Eşim cimri mi tutumlu mu?

O alınacak şey ne

Ben kendim de bir şey almaya gider bakarım bakarım son anda etmez bu kadar der bırakırım

Bazen de tık diye çok pahalı bir şey alırım

Yaz sonundan beri kendime çanta alacağım gittim geldim baktım vs vs

Bir türlü alamadım param da vardı ama yok o paraya değmez belki daha iyisi vardır başka yerde dedim

Sonra gidip geçen aldım hatta bir tane de fazladan aldım

Şimdi cimri miyim kararsız mıyım
Bende de var o lanet ediyorum bu huyuma. Bir şeyi çok beğeniyorum. Fakat ala dek kırk dereden su getiriyorum. Diğer her şeyde çok rahatım ama ne zaman kıyafet, çanta, ayakkabı, aksesuar söz konusu olsa 3 defa falan gidip bakıyorum. Bazen vazgeçiyorum, bazen dördüncü gidişte alıyorum.

Valla cimri ya da tutumlu ne fark eder? Adam sonuçta borçsuz ev almış eşya almış düğün yapmış öp başının üzerine koy. Ne güzel hesabını biliyor demek ki savurgan değil. Bence çalışırsan biraz daha iyi anlarsın ki para kolay kazanılmıyor insan evet bir şey alırken kırk kere ölçüp biçiyor. Belki başka yerlerden de fiyat alacaktır. Sadece dışarıdan yemek yeme konusunda haklısın ama onu da zamanla aşabilir

kusura bakmayin zeytine ihtiyaç varken üç saat düşünen adama cimri derim. net eşin cimri..
yemek ihtiyaç alirken lazim olucak bunu düşünmeden almalı.
tutumlu ve cimri olmak ayni degildir. tutumlu demek
örnek vereyim 3000 maaşla kalan 500 liraya ay sonuna kadar tuttuysa tutumludur.
borçsuz harçsiz evlenmiş bak oraya kadar güzel sanirim araba almayı planlıyordur. ev almak istiyordur. gelecekte sıkıntıdan korkuyordur.. bence sen işe gir çalış kendi parani kendin harca senin parani eşinin hesabina girmesine izin verme. bi elin nesi var iki elin sesi var diyene inanma derim.

Bende de var o lanet ediyorum bu huyuma. Bir şeyi çok beğeniyorum. Fakat ala dek kırk dereden su getiriyorum. Diğer her şeyde çok rahatım ama ne zaman kıyafet, çanta, ayakkabı, aksesuar söz konusu olsa 3 defa falan gidip bakıyorum. Bazen vazgeçiyorum, bazen dördüncü gidişte alıyorum.
ben bişeyi begendiğimde alamadığımda içimde o ayakkabiyi kaldığımda inanki çok kötü oluyor bi daha gittiğimde o ayakkabi gitmiş bulunuyor. kampanyadaydi 100 liradan 40 liraya düşmüştü görümcem gidip aldi bile. benim o ayakkabi aklımda kaldi . bi daha o şekilde davranmak da istemiyorum begendiysem hemen alirim artık.

kusura bakmayin zeytine ihtiyaç varken üç saat düşünen adama cimri derim. net eşin cimri..
yemek ihtiyaç alirken lazim olucak bunu düşünmeden almalı.
tutumlu ve cimri olmak ayni degildir. tutumlu demek
3000 maaşla kalan 500 liraya ay sonuna kadar tuttuysa tutumludur.
borçsuz harçsiz evlenmiş bak oraya kadar güzel sanirim araba almayı planlıyordur. ev almak istiyordur. gelecekte sıkıntıdan korkuyordur.. bence sen işe gir çalış kendi parani kendin harca senin parani eşinin hesabina girmesine izin verme. bi elin nesi var iki elin sesi var diyene inanma derim.

Acaba içeriğini mi okuyor. :) Bende gıda alışverişimde her aldığım ürünün içeriğine bakarım. Bir ara kararsız kalırım.
Amaç en sağlıklısını almak ve verdiğim paranın çöpe gitmemesi.

Acaba içeriğini mi okuyor. :) Bende gıda alışverişimde her aldığım ürünün içeriğine bakarım. Bir ara kararsız kalırım.
Amaç en sağlıklısını almak ve verdiğim paranın çöpe gitmemesi.
olabilir bende öle yapıyorum zaten de ama üç saat düşünüyor. ben zeytini hep ayni aliyorum. 5 yıldır:) başka degiştirmedim. peyniri değiştirdim . tabi

Valla cimri ya da tutumlu ne fark eder? Adam sonuçta borçsuz ev almış eşya almış düğün yapmış öp başının üzerine koy. Ne güzel hesabını biliyor demek ki savurgan değil. Bence çalışırsan biraz daha iyi anlarsın ki para kolay kazanılmıyor insan evet bir şey alırken kırk kere ölçüp biçiyor. Belki başka yerlerden de fiyat alacaktır. Sadece dışarıdan yemek yeme konusunda haklısın ama onu da zamanla aşabilir

Kimi insan dışarıda yemekten hiç zevk almaz.
Var böyle insanlar, dışarıda su harici hiç bir şey tüketmeyen insanlar var.
Benim yıllar önce eski çalıştığım iş yerine bir misafir gelmişti. (işverenimin aile dostu) Kadın 60-65 yaşlarında
Kadın uzak yoldan gelmesine rağmen... saatlerce ne çay ne başka bir şey yedi. ikramları kibarca geri çevirdi.
Sonradan öğrendim ki kadın asla dışarıda çay bile içmezmiş. (gençliği de aynıymış)

O alınacak şey ne

Ben kendim de bir şey almaya gider bakarım bakarım son anda etmez bu kadar der bırakırım

Bazen de tık diye çok pahalı bir şey alırım

Yaz sonundan beri kendime çanta alacağım gittim geldim baktım vs vs

Bir türlü alamadım param da vardı ama yok o paraya değmez belki daha iyisi vardır başka yerde dedim

Sonra gidip geçen aldım hatta bir tane de fazladan aldım

Şimdi cimri miyim kararsız mıyım
Bu kararsızlık bence

Eviniz kira mı sizin mi kira ise o kadar pahalı alma daha uygun birşey al ama eğer ev sizinse ona birşey diyemem bir kere alınacak birşey o yüzden alın derim

Ben eşinin ne iş yaptıgını merak ettim açıkcası:)
28 yasında dügününü kendi yapıyor ev esyalarını kendi alıyor hatta yetmiyor borcsuz harcsız ev alıyor birikim üstüne yapıyor maşallah

Benim yıllar önce eski çalıştığım iş yerine bir misafir gelmişti. (işverenimin aile dostu) Kadın 60-65 yaşlarında
Kadın uzak yoldan gelmesine rağmen... saatlerce ne çay ne başka bir şey yedi. ikramları kibarca geri çevirdi.
Sonradan öğrendim ki kadın asla dışarıda çay bile içmezmiş. (gençliği de aynıymış)
kadin doğrusunu yapıuo ben işyerindeki çayı içmiyorum dokunuyor.

Kendimle kıyaslayınca eşiniz bana göre oldukça cimri.
Eşimle kıyaslayınca fazla tutumlu.
Kardeşimle kıyaslayınca sadece tutumlu ve bilinçli tüketici :))

Burç muhabbeti geçmiş sanırım; ben kovayım (Paraya değer vermem), eşim başak (Ölçülü ama eli bol), kardeşim oğlak (Birikimci ve eli sıkı)

Bu kişiden kişiye değişen bir değerlendirme gibi çünkü çok ortada bir yerde;
Kardeşime sorsanız "Hesabını bilen-yarınını düşünen bilinçli tüketici" der eşinize.
Evet, kardeşim de gıdada 2-3 saat değerlendirme yapabilir ama ucuzluk olarak değil, içerik-gramaj-marka değeri olarak kıyaslar.
Ben, hangisini istiyorsam-içime siniyorsa onu alır 2 dk demez çıkarım.
Eşim de inceler; ama kardeşim kadar değil.

Kardeşim dışarıda yemek yemeyi gerekli gören biri değildir, "Ne gerek var, mis gibi evde yaparız" der çoğunluk.
Eşim bir plan yapılırsa uyum sağlar ama fiyat olarak restoranları kıyasladığı olur.
Ben, canım ne zaman ve nerede yemek istiyorsa dalarım.

Kardeşim borçtan nefret eder; 24 yaşında ve kendi birikimi var, kampanyaları inceler.
Eşim taksitlendirmeyi sever, borçtan korkmaz, kampanyalardan haberdar olmak ister.
Ben, cebimde varsa harcarım, yoksa harcamam. Nakit veya tek çekim ödeyip kurtulmak isterim.

Kardeşim eve-ev eşyasına yatırım yapmayı sever, sağlamcıdır, üzerine düşünür.
Eşim teknolojik alet söz konusuysa paraya acımaz, ama düşünür-inceler-kıyaslar.
Ben, canım o an parayı basmaya neyi değer bulduysam alırım, kıyaslamam, araştırmam, kazığımı da yerim yeri gelir. :)

Totalde; eşiniz bilinçli bir tüketici fakat eli oldukça sıkı, geleceği düşünerek harcayan ve bu yüzden bugünkü zevk ve heveslerinizden çalan, eğlence harcamalarında cimri ama garanti yatırımcı biri.

Evet doğru var parayla ilgili olmayabilir

Burç muhabbeti geçmiş sanırım; ben kovayım (Paraya değer vermem), eşim başak (Ölçülü ama eli bol), kardeşim oğlak (Birikimci ve eli sıkı)

Kardeşime sorsanız "Hesabını bilen-yarınını düşünen bilinçli tüketici" der eşinize.
Evet, kardeşim de gıdada 2-3 saat değerlendirme yapabilir ama ucuzluk olarak değil, içerik-gramaj-marka değeri olarak kıyaslar.

Kardeşim dışarıda yemek yemeyi gerekli gören biri değildir, "Ne gerek var, mis gibi evde yaparız" der çoğunluk.
Eşim bir plan yapılırsa uyum sağlar ama fiyat olarak restoranları kıyasladığı olur.

Kardeşim borçtan nefret eder; 24 yaşında ve kendi birikimi var, kampanyaları inceler.
Eşim taksitlendirmeyi sever, borçtan korkmaz, kampanyalardan haberdar olmak ister.
Ben, cebimde varsa harcarım, yoksa harcamam. Nakit veya tek çekim ödeyip kurtulmak isterim.

Ben, canım o an parayı basmaya neyi değer bulduysam alırım, kıyaslamam, araştırmam, kazığımı da yerim yeri gelir. :)

Totalde; eşiniz bilinçli bir tüketici ama eli oldukça sıkı, geleceği düşünerek harcayan ve bu yüzden bugünkü zevk ve heveslerinizden çalan; garanti yatırımcı biri.
burça gelince merak ettim ikizlerin ne oluyor acaba:)

Totalde; eşiniz bilinçli bir tüketici fakat eli oldukça sıkı, geleceği düşünerek harcayan ve bu yüzden bugünkü zevk ve heveslerinizden çalan, eğlence harcamalarında cimri ama garanti yatırımcı biri.
Eşim görümcem yakın arkadasım ve eniştem oglak ama hic biri ne birikimci ne eli sıkı :)
Eşim bir kurus kenara koyamaz parayı bana verir ben biriktiririm
Görümceme ay üstündeki ne güzel derim anında cıkarır verir ayda bir aksam cıkalım dısarıda güzel bi yerde yemek yiyelim ayarlar gittigi her yerden eli dolu dolu gelir yetmez dogmamıs cocuguma bile simdiden odasından arabasına almayı planlar :)
Arkadasım desen oda aşırı aşırı verici asla birikim yapamaz süprizlere sevindirmeye bayılır herkese
Eniştem ayda elli bin kazansa kazandıgı an birgünde harcar ay sonuna elinde avcunda yüz lira kalmaz inanılmaz gösteriş meraklısıdır
Oglak benim tanıdıklarda tutmadı

Kovada ablamdır mesela oda inanılmaz tutumludur bişey almadan elli yeri arastırır lüzumsuz harcama yapmaz :)

Onlar da paraya çok kıymet vermiyorlardır herhalde. Yükselenim ikizler. Tabi başka burçlarla bir araya gelince neler olur o kadar bilemeyeceğim :)
Senin para konusu direk ikizler geldi bak
İkizler kac tanıdık var aman bidahamı gelicem dünyaya veya e parayı harcamayacaksam niye kazanıyorum modunda harcarlar :)

Eşim görümcem yakın arkadasım ve eniştem oglak ama hic biri ne birikimci ne eli sıkı :)
Eşim bir kurus kenara koyamaz parayı bana verir ben biriktiririm
Görümceme ay üstündeki ne güzel derim anında cıkarır verir ayda bir aksam cıkalım dısarıda güzel bi yerde yemek yiyelim ayarlar gittigi her yerden eli dolu dolu gelir yetmez dogmamıs cocuguma bile simdiden odasından arabasına almayı planlar :)
Arkadasım desen oda aşırı aşırı verici asla birikim yapamaz süprizlere sevindirmeye bayılır herkese
Eniştem ayda elli bin kazansa kazandıgı an birgünde harcar ay sonuna elinde avcunda yüz lira kalmaz inanılmaz gösteriş meraklısıdır
Oglak benim tanıdıklarda tutmadı

Kovada ablamdır mesela oda inanılmaz tutumludur bişey almadan elli yeri arastırır lüzumsuz harcama yapmaz :)

Kardeşim de verici, yani şöyle söyleyeyim yeğeni doğduğunda ki o zaman çalışmıyordu bile kesinlikle kabul edemem olmaz dediğim halde; kendi harçlıklarından biriktirmiş çeyrek altın takmıştı. Ailecidir oğlaklar aynı zamanda :) Tabi yükselen farkı da vardır ve çok da bilmiyorum burç işlerini; birkaç sayfa önce geyiği geçmiş ben de burçlarımızı ve harcama karakterlerimizi kıyaslamak istedim öyle. :)) Benim yükselen ikizler; kova ikizler bir arada zaten pek ayarlı bir şey çıkmaz ortaya diyolla :)

Adam 28 yaşında borçsuz ev almış eşya düzmüş elini dar alıştırmış ki birikim yapıp bunları yapabilmiş daha borçlarını yeni bitmiş alışkanlık olmuş eşinizde bence bu iyi birşey sorumluluk sahibi zamanla değişecektir ama alışkanlıkların değişmesi zaman alır zamana bırakın eşiniz cimri değil sadece bütün maddi yük omzunda olduğundan kısmaya alışmış

d

Benim kizkardesim gibisin galiba sende :) cimridir para da biriktirir boyle her eşyasını kosulsuz düşünmeden vermez ya da vermek istemez. Ama o da dışarıda falan yer :)
Olabilir benim de malım kıymetlidir :) param var ama 4 yıldır kahve makinesi çok para diye almadim :)) ama eve temizliğe gelen ablaya çok alıştım ona verdiğim paraya üzülmüyorum çok ilginç :)) birikmiş param yoksa zaten gözüme uyku girmez cimrilik çok zor :)

X