Lise Yorum ve Soruları Düz lise mezunlarının telafi eğitimi alarak meslek lisesi diploması alması

slm emeru bu hayallerim suya düşecek gibi benim yaşadığım yerde kurs seneye başlayacakmış ozaman 2.5 yıl bi işte çalışamayacağım..okulu bitirmeme de 3 dersim kaldı ailem bu duruma karşı okulu bırakmamı istemiyorlar onlarada hak veriyorum ama sonunda iş olabilecek bi yer bitirmek istiyorum ayrıca bu bölüm benim hayalimdi..ankara halk eğitimi aradım orada birara üni mezunlarınında bu diplomayı alabildiğini söyledi olmazsa öyle bi şansın tekrar verilmesini bekleyeceğim en aznından bunda yaş sınırı yok..

slm ben 2. sınıfta önceden bırakmıştım bu okul için değil
ama senin son senense sen okulunu muhakak bitir
çalışırken bile okuyabilirsin zaten açık lise ya akşam yada hafta sonu olmalı dersler
tabikide yaş sınırı yok bi tanıdığım 50 yaşında bitirdi kendisi zaten halk eğitimde giyim öğretmeniydi 3 kızı ve 1 oğlu öğretmen dul bir bayan yalnız kalınca tüm çocuklar farklı yerlerde olunca bu okulu okumuş torunlarına çok güzel oyuncaklar yapmış hatta bi ara ünüversiteyide okumayı düşünmüş sonra vazgeçmiş ve ben 32 yaşındayım okula gidiyorum
arkadaşım 40 günlük bebeğini bırakıp gelip gidiyor eşi onu çok destekliyor güzel bi bölüm kazan 2. öğretim gündüz çocuğa sen bak gece ben diyor (eşi de anasınıfı öğretmeni)

anladım canım..evet vize sınavlarımda gayet iyi geçti bu sene büyük ihtimal biter anlattıkların beni çok mutlu etti gelecekte bu diplomayıda alacağım çok iyi bi işimde olsa alacağım..okumanın yaşı yok diye boşa denmemiş:)gerçekten ümidimi yitirmiştim bu anlattıkların rahatlamamı sağladı çooook teşekkür ederim..inşallah sende işe hemen girebilirsin ve çok mutlu olursun..

Valla öyle emerunun dediği gibi dersler akşam yada hafta sonu hiç olmuyor.Çalışan birine asla uymuyor saatler hatta millet bu eğitim için işini bırakıyor.Bizim okulda hafta içi 4 gündü okul vede 2 de başlıyordu beş buçukta bitiyordu.Zaten sürekli ders programı değişiyor bir hafta sonu bir hafta içi öğretmene göre ayarlanıyor.Bİrde yoklama alınıyor devamsızlık yapamazsın.ayrıcada çok uzun sürüyor 3 yıl pek hızlandırılmış eğitim hiç bir okul yapmıyor öğretmen olmadığı için yapılmıyor.YAşın gençse çok iyi ama yaşın ilerlemişse 3 yıl lise 4 yıl ünüversite 7 yılını alıyor.Ünüversite kazanmak aslında en mantıklısı lise olarak bu diploma pek işe yaramıyor

Valla öyle emerunun dediği gibi dersler akşam yada hafta sonu hiç olmuyor.Çalışan birine asla uymuyor saatler hatta millet bu eğitim için işini bırakıyor.Bizim okulda hafta içi 4 gündü okul vede 2 de başlıyordu beş buçukta bitiyordu.Zaten sürekli ders programı değişiyor bir hafta sonu bir hafta içi öğretmene göre ayarlanıyor.Bİrde yoklama alınıyor devamsızlık yapamazsın.ayrıcada çok uzun sürüyor 3 yıl pek hızlandırılmış eğitim hiç bir okul yapmıyor öğretmen olmadığı için yapılmıyor.YAşın gençse çok iyi ama yaşın ilerlemişse 3 yıl lise 4 yıl ünüversite 7 yılını alıyor.Ünüversite kazanmak aslında en mantıklısı lise olarak bu diploma pek işe yaramıyor

ders saatlerinden inan haberim yok ama emeru gittiği için biliyordur diye düşünüyorum..bi şekilde bişeyler yapmaya çalışacağım..üni diplomasıda işe yaramıyor ki torpilin yoksa..düzensiz bi sistemde ilerlemeye çalışıyoruz işte..:kızgın:

Tabiyki didemcim haklısın bugün ünüversite mezunları iş bulamıyor doğru.AMa bu bölüm çok güzel ama genede ünüversite burdada şart.BEn şu açıdan dedim genelde okullar pek uygulamıyor hızlandırılmış eğitim 3 yıl gidiyorsun 3 yılda lise diploması alıyorsun.Ünüversitede lazım 4 yılda ordan 7 yıl 7 yıl sonra kpps ye girersin kadrolu olursun yaşın gençse iyi gene dene derim.Öteki türlü iş bulursun beli ama kadrolu olmaz çıkarsın vs en iyisi 4 yıl okumak kadroya atanmak onu demek istedim didem

slm cnm evet doğru diyorsun 1.5 2 yılda bile alanlar var diye duymuştum ben o yüzden uzak gelmiyordu bana ben 24 yaşındayım önlisans mezunu olacağım üstüne devam etmeyi düşünüyorum bu sırada bu diplomayıda almak istiyordum hayırlısı bakalım kısmetimde varsa olur zaten..kpss kazanmakta mesele yaw:çok üzgünüm:

EVet çoğu okulgenelde hızlandırılmış eğitim uygulamıyor birazda şans belki sizde olur bizde olmadı öncekiler yaptı biz yapamadık sebeb öğretmen yok öğretmen getirelim diyoruz biz dışardan almayız diyorlar valla kafalarına göre bizi düşünen kim.SEn gene 3 seneyi gözden çıkar derim oku yani okumaktan zarar gelmez

Bu arada bilgisi olanlara sormak istiyorum muhakkak cevap yazsınlar.Aranızda özel kreşlerde çalışan yada çalışmiş olan varmı sigortasız çalışmak mümkünmü özellerde birde elemanın performansına bakıyorlarmı yani girdin diyelim işe çıkartırlarmı çok merak ediyorum

EVet çoğu okulgenelde hızlandırılmış eğitim uygulamıyor birazda şans belki sizde olur bizde olmadı öncekiler yaptı biz yapamadık sebeb öğretmen yok öğretmen getirelim diyoruz biz dışardan almayız diyorlar valla kafalarına göre bizi düşünen kim.SEn gene 3 seneyi gözden çıkar derim oku yani okumaktan zarar gelmez

evet bazı yerler de hızlandırılmış olabiliyoor istanbul'da 1.5 2 yılda alanlar var canım..tabi ki okumaktan zarar gelmez bende elimden geleni yapmaya çalışacağım hayırlısıyla inşallah bir yerler olur..

Bu arada bilgisi olanlara sormak istiyorum muhakkak cevap yazsınlar.Aranızda özel kreşlerde çalışan yada çalışmiş olan varmı sigortasız çalışmak mümkünmü özellerde birde elemanın performansına bakıyorlarmı yani girdin diyelim işe çıkartırlarmı çok merak ediyorum

sigortasız çalışmak mümkünmü bilmiyorum ki öyle bişey olursa çalışma bence sigorta şart..canım performansa muhakkak bakıyorlardır nihayetinde özel sektör iş veren beğenmezse çıkartır diye düşünüyorum..böyle bi iş düşünüyorsan bi kreşi ara şartları neler bi sor istersen..

Saol çok teşşekür ederim bende senin gibi düşünmüştüm doğru performansına bakarlar özel sektörde herzaman tutunmak zor iş kreşte çalışmadımda başka sektörlerde çalıştım bilirim sen hangi bölümde ne okuyon çocuk gelişimini düşünüyon sanırım seneyemi gidecen

Saol çok teşşekür ederim bende senin gibi düşünmüştüm doğru performansına bakarlar özel sektörde herzaman tutunmak zor iş kreşte çalışmadımda başka sektörlerde çalıştım bilirim sen hangi bölümde ne okuyon çocuk gelişimini düşünüyon sanırım seneyemi gidecen

sende sağol cnm evet baya zor iş hemde sürekli diken üstünde oluyor insan ama olumsuz düşünmemekte gerekiyor kendini kanıtlar ve sevdirirsen işinde rahat olabilirsin..ben açıköğretim kamu yönetim okuyorum 2. sınıfta önlisans diploması alıp iktisat mezunu olmayı düşünüyorum çünkü ikinci sınıfı geçebilmek için sene kayıplarım oldu direk dört yıllığa tamamlamaya kalmak gözümü korkutuyor önce önlisansı alıp üstüne 3 ve 4 dü tamamlayacağım Allahın izniyle..çocuk gelişimini çoooooooooooooook istiyorum ama devlette herşey düzensiz olunca diploma almak zor oluyor ya geçen senelerde üni mezunlarıda kızmeslek diploması alabiliyormuş şimdi ise üni kaydın bile olmaması gerekiyormuş yani bırakmışta olsan kayıt olduğu için olmuyor dedi bizim buradaki halk eğitimde çalışan biri ama sitede bi arkadaşımız bıraktığı halde gidiyormuş kursa inşallah bende gidebilirim..:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Son düzenleme:
Yani öyle diyorlar doğru kayıtlı olmamak gerekiyormuş diye ama bizim sınıftada vardı kayıtlılar bişey olmadı olanlar olmuş sanırım istersen kayıt yap bence dönerse ordan dönsün bırakırsın sende hiç olmassa şansını denemiş olursun

bu sene burada kurs açılmıyor seneye açılacakmış olmazsa yaptırırım tabi bi işte çalışmıyor olursam hayırlısı bakalım

ya arkadaşlar acaba gaziantepte bu sene hızlandırılmış eğitim veren okul varmı bilgisi olan arkadaşlar yanıt bekliyorummmm

Didem sen hangi ildesin bilmiyorum ama ilde açılmıyorsa ilçeleri dene sende bizdede ilde açılmadı ilçeye gidiyorum ben yarım saat boyunca öylede yapabilirsin

slm arkadaşlar şuan çok sinirli ve üzgünüm..ben düz lise mezunuyum açıköğretimden üni okuyorum 2. sınıftayım..ikinci lise diploması almak istiyorum halk eğitimde veriliyor bu kurs biraz önce aradım durumumu izah ettim fakat bana kayıt yaptırılamayacağım söylendi üni kaydım olduğu için nasıl bişey bu ya..üniyi döndurnayı düşündüm hani lise diploması olsun sadece diye fakat herhangibir üni kaydım olduğu için yinede lise diploması alamıyormuşum..biraz önce yorumlarınızı okudum bi arkadaşımız kursta 2 yıllıklarda vardı falan demiş üni mezunumu onlar bi bilginiz varsa benide aydınlatırsanız çok sevinirim..

merhaba arkadaşım.sanırım benimle aynı sorunu yaşıyorsun.bende senden farklı olarak bir yüksek okuldan örgün öğretim 2003 yılında mezun oldum.fakat daha sonra çok pişmanlık duydum ve şimdilerde tekrar açık öğretim meslek lisesine dönüş yapıp telafi eğitimi alıp kız meslek lisesi çıkışlı olmak istiyorum.bende bulunduğum ilde aradım açık lise bürosunu ve aynını söylediler banada.bir yüksek öğretim kurumuna kayıt yaptırmış olmak bile yeterliymiş kaydınızı yapamayız dediler.açıkçası çok üzgünüm.ama seninde dediğin gibi bende bu sitede bu tür şeyler duydum yüksek öğretim kurumlarından mezun ya da bırakmış kişiler bu telafi eğitimini alıyorlarmış.tamam mantık işi değil ama bu türkiye de uygulandı.ne yapacağımı bilemiyorum .gidip kaydımı olsam diyorum sonra ortaya çıkar bu boşu boşuna çaba vermiş mi olurum çok kararsızım.lütfen sende fikirlerini paylaş benimle ya da yeni bir bilgiye ulaştysan paylaşırsan çok memnun olurum arkadaşım.

arkadaşlar ben aöf iktisat okuyordum bıraktım ve 2 senedir açık lisede öğrenciyim hiç bir proplem yaşamadım

arkadaşlar ben aöf iktisat okuyordum bıraktım ve 2 senedir açık lisede öğrenciyim hiç bir proplem yaşamadım

vildan arkadaşım teşekkür ederim yanıt verdiğin için fakat benim bulunduğum ilde yani mersin de ısrarla eğer yüksek öğretime bir şekilde kayıt yaptırmışsam kayıt yapamayacaklarını yönetmeliğin böyle olduğunu söylediler.sen hangi ildesin acaba?ayrıca bu madem yönetmelikse her ilde farklı farklı mı uygulanıyor?birde siz 2 senedir açık lisede telafi eğitimi alıyorum dediniz ya peki oradakiler sizin geçmişinizi(yani bir yüksek öğretim kurumunu yarıda kestiğinizi biliyorlar mı)bu kayıtlarda ortaya çıkmadı mı?yarın birgün diploma alırken sorun olmayacak mı?aklım karmakarışık!ben mersin de bir ilçeyi daha aradım,oradaki görevliye danıştım oda bana benim gibi durumda okuyan bir kızın bulunduğunu ve eğitiminin 1.5 yıl sonra yarıda kesilerek kaydının silindiğini söyledi.yani bir yüksek öğretim kurumuna yapılan giriş mutlaka ortaya çıkıyormuş eninde sonunda.lütfen rica etsem bu durum sahiden bana dedi kleri gibi mi bir araştırırmısın?birde sorularımı yanıtlarsan çok memnun olurum.inan ki bende çok istiyorum bu telafi eğitimini ve yakın zaman sonra burada kayıtlar başlayacakmış.acil yardıma ihtiyacım var anlayacağın.şimdiden çok teşekkürler arkadaşım.

bizim sınıfta bir arkadaş önlisans mezunuydu..halk eğitimde usta öğreticiydi..1 sene bizimle okudu bir senedirde başka bir ilde okula devam ediyor...
aslında başka bir yerde kayıtın varsa aynı anda açık liseyi okuyamıyorsun...okulu bitirmişsen yada kayıt yenilememişsen problem yok...
ben ve sınıfta benim gibi olan arkadaşlarım problem yaşamadı...

X