bir burukluk oluşturuyor sanırım onun çok etkisi var :)

Boşver sana başka zararı olmasın da kendine ne yaparsa yapsın.
Hamileliklerimde hep kustum. Bir kez canım bir şey istedi söyledim. Tabi canım yaparım ne istersen dedi, ama yapmadı. Eltimle görümceme kışlık hazırlar, tepsilerle içli köfte yollar. İşlerine yardım eder, çocuklarına bakar. sürekli benimkilerin yanında anlatır. Eşim varken çok cicidir. Eşimin sevdiği yemekler yapılır. Ama benim sevmediklerimi sen seversin diye önüme koyar. İşin tuhaf tarafı her işlerini eşime hallettirirler, eşim evin babası gibidir zaten. Bize geldiğinde kışlıklarımdan bile ister. Eşyalarıma, bunu kullanmıyorsan alayım der. Eşimi tırtıklamakla ailecek uğraşırlar. Sevdiği yemeği yapacaksam mutlaka ne yapar eder gelir. Kendi yetmez diğer çocuklarını eşlerini çağırır. Dedikodumu yapar, bir şey bulamazsa iftira atar. Habire yalan söyler. Sürekli kendini över. Ailem kendisine ve diğer hepsine derttir. Çünkü kimse ondan ve çocuklarından daha üsttün olmamalıdır. Habire kendini över. Herkesi doldurur, çocuklarımla bile arama girmeye kalkar. Ama eşimin yanında meleğe dönüşür. Malesef eli de biraz uzundur.

Daha sayayım mı? 😄 Kendinkini öpüp başına koyarsın. Ben bu modele bile gülüp geçiyorum. Ha bir de yüzüme seni kızım gibi seviyorum diyor arkamdan gebertirim diyormuş. Boyu belime geliyor nasıl yapacaksa artık. 🤣

X