Endoskopik mide balonu sürecim

Merhaba bilgilendirmeler için teşekkürler. Ben de olmayı düşünüyorum benim tel korkum anjiyoödem eşlik eden ürtikerden dolayı ağrı kesici alamıyorum. Dayanılmaz ağrılar eşlik eder mi? Ağrı kesici düzenli aldınız mı? Dilerim muvaffak olursunuz 🙏🏻 çok iyi yol katetmişsiniz. Bebekle de pek kolay olmayacak gibi. Bir de benim yaşım 33 iki doğum yaptım inşallah ben de sağlıklı bir ilerleme kaydedebilirim. Tüm isteyenlere kolaylık diliyorum
Rica ederim .Ağrı kesici olarak ilk bir kaç gün buscopan aldım ben sizde biliyorsunuz ki çok yüksek etkili bir ilaç değil buscopan zaten onun dışında da bir kez serum taktırdım benim de en büyük korkum agrilardi ama dayanılmaz bir ağrı hiç yasamadim şükür ki ama bu herkes için değişiyor ama benim ağrı eşiğim çok düşüktür ama dayanamayacagim bir ağrı olmadı siz bunu doktorunuzla mutlaka görüşün zaten size en sağlıklı bilgiyi o verir 😊

İlk hafta oda sadece ilk iki üç gün azalan kramplar ve halsizlik dışında herhangi bir sorun yaşamadım ama benim herhangi bir mide sorunum yoktu ve doktorum ne söylediyse bire bir yaptım öncesinde verdiği mide koruyucuyu kullandım operasyon günü dahil verdiği ilaçları kullandım arkadaşınız da bu alanda iyi bir doktorla önce görüşme sağlasın ona göre kendi durumunu değerlendirip karar versin bence

var mı istanbulda önerebileceğiniz iyi bir doktor

Merhaba benim de 5. Günüm püre şeklinde tüketiyorum gıdaları, fakat sonrasında nasıl beslenicem hiç bir fikrim yok.

Umarım çok güzel sonuçlar alırsınız 😊
Merve Ankara'dan İstanbul'a geleceğim. Sence refakatçi gerekir mi ? Eşim var ama çocukların okulu falan var gelemeyecek . Kusma çok oluyor mu böyle şeyleri çok okudum. 3/4 gün öğürme kusma ( bu tabi kişiden kişiye değişir) başka şehirden geldiğim için iki gün yatış vericek bulantı vs durumu için. Benim aklımda olan mide balonu takılıp uyanma sürecinde yasayacaklarim

Merve Ankara'dan İstanbul'a geleceğim. Sence refakatçi gerekir mi ? Eşim var ama çocukların okulu falan var gelemeyecek . Kusma çok oluyor mu böyle şeyleri çok okudum. 3/4 gün öğürme kusma ( bu tabi kişiden kişiye değişir) başka şehirden geldiğim için iki gün yatış vericek bulantı vs durumu için. Benim aklımda olan mide balonu takılıp uyanma sürecinde yasayacaklarim
Ben aynı gün taburcu oldum o yüzden yanımda birinin olmasına ihtiyaç duydum narkoz aldığım için ama madem siz iki gün hastanede kalacaksınız bence gerek olmaz zaten iki günde kendinizi toplamış oluyorsunuz ama şehirler arası yolculuğu nasıl yapacağınıza da bağlı bu hastanede zaten hemsireler yardımcı olurlar hastane çıkışından itibaren biri yanınızda olmalı bence hastaneden çıkmadan mutlaka ilaclarinizi tedarik edin ben ilk gece oda kusma bile sayılmaz bir bulantı ile hafif köpük çıkardım sonrasında hiç kusma refleksi bile yaşamadım zaten doktorum çok etkili bulantı ilaçları verdi onları da aldığım için hiç sorun yaşamadım bu konuda

Merhaba benim de 5. Günüm püre şeklinde tüketiyorum gıdaları, fakat sonrasında nasıl beslenicem hiç bir fikrim yok.
Ben püre döneminden sonra katı gıdalara geçmiştim diyetisyenin listesine göre tabi bana narenciye ürünleri ve bakliyati hala onermiyor onun dışında verdiği listede olan tüm gıdaları çok sıcak olmama ve çok çiğneyerek yiyebilecegimi soyledi listem son iki haftaya kadar her hafta değişti iki haftadır da sabit liste ile gidiyorum 😊

Merhabalar. Ben de yutulabilir mide balonu taktırdım 2 ay oldu. Diyetisyen desteğim de olduğu için belki yardımcı olur diye yazmak istedim.

Mide koruyucu verdiyse doktorunuz sabahları almaya devam ediyoruz. Katı yiyeceklerle içecekler arasında minimum 15-20 dk mümkünse 30dk ara bırakıyoruz. Mümkün olduğu kadar en az karbonhidrat miktarıyla klasik diyet yapıyoruz. Katı-sıvı ayrımı nedeniyle çorba tavsiye etmediler bana yemeğe devam edilemeyeceği için. Az yemek yenebildiği için o miktarı mümkün olduğunca proteinle doldur dedi doktorum. Ara öğünlerde ağırlıklı olarak ayran veya kefir içiyorum ben hem protein almış oluyorum hem de kalorileri iyi. Onun dışında normalde kahvaltı yapmıyordum ben ama dediğim gibi az miktarda yendiği için kahvaltı mutlaka yapın dediler. Canım bir şey yemek istemezse 1 bardak kefir içiyorum. Arada kaçamaklarım oluyor ama çoğunlukla uyuyorum. 11,4 kg verdim. Daha çok veriyorlar genelde ama benim metabolizmam yavaştır, yine de çok mutlu ve memnunum :KK49:

Merhabalar. Ben de yutulabilir mide balonu taktırdım 2 ay oldu. Diyetisyen desteğim de olduğu için belki yardımcı olur diye yazmak istedim.

Mide koruyucu verdiyse doktorunuz sabahları almaya devam ediyoruz. Katı yiyeceklerle içecekler arasında minimum 15-20 dk mümkünse 30dk ara bırakıyoruz. Mümkün olduğu kadar en az karbonhidrat miktarıyla klasik diyet yapıyoruz. Katı-sıvı ayrımı nedeniyle çorba tavsiye etmediler bana yemeğe devam edilemeyeceği için. Az yemek yenebildiği için o miktarı mümkün olduğunca proteinle doldur dedi doktorum. Ara öğünlerde ağırlıklı olarak ayran veya kefir içiyorum ben hem protein almış oluyorum hem de kalorileri iyi. Onun dışında normalde kahvaltı yapmıyordum ben ama dediğim gibi az miktarda yendiği için kahvaltı mutlaka yapın dediler. Canım bir şey yemek istemezse 1 bardak kefir içiyorum. Arada kaçamaklarım oluyor ama çoğunlukla uyuyorum. 11,4 kg verdim. Daha çok veriyorlar genelde ama benim metabolizmam yavaştır, yine de çok mutlu ve memnunum :KK49:

Merhabalar bende düşünüyorum yaptırmayı 11.4 kg cok iyi tebrik ederim. Acaba baslangıc kgnuz nedir? Spor ile destekledinizmı? Ve bir süre sonra o tokluk hissi azaldımı sizce?

Merhabalar bende düşünüyorum yaptırmayı 11.4 kg cok iyi tebrik ederim. Acaba baslangıc kgnuz nedir? Spor ile destekledinizmı? Ve bir süre sonra o tokluk hissi azaldımı sizce?
Merhabalar çok teşekkür ederim hedefim balon çıkana kadar 20 kg ama muhtemelen kilo vermem yavaşlayacaktır:KK43:.

Başlangıç kilom 103,7 kg idi maalesef :KK42: Spor yapamıyorum masa başı işte çalışıyorum ama şöyle yaptım evimin yolunu biraz uzatarak yürüyorum. Evim 4. kat merdivenleri çıkıyorum bir de hava güzelken öğlenleri yürüyorum 20 dk. Yani günde toplamda 30-40 dk yürüyorum ama kesintili tabi.

Yani aslında acıkmıyorum diyen yalan söyler acıkılıyor normal olarak ama daha az porsiyonla doyuluyor. Tokluk hissi de biraz azaldı sanırım ama artık o porsiyonda yemeye alışıyorsunuz bu kadar sürede dolayısıyla tabağımdakini bitirince tamam diyorum. Yılların yeme alışkanlığı tabi doymaya başlayınca da bırakmak lazım ama o anlaması zor bir an:).

Merhaba. Ben de balon taktırdım ama sanki balon biraz aşağı kaydı. Daha çok yer açılmış gibi hissediyorum yemek yerken. Bir de konuşurken şişkinlik hissediyorum hava yutuyormuş gibi. Size de öyle oluyor mu?

Merhabalar çok teşekkür ederim hedefim balon çıkana kadar 20 kg ama muhtemelen kilo vermem yavaşlayacaktır:KK43:.

Başlangıç kilom 103,7 kg idi maalesef :KK42: Spor yapamıyorum masa başı işte çalışıyorum ama şöyle yaptım evimin yolunu biraz uzatarak yürüyorum. Evim 4. kat merdivenleri çıkıyorum bir de hava güzelken öğlenleri yürüyorum 20 dk. Yani günde toplamda 30-40 dk yürüyorum ama kesintili tabi.

Yani aslında acıkmıyorum diyen yalan söyler acıkılıyor normal olarak ama daha az porsiyonla doyuluyor. Tokluk hissi de biraz azaldı sanırım ama artık o porsiyonda yemeye alışıyorsunuz bu kadar sürede dolayısıyla tabağımdakini bitirince tamam diyorum. Yılların yeme alışkanlığı tabi doymaya başlayınca da bırakmak lazım ama o anlaması zor bir an:).
Merhaba. Ben de balon taktırdım ama sanki balon biraz aşağı kaydı. Daha çok yer açılmış gibi hissediyorum yemek yerken. Bir de konuşurken şişkinlik hissediyorum hava yutuyormuş gibi. Size de öyle oluyor mu?

Merhabalar ne zaman takdırdınız acaba? Başlarda oluyor öyle hisler. Benim mesela 100m yürüsem balon ağzımda gibi şişlik oluyordu. Başta doygunluk hissine alışmak da zaman istiyor. Katı beslenmeyle birlikte yavaş yavaş düzeliyor merak etmeyin.

Merhabalar ne zaman takdırdınız acaba? Başlarda oluyor öyle hisler. Benim mesela 100m yürüsem balon ağzımda gibi şişlik oluyordu. Başta doygunluk hissine alışmak da zaman istiyor. Katı beslenmeyle birlikte yavaş yavaş düzeliyor merak etmeyin.
Merhaba. 9-10 gün kadar oldu. Sohbet ederken konuşurken falan sanki tüm hava mideme doluyor. 10 dk dan fazla konuşamıyorum. Millete içim şişiyor diyorum gülüyorlar ama tam olarak bu. Doktora sordum dönüş yapmadı. İnşallah geçer ya.

Merhaba. 9-10 gün kadar oldu. Sohbet ederken konuşurken falan sanki tüm hava mideme doluyor. 10 dk dan fazla konuşamıyorum. Millete içim şişiyor diyorum gülüyorlar ama tam olarak bu. Doktora sordum dönüş yapmadı. İnşallah geçer ya.
Merak etmeyin çok normal bende de oldu hareket, egzersiz gibi şeylerde daha çok oluyor hatta. Geçecektir mutlaka. O hissin doygunluk gibi olduğunu düşünün ve motive devam edin bence :). Bol eksiler diliyorum :KK49:

Merhabalar mide balonu ile tam bir ayımı doldurdum ve güncel kilom 94.40
Bir ayda tam 6 kiloyu verdim hedefim ayda 6 kilo zaten 😊
Öncesinde iki hafta yaptığım diyetle tam 12.500 45 gün gibi bir sürede bu kiloyu vermek iyi anlamda hem fiziksel anlamda beni çok etkiledi hemde kendime olan güvenimi arttırdı 😊
Bu hafta yaptığım sporda yürüyüş tempomu arttırmayı ve plateste yeni egzersizler ve lastik eklemeyi planlıyorum hatta pazar günü buna başladım bile 😄
Günlük 15 bin adım sporla birlikte atmaya özen gösteriyorum.
Bu arada sorulduğu için açıklamak isterim arada küçük kaçamaklar yaptığım oldu ama bunu yaparken kendimi bırakıp aşırıya kaçmadım 😊
Son kontrolumde cumartesi günü diyetisyenim normalde bu ay benden yedi sekiz kilo vermemi bekledigini (balondan sonra genel olarak herkesten ) ama öncesinde yaptığım diyetten dolayı altı kilonun da gayet iyi olduğunu söyledi belki benden daha fazla kilo verenler de vardır fakat benim hedefim için ayda altı kilo yeterli bunun yanı sıra ben kilo verirken sağlıklı ve dengeli beslenmeyi ve genel hayatıma hareketi eklemeyi de çok istediğim için kendimi daha fazla kilo vermek için hırpalamiyorum çünkü okuduğum ve diyetisyenim ve doktorumla konuşmalarımizda da üzerinde en çok konuştuğumuz konulardan biri sürdürülebilirlik eğer bu süreçte hedef kilomuzu normalin üzerinde tutup altı ayda kendimi zorlamaktan çok hirpalarsam sonrasında bir bıkkınlık ile gelen iştah tekrar kilo almamiza sebep olurmuş o yüzden psikolojik olarak da kendimi iyi hissedebilecegim kadar spor yapıyorum o kadar yiyorum ve o kadar kaçamak yapıyorum mesela benim tatlı düşkünlüğüm olduğu için bu konuda zorlandigimi soyleyince diyetisyenim günde bir ara ogunumun yerine bir hurma içerisine şekersiz fıstık esmesi yada üç çiğ bagdem koyarak yiyebilecegim bir alternatif ekledi yada bir gün dışarıda yemek yimek istedigimi söyleyince (canımın çok lahmacun çektiğini söyleyince )o güne özel olmak şartıyla bir günlük program verdi ve o gün bir tam lahmacunu yedim 😊
Doktoruma yada diyetisyenime bunlari durustce söylediğim için hem psikolojik olarak suçluluk duymuyorum hemde ogunumu ona göre ayarladığı içi kilo verisimi etkilemiyor buda benim süreçte mental olarak etkilenmemesi sağlıyor 😊
Merve merhaba. Ne durumdasın

X