Lise Yorum ve Soruları Düz lise mezunlarının telafi eğitimi alarak meslek lisesi diploması alması

Yelizcim bu arada erkek arkadaşlarım var bu açık lise çocuk gelişimini düşünen erkek alıyorlarmı ya tam emin de değilim senin bilgin varmı gitmek istiyo erkekler okuyabilirmi onlarda yada bilenler yazsın bu konuyu

canım eğer lise mezunlarına bir sınıf açarlarsa 1,5 yılda biter bizde 1,5 yıl okuduk ama gece, gündüz yaz,kış hızlandırılmış oluyor..erkek biz okurkende vardı kursa gelenler çünkü sosyal hizmetlerde çalışanlar oluyor onlarda bu kursu geliyorlardı 3 kişi vardı ben okurken hatta biri evliydi 2 de çocuğu vardı böyle uzun bıyıklı koca adam..sosyal hizmetlerde çalışıyordu terfi etmesi için bu kursa gitmesi gerekiyormuş o da geldi bizimle şimdide çalışıyor hala..

İyi bari bir arkadaşım gelmek istiyordu kaydolsun onlarda öğretmenlik yapabilir değilmi hiç rastlamadım ama.Ya ben şunu merak ediyom yelizcim çok kontenjan meselesi varya 8 kişi olursamı 1 buçuk yıl eğitim görecegiz.Bunu halk eğitime kayıt olurkenmi 8 kişi oluşturmak lazım yoksa eğitime geçince öğretmenleremi söyleyeceğiz baştan 1 buçuk yıl şunu ayarlamak lazım değilmi kayıt sırasında anlamışsdındır sorumu.Çünkü hiç kaybebecek vaktim yok 3 yıl uzun yani baya

kayıt sırasında sor lise mezunu kaç kişi olursak bize ayrı sınıf açarsınız diye ona göre hareket et..

Saol arkadaşım yardımcı oluyorsunuz.SEnin okul bitti sanırım sen şimdi neler yapıyon bu alanda iş bulabildinmi daha biz kayıt olacaz 3 yılmı okuycaz kaç yıl bilmem stajı istediğin yerde yapamıyonmu iila onların ayarladığı yerdemi yapmak zorunlu şu açıdan sordum bunu sigortasız çalışmak istiyorum babamın sigortasından yararlanıyom sigortalı çalışırsam babamdan hakkım bitiyo 25 yılda emekli olmam zor haklarım için

stajı okulların ihtiyaç durumuna ve evinin yakınlıgına göre ayarlıyorlarmış ve sigorta yapılmıyo bildiğim kadarıyla yinede git sor asyanurcum herseyi burdan öğrenemessin zaten

Esmercim sen nerelerdesin napıyon okul nasıl gidiyo sizin sınıfta erkek varmı eğitimine devam eden ya aslında esmercim sıkıldın çok sıkıldın biliyorum yani benden yeminle 4 yıldır bu işi araştırıyorum.Bizim memlekette yoğun talep var buna yani tatilede çıkabiliriz belli değil ben tatile gitmesemmi diyom neden biliyonmu yoğun talep varya ağustos ta başlıyo kayıtlar ben tarihinde gitsem ağustosta kontenjan doldu demesinler ya yani tatie gitmeyib devamlı oraya gidip kaydımı yaptırmak için yoksa kontenjan doldu derler birsenem gider.Kayıtta toplam kaç kişi alınıyo bir sınır varmı ay biliyom sıkıldın artık bu konudan özür şimdiden

canım okul bu hafta bitiyo şükür eylül ekimde stajımız var 13 günlük ozaman kadar biraz dinlenicez bakalım inşallah.
bizim okulda erkek yoktu ama bu bölüme geçiş yapmak isteyende yoktu canım ama erkeklerinde bu bölümü okuyabileceklerini söylemişlerdi.. ayrıca ilk okula başladıgımızda 250 kişiydik ayrılanlar oldu suan 150 kişiyiz eğer en yakın halkeğitim bürosuyla irtibata geçmessen evet ne yazıkki açıkta kalırsın bir sene daha beklersin biz hergün arıyoduk ne oldu açıldımı açılıcakmı diye kontenjan doldu demedi bize kimse kontenjan diye birşey yoktu sanırım bilmiyorum ki ama diyorum ya ilk başladıgımızda 250 kişiydik biz çoğuda kaydını yaptırmış ama okulun açıldıgından haberdar değildi gelemediler sana tavsiyem hemen irtibata geç halkeğitim bürosuyla sonrası kolay Allahın izniyle :KK66:

Saol canım ne yazıkki bu sene öyle yapacam.Çünkü açıldı açılmadı kontenjan doldu demesinler.Şimdi ağustostosta diyorlar kayıt ama ben temmuzdan itibaren ararım.Ağustosta geç kalırım gibi geliyo.Senin okul bitti staj kim ayarladı okulmu ayarladı.senmi buldun stajı gerçi kendi kendimize bulmamız zor gibi stajı para alamıycan stajda bu da çok kötü ya

Bu arada sen ortaokuldan sonra geçtin demmekki bu bölüme öylemi.Lise mezunu olarak başvurmuş değilsin peki lise mezunlarıyla siz aynı sınıftamı okudunuz ortaokullarla lise mezunları ayrımı esmercim

yok canım okul bitmedi stajı azar azar yaptırıcaklarmış staj yerimizi onlar ayarlıyo biz değil

evet ortaokul mezunu olarak geçtim bu bölüme canım lise mezunlarıyla aynı sınıftayız evet ama seneye ayrılıcakmış sınıflar asyanurcum

canım staj yerini sen ayarlayabilirsin ama okulun denetleyebileceği sınırlar içinde olması gerekiyor..okul söyler zaten size bunu olmazsa kendileri ayarlarlar..stajda yapılan sigortadan sağlık konusunda yararlanamıyorsun yani sağlık karnesi vermiyorlar.babanınkini kullanmaya devam edebilirsin hemde sigortalı olursun..okulda yapılan kaza sigortası gibi oluyor onunla ilaç alamıyorsun, hastaneye gidemiyorsun..sadece başlangıç yapılıyor..

Yelizcim bunlar işe giriş sigortanı başlatmıyorlarmı.Mesala benim babam sskli benim hiç sigorta başlangıcım yok.Ben ondan faydalanıyorum.Şimdi yemi yasaya göre 20008 de çıktı bu yasa.Bekar kızlar işe girdiklerinde sigorta yaptırırlarsa babasından haklarını kaybediyo.AMa 25 yıl çalışırsın kendin devam ettirirsin o ayrı.Ama 25 yıl sürekli nasıl çalışıb emekli olayım zor yani.Ama sanırım öğretmenler emekli sandığından yararlanıyo.Bazende bu telafi açık liseye gitmek zararımı olur yararıma düşünüyorum babamda hiç bozma garantin yok diyo haklarını yitirirsin diyo.SEn sanırım evlisin seni kapsamıyo bekarları kapsıyo bu yasa

Başlangıç dahi yaptırsan sigorta haklarım bitiyor yaniçYa aslında bunları konuşmak benim için çok erken kayıt bile olmamışken belki kaydolamıycam olmuycak.AMa tabi bişeyler yapmak istiyorsam hayatta ki çalışmak çok istiyorum sigortasız tabi düşünmek zorundayım herşeyi bana yararımı olur kaybı yada zararımı olur.Sonradan pişman olmaktansa ya işte sigortasız gerçekten çok çalışmak istiyorum ama eğitim gibi devlet sektörü beni sigortasız çalıştırmaz yapar yani özeller belki bilmiyom sigortasız çalıştırırmı.Neyse senide çok sıktım iş bulmakta zor sevdiğim meslek bilmiyom hayırlısı hakkımda bakalım

canım ben okula gittiğimde bekardım, babamdan emekli sandığından yararlanıyordum ssk yı da yaptırdım ama doktora gideceğim zaman yine babamdan yararlandığım karneyle gidiyordum..bize ssknın sadece okulda kaza olursa onu kapsadığını söylemişlerdi..

Ama inşallah öyledir kaza sigortası gibi zannetmem ama stajda çalışıyonya stajdan sonra o işte kalabilme durumun varmı kimse üctret almıyormu stajda ücretsizmi çalışıyo herkez

Ama inşallah öyledir kaza sigortası gibi zannetmem ama stajda çalışıyonya stajdan sonra o işte kalabilme durumun varmı kimse üctret almıyormu stajda ücretsizmi çalışıyo herkez

canım devlette staj yapanlar almıyor ücret özeldede çok nadiren ücret verenler olabiliyor..stajdan sonra o işte kalabilme durumu yine devlette zor çünkü senin stajın bitince başka elemanlar geliyor ama yine özelde olabilir..

Yelizcim esmercim ikinizde okadar çok şeyler anlattınızki saolun yardım etmek manasında yani.Teşşekür ederim ikinizede bu arada ağustosta kayıtlar başlıyo yeliz kontenjan doldu demesinler diye ben şimdiden oaraya sık sık gideyimmi gidincede kayıt almıyoz diyo kayıt zamanı gelince doldu diyo sence torpil varmı bu işte herkez kayıt olmuyo sanırım talep çok ya bende birinimi bulsam yoksa kayıt olurmuyum sık gidip oraya bana ne önerirsin

X