Erkek ailesi oğlunun maaşından alma çabası yaşayan var mı ?

Neden tanımadan evlendiniz demek istiyorum ama artık çok geç..
Ben 32 yaşındayım.24 yaşında nişan bozddum,bu kadar şey yaşamama rağmen,olacakları hissettim.Bunların hiç birine maruz kalmadın oysa ki..

Evlendiğiniz yetmemiş gibi bir de bu adamdan çocuk yapmışsınız.
Maalesef ki aile önemli..
Aileyi bir kenara bırakalım eşiniz ailesine bağlı değil bağımlı bir karakter..

Geçmiş olsun diyeyim size.Bari siz maaşınıza sahip çıkın.

Evet doğru resmen benden gizli saklı sürekli para gönderiyor , az buz da değil hani ayda 5 bin bile destek gönderse razıyım bak , ama çok daha fazlası gidiyor maalesef
Dediğim gibi büyük olay çıkarıp evlilik birliği içinde tüm bunların olmaması gerektiğini herkese duyurmanız ve anlatmanız lazım, aman rezil olmayayım deyip susarsanız asla düzelmez, ailesi de bilmeli istemediğinizi ve rahatsız olduğunuzu, mesela benim eşimin ailesi bunu bilir ve maddi anlamda uzak dururlar , ne onlar bize bişey yapar ne bizden isterler çünkü en başta olay çıkarıp kabul etmedim , torunları olacak umurlarında değil bazı aileler hediyeler alıyor, altın, bebek odası vs bunlar kör sağır takılıyor valla benim de işime geliyor hicbir minnetim yok , ne ben veriyorum ne de onlardan istiyorum, eşim de görüyor hallerini, üstü kapalı eşime de dedim ailen oralı değil diye , elime fırsat geçmişken lafımı söyleyip geçiyorum ki sinra ailesi kıymete binmesin , geçen eşim dedi ki aileler bebeğe çok oyuncak almasın doyumsuz olur falan ben de gülerek hayatım merak etme senin ailen oyuncak falan hiçbişey almaz zaten , esim de sustu hiçbişey diyemedi çünkü haklıyım, biz de zamanında bu tarz olaylar çok yaşadık, eşimin aile fatura ödemeleri hatta eşimin babannesinin elektirik su faturasına kadar ödememizi istediler, ben yakaladığımda büyük olay çıkardım, ailesi benden çekiniyor geçen yemeğe gittik hesabı kim ödedi bilmiyorum görmedim ( yemek vs lafını yapacak biri değilim kullanilmadikca) Kayinvalidem iki saat açıklama yaptı hesabı bizimkiler ödedi diye , yani siz susarsanız daha fazlasını isteyecekler, boşanmaktan korkmayın böyle yaşamaktan korkun ...

Dediğim gibi büyük olay çıkarıp evlilik birliği içinde tüm bunların olmaması gerektiğini herkese duyurmanız ve anlatmanız lazım, aman rezil olmayayım deyip susarsanız asla düzelmez, ailesi de bilmeli istemediğinizi ve rahatsız olduğunuzu, mesela benim eşimin ailesi bunu bilir ve maddi anlamda uzak dururlar , ne onlar bize bişey yapar ne bizden isterler çünkü en başta olay çıkarıp kabul etmedim , torunları olacak umurlarında değil bazı aileler hediyeler alıyor, altın, bebek odası vs bunlar kör sağır takılıyor valla benim de işime geliyor hicbir minnetim yok , ne ben veriyorum ne de onlardan istiyorum, eşim de görüyor hallerini, üstü kapalı eşime de dedim ailen oralı değil diye , elime fırsat geçmişken lafımı söyleyip geçiyorum ki sinra ailesi kıymete binmesin , geçen eşim dedi ki aileler bebeğe çok oyuncak almasın doyumsuz olur falan ben de gülerek hayatım merak etme senin ailen oyuncak falan hiçbişey almaz zaten , esim de sustu hiçbişey diyemedi çünkü haklıyım, biz de zamanında bu tarz olaylar çok yaşadık, eşimin aile fatura ödemeleri hatta eşimin babannesinin elektirik su faturasına kadar ödememizi istediler, ben yakaladığımda büyük olay çıkardım, ailesi benden çekiniyor geçen yemeğe gittik hesabı kim ödedi bilmiyorum görmedim ( yemek vs lafını yapacak biri değilim kullanilmadikca) Kayinvalidem iki saat açıklama yaptı hesabı bizimkiler ödedi diye , yani siz susarsanız daha fazlasını isteyecekler, boşanmaktan korkmayın böyle yaşamaktan korkun ...
Benimki ailesiyle gizli konuşuyor ama , mesela iphon almıştı kardeşine ben çok sonra öğrendim , kavga ettim ama o zaman yine hamileydim ve çok zorlu bi hamileliğim vardı , kendi kendime boş ver dedim , yani sürekli gizli yapıyor bu işleri benim sonra haberim oluyor maalesef , ailesi benden hayatta çekinme imkanları yok , yani bişey söylersen kesin dönüp kötü cevap verirler bana , yani direk kavga çıkar , onların gözünde onların oğulları ve eşiminde vazifesi

Benimki ailesiyle gizli konuşuyor ama , mesela iphon almıştı kardeşine ben çok sonra öğrendim , kavga ettim ama o zaman yine hamileydim ve çok zorlu bi hamileliğim vardı , kendi kendime boş ver dedim , yani sürekli gizli yapıyor bu işleri benim sonra haberim oluyor maalesef , ailesi benden hayatta çekinme imkanları yok , yani bişey söylersen kesin dönüp kötü cevap verirler bana
Eşinizden herşeyi kısacaksınız, gereksiz ilgi , sex , para vermeyeceksiniz, maaşınızı ayırın eşiniz evin herseyini alsın, bir de sakın kendinizden ve çocuğunuzun ihtiyaçlarından kısmayın , en iyi restorantlarda yemek , elbise , gezme , spor ne varsa yapın sakın kısıtlamayın kendinizi, ben yiyorum içiyorum geziyorum, eşim de bütçeyi denkleştircem diye uğraşıyor, mesela şuan tatildeyim neredeyse 50 binlik bir tatil olacak tüm masraflarla , umrumda mı asla , eşim bana harcasın parasını bol bol , sonra da herkese valla çok açıldım veremem demek zorunda kalacak , bu işler böyle akıllı olun ...

Eşime güzelce söylesem de kavgaya dönüşüyor dilenci muamelesi mi yapıyorsun vs saçma sapan yerlere çekiyor konuyu. Ama annesi oğlunun artık kendi ailesi oldugunu kazancının ayrı oldugunu anlaması gerekiyor. Söyle ben aile kurdum artık de diyorum ama kavgaya dönüştüğü için ben paracı hesapcı biri oluyorum. Eşime bazı şeyleri nasıl idrak ettirebilirim böyle bişey yaşayan var mı ne tür çözüm buldunuz
Eşiniz ve ailesi sizi manipüle etmeye çalışıyor bu oyuna gelmeyin lütfen ödemem ben bu krediyi diye rest çekin bence. Siz bu aileye gelin değil dışarıdan ek maaş olarak mı geldiniz

Eşinizden herşeyi kısacaksınız, gereksiz ilgi , sex , para vermeyeceksiniz, maaşınızı ayırın eşiniz evin herseyini alsın, bir de sakın kendinizden ve çocuğunuzun ihtiyaçlarından kısmayın , en iyi restorantlarda yemek , elbise , gezme , spor ne varsa yapın sakın kısıtlamayın kendinizi, ben yiyorum içiyorum geziyorum, eşim de bütçeyi denkleştircem diye uğraşıyor, mesela şuan tatildeyim neredeyse 50 binlik bir tatil olacak tüm masraflarla , umrumda mı asla , eşim bana harcasın parasını bol bol , sonra da herkese valla çok açıldım veremem demek zorunda kalacak , bu işler böyle akıllı olun ...
Çok haklısın artık öyle yapıyorum ve yapıcam , en güzel marka elbiseler alıcam param yok derse bana ne Dicem bi sürede böyle olsun bakalım ne olacak yoksa ben baş edemicem

Eşimin ailesinin hep bi borçları var araba aldılar borç ödüyorlar ama alışveriş yapmaktan gezmekten geri kalmıyor mesela. Görümcelerim çalışmıyor eşleri tek maaş. Erkek kardeşi çalışıyor ama çok para yiyor yetiremiyor. Biz iki maaşız. Bizimde kredi borçlarımız var maaşımız yetmiyordu kardeşinden borç alıp maaşta veriyorduk olmadıgı zamanlarda. zamlardan sonra az biraz rahatladık şimdi.

Borç ödediğimizi ailesi biliyor ama gene de bazen eşimden para gönder diyo annesi. Biz alırken borç olarak alıyoruz ama eşime para göndermesi gerekiyor gibi konuşuyor eşimde bunu içselleştiriyor sanırım. Ablasının süpürgesi (ablası evli) bozuldu eşime alıver diyo benden gizli ama duydum. Telefonu bozuldu eşime yaptırıver diyor. Bizim paramız zaten yetmiyorken gidip telefonu yaptırmış kavga ettik baya bi tabi. Kardeşinin parası kalmıyor gönderiver diyor. Kaplıcaya gidecekmiş 5 bin gönderiver annen gidiversin diyor. Diğer çocuklardan istemiyor çünkü biz çift maaşız ama borç öderken kardesinden borç alınca yoksa sonra verirsiniz sıkışmayın ya da oğlum paranız var mı az da olsa veririz parasız kalmayın demiyorlar maaş yatar yatmaz yakasına yapıyor kardesi vermiyor musun göndermiycek misin diye. Eşim bunları hiç görmüyor görse de unutuyor.

Şimdi askere gidecek biz kardeşinin kredisini ödüycez borç olarak dedi ama verecek mi geri belli değil. Sanki ailesinden kimin neyi eksikse bizim karşılamamız gerekiyor gibi davranıyor annesi. Eşime de bunu empoze ediyor. Eşim yok vs dese bile annesi manipüle ediyor kardeşlerine bize yardımcı ol vs falan Eşimle zaman zaman bu konu yüzünden kavga ediyoruz hemen annesini savunmaya geçiyor. hediye vs alınır onlara lafım yok ama sürekli evli ablasının çalışan kardeşinin ihtiyaçlarını biz karşılamamız gerekiyor gibi davranması sinirimi bozuyor Eşimde benim artık kendi ailem var anne demiyor. Bi ihtiyacları olunca karşılamak normal geliyor. bizim arabamız yok mesela almak istiyoruz herkes kendi evini geçindirip birikim yapıyor ev araba için. Annesi sizin paranız çok size dokunmaz diye düşünüp eşimden istiyor sürekli.

Ben eşime artık sen ayrı bi aile kurdun ailene bunu söyle biz niye karşılıyoruz biz niye veriyoruz parasını niye istiyor deyince annesini savunuyor ve kavga ediyoruz ben paracı hesapcı biri oluyorum. Hediye almayı severim annesi bişey heves eder alırım eşimin annesi sonuçta ama böyle yaptığı için içimden almak yapmak gelmiyor. Mesela kızına kışlık yiyecekten ya da kurban kesince etten verir ama eşime hiç bişey vermez ama hep ister. Biz hep veren olucaz çünkü çift maaşız erişte isterseniz kestiriyim dedi 100 tl verin de dedi. 100 tl yi bile istiyor bize 100 liralık bişey bile almaz ama bizden sürekli destek para bekliyor. İzne memlekete gidince dolaba alışveriş yap burası senin evin hadi yemek ısmarla der(çok da kalabalıklar) avm ye gitsek hemen kendine kıyafet begenmeye başlar eşime aldırmak için. Acaba paramız Var mı yok mu sormaz düşünmez. Kardeşine 15 bin vericez(bana sormadı bir de istemiş tamam demiş eşim) ama geri gelecek mi mechul. Verecek dedi ama bi alaycı tavırla güldü.

Eşime güzelce söylesem de kavgaya dönüşüyor dilenci muamelesi mi yapıyorsun vs saçma sapan yerlere çekiyor konuyu. Ama annesi oğlunun artık kendi ailesi oldugunu kazancının ayrı oldugunu anlaması gerekiyor. Söyle ben aile kurdum artık de diyorum ama kavgaya dönüştüğü için ben paracı hesapcı biri oluyorum. Eşime bazı şeyleri nasıl idrak ettirebilirim böyle bişey yaşayan var mı ne tür çözüm buldunuz
Bir an önce eşinin maddi olarak sıkışması gerekiyor ki elinde parayı tutabilsin ailesine karşı gelebilsin. Maaşınızı elletmeyin sen erkeksin evi geçindirmen gerek ben araba için para biriktiriyorum. Ben kendi aileme yedirmiyorum neden senin ailenin borcunu harcını ödemek zorundayım dersin. Herkes kendini düşünüyor bende kendimi düşünüp ekndime araba alıcam parama dokunamazsın deyin. Hem borcunuzu ödeyip hemde evi geçindirmesi zor olacağından anasına karşı gelir diye düşünüyorum.

Sizin yüzünüz sertmiş istemeye fe çekinmiş ama eşimin ailesi öyle değil yok dediği halde annesi istiyor tava al diye on kere söyledi o ay da hiç yoktu paramız tava alacak kadar bile ama yansıtmıyor tabi alamam babam alsın yok mok dediği halde on kere istedi öyle istemeye çekinme gibi bi durumu olmuyor ablasının çocukların okul alışverişi vardı dayınız sizin çantalarınızı bilmem ne alsın diyor var mı yok mu sormak yok sanki almak zorundaymısız gibi sürekli bi istekte bulunuyor
Neden siz susuyorsunuz. Dayınız alsın dediğinde neden onları babası yokmu kocamın nüfusuna mı çocuklar deyi verin. Çocukları ümitlendirme anne eşimde şu sıra sıkışık para verecek durumu yok deyin. Siz sustukça yüzsüzleşmişler.

Ay geçmiş olsun 🙁🙁 benim eşimin de canı ailesinde 😢😢😢 artık aradıkları zaman çok feci sinir oluyorum ve bunu gizleyemiyorum sürekli laf sokuyorum 😢😢😢 ama ne zaman düzelecek nasıl olacak hiç bir fikrim yok
Bizim burda bir tabir var küs gitmek diye kadın erkek kavga etti mi büyük bir olay oldu mu kız baba evine gider küs gitmek yani bence en azından gözünü korkutmak için gidin bosanin demiyorum büyükler gelir konuşur sizde durumu anlatırsınız ben böyle kabul etmiyorum böyle devam ederse dönmem diyin

Tövbe tövbe inşallah benimkide ilerde öyle yapmaz resmen haksızlık , ama benim eşiminde ondan kalır yanı yok , elinde olsa herşeyini kardeşlerine vericek , benimde kardeşim var canımın içi , ama ben onun gibi yapmıyorum , aslında eşim kardeşine Iphon 11pro max aldığında bende gidip kardeşime alıcaktım , görsün anyayı Konya’yı
Sizde kendinize iPhone 13 veya 14 alacaktiniz suç sizde kendinizden kismayin eşiniz kardeşine bir kıyafet mi aldı gidin 3-4 kıyafet aldırın kendinize

X