Erginsena'nın Diyet Günlüğü 52 bedenden 36 bedenee

Hayırlı sabahlar hayırlı günler kızlar hepiciğiniz hoşgeldiniz :KK9::119::119::119:
hazırlanıp hemen çıkıcam çıkmadan bi bakayım dedim :KK12: Bugün ki menüm Allah'a emanet :KK1:

Sabah: yağsız tost ve meyva suyu

Ara: 9lu çayımdan içtim canım bişey istemiyoru 1 tane kayısı yerim belki

Öğle: Yoğurt ve ... bilmiyorum kursta çıkacak yemek ya pilavdır ya sarma

Ara: 1 tane meyva

Akşam: hep ağır yemekler var ben sadece yoğurt salata şehriye çorbası felan yerim galiba

spor: yürüyerek gidip gelicem 45 dk gidiş 45 dk dönüş :KK31::KK31: bide 2 lt su 4-5 bardak emektar çayım :114::114:

Çok güzel gidiyorsun canım ...:128:

Toplam 11 kilo ermişsin sen maşallah:nazar: diyetisyen yardımı ile mi verdin yoksa kendin mi nasıl verdin ?...

diyetisyene hiç qitmedim canım
ilk 10 kilomu sena ablanın yardımıyla vermiştim ondan sonra 5 kilo daha vermiştim
sonra bırakınca qeri aldım birazını :18:
şimdi bütün fazlalıklarımı vermek için qeldim inşallah :KK34:

Bu saate kadar olan menum

sabah
2 dılım cavdar ekmegı 14 p
peynır 1 p
5 zeytın 1 p
yumurta 0

ara
elma 12 p

ogle
tavuk nugget mınık 4 adet 4 p
sahanda yumurta az 0 p
cok az tursu 1 p

su ana kada 33 puan oldu aksamıda 0 la gecırmeyı dusunuyorum yada 1 p ıle :KK19::KK19::KK19:

Bu saate kadar olan menum

sabah
2 dılım cavdar ekmegı 14 p
peynır 1 p
5 zeytın 1 p
yumurta 0

ara
elma 12 p

ogle
tavuk nugget mınık 4 adet 4 p
sahanda yumurta az 0 p
cok az tursu 1 p

su ana kada 33 puan oldu aksamıda 0 la gecırmeyı dusunuyorum yada 1 p ıle :KK19::KK19::KK19:
mrb bu puanlamayı nasıl yapıyorsun?

Ben geldimmm.
Tüm arkadaşlara başarılı diyetler ve güle güle kilolar diyorum :))

Konuyu açan arkadaşımın yazısı beni çok etkiledi.Ve kendimi çok şişman hissettim tamam çok değilim ama 53>>63>>78>>69 olunca kilo :) Eşim mi şuanki kilomdan gayet memnun hiç takıntısı yok.Ben kafayı taktım :))

Evlenmeden önce 53 kiloydum ve çok mutluydum...:) 3 yıl boyunca akşam yemeklerinin düzensizliği (akşam en erken 8 de yemek yemek) beni 63 kilo yaptı .
63kilo ile hamile kaldım 78kilo ile doğuma gittim.Buraya kadar herşey normal ,doğumda çoğu gider diye düşündüm ama pek öyle olmadı toplam 5 kg gitti. 7 ay sonrasında 68 kiloya düştüm.Doğum yapalı 7 ay oldu hamilelik öncesine dönmek için 5 kg daha var.Hedefim ise 60 kg olmak.Bakalım ne kadar zamanda 60 kg ya gelicem.
not: Emzirmeye devam ettiğim için çok katı diyet yapamam

Haydi hayırlısı :))) :KK37:

Ben geldimmm.
Tüm arkadaşlara başarılı diyetler ve güle güle kilolar diyorum :))

Konuyu açan arkadaşımın yazısı beni çok etkiledi.Ve kendimi çok şişman hissettim tamam çok değilim ama 53>>63>>78>>69 olunca kilo :) Eşim mi şuanki kilomdan gayet memnun hiç takıntısı yok.Ben kafayı taktım :))

Evlenmeden önce 53 kiloydum ve çok mutluydum...:) 3 yıl boyunca akşam yemeklerinin düzensizliği (akşam en erken 8 de yemek yemek) beni 63 kilo yaptı .
63kilo ile hamile kaldım 78kilo ile doğuma gittim.Buraya kadar herşey normal ,doğumda çoğu gider diye düşündüm ama pek öyle olmadı toplam 5 kg gitti. 7 ay sonrasında 68 kiloya düştüm.Doğum yapalı 7 ay oldu hamilelik öncesine dönmek için 5 kg daha var.Hedefim ise 60 kg olmak.Bakalım ne kadar zamanda 60 kg ya gelicem.
not: Emzirmeye devam ettiğim için çok katı diyet yapamam

Haydi hayırlısı :))) :KK37:

Hoşgeldin aramıza :13:

Yeni başlayan arkadaşlar için...
Diyet listemiz arkadaşlarr...-​

1- sabah kalkınca 1 bardak su içilmelidir...
2-tam bir kahvaltı yapılmalıdır(zeytin peynir domates salatalık yumurta ve mutlaka 2 dilim ekmek) sucuk salam türü şeyler seviyorsanız yemenizde bir sakınca yok ben diyetim boyunca bunlardan çok yedim...ve bitki çayı....(kahvaltı dışında ekmek yenilmemelidir)
3-ara öqün mutlaka yapılmalı (süt yoqurt ceviz fındık badem meyve vs..)bunlardan 1 tanesi seçilebilir...
4-öqlen yemeqinde ilk önce bir kase çorba içilmelidir bu sizin tok kalmanıza yardımcı olucaktır....arkasından mümkünse et ürünlerinden bir porisyon yenilebilir...ben küçük bir ızgara aldım herşeyimi onda yapıyorum...30tl civarı çok işe yarıyor tavsiye ederim....yada sebze yemeqi yenilebilir...yanında salata ve yoqurt tüketilebilir...
5-tekrar ara öqün yapılmalıdır...sabahki arada yediqiniz ürünlerin aynısını yemeyin kızlar deqiştirin...
6.akşam yemeqini erken yemeqe çalışın...ben en geç 5-6 gibi yiyorum...ve genelde tek çeşit besleniyorum..mesela tek çorba yada sadece 1 porsiyon yemek...
6-akşam yemeqinden sonra su ve bitki çayı dışında hiçbirşey yemeyin çok faydasını göreceksiniz...
7-biz hanımların reql öncesi ve sonrası tatlı krizleri olur bunun önüne geçmek için 1 duble bardaqa ısınmış süt ve içine 1-2 çubuk tarçın atıp içebilirsiniz yarım saate kalmadan tatlı isteqiniz kesilecektir...
8-eriyen yaqlar idrar yoluyla dışarı atılır bunun için bolbol su içmeliyiz...2.5 litreden az 3 litreden çok olmamalıdır...
9-çaylarımıza kesinlikle şeker katmamlıyız..bize kilo aldıran en tehlikeli besinlerden bride şekerdir...
10-börek yada tatlı yemek istediqimizde haftada en fazla bir defa olmak üzere kahvaltı öqününde tüketilmelidir...ve bunlar yenildiqinde ekmek hakkımızdan vazgeçmemiz gerekir...
11-ben hergün tartıldım...hergün baskülün eksildiqini görmek beni dahada motive etti...kilo aldıqım zamanlarda ise o güne dahada dikkat ederek arayı telafi etmeye çalıştım...
12-mutlaka kilo çizelgemiz olsun...her cuma bildirimden sonra ibreyi iraz daha ileri almak inanılmaz keyifli ve motive açısından çok yüksek moral kaynaqı kızlar...
13-ve hergün menülerimiz paylaşalım tam gün olarak (sabah ara öqlen ara akşam şeklinde)....

Son düzenleme:
Topik çok yavaş ilerliyor yaa :26:

biraz canlanın kızlarr :26:

neyse buqünkü iğrenç menümü paylaşayım :KK43:

sabah:
1 dubble bardak ılık su
1 kuru kayısı
2 dilim çavdar ekmeğiyle hazırlanmış kaşarlı sucuklu tost
1 minik domates
yarım salatalık
1 fincan yeşil çay

ara yok spor yapıyodum qeçirdim..

öğle
1 ceviz
2 kuru kayısı
kaynanam dün akşam şerbetli tatlı qetirmişti
son 2 dilim vardı aklımdaydı yedim bitirdim :KK43:
şimdide yeşil çay içiorum

ara yapamıcam saatim yetmiyor

akşam
1 kase spichal K

sabah
20 dk tempolu yürüyüş + 20 dk eqzersiz hareketleri yaptım
akşamda 20 dk eqzersiz hareketlerimi yapıcam inş.
buqün böle saçma bir beslenme oldu ama yarın düzeltirim inş. :26:

2-3 qündür wc çıkamıorum o yüzden kayısı ve sıcak su içmeye çalıştım buqün
bakalım yine çıkamazsam 1 saat sonraki ara öğünümde yine kuru kayısı yerim uff.. :26:

Sabah
1 dilim buğday ekmeği
Haşlanmış Yumurta
2 adet Zeytin
Yarım Domates
Yarım sivri biber
Beyaz Peynir
Üçgen Karper Peynir

Çok güzel kahvaltım olmuş..

Ara
Türk kahvesi

Öğle
Yarım kase Domates Çorbası
Salata

Ara
3 adet diyet biskuvi (Sunta)
Elma
Light Yoğurt

Akşam
Tabi bir değişikilik olmazsa
1 kase brokoli çorbası
Salata

Ara
Yarım Elma
Yarım Portakal
Yarım Armut
Limon Damlatılmış Soda
1 kupa kahve

Kızlar dün akşam eşim beni yemeğe çıkardı o yazdıklarımı yiyemedim...:KK53:
Aslında öğle yemeğini daha sağlıklı bir şey yemek istedim ama bizim iş yerinin yemekleeri hala kötü ve biz firma değiştirmiyoruz imza toplamamıza rağmen çok sinir bozucu...

ne kadar sürede verdin canım bilmemiz gerekenler neler bunu yapmak içün:KK53::KK53:

Kadınlar kulübünden arama kutusundan karbonhidrat diyeti yaz çıkıyor yada google dan yaz öylelikle çıkıyor ...
Ben yapmadım ama güzel bir diyet... Ama ben yapamam meyve yi çok yiyen biri olarak bence zor..

Kadınlar kulübünden arama kutusundan karbonhidrat diyeti yaz çıkıyor yada google dan yaz öylelikle çıkıyor ...
Ben yapmadım ama güzel bir diyet... Ama ben yapamam meyve yi çok yiyen biri olarak bence zor..

okudum canım beni de bozar :KK1:

Son düzenleme:
ne kadar sürede verdin canım bilmemiz gerekenler neler bunu yapmak içün:KK53::KK53:

CANIM kolay gıbı gorunen ama bıraz zor bı dıyet ben 5 ayda verdım yapılması gereken temel kurallar hamır ısı ve turu seyler yasak seker ve sekerlı hersey yasak meyveler cok sınırlı yenecek bıde muhakkak 2,5 lt den az olmamak kaydı ıle su ıcılecek . puanı dusuk ( tavuk peynır yumurta et vs ) gıbı dusuk ve 0 puanlı herseyden doyana kadar yıyebılırsın :KK34::KK34::KK34: yanında karbonu yuksek seyler yememek kaydı ıle

bende kh diyetiyle 15 kilo vermiştim hemde çok hızlı..
kh diyeti yapabilene süper arkadaşlar çok hızlı kilo verdiriyo qerçekten
ama sonra çabuk qeri alınıyor maleseff..
sena ablada kh diyetiyle vermişti löp diye bi anda qeri aldı
bende de öle oldu verdim ama sonra bir baktım 6 kilosu qeri qelmiş hemen :26:

bende kh diyetiyle 15 kilo vermiştim hemde çok hızlı..
kh diyeti yapabilene süper arkadaşlar çok hızlı kilo verdiriyo qerçekten
ama sonra çabuk qeri alınıyor maleseff..
sena ablada kh diyetiyle vermişti löp diye bi anda qeri aldı
bende de öle oldu verdim ama sonra bir baktım 6 kilosu qeri qelmiş hemen :26:

evet her dıyette oldugu gıbı eskı beslenmeye donulurse alınıyor malesef ben 3 aydır kılomu koruyorum cok sukurkı dengelenırse kılo alınmıyor :KK34:

ben diyet yenı baslyanlardanım ama katı bırsey yapmıorum daha yavas yavas

sabah 1 sımıt karper peynır sekersız cay
öğle çorba ıspanak yogurt az bulgur pılavı

ıkındıde yemekcı abla kurabıye yapmıs kucuk 4 tane yedım ama dayanamadımmmm :KK17:

aksam mercımek yemegı yıcem tek :KK42:

ben diyet yenı baslyanlardanım ama katı bırsey yapmıorum daha yavas yavas

sabah 1 sımıt karper peynır sekersız cay
öğle çorba ıspanak yogurt az bulgur pılavı

ıkındıde yemekcı abla kurabıye yapmıs kucuk 4 tane yedım ama dayanamadımmmm :KK17:

aksam mercımek yemegı yıcem tek :KK42:

Hoşgeldin canım.Simit ve diğer susamlı şeylere dikkat et diyet düşmanı :KK20::KK20: kurabiye de 4 tane olmaz:KK53::KK53: 1-2 ara öğün daha eklersen süper olur ve altın kural su :KK16:

MERHABA kızlar...

menüm..

kalkınca 2 kayısı yedim..1 kaşık keten tohumu yedim..
2 bardak ılık su içtim..

kahvaltı.
2 dilim tam buğday ekmeği
1.5 haşlanmış yumurta
beyaz peynir
kaşar peyniri
4 zeytin

ara:
3 badem
3 fındık

öğle:
1 kase k.mercimek çorbaası