Popüler Konu Elma Diyeti Deneyimlerimiz

Arkadaşlar bir kadın bu diyeti yaparken ölüyormuş.. Lütfen dikkat edin kalp kasları erimiş.. Çok zor kurtulmuş lütfen iyice okuyun araştırın..

Arkadaşlar bir kadın bu diyeti yaparken ölüyormuş.. Lütfen dikkat edin kalp kasları erimiş.. Çok zor kurtulmuş lütfen iyice okuyun araştırın..

kalp kasları mı erimiş nasıl ya :44:
ben ölceğimi zannetmiyorum yani çok fazla açlık hissetmiyorum zaten hissedersem de bir şeyler atıştırırım umarım ölmem ay ölmiyim :KK14:

ben ölceğimi zannetmiyorum yani çok fazla açlık hissetmiyorum zaten hissedersem de bir şeyler atıştırırım umarım ölmem ay ölmiyim :KK14:

Allah korusun..

İşte söylediğim kişinin hikayesi..

Hastanın, yaptığı diyetle hızla kilo vermesi sonucunda, kalp kaslarının olumsuz etkilendiğini ifade eden Akgül, şu bilgileri verdi:

"Kaslardan destek alan kalp kapakçığı da görevini yerine getiremez olmuş ve tam bir yetmezliğe girmişti. Böylece hastanın kanı akciğerlerde birikmekte ve çok şiddetli nefes darlığına neden olmaktaydı. Aynı zamanda şiddetli ödemle hastanın kilosu azalacağına artmaya başlamıştı. Bu nedenle hastamız geldiğinde hem nefes darlığı hem de hareket etmede zorluk ve karında şişlik mevcuttu. Acil olarak hastamızın tetkiklerini yaptık ve kalpteki iki kapakçığın son dönemde yetmezlikte olduğunu gördük. Hastamızı ameliyata hazırladık, bir kapakçığı değiştirdik diğerini de tamir ettik. Hastamız sağlıklı bir şekilde ameliyattan çıktı ve taburcu oldu."

Akgül, diyetteki amacın sağlıklı kilo verilmesi olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Sağlıklı beslenen bir bireyde zaten kilo birikimi olmamaktadır. En iyi diyetisyen, insanın kendi vücududur. Hormonlar ve enzimler bu dengeyi korurlar ama sağlıksız ve aşırı beslenme vücutta yağlanmaya neden olmaktadır. Bu yağlanmadan hızla kurtulmak istendiğinde aşırı diyet ve açlık hatta uygunsuz ilaçlar kullanılmaktadır. Vücut aç kaldığında gerekli olan enerjiyi daha kolay olduğu için kasları yakarak almaktadır. Halbuki esas olan yağ dokusunun yakılmasıdır. İşte kaslardan değil de yağ dokusundan enerji yakılması için dengeli, sabırlı ve sporun eşlik ettiği bir beslenme programı gerekmektedir. Kısa zamanda aşırı kilo vermenin sakıncası işte bu kas erimesidir."

"Kilo verdim sandım meğer hayatımla oynamışım"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ferhan Saner de kilolarından kurtulmak için uzman yardımı almadan 7 ayda 57 kilo verdiğini belirtti. Saner, bu süre boyunca sadece elma ve yoğurt yediğini anlattı.

Saner, günde 2 paket sigara kullandığını da ifade ederek, şöyle devam etti:

"Bir gün nefes alamayacak vaziyette, karnım şiş, zorlukla yürüyerek hastaneye gittim. Ve kalbimle ilgili büyük bir sorun oluğunu acil ameliyat olmam gerektiğini öğrendim. İşte tam o sırada Doç. Dr. Ahmet Akgül ve ekibi imdadıma yetişti. Dr. Ahmet Bey ameliyatımı yaptı. Şimdi gayet iyi durumdayım. Kilo verdim sandım meğer hayatımla oynamışım. Buradan belirtmek isterim ki hiç kimse asla ama asla bilinçsiz diyet yapmasın. Bundan sonra asla sigara da içmem. Doç. Dr. Ahmet Akgül'e, ekibine ve hastane personeline teşekkür ediyorum."

Son düzenleme:

kirmizi et ve diger protein kaynaklarini tuketmeyince, sporu yogun olarak yapiyorsan kaslardan kayip basliyor. cunku spor sirasinda kaslar kucuk kucuk yirtilir, onarilir, kas yapmak dedikleri bu. kalp de boyle bir kas, spor yaparken falan kan pompaliyor ya o da kucuk kucuk yipraniyor ama onarilmasina yetecek proteinleri almadiysak kalp zayiflamis oluyor.

kaslarin onarilmasina gereken protein yapi tasi amino asitleri de cogunlukla etten aliyoruz.

yani iki haftadan cok zarar gormezsin ama uzun sureli elma diyeti uygun degil. istersen bir hafta yap, ara verip normal dengeli bir diyete gec, sonra kilo vermen yavaslayinca yine bir hafta elma diyeti yap. ben oyle yapmayi planliyorum.

ben bu elma diyetini ingilizce olarak google'da aradigimda birkac gunluk detoks olarak cikiyor, bu forumdakiler gibi aylarca uygulanmamis. bi de sagligimizn bozuldugunu ancak cok ciddi olana kadar anlamayiz.

evet bu yukaridaki yazida gecen vucudun enerjiyi yaglardan degil kaslardan almayi tercih ettigini aslinda biliyordum, unutmusum. paylasan arkadasa tesekkurler.

christian bale diye bir aktor var biliyorsunuzdur, filmler icin bir kas yapiyor bir zayifliyor, siska kaliyor. cok hizli zayifliyor tabii uzmanlar gozetiminde ama o zayifladigi goruntulerine bakarsaniz, adam bir deri bir kemik kalmis, kaslari da erimis. zaten amaci boyle hastalikli bir goruntu cizmek (filmi icin)

oysa bizim kaslarimizi korumamiz lazim, cunku metabolizmayi yukselten, yag yakan sey kaslarimiz.

kızlar şuan şunlara bakınca korktum valla o zaman madem ben bunu bir hafta arayla yapayım ya da haftada bir gün et filan yiyeyim de kalbim bozulmasın kilo vercem derken ölmek istemiyorum ki ben :KK19:

teşekkürler bilgi için bu arada :KK3:

Arkadaslar 166 boya 65 kilo falanim ortaokuldan beri 5li rakamlari goremedim allaha sukur 7leri de gormedim henuz de bu gidisle gorucem gibime geliyor. aman aman yemek meraklisi birisi degilim, inanin sirf can sikintisindan yiyorum acayip tatli duskunuyum.bisey yiyesim geliyo misal soruyorum kendime ac misin ki yiyosun bunu diyorum YOO SIFIR ACLIK ama. Sirf sikinti anlayacaginiz. Nisan da bitti malum, leg magic denen bacak aletini aldim yeni, gunde yuz kere acip kapadigim halde erkek arkadasim dun gece bacaklarima dokunup SEN SIKILASIYO MUSUN NAPIYOSUN OOO falan yapti o bile nasil iyi geldi biliyo musunuz :) disarda bicok erkek tarafindan ilgi cekebiliyorum cok fazla cevrem var erkek arkadasimin deli gibi rahatsiz oldugu durumlar olabiliyor yani oyle IY SISKO CIRKIN GIT BURDAN falanlik bi kiz degilim ama hani soyle bi 10 kilo versem dunyalar benim olucak. Bi cok zayiflama hapi kullandim elmakromdur biberiyedir maurerstir hatta en son fatblock aldim okadar tavsiyeye 3 kutu.1 kutusu bitti bir halti yok afedersiz 2 kutu oylece dolapta duruyor. Mayis ayina girmeden hic olmazsa basliyim de bi 1 ay 10 gun falan gibi bir surede 7 8 kg bisey veriyim istiyorum. Bi yandan diyorum madem bu kadar kolay sirf elma.ki ben eksi yesil elma asigi birisiyimdir.niye bunca obez insan var herkes yapsjn versin niye ugrasiyolar diyorum ama bi yandan da denemek istiyorum. Cok konustum farkindayim ama lutfen bana bi cevap verin bu diyetle birlikte yesil cayydi elmasiydi suyuydu hic bozmadan gidersem, gercekten ne kadar surede 10 kg verebilirim?

Arkadaslar 166 boya 65 kilo falanim ortaokuldan beri 5li rakamlari goremedim allaha sukur 7leri de gormedim henuz de bu gidisle gorucem gibime geliyor. aman aman yemek meraklisi birisi degilim, inanin sirf can sikintisindan yiyorum acayip tatli duskunuyum.bisey yiyesim geliyo misal soruyorum kendime ac misin ki yiyosun bunu diyorum YOO SIFIR ACLIK ama. Sirf sikinti anlayacaginiz. Nisan da bitti malum, leg magic denen bacak aletini aldim yeni, gunde yuz kere acip kapadigim halde erkek arkadasim dun gece bacaklarima dokunup SEN SIKILASIYO MUSUN NAPIYOSUN OOO falan yapti o bile nasil iyi geldi biliyo musunuz :) disarda bicok erkek tarafindan ilgi cekebiliyorum cok fazla cevrem var erkek arkadasimin deli gibi rahatsiz oldugu durumlar olabiliyor yani oyle IY SISKO CIRKIN GIT BURDAN falanlik bi kiz degilim ama hani soyle bi 10 kilo versem dunyalar benim olucak. Bi cok zayiflama hapi kullandim elmakromdur biberiyedir maurerstir hatta en son fatblock aldim okadar tavsiyeye 3 kutu.1 kutusu bitti bir halti yok afedersiz 2 kutu oylece dolapta duruyor. Mayis ayina girmeden hic olmazsa basliyim de bi 1 ay 10 gun falan gibi bir surede 7 8 kg bisey veriyim istiyorum. Bi yandan diyorum madem bu kadar kolay sirf elma.ki ben eksi yesil elma asigi birisiyimdir.niye bunca obez insan var herkes yapsjn versin niye ugrasiyolar diyorum ama bi yandan da denemek istiyorum. Cok konustum farkindayim ama lutfen bana bi cevap verin bu diyetle birlikte yesil cayydi elmasiydi suyuydu hic bozmadan gidersem, gercekten ne kadar surede 10 kg verebilirim?

şimdi ben diğer sayfaları incelediğimde senin kilondaki biri birkaç kaçamakla birlikte çünkü herkes mutlaka kaçamak yapıyor haftada 1.5-2 kilo vermiş yani eğer avatardaki sensen gerçekten hoş duruyosun ama illa vercem diyosan 1 ay en olmadı 5 haftada verirsin tahminimce başarılar :KK16:

şimdi ben diğer sayfaları incelediğimde senin kilondaki biri birkaç kaçamakla birlikte çünkü herkes mutlaka kaçamak yapıyor haftada 1.5-2 kilo vermiş yani eğer avatardaki sensen gerçekten hoş duruyosun ama illa vercem diyosan 1 ay en olmadı 5 haftada verirsin tahminimce başarılar :KK16:

Sevindim ozaman simdi gidip elmalarimi alabilirim :)) evet avatardaki benim cok tesekkur ederim.isvec diyeti yapmistim bi 20 gun kadar, inanin sadece yanaklarimdan gitti anlayamadim cok ilginc hatta fotografla gostermek gerekirse
isvec oncesi boyleydim boyle oldum

Bi mavi kolyelideki yanaklarima bakjn bir de digerlerindekine, bariz yanaklarim gitti goren soka giriyordu ilk zamanlar :))

Eklentiler

• $1398512895730.jpg
    $1398512895730.jpg
    30,6 KB · Görüntüleme: 51
  • $1398512953903.jpg
    $1398512953903.jpg
    40,8 KB · Görüntüleme: 58
  • $1398512973034.jpg
    $1398512973034.jpg
    34,7 KB · Görüntüleme: 59
Sevindim ozaman simdi gidip elmalarimi alabilirim :)) evet avatardaki benim cok tesekkur ederim.isvec diyeti yapmistim bi 20 gun kadar, inanin sadece yanaklarimdan gitti anlayamadim cok ilginc hatta fotografla gostermek gerekirse
isvec oncesi boyleydim boyle oldum

Bi mavi kolyelideki yanaklarima bakjn bir de digerlerindekine, bariz yanaklarim gitti goren soka giriyordu ilk zamanlar :))

canim gordugum kadariyla yasin bayagi kucuk, metabolizman da hizlidir o olcude. gunun icinde 3-4 yere 30-40 dakikalik hizli yuruyusler kosular ekle, biraz da yediklerinin kalorisini azalt. hic boyle elma diyetiyle falan eziyet cekmene gerke kalmadan verirsin istedigin kiloyu. ilk 5 kiloyu 2-3 haftada verirsin, son 5 biraz zorlayabilir ama incelmis olursun sporla.

canim gordugum kadariyla yasin bayagi kucuk, metabolizman da hizlidir o olcude. gunun icinde 3-4 yere 30-40 dakikalik hizli yuruyusler kosular ekle, biraz da yediklerinin kalorisini azalt. hic boyle elma diyetiyle falan eziyet cekmene gerke kalmadan verirsin istedigin kiloyu. ilk 5 kiloyu 2-3 haftada verirsin, son 5 biraz zorlayabilir ama incelmis olursun sporla.

Evet 20 yasindayim henuz :) kusadasinda yasiyorum zaten yuruyus halindeyiz surekli araca ihtiyacimiz hic kalmiyor. Cok tatlisiniz moral oldu tesekkur ederim oyle yapacagim :))

Evet 20 yasindayim henuz :) kusadasinda yasiyorum zaten yuruyus halindeyiz surekli araca ihtiyacimiz hic kalmiyor. Cok tatlisiniz moral oldu tesekkur ederim oyle yapacagim :))

yalniz her zaman yuruyus halindeysen, vucudun bunu rutin olarak algilamistir ve minimum enerji yakar yururken. senin baska bir kardiyo egzersiz yapman lazim. eger kosuya alisik degilsen, hafif tempoda kosarak, giderek hizlanarak baslayabilirsin. ip atlayabilirsin, bisiklet, eliptik bisiklet, yuzme gibi diger kardiyo sporlari da dusunebilirsin. ama dedigim gibi zaten surekli yapmadigin bir sey olsun.

yalniz her zaman yuruyus halindeysen, vucudun bunu rutin olarak algilamistir ve minimum enerji yakar yururken. senin baska bir kardiyo egzersiz yapman lazim. eger kosuya alisik degilsen, hafif tempoda kosarak, giderek hizlanarak baslayabilirsin. ip atlayabilirsin, bisiklet, eliptik bisiklet, yuzme gibi diger kardiyo sporlari da dusunebilirsin. ama dedigim gibi zaten surekli yapmadigin bir sey olsun.

Ya benim tek sikintim baldirlarim aslinda aman aman gobegim falan yok.ust bacak icin de ic bacak inceltmek icin leg magic diye bi alet satin aldim internetten onu yapiyorum gun icinde surekli.kosu hic sevmiyorum.bisiklet de kalca buyutuyor iyice o yuzden aldigim aletten memnumum 1 ayda 2 3 gunde bir yaptigim halde 100er kez filan, bacaklarim sikilasti baya.

Ya benim tek sikintim baldirlarim aslinda aman aman gobegim falan yok.ust bacak icin de ic bacak inceltmek icin leg magic diye bi alet satin aldim internetten onu yapiyorum gun icinde surekli.kosu hic sevmiyorum.bisiklet de kalca buyutuyor iyice o yuzden aldigim aletten memnumum 1 ayda 2 3 gunde bir yaptigim halde 100er kez filan, bacaklarim sikilasti baya.

o zaman bak su site calistirmak istedigin kaslara gore sana egzersizler sunuyor. http://www.divine.ca/en/health/exercise-finder/c_266/

aletsiz olarak bu hareketleri de verilen sayilarda yaparsan faydasini gorursun. eger elindeki aletten sıkılırsan degisiklik olarak ise yarar/.

acıkmadım ama canım yemek istiyor çok acayip bir ruh halindeyim spora gitçem ona da üşeniyorum ama gitmem lazım mecbur gitçem de huff istediğim şeyler olsun artııık noluuuur :KK14:

bu arada yesil ve eksi elmayi yemekte zorlaniyorsaniz ve tuz ihtiyaci da hissediyorsaniz, cok az tuzlayarak yiyebilirsiniz, guzel oluyor.

bu arada yesil ve eksi elmayi yemekte zorlaniyorsaniz ve tuz ihtiyaci da hissediyorsaniz, cok az tuzlayarak yiyebilirsiniz, guzel oluyor.

ben geçenlerde 5. gruba baktım seni aradım ama bulamadım benim de 4. günüm ama benim yeşil elmalarım fazla ekşi değil zaten bir tane kalmıştı bugün de sadece 5 liram kaldı diye sarı elma aldım sorun olcağını sanmıyorum bir şey sorcam şimdi diyet mantığında
1.gün 8 elma(1kilo)
2.gün 12 elma(1.5kilo)
3.gün 16 elma(2 kilo) diye gidiyor ya ben o kadar elma yemedim hiç hep 4 tane yedim belki beş yemişimdir bir gün ama emin değilim sence etkiler mi?

X