Emziren Anneler Kiloları Birlikte Verelim mi?

benimde en büyük derdim çikolata.eskidende severdim ama doğumdan sonra paket paket yesem yetmiyor.

bence sütüm kesilir mi endişesine hiç gerek yok bayanlar.sonuçta biz diğer herkes gibi diyet yapmıycaz yapamayız da zaten.kibrit kutusu peynir 3 zeytin filan bizi halsiz bırakır.zaten emzirmek günde 500 kalori fazla harcamamızı sağlıyor.malum bebişlerde çok yoruyo bizi hareketliyizde.yani azcık dikkat etsek yavaşda olsa kiloları veririz gibi geliyor.hepimiz hatalarımızı biliyoruzdur zaten.şahsen ben aburcuburu haytımdan tamamen çıkarırsam ekmek makarna pilavı da azaltırsam yeter.çünkü şu an abartmıyorum normal insanın 3 katı kadar filan yiyorum.buna rağmen aylardır aynı kilodayım.100 kilo olmadıysam demekki vücut baya bi yakıyor.yani aldığımız kaloriyi azaltsak bence olur.fazla strese gerek yok.emziriyoruz ve koşturuyoruz.güçlü olmamız da lazım.diyet demeyelim sağlıklı beslenme diyelim:)

aynen aynen bildiğin öküz gibi yiyorum :KK1::KK1::KK1: yemesem az da olsa vericem ama yokk bu boğaz durmuyo resmen bi anda karnım yıllardır yemek yemiyomuşum gibi oluyo doymuyorum da bi türlü napcaz bakalım :KK1:

işte bunu nasıl yapacağım bilmiyorum. diğer herşeyi keserim, ancak çikolatayla başım belada. (sabah kalktım yine yedim bir paket- bu hafta bu konuda kendimi durduramadım, ama dün regl oldum ondan olabilir diye düşünüyorum)

gel bi de bana sor çikolata tatlı ooof oooofff bunları yaratnı zaten ... :KK47: :KK1:

bende hamile kaldığımda 65tim doğuma giderken 82 şimdide 73'üm :KK43::KK43::KK43: nası verces bakalım hiç bişi yapamıyorum ne rejim ne spor :KK43:

ahh ahhh siz bide bana sorun bu kilo zımbırtısını...
hamilelikte 9 kilo aldım.doğumdan çıktığımda 3 kg kalmıştı ohh ne güzel iyiki hamileyken dikkat etmişim derkenn bi baktımki ben kilo almayı hızlandırmışım haberim yok.şuan en az 10kg vermem lazım.eğerki boğazımı tutabilirsem,valla hergün bi tatlı krizine giriyorumki sormayın:KK47: aslında tek problemim tatlıyı ve hamur işini fazla yemek bunları yapmasam gidecekte kilolar ama gidemiyor iştee..
havalar ısındı bu kollarla ben hayatta kolsuz kıyafetlerden giyemem,heke bacagıma bak hamilelikten önceki belim kadar:KK43:
listeye benide ekleyin

şuan 77kg hedef 65kg inşallahhhhhh:KK9:

kilolarınız çok değil
boşa dert yaratıyorsunuz
ben 60 ile hamile kaldım
82 ile doğuma gittim
emzirme döneminde verdiğim kiloları geri aldım,
82 ile diyete basladım
3 ayda 14 kilo verdim
şuan 70 kiloyum
ideal 60 ama diyeti bıraktım
zamanla 10 kilo da gider
buna da şukrettim
en azından giydiğim yakışıyor artık

canım ama sen yaptığın diyetin sütünü çok azalttığını söylemiştin başka bi başlıkta.
bizler sütümüz azalmasın istiyoruz.
emziren bir anne ayda 2 kg'dan fazla kaybederse süt miktarı ve kalitesi azalıyor kızlar nette çok yazı var bununla ilgili.

ben 4 ay önce sezeryanla doğum yaptım ve vermek istediğim kilo 10 idi.
1 ay kadar önce diyete ve spora başladım 2 kg verdım bile.bu arada sanırım spor ve sağlıklı beslenme sayesinde 2 aydır regl de oluyorum düzenli.
neler yaptığıma gelince,öncelikle geceleri emziremye kalkınca insan acıkıyor o zaman sadece kuru kayısı,incir,hurma yedim 1-2 adet veya 1 bardak süt içtim.abur cuburu kesemedim çünkü canım çok istiyo nedense veya bi misafir gelince kek,börek derken tam olarak kesemedm ama çok azalttım,örneğin eskiden 1 paket bisküvi yerken şimdi 3-4 tane yiyp kaldırıyorum pakedi.

Size bugunkü menümü yazayım mesela:
KAhvaltı:1 dilim ekmek (büyük) ,domates,salatalık,pekmez,bal,peynir,reçel,zeytin(2 tane),haşlanmış yumurta,süt. Kaçamak olarak da 2 lokma şokella:)))

Ara:2 adet kuru kayısı (sütü arttırıyo ve kan şekerini dengelediği için tatlı ihtiyacı duymuyorum)

Öğle:1 kase çorba

Ara:1 kase yoğurt veya 3 adet ceviz (artık o an hangisini canım isterse)

Akşam:fırında sebzeli,mantarlı tavuk,2 kaşık pilav,cacık.

Gayet sağlıklı ve tok oluyorum,aslında öğle ve akşam menüsü yer değiştirse daha iyi ama bn 1 kase çorbayla sabahı yapamam aç kalınca da sütüm olmuyo.

hava güzel oldunca hergün 5 km yürüyüş,ve haftada 3 gunde pilates yapıyorum.sezeryan olduğum için pilatese 3 ay bitince başlayabildim.yürüyüşe de öyle havalar yenı yenı düzeldiği için.

Bu arada mantar süt bombası kızlar kesinlikle öneririm:))

dila506 74......60
samimikız 62......55
kkkmevsim5 78.......65
hy_patia 58.......53
sipiga 60.......52
ilknurgk 77.......65
dorukum 77.......60

dorukum örnek menünü çok beğendim.gerçekten aç kalmadan kilo vermek çok kolay aslında.mantığı bilip bu işi kafada çözmek lazım.ama spor bana göre değil ya.bundan öncede 100 kez başladım 2 gün sonra bitti.hele şimdi kızımda çok yaramaz ben o işi beceremem.tek çarem boğazımı tutmak

ama lütfen biri bana tatlı ihtiyacımı nasıl karşılayacağımı yazsın.krize giriyorum.o nutella kavanozunu ver 10 dk da bitiririm yani.kuru kayısı filan kesmiyo beni.daha az kalorili ne yiyebilirim bu krizlerde

merhabalar
bnde hamilelikte 18 kilo aldım.
72 ile başlamıştım 90 la sezaryene girdim.
şuan 81 im.
ama oğlum çok küçük o yuzden 5 6 aylık olunca bnde aranıza katılırm. ama genede takip edicem sizi:)

benimde en büyük derdim çikolata.eskidende severdim ama doğumdan sonra paket paket yesem yetmiyor.

bence sütüm kesilir mi endişesine hiç gerek yok bayanlar.sonuçta biz diğer herkes gibi diyet yapmıycaz yapamayız da zaten.kibrit kutusu peynir 3 zeytin filan bizi halsiz bırakır.zaten emzirmek günde 500 kalori fazla harcamamızı sağlıyor.malum bebişlerde çok yoruyo bizi hareketliyizde.yani azcık dikkat etsek yavaşda olsa kiloları veririz gibi geliyor.hepimiz hatalarımızı biliyoruzdur zaten.şahsen ben aburcuburu haytımdan tamamen çıkarırsam ekmek makarna pilavı da azaltırsam yeter.çünkü şu an abartmıyorum normal insanın 3 katı kadar filan yiyorum.buna rağmen aylardır aynı kilodayım.100 kilo olmadıysam demekki vücut baya bi yakıyor.yani aldığımız kaloriyi azaltsak bence olur.fazla strese gerek yok.emziriyoruz ve koşturuyoruz.güçlü olmamız da lazım.diyet demeyelim sağlıklı beslenme diyelim:)

haklısın cnmm kesınlıkle

arkadaslar merhaba bende aranıza katılmak sıze faydalı bılgıler vermek ve almak ıstıorum.bende 3,5 ay oldu dogum yapalı 2ay bıttıkten sonra yavass yavas pılatese basladım sezeryanla dogum yaptım buarada.bende evlenmeden once 58 kg dum yavasaca kg aldım neyse 66,5 kg ıle hamıle kaldım 82 kg ıle doguma gırdım cıktım hasta falan oldum kendımı 71 kg gordum tartıda sonra guzelce yedımm ay canım ıstedı yok mısafırler derken ıslak kekler bana 2 kg aldırdı sonra noluoo ya dedım dur dedım kendıme.Amaaa öle kolay olmuo dur demek kendımı terbıye etmeye basladım su ana kadarkı tecrubelerımle soylemek ıstıorum tatlı bı alıskanlıktır bunu denedım gordum.tatlıyı once bı sure kestım vucut ama cok dırenıoo ıstıo da ıstıoo bunu az meyve yıyerek karsılamaya calıısın bıtter cıkolata yıyın.sonra oturuo yerıne ama en az 2 hafta surer dırenmesı tatlıyı kesmek lazım.
ben gecen hafta yaklasık 1800 kal saglıklı beslenmeye basladım yıcem porsıyonları belırledım ve ona gore ekmegımıde meyvemıde tavuk pılavımıda kahvemı cıkoltamıda yedım ve yuruyus ve pılates yaptım böylece cok sevınclıyım 2kg vermısımm.hıc ac kalmadan sıksık yedım masallah sutumede hıc bısey olmadı,ama sut ve yogurt guzelce tukettım yumurtamı yedım.gece kalkınca emzırmeye sut ve kakaolu bıskuvı varya onu yedım.sade kakaolu bıskuvı muhtesem hem az kaorılı hemde cıkolata ıstegını cok guzel kırıo.sabahları 2-3 bardak yesılcayy...suanda devamm basarıorumm arkadaslarr sızde ınanınn...:KK16:

arkadaslar merhaba bende aranıza katılmak sıze faydalı bılgıler vermek ve almak ıstıorum.bende 3,5 ay oldu dogum yapalı 2ay bıttıkten sonra yavass yavas pılatese basladım sezeryanla dogum yaptım buarada.bende evlenmeden once 58 kg dum yavasaca kg aldım neyse 66,5 kg ıle hamıle kaldım 82 kg ıle doguma gırdım cıktım hasta falan oldum kendımı 71 kg gordum tartıda sonra guzelce yedımm ay canım ıstedı yok mısafırler derken ıslak kekler bana 2 kg aldırdı sonra noluoo ya dedım dur dedım kendıme.Amaaa öle kolay olmuo dur demek kendımı terbıye etmeye basladım su ana kadarkı tecrubelerımle soylemek ıstıorum tatlı bı alıskanlıktır bunu denedım gordum.tatlıyı once bı sure kestım vucut ama cok dırenıoo ıstıo da ıstıoo bunu az meyve yıyerek karsılamaya calıısın bıtter cıkolata yıyın.sonra oturuo yerıne ama en az 2 hafta surer dırenmesı tatlıyı kesmek lazım.
ben gecen hafta yaklasık 1800 kal saglıklı beslenmeye basladım yıcem porsıyonları belırledım ve ona gore ekmegımıde meyvemıde tavuk pılavımıda kahvemı cıkoltamıda yedım ve yuruyus ve pılates yaptım böylece cok sevınclıyım 2kg vermısımm.hıc ac kalmadan sıksık yedım masallah sutumede hıc bısey olmadı,ama sut ve yogurt guzelce tukettım yumurtamı yedım.gece kalkınca emzırmeye sut ve kakaolu bıskuvı varya onu yedım.sade kakaolu bıskuvı muhtesem hem az kaorılı hemde cıkolata ıstegını cok guzel kırıo.sabahları 2-3 bardak yesılcayy...suanda devamm basarıorumm arkadaslarr sızde ınanınn...:KK16:

iraden için tebrik ediyorum seni.darısı başımıza.tüm emzirenlerin ortak derdi tatlı galiba.öncedende severdim ama doğumdan sonra müptelası oldum tatlının.açıkcası benim süt azalma endişem yok.şu an çok sağlıksız beslendiğimi düşünüyorum.vakit saat belli değil önüme ne gelirse onu yiyorum.bi program dahilinde olursa sütümüz artar bile belki.mesela ben gece emzirmeye çok kalkmama rağmen hiç bişi yemiyorum.çok uzun bi süre aç kalıyorum.sabaha çok acıkmış uyanıyorum saldırıyorum.gece bende bişiler yiyim

yaptığınız belli hareketler var mı arkadaşlar.ben göbeğimden çok rahatsızım.mekik mi çeksem?
yeşilçay içmenin sütümüze olumsuz etkisi var mı?

kızlar, ben bugün tatlı yeme isteğimle başetmekle geçirdim.bakın gecenin bu saati olmuş kzımı emzirmek için uyandım ama vücudum tatlı tatlı diye hala inliyor:KK20:tatlısızlıktan bütün gün başım ağrıdı :18: çok az çikolata yedim ama yetmedi galiba :KK20:
tatlı krizine bu sefer direnmeye kararlıyım:26:.yemicem seni çikolata hiç boşuna bırak peşimi:KK36:,bu sefer sana yenilmeyeceğim:KK22:
sabah görüşürüz.bakalım yarın nasıl gececek:KK68:

Bende aranıza katılmak istiyorum 55 ile hamile kaldım 80 ile doğum yaptım
şuanda 73 kiloyum.. hedef 55
2 kilo verdim bu sefer kararlıyım

tatlıyı çok tüketen arkadaşlar size bir önerim var;
special K tüketin doktorum günde 3 tabak verdi ama çikolatalı olanını alın
ben meyveli ve çikolatalıyı karıştırıyorum
çok işe yarıyor en azında çikolta krizine girmiyorum ben..
süt tüketmeyi sevmiyorum böylece sütte içmiş oluyorum.2 haftada 2 kilom gitti
devam edicemm inş.

yıllarca 55 kilo olan ben,boyum 1.70 bu arada... hamile kaldıgımda bir rekora imza atmış
ve 70 kiloya cıkmıstım.doguma 81 kilo ile gittim... dogumdan sonra 2 haftada 70 kiloya düştüm.sütüm az geliyor diye herkez onu ye bunu ye derken bir baktım ki1 haftada 1.5 kilo almısım. tam o sırada baskülün pili bitti ve üstünden 10 gün gecti yeni pil almaya cesaretim yok..:KK1:

sözün kısası bende zayıflamak istiyoruuuum. söyle 60 olsam fenamı olur...:KK61::KK61::KK61:

tatlıyı çok tüketen arkadaşlar size bir önerim var;
special K tüketin doktorum günde 3 tabak verdi ama çikolatalı olanını alın
ben meyveli ve çikolatalıyı karıştırıyorum
çok işe yarıyor en azında çikolta krizine girmiyorum ben..
süt tüketmeyi sevmiyorum böylece sütte içmiş oluyorum.2 haftada 2 kilom gitti
devam edicemm inş.

benimde aklıma gelmişti ama emzirirken olurmu acaba

dorukum örnek menünü çok beğendim.gerçekten aç kalmadan kilo vermek çok kolay aslında.mantığı bilip bu işi kafada çözmek lazım.ama spor bana göre değil ya.bundan öncede 100 kez başladım 2 gün sonra bitti.hele şimdi kızımda çok yaramaz ben o işi beceremem.tek çarem boğazımı tutmak

ama lütfen biri bana tatlı ihtiyacımı nasıl karşılayacağımı yazsın.krize giriyorum.o nutella kavanozunu ver 10 dk da bitiririm yani.kuru kayısı filan kesmiyo beni.daha az kalorili ne yiyebilirim bu krizlerde

canım ben hurma yiyorum. içi yumusak olan hurmalardan aynı cikolata tatında....hem sütü artırıyor tecrubeyle sabit hemde bir cok faydası var...

yaptığınız belli hareketler var mı arkadaşlar.ben göbeğimden çok rahatsızım.mekik mi çeksem?
yeşilçay içmenin sütümüze olumsuz etkisi var mı?

sütü olumsuz etkilemez heralde.yediğimiz çoğu şeyden daha sağlıklı çünkü.kilo vermeye ödem attırdığı için çok faydası var ama yeşilçayın.önceden yaptığım diyetlerden biliyorum.mekik mutlaka toparlar karnı.düzenli yapmak ve yediğine içtiğine dikkat etmek şartı ile.bir de oklavayı boynun arkasından tutup belden sağa sola dönmek yan karın yağlarına çok iyi geliyor

X