Lise Yorum ve Soruları Düz lise mezunlarının telafi eğitimi alarak meslek lisesi diploması alması

Arkadaşlar bizde telafi yada açık lise baya benim oturduğum yere uzak yerde açılacak.Açık lisede derslere devam zorunluluğu varmı kaç gün gidiyorlar.Ben uzağım haftada attım 3 gün gitsem öğretmenler idare ederlermi beni

etmezler normal öğrenci gibisin ordada ben 5 gün gidiyorum üstelik gece ve iki küçük kızımı evd eyalnız bırakarak gidiyorum eşim istanbulda

üstelik derslere gebe giriyorsunuz öylemi gündüz yok ve haftada 5 gün yani zorunlu öylemi ooo nasıl giderim ben gece gece ta yarımsaatlik yola

Şu türkiyede herkez çocuk gelişimi okuyor.Açık liseye gidiyor 5 senedir takip ediyorum bu işi bana mı hersene açılmıyacak deniyor.YOksa kısmetimdemi yok bu iş bilmiyorum.hersene halk eğitim aynı şeyi söylüyor torpilmi var bu işte bilmiyorum

canım benim bak şimdi gece veya gündüz oluşu okulun durumuna bağlı.öğretmenlerin ders programlarındaki boşluklara bağlı eğer senin gideceğin okuldada öğretmenlerin boş vakti yoksa veya boş sınıf yoksa mecburen okul dağıldıktan sonra ders göreceksiniz..her okulun durumu farklıdır sen bunu gidip görüşmeden bizim söylediklerimizle anlayamazsın..ben okurken 2 gruptuk biri gündüz biri gece grubuydu..gündüz grunu 15:30 dan sonra derse giriyordu yani okul dağılınca..gece grubu ise 18:00 de geliyordu zaten o grubu genelde bir işte çalışanlar tercih ediyordu..iş çıkışı geliyorlardı kursa..

devam konusuna gelince bizim sınıfta hamile bir arkadaş vardı o bile raporlu günlerin haricinde devamsızlık yapamadı..

hendekte açılmasının sebebi ise büyük ihtimal o bölgede başvuruların daha çok oluşudur..veya okulun öğretmenlerin boş vakti daha çoktur..sen bence hendeğe git birgün okulla görüş kurs saatlerini öğren ona göre düşün gitip gitmemeyi..zaten uzak gidemem diyorsun birde geç saatte olursa boşuna uğraşmış olacaksın..

Yelizcim ya çok iyisin ya çok yardım cı oluyorsun esmerde öyle saolsun oda çok iyi arkadaş.O zaman yeliz ben bunları kaydımı halk eğitimde yaptırmadan araştırıb okula
öylemi sence kayıt yapayım.Gerçi ders programlarıda okul açılınca değişirmi akrabamda yok orda kalayım.Sakarya merkezden gelenler varmış ama onlar napıyo akraba yanındamı kalıyor öyledir çünkü hergün git gel yapmazlar sanırım inşallah 3 sene falan değildir yani.2 sene dediler çünkü yeni.

Yelizcim okulu aradım.Sakaryadan gelenler servis tutuyorlarmış öğrenciler geçmişte öyle gelmişler.Bu sene sakaryadan çok başvuru olurmu ne kadar olur bilinmez.Derslerde program için erkenmiş daha okullara açılmasına yakın belli olurmuş.Ama genelde hafta sonu yada akşam olurmuş durum bu.Ama çok az ihtimalle sakaryada belki açılırmış

pazartesi günü bizim okulumuz başlıyo iki yılda bitsin diye okul yaz dönemide çağırdı bizi kızlar

Arkadaşlar ben lise tekstil, önlisans tekstil bölümü mezunuyum.şuanda pratik kız sanat okulunda çocuk gelişimi okuyorum.şubat ayında başladım ve 2. sınıfa geçtim.okul 1,5 yıl yani 3 dönem sürüyor.dersler çok yoğun geçiyor haftada 44 saat ders görüyorsun 1 yıl yani 2 dönemde görülen dersleri biz 1 dönemde görüyoruz ve 1 yıla göre sınav oluyoruz.sorularınız varsa severek cevaplarım...

merhaba narçiçeği sana bir şeyler sormak istiyorum ben lise mezunuyum ve çocuk gelişimi bölümünü okumak istiyorum bunun için Adana'daki Olgunlaşma Enstitüsü gittim ve kayıtlar ağustosta başlayacak. 1,5 yıl sürecek ve 6 ay staj görülüyormuş ve ben bu bölümü bitirip çocuk gelişimi ve eğitmenliğini okumak istiyorum. Alacağımız ek puan ne üzerinden hesaplanıyor. Meslek yüksek okuluna girme şansım ne olur şayet girersem 2 yıl okuyup buradan açıköğretimden lisans tamamlamak. . Ya da açıköğretim mi okumalıyım

e narçiçeği nerdesin?

işte burdayım...çok güzel sorular sormuşsun.ek puan ne üzerinden hesaplanıyor deyince öğretmenlerimizle bunun konusu hiç geçmedi notlarınızı yüksek tutun diye sürekli uyardılar..iyi bir ek puan gelecek ama nasıl hesaplanacak bilmiyorum.bize söylenen tabiki bunu bitirip 4 yıllık öğretmenlik okumalısınız.ama bu da bir gerçek ki aöf çocuk gelişimi kazanmak o kadarda kolay değil.biz diploma ardından usta öğretici belgesi alarak özel okullarda çalışmayı düşünüyoruz yani ben ve sınıf arkadaşlarım.tabiki aöf şansımı deniycem.2. sınıfta alan seçicez erken çocukluk ya da özel eğitim.1.sınıfta geziler yaptık ana okullarına ve rehabilitasyon merkezlerine ben erken çocukluğu seçmeye karar verdim.esmermelek senin sorularına net cevaplar veremedim bildiğim kadarını yazdım.ben lise yıllarımda çok istemiştim bu bölümü ama olmadı kısmet bugüneymiş ben başladığım için çok mutluyum.seninde herşey gönlünce olsun olsun canım...a.s.

esmermelek evet okul 1,5 yıl.1.sınıfta yoğunlaştırılmış ders gördük sürekli sınav vardı çok çalıştım. 2.sınıfta 20saat oyuncak yapımı dersi ,özel eğitim dersi varmış ve haftanın 2 günü devlet okuluna gidecekmişiz. 3.sınıftada kendi bulduğumuz özel okullarda ücretsiz staj yapacağız. ve bitecek inşallah... 1.sınıf derslerini merak edersen onlarıda yazarım..a.s.

merhaba narçiçeği sana bir şeyler sormak istiyorum ben lise mezunuyum ve çocuk gelişimi bölümünü okumak istiyorum bunun için Adana'daki Olgunlaşma Enstitüsü gittim ve kayıtlar ağustosta başlayacak. 1,5 yıl sürecek ve 6 ay staj görülüyormuş ve ben bu bölümü bitirip çocuk gelişimi ve eğitmenliğini okumak istiyorum. Alacağımız ek puan ne üzerinden hesaplanıyor. Meslek yüksek okuluna girme şansım ne olur şayet girersem 2 yıl okuyup buradan açıköğretimden lisans tamamlamak. . Ya da açıköğretim mi okumalıyım

denizperisi sorularını esmermelek adına yanıtlamışım e nerdesin deyince yanılttı beni ordan okusun başka sorun olursa bildiğim kadarını yazarım canım...

önemli değil canım benim ya da onun sorması değil, önemli olan bilgiye ulaşmamızdır teşekkürler bira da olsa bilgilendim

esmermelk nasılsın canım baya yoğn yazılar yzılmıs ...bızım okul ayın 15ınde bıtıo seneye yılda tamamlamakıçın konsucam sençok sanslısın nasıl olucak sız hıç tatıl yapmadan mı devam edıceksınız?sızmı talep ettınız boyle olmasını ...

gülüm iyiyim çok şükür sen nasılsın ?:)
biz dilekçe verdik arkadaşlarla canım, bu yüzden yazında devam ediyor oku.l tatil yapmıycaz ama bir an öncede okulu bitiricez kayıp değil yani bizim için:) eğer sizde okulu 2 senede bitirmek istiyorsanız toplanıp dilekçe verin halkeğitime canım dikkate alınıyo muhakkak.. :) veeeeee kaybolma bukadar lütfen özletiyorsun kendini..:KK43:

uzak kalmamaya çalışırım canım:)ço iyi old bu haber sız ne zaman verdınız dılekçeyi bızım ayın 15ınde kapanıcak kızlar bıdaha nasıl toplancak bılmıyom hocanızla mıı konustunuz bunu hocalarınız nasıl kabul ettı tatıl zamanı bunu buyuk fedakarlık ya bızım hocalar kabul emez zannetmıyom ama bı kızlara soylıyım ıns olur canım ya sagol canım öpt:1hug:eek:puyorumnanaktan

Arkadaşlar meb sitesinde kadrosuz usta öğretici alımları var.Kesinlikle lise mezunu almnıyorlar yani ünüversite çocuk gelişimi bölümünü okuyanları kabul ediyorlar.Lise mezunu hiç yok.Ne düşünüyorsunuz ünüversite okumak zorunlu hale geldi galiba bu meslekte ne olacak bu lise mezunları ne dersiniz

X