Ek Gıdalar Bebeklerin Sevdigi Tarifler..

gamzecim katılıyorum sana arkadaşlar biraz erken başladı ben daha hiç bir şey vermiyorum

ya kızlar yanlıs anlamayın bilindigi üzere benim yaramaz oglumdan vakit bulup giremiyorum yazılarınızı görünce dehsete düştüm bu kadar erken degilmi kasık mamalarına gecmek için sadece soruyorum yadırgamıyorum yanlıs anlasılmasın ben sütüm az oldugu için birde bizim oglan azcık obur sadece sütüme ek milupanın biberon mamasını veriyorum cok azda su cünkü mamayla yeterince su tüketiyo ben yanlımı yapıyorum baslamam lazımmı ama oglsum 9 kilo oldu 20 temmuz dogumlu ay bişi deyin bi uzklastım cahil kaldım yeminle bu arada hepinizi cok özlüyor ve kıskanıyorum ben görüşemiyorum diye

sütün azsa biberon maması alıyorsa ver kaşık maması daha çoook verecen

tesekkurler arzucum sutum azalmasa hiiç baslamazdım ben de.Bu arada Elanın kontrolu 18 indeydi dimi

bayanlar ek gıdalara neye göre başlıyorsunuz.ben hala başlamadımda ondan soruyorum.doktormu dedi.ben anne sütünden başka bir şey vermiyorum yoksa yanlışmı yapıyorum.artık alışmasımı lazım.biliyormusunuz benim oğluşum bügün tam 4 ay 21 günlük ve ben hala onu oturtmuyorum hiç bir şekilde ve korkuyorum oturtmaya yanlışmı yapıyorum sizce.sizler ne zaman başladınız oturtmaya:)

canım ek gıdaya bende başlamadım erken bencede ama sanırım onlar sütü yetmeyenler başlamak zorunda kalanlarr..ben sadece tatlara aşina olsun diye şimdilik elma ve mandalina suyu veriyorum bir iki çay kaşığı..suda alışsın diyee arada veriyorum..çok çok değil tabi bardakla filan yine çay kaşığıyla..pek sevmiyorr..şuan seninki daha büyükk dilini kullanmaya bailadıkları ayy 6 ayı bitirince biraz daha zorlanıyorlarmış o yüzde başladımm..dilini kullansın diyee..bu arada ilkk kez verdiğimde tepkisini görcektinn ne yapacağını şaşaırdı hiçistemedi ama şimdi emer gibi ela suyunu içiyorr...hala çok alışmadı ama yavaş yavaş alışacak sanırımm..oturtuyorum ben çok fazla olmasada kucağımda koltukta önüne yastık koyarak oturtuyorum çok duramıyorlar zaten..farkedersin sende rahatsız olduklarında mızmızlanıyorlar 5 6 dk sonra kaldırıyorum kucağıma alıyorum...seninki daha büyük başlaya bilirsinn...sevgiler..

ya kızlar yanlıs anlamayın bilindigi üzere benim yaramaz oglumdan vakit bulup giremiyorum yazılarınızı görünce dehsete düştüm bu kadar erken degilmi kasık mamalarına gecmek için sadece soruyorum yadırgamıyorum yanlıs anlasılmasın ben sütüm az oldugu için birde bizim oglan azcık obur sadece sütüme ek milupanın biberon mamasını veriyorum cok azda su cünkü mamayla yeterince su tüketiyo ben yanlımı yapıyorum baslamam lazımmı ama oglsum 9 kilo oldu 20 temmuz dogumlu ay bişi deyin bi uzklastım cahil kaldım yeminle bu arada hepinizi cok özlüyor ve kıskanıyorum ben görüşemiyorum diye

öncelikle oğluşuna maşallah canımmm bizi bile geçmişsin benimkide 22 tenmuz doğumlu 10 gün önce 8 100 gr dı kaşık maması bencede son çare gibi evde yapabildiklerimiz varr ama pirinç ununa karşıyım. pirinç unu sadece kilo yapıyor hiçbir anlamı yok..senin sütünde yetiyorsa neden mamaya başladın meyvelere başlasaydın keşkee..

sesimi duyan yokmu yoksa artık temmuz anneleri beni dısladımııııııııııııı:))))))))

duyduk canım ama yeni kalka bildik..naniknanik:dance:a.s.

arkadaşlar inanın ek gıdaya başlayanlar sütü yetmeyenler keşke sizin kadar çok sütümüz olsada bizde vermesek.burda hep bi yanlış anlaşılma oluyor sanki biz ek gıdaya heveslendiğimiz için veriyormuşuz gibi ama benim doğumdan itibaren sütüm hep azdı.kızım 3-5 emdikten sonra yutkunuyodu ancak oda bi damla.birde üstüne kızım memeyi reddediyordu inanılmaz savaş verdim.ayakta gezerek ve şarkı söyleyerek emzirdim bi süre.olmadı sağdım verdim sonra tekrar emzirdim.gece mama vermedim inadına emzirdim.çünkü biliyordumki süt ancak emdikçe gelir ve bebek için en iyi besin anne sütü.sonuç olarak mecburen ek gıdaya erken başladık tabiki doktor kontrolünde.allahıma çok şükür memeyi bırakmadı aralarda hep emziriyorum gece emziriyorum sütüm azda olsa anne sütü alsın istiyorum.

Ya kızlar cogumuz hamileligimizi burda gecirdik cok şeyler paylaştık yeni şeyler ögrendik bebegimiz icin en iyisi neyse onu yapmaya calışıyoruz eski kafalı degiliz yeni nesil anneyiz:nazar:
bakıyorumda bir cogunuz sitem etmişsin ya ben bu kadar aptalmıyım bilmiyormuyum degşete düşülücek bişi yok kızımı tabiki emziriyorum keşke daha cok sütüm olsada emzirsem ek gıda vermezsem doktora danışmadan bişi yapabilirmiyim sizce ben doktor tavsiyesiyle gectim

Evet günde yogurt sebze corbası meyve olmadı muhalebi veriyorum ama siz benim bunları nasıl ve ne kadar verdgimi biliyomusunuz ki ben tıka basa cocugumu şişiriyorum sanki:mymeka: 12 ye kadar beni emiyo akşamda 10dan sabaha kadar emer benim kızım öglenleride araögünlerde emziriyorum öyle koca bi sebze corbası yemiyor yani
erken falan demişsiniz biz 5 ayımızdayız 4 aydan sonra başlanılıyor zaten ney icin erken kızlar herkez bebeginin kapasitesini bilir doydu doymadı sevdi sevmedi doktorlar her bebege ayrı davranır sen bunu ver onu verme diye kısacası hepimiz bir olamayız benim icin herşey cok normal hatta kahvaltılara başlıycaz doktor tavsiyesiyle kimsenin cocugu bir degildir bunuda sitem ederken degerlendirmenizi tavsiye ederim...

genciza adasu ben söylemiştim zaten annesütü yetenler için erken gibi ama diğer bebekler emmeyenler için erken değil onlar başka türlü zaten ne yiyecekler neyle karın doyuracaklar..ben sadece dışardan hazır alınanlara karşıyımm ama onunda yeri ayrı tabii..birde pirinç unuyla yapılan sade ce pirinç unu ile yapılana karşıyım yoksa tabiki artık bilinçsiz annekalmadıı bu devirde internet denen bu dünya kütüphanesi var sonuçtaa takılan tıktık iki kelimeyle milyonlarca sayfa ya ulaşıyorr..siz sıkmayın canınızı en iyisini en güzelini bebeğin annesi bilir tabiki..sağlıklı bebekler büyütmek dilekleriyle..sevgilerr...

Son düzenleme:
Yaa kızlar ben bu zaman kadar ek gıdaya baslamadıgımdan hiç bakmamıstım buraya 4-5 gundur biz de basladık ama ne yapmıssınız siz oyle yaaa bir hazır mama cılgınlıgıdır gidiyor..Adasu hiç mi sutun yok canım bastıkca basmıssınız bebişlere ek gıdaları bence once sut ardından doymazsa ek gıdayla tamamlamak değil mi amaç daha bu aylarda?:eek:klava:KK70:ilemime sutunu ver bak doverim seni:eek:klava:Bi de hazır mamaları cok kullananlar var onları da okudum en ufak ornek hazır muhallebi alıncaya kadar alın pirinç ununu yapın canlarım evde gozunuz gore gore obez edeceksiniz bebişleri bu hazır mamalarla.Ben ancak dısarı falan cıkarsam kullanmayı dusunuyorum hazır mama.Simdi bana belki kızanlarınız olacak ama ne yapayım ben de tutamadım kendimi yaniii:mymeka:

şekerim biliyorsunki herkesin bebeği aynı olacak diye, herkesin bünyesi süt üretecek diye birşey yok . bence bu kadar ağır ithamda bulunmamalıydın. sütü yetse niye vermesinler değilmi ama. sonuçta senin gibi herkes te anne. senin gibi onlarda bebekleri için ellerinden geleni yapıyorlardır eminim.

mesela diyosunki hazır muhallebi alana kadar evde yapın. belki bilmiyorlardır yapmayı. en sona tokat ifadesi koyacağına tarif verseydin çok hoş olurdu. gamzecim şunuda unutma çok bilmişlik yapmak istemiyorum atalarımız ne demiş "söz gümüşse, sükut altındır". bence yazdıklarını bi baştan oku bakalım söylediklerin senin hoşuna gidecekmi ???

hepinizi öpüyorum temmuz annişleria.s.a.s.

semacım tarifede gerek yok ben neyin nasıl oldugunu nasıl yapıldıgını cok iyi biliyorum hepimizin elinin aldında bi internet var..
princ unu bebekleri daha cok tıkar ve ben saglıklı bulmadıgım icin almıyorum kaşık maması princli muhalebi alıyorum bebekler icin özel yapıldıgına hijyenik ortamda üretildigine güvendigim icin princ ununu nerden nasıl geldigini bilemiyorum bu benim secimim bu benim kararım doktorumuzla vermiş oldugum saglıklı bir karar olarak görerek söylüyorum.....
herkezin bebegi bir degil biz kızımla gayet mutluyuz huzurluyuz allah bozmasın inş.:nazar:
verdiklerimde hic cok degil siz hic bişi vermediginiz icin size cok gelebilir.
lütfen cvp yazarken göz önünde bulundurun bunları bebişleri bir görmeyelim...
ayrıca gamzecim dilemme ben gayet iyi bakıyorum güzelde emziriyorum ben neden yavrumu süttünden mahrum etmek isteyimki...Çok üzgünüm çoook

tesekkurler arzucum sutum azalmasa hiiç baslamazdım ben de.Bu arada Elanın kontrolu 18 indeydi dimi

evet tatlım 18 aralık.tabi canım sütün azsa emir'de aglıyorsa doymuyorsa başlıcaksın eger anne sütüyle doyuyorsa 5 ayının dolmasınıa.s. bekliceksin bu gayet normal

.........................................................

Son düzenleme:
benim sütüm yetiyor bebeğim doymadığı için ağlamıyordu ama doktorum tatlara alışması için verdi ek gıdayı ne vermem gerektiğini söyledi onları veriyorum bende doktor tavsiyesi ile geçen ay 650 gr aldı ama 4 aydan sonra zaten normalmiş 500 gr üzeri alırlarmış verip vermemkte kararsız kaldı benim bebeğim çok harelketli o yüzden verdii zaten 1 ay sonra başlıcaz hepimiz süt yetsede yetmesede bence tartışmaya gerek yok kızlar boşverin herkes bebeğine neyin yetip neyin yetmeyeceğini ne verip ne vermeyeecğini herkesten ii bilirr kalp kırmaya değmez yanii bence tabi bu benim düşüncem...

bence de herkes bebeği için en iyisini isteyeceğinden birbirimizin kararlarını tenkit etmeye gerek yok tabi ki biz burada fikir alışverişi yapıyoruz birçoğumuz birbirimizin fikirlerini ve önerilerini ciddiye alıyoruz ama neticede yine de ne yapıp yapmayacağımıza kendimiz karar veriyoruz burası benim için hiç te küçümsenmeyecek bilimsel bir ortam gibi benim çevremde hiç benim yaşımda bebek sahibi arkadaşım yok tek sizler varsınız o yüzden söylediklerinizi önemsiyorum hatta bazen eşim kızıyor"yine ordan okuduklarını bana satıyosun dimi" diyor:KK66: kısacası burada çok güzel ortamımız var ve ben hepinizi birbirimizden farklı kültürlere,alışkanlıklara,anlayışlara ve yaklaşımlara sahip olduğunuz için çok seviyorum...:enbuyukkk:

şekerim biliyorsunki herkesin bebeği aynı olacak diye, herkesin bünyesi süt üretecek diye birşey yok . bence bu kadar ağır ithamda bulunmamalıydın. sütü yetse niye vermesinler değilmi ama. sonuçta senin gibi herkes te anne. senin gibi onlarda bebekleri için ellerinden geleni yapıyorlardır eminim.

mesela diyosunki hazır muhallebi alana kadar evde yapın. belki bilmiyorlardır yapmayı. en sona tokat ifadesi koyacağına tarif verseydin çok hoş olurdu. gamzecim şunuda unutma çok bilmişlik yapmak istemiyorum atalarımız ne demiş "söz gümüşse, sükut altındır". bence yazdıklarını bi baştan oku bakalım söylediklerin senin hoşuna gidecekmi ???

hepinizi öpüyorum temmuz annişleria.s.a.s.

Srose canım;bana yazdıklarımı okumamı soylemişsin tesekkurler aklımda zaten.Kimseyi iğnelemeden olanca samimiyetimle ve ozellikle de ADASU ya hitaben (o tokat işareti) yazdım o da espri oldugunu bilir, biliyor ki senin gibi bi yorum yapmamıs adasuyu da cok sevdiğimden ayrıca.Mesela sana yazmazdım oyle birşey..Ama sen oldukca iğneleyici şeyler yazmıssın bence asıl bu samimiyetsizlik hos değil.Benim de sutum cok az oldugu ıcın basladık zaten heralde sutu olmayan annelere sozum yok ayrıca hazır mama kullanmayın diyorum cok mu kotu bişey bu.yani oyle bir tavır yapmıssın ki ..Neyse anlayan anlar maksadı..Herkesin de anlayıs sekli farklı ama kimseye demogoji yapmaya gerek yok.
Eminim butun temmuz annişleri pirinç unlu mamaların nasıl yapılacagını biliyor bilmiyorsa da kucuk bir tıkla ogreniyordur bana gerek yok hayatım.
Adasucum askım canım seni sevmesem yazmazdım zaten ama yazıları okuyunca sanki cok yuklenmissin gibime geldi oyle olmadıgına sevindim ayrıca kırdıysam da ozur dilerim tamam mıa.s.
Herkese sevgiler.:emir_bebek:

bugün kızıma hero baby nin 7 sebzeli kavanoz mamasını yedirebildim oleyyyy:teytey: çok severek yemedi ama verdiğimi yuttu öğürmeden.bu sefer biraz daha ısıttım belki ondandır.içindeki sebzeler : yeşil fasulye,havuç,patates,bezelye,kereviz,domates,soğan.

burda bayagi konusmalar olmus..ben kacirmisim...neyse hersey yolunda sanirim...banada doktorum gece yatarken bebisime mama vermemi,hatta denememi istedi..cok uyandigi icin...bende pirinc unu aldim,ama mama mi daha iyi bilmiyorum..biraz arastirmam lazim..benimde sutum cok degil ama idare ediyoruz,1 ay daha dayandirmaya calisicam...sizce hangisi iyi, gece iyi uyumasi icin...uykuda onemli...ama bos bos da doldurmak istemiyorum bebigimin karnini....

canım gece için mama vereceksen tahıllı gece mamalarını tercih etmeni öneririm.

Srose canım;bana yazdıklarımı okumamı soylemişsin tesekkurler aklımda zaten.Kimseyi iğnelemeden olanca samimiyetimle ve ozellikle de ADASU ya hitaben (o tokat işareti) yazdım o da espri oldugunu bilir, biliyor ki senin gibi bi yorum yapmamıs adasuyu da cok sevdiğimden ayrıca.Mesela sana yazmazdım oyle birşey..Ama sen oldukca iğneleyici şeyler yazmıssın bence asıl bu samimiyetsizlik hos değil.Benim de sutum cok az oldugu ıcın basladık zaten heralde sutu olmayan annelere sozum yok ayrıca hazır mama kullanmayın diyorum cok mu kotu bişey bu.yani oyle bir tavır yapmıssın ki ..Neyse anlayan anlar maksadı..Herkesin de anlayıs sekli farklı ama kimseye demogoji yapmaya gerek yok.
Eminim butun temmuz annişleri pirinç unlu mamaların nasıl yapılacagını biliyor bilmiyorsa da kucuk bir tıkla ogreniyordur bana gerek yok hayatım.
Adasucum askım canım seni sevmesem yazmazdım zaten ama yazıları okuyunca sanki cok yuklenmissin gibime geldi oyle olmadıgına sevindim ayrıca kırdıysam da ozur dilerim tamam mıa.s.
Herkese sevgiler.:emir_bebek:

gamze şekerim şunu unutmamak gerekirki burası herkese açık bir forum. herkes birbirine yorum yazabilir. sen arzuya ithafen yazmışsın ama ben yazdıklarını okuduğumda rahatsız olduğumu gayet güzel bir dille izah ettim.bunda kızacak bir durum yok. sen yanlış anlamışsın. başka ne diyebilirimki.a.sa.sa.s

Son düzenleyen: Moderatör:
Artık konuyu uzatmayalım lütfen.Sen bana yazmıssın ben de sana.Tekrarlamaya ve arkadasları sıkmaya gerek yok..

neyse arkadaşlar uzatmaya kalp kırmaya hic deymez konumuzu kapatalım..yerimseniben

ee kızlar yokmu yaa tarif falan bebişler neler seviyo sizce neler eklemeliyim ek gıdalarımıza cokacimcoook

X