Ek Gıdalar Bebeklerin Sevdigi Tarifler..

canım ben yapmadım ama çok haşlama içindeki yararlı vitaminler ölüyo zaten robota çekince iri bişey kalmaz

canım zinedilanın verdiği tarif çok güzel ben bebiş için hiç yapmadım ama kendimize sürekli yapıyorum zaten barışa yaparsamda böyle yaparım
hem ne varki haşlıycaksın hepsini ama yağ kaymadan içine tel şehriye veya irmik ohh rondodan geçtimi al sana sebze çorbası bende yakında başlarım heraldea.s.
teşekkür ederim.birazdan yapıcam.inşallah bişeye benzer ve yer batuş...

havuç yerine değilde kabak yerine koyabilirsin yumuşayaıncaya kadar haşlıyorum cnmç...

canım ben yapmadım ama çok haşlama içindeki yararlı vitaminler ölüyo zaten robota çekince iri bişey kalmaz
sağol canım.ara ara gider bakarım artık.
batuş kucağımda.bırakınca ağlamazsa yapacamda durmuyo kereta
ya bu arada oğluma çorbasını kendim yapacağım için çok heyecanlandım...

birşey deil c nm ne demek inş sewer gerçi sewmiyorlar pek çünkü tuzsuz bişi ben tatım gerçekten çirkin ama alışmaları için yemeleri lazım egede ilk başlarda öğürdü ama pes etmedim verdim şimdi daha ii çok ii olmasada:)zaten yakında her çorbay yerler artık tarhana falan ohh mis gibi....
insan gerçekten çocuğuna bişi yaptımı çok mutlu oluyor bende gene yoğurt mayaladım az daha fazla yoğurt koydum inş bu sefer kıvamı ii olur:))

kızlar haşlanıyor benim sebzeler :)

pirinçli mamamızı yicez şimdi...

oh afiyet olsun batu beye yarasınn....

afiyet olsun ..............mmmmmmmmmm benım canım çektı valla

ama tek tek başlamıyormuyuz sebzelere

benim doktorum 3ünü verdi cnm pataes havuç ve bir mevsim sebzesi...

canım kavanoz sebzeydi demi o?
benimkide kutudaki çorbaları içiyor ama kavanozdakileri sevmiyo.bende zorlamadım.

evet canım kavanozdu yemedi ama numunelerden yedi alıyım dedim hic kalmamıştı markette kutudaki sebze corbaları bide benim kızm bebelac ürünlerini daha cok sevdinaniknanik

kızlar az önce yogurt verdim arzmun yogurt makinesin içindeki kavanozlardan yarım tatlı kaşıgı pekmez kattım yedi cok şükür cokacimcoook dibinde az bişi bıraktı onuda yerdide cok uykusu geldi uyudu şimdi

yaptım sebze karışımını.biraz yediriyim dedim ama öğürmekten gözünden yaşlar geldi oğlumun.hazır çorbaları yiyor,bunu yemedi sıpa...
bide bişey sorcam kızlar mesela mamaları hemen tüketmemiz gerekiyor,kavanozdakileride 1,2günde.peki ben şimdi bu sebze püresini napıyım dolabamı koyayım.açıktamı dursun?yarın falan yedirsem olur heralde demi?

kızlar az önce yogurt verdim arzmun yogurt makinesin içindeki kavanozlardan yarım tatlı kaşıgı pekmez kattım yedi cok şükür cokacimcoook dibinde az bişi bıraktı onuda yerdide cok uykusu geldi uyudu şimdi
afiyet olsun yarasın kızımıza...
ben yoğurdun içine bazen meyve karıştırıp yediriyordum.bide öyle deneyim,iyi fikir...

ayerbacım hergün taze yap ben cok az yapıyorum yemedigini ya yerim ya dökerim bende yarın meyveli vericem yogurtu bakalım

ewet cnm az yap yemediğini at ben öle yapıyorum taze taze yedin diye sewmiyorlar sebze çorbasını ben olsam bende yemem ama alışmaları lazım işte...

bende bugün herobabyın meyveli tahıllısnı aldım yaptım yedi sevdi şükür pirinçlisini alcaktım kalmamış...

kizlar siz bayagi bayagi baslamissiniz ek gidalara...afiyet olsun bebislerinize..ben kontrolumuzu bekliyom,haftaya..ona gore baslicam..
birde birsey dicem adasucum ve kizlar....yogurtla pekmez bir arada pek verilmez diye biliyorum ..cunku yogurtda kalsiyum,pekmezde demir oldugu icin bu vitaminler karisinca etkisiz oluyor..2 saat arayla yenmesi gerekir...yogurda meyve katilsa daha iyi bence..pekmezide baska bir meyveyle beraber verilebilir...CADIARZU

X