Erkek arkadaşım mı cimri ben mi beklentideyim ?

eflatuns

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2012
1.598
1.088
İlk olarak bu konu maddi beklenti konusu asla değil, ekonomik özgürlüğüm 8 senedir elimde ve şükür istediğimi şartlar elverdiğince alabilecek durumdayım diyerek konuyu hemmeeeen özetliyorum;

erkek arkadaşım ( yaş 27, ilişki 6 aylık, tek gözüme batan sorun bu, ciddi düşünmeceler var, ailesiyle tanıştım ablası arkadaşım vb. nazar boncuğu ) motora merak saldı, ilk küçük bi motor aldı öğrendi etti ben arkada artçı olarak ilerliyoruz aşırı keyifli sürüşler günler rotalar derken motoru büyütmeyi düşünüyor ve ekipman almamız gerek diyerek araştırmalara girdik birlikte. İlk günler arkadaşlarının yanında daha eflatunsa da kask alıcaz bunun ceketi eldiveni dizliği var derken aha dedim bu ekonomide hapı yuttum 20k olucam sanırım ama konuşma stili ona da alıcaz baya para gidecek modundaydı ben de kendi içimde ona o kadar yük olmam kaskı alır kalanları ben alırım diye düşünürken bi gün '' aşkım sen kaç tl ayırdın ? '' dedi. Öyle deyince ben de kaskı şimdi alırım diğerlerini yaza alırım o kadar para şuan veremem zaten dedim konu kapandı.

Çok sevdiğim iş arkadaşıma durumu anlatınca eflatuns sevgilin her konuda çok çok iyi ama bu ve hediye konusunda çok eksi dedi, iyi maaş alan biri, çalışan biri, sana şimdiye kadar hediye almamasını geç ( sadece sevgilililer gününde aldı ) kendi hobisine seni dahil etti bu çok güzel ama ekipmanları sana aldırıyor bence senin en azından kaskını almalıydı bu hoş değil deyince bana dank etti haklı olabilirliği. Kendine göre borç harç durumları elbette var motoru da yeni aldı sonuçta ama sizce bana almaması cimri bir yaklaşım mı? Yoksa ben mi etkilendim arkadaşımdan :KK43:

Böyle konularda genelde erkekleri haklı bulurum ama adaminki beni bile rahatsız etti .
Benim de flortlerimin motoruna Bindigim oluyor. Ne münasebet neden ben düşüneyim ki kaskını, eldivenini. Neticede elbet biri arkasına binecek. Öyle ya da böyle almak zorunda.
Sen alacaksın da akşam eve götürmeyeceksin ya, yıllar yılı onun arkadaşı , bacısı , babası vs kullanacak.
Ne münasebet yani.
Çok sinir oldum.
Araba alsa hep sen de biniyorsun diye müzik ses sistemini senden mi isteyecek mesela?

Siz ona hediye aldınız mı ? Dışarda hesap ödemeleri hep o mu yapıyor? Bunlar da önemli.
Ben herşeyi erkekten beklemeye karşıyım.hersey karşılıklı olmalı yani.

Ben hediye aldım doğum günü zamanıydı, onun haricinde de aldım, ufak tefek şeyler de alırım ara ara ajanda hatırlatıcı notluk vs.
Dışarıda asla hep o ödemez hatta eşit diyebiliriz.

Böyle konularda genelde erkekleri haklı bulurum ama adaminki beni bile rahatsız etti .
Benim de flortlerimin motoruna Bindigim oluyor. Ne münasebet neden ben düşüneyim ki kaskını, eldivenini. Neticede elbet biri arkasına binecek. Öyle ya da böyle almak zorunda.
Sen alacaksın da akşam eve götürmeyeceksin ya, yıllar yılı onun arkadaşı , bacısı , babası vs kullanacak.
Ne münasebet yani.
Çok sinir oldum.
Araba alsa hep sen de biniyorsun diye müzik ses sistemini senden mi isteyecek mesela?

Şuan olan kask bende duruyor ama ilk motordan hediye ettikleri. Onun arkasına tek binen benim çünkü :KK70: Annesi binmez ablası binmez tüm arkadaşlarının motoru var.

Ben hediye aldım doğum günü zamanıydı, onun haricinde de aldım, ufak tefek şeyler de alırım ara ara ajanda hatırlatıcı notluk vs.
Dışarıda asla hep o ödemez hatta eşit diyebiliriz.
Ya kaç yaşında insanın böyle sürekli alman usulü takılması da bence direkt eksi.
Bazen sen ödersin bazen o. Her seferinde pardon hesap yarı yarıya denmemeli sevgiliyle. Aşırı itici.

Ya kaç yaşında insanın böyle sürekli alman usulü takılması da bence direkt eksi.
Bazen sen ödersin bazen o. Her seferinde pardon hesap yarı yarıya denmemeli sevgiliyle. Aşırı itici.

Yok hayır yarı yarıya modu olur mu hiç üniversiteli gibi. Hesap tam ödenir her zaman, yemek ondaysa kahve bende ama bi sonrakine ben yemekte ödeyim derim mesela bu eşitlikten bahsettim, yoksa dediğiniz gibi çok itici.

Motora merakınız yoksa, sırf sevgilinizin ilgi alanı diye cidden o kadar para dökecek misiniz ya?
Ben olsam hayatta harcama yapmazdım.
Ve evet, cimri bence de.
Sevgililer gününde ne almıştı?

Merakım yoktu ama oluştu, her hafta sonu tura çıkıyoruz ve kask çok önemli ekipman güvenlikli olması demek para demek. Gidip ucuza almak istemiyorum o yüzden :KK43:

Ama bi ton almak istediğim şey varken hepsini geri plana itip kaska para vermek çok koyuyor.

Yok hayır yarı yarıya modu olur mu hiç üniversiteli gibi. Hesap tam ödenir her zaman, yemek ondaysa kahve bende ama bi sonrakine ben yemekte ödeyim derim mesela bu eşitlikten bahsettim, yoksa dediğiniz gibi çok itici.
Bunda da dengeye aşırı dikkat ediyorsa gerçekten paracı bir insan.
Biz eşimle sevgiliyken aksine bana az ödetmek için uğraşırdı. Ben ısrar edince de tartışırdık. Çok saçma adamın tavrı

Şuan olan kask bende duruyor ama ilk motordan hediye ettikleri. Onun arkasına tek binen benim çünkü :KK70: Annesi binmez ablası binmez tüm arkadaşlarının motoru var.
Elbet biri biner yani, şu an belki hobi olarak kullanıyor ama ulaşım aracı olarak kullanacak elbet, o zaman onu bunu şuradan şuraya götürürken lazım olacaktır.
Ayrıca bir şey söyleyeyim, daha geçen hafta ben öyle flörtlestigim bir çocuğun motoruna bindim, beni güzel yerlere götürdü. Kask da eldiven de L beden değildi ,daha küçüktü. Cocuksa çam yarması gibi bir şey. Yani bence büyük ihtimalle eski sevgilisinden kalma ekipmanlardir.
Sende de daha 6 aylık ilişki, yarın bir gün ayrilirsiniz senin aldığın ekipmanlari elin kizina bebekmis gibi kendi elleriyle giydirir, sinir olursun.
Bence alma bir şey.
Ya da hediye kaliteli bir eldiven alabilirsin sana ve ona bir örnek. Daha fazla da ortak olma bir şeyine

Merakım yoktu ama oluştu, her hafta sonu tura çıkıyoruz ve kask çok önemli ekipman güvenlikli olması demek para demek. Gidip ucuza almak istemiyorum o yüzden :KK43:

Ama bi ton almak istediğim şey varken hepsini geri plana itip kaska para vermek çok koyuyor.
Eee siz de yani. :KK53:
Valla şu durumda bahsettiğiniz miktarları tutup da bir kaska vermem ben. O motora binmem gerekirse.

X