Erkek arkadaşım mı cimri ben mi beklentideyim ?

Bence 6 aylık bir ilişki için gereksiz bir masraf. Hani yılların ilişkisi olur, artık bir yola girilmiştir, çok daha iyi tanimissindir sevgilini onda bile hangisi az masrafliysa onu alırsın anlarim ama dediğiniz rakam çok fazla. Sırf bir kask parasi dudak dolgunuzun parasina ve artı gardırop paraniza eşit. Hiç mantıklı değil. Senin ihtiyaçların daha oncelikli değil mi?

Sen şimdi almazsam beraber gezemeyiz o motoruyla turlara katılmak isteyecek ben katılamayacağım nasıl olacak diye düşünüyorsun ama onun bunu düşünmesi lazım bakalım o zaman napcak?

bence durumunun iyi olmadığını soyle ve kaskı o alsın sen kiyafeti al bari bilemiyorum hangisi daha ucuzsa çünkü bu onun motoru onun ekipmanı. Ben olsam hayatta almazdım kendi gardrobumu yeniler dudak dolgumu da yaptirirdim💅👄

Adam 6 ayda bir bardak kahvenin parasını çok görmüş bariz cimri:110:

Onun dışıdna tavrı çok çirkin, karşıdaki akdına git para hazırla diyor. Onu da geçtim insan duru düşünür yahu evli değilsin, nişanlı değilsin nasıl karşıdakine motorsiklet aksesuarı aldırırsın hem de 7000TLye ayrılırsanız ne olacak? İnsan bunu düşünmez mi?

ben olsam kask falan almam kusura bakma bütçem yok derim. 6 ayda 1 kuruş koymayan adamdan zaten soğumuş olman gerekirdi konu sahibesi ya neyse.

İlk olarak bu konu maddi beklenti konusu asla değil, ekonomik özgürlüğüm 8 senedir elimde ve şükür istediğimi şartlar elverdiğince alabilecek durumdayım diyerek konuyu hemmeeeen özetliyorum;

erkek arkadaşım ( yaş 27, ilişki 6 aylık, tek gözüme batan sorun bu, ciddi düşünmeceler var, ailesiyle tanıştım ablası arkadaşım vb. nazar boncuğu ) motora merak saldı, ilk küçük bi motor aldı öğrendi etti ben arkada artçı olarak ilerliyoruz aşırı keyifli sürüşler günler rotalar derken motoru büyütmeyi düşünüyor ve ekipman almamız gerek diyerek araştırmalara girdik birlikte. İlk günler arkadaşlarının yanında daha eflatunsa da kask alıcaz bunun ceketi eldiveni dizliği var derken aha dedim bu ekonomide hapı yuttum 20k olucam sanırım ama konuşma stili ona da alıcaz baya para gidecek modundaydı ben de kendi içimde ona o kadar yük olmam kaskı alır kalanları ben alırım diye düşünürken bi gün '' aşkım sen kaç tl ayırdın ? '' dedi. Öyle deyince ben de kaskı şimdi alırım diğerlerini yaza alırım o kadar para şuan veremem zaten dedim konu kapandı.

Çok sevdiğim iş arkadaşıma durumu anlatınca eflatuns sevgilin her konuda çok çok iyi ama bu ve hediye konusunda çok eksi dedi, iyi maaş alan biri, çalışan biri, sana şimdiye kadar hediye almamasını geç ( sadece sevgilililer gününde aldı ) kendi hobisine seni dahil etti bu çok güzel ama ekipmanları sana aldırıyor bence senin en azından kaskını almalıydı bu hoş değil deyince bana dank etti haklı olabilirliği. Kendine göre borç harç durumları elbette var motoru da yeni aldı sonuçta ama sizce bana almaması cimri bir yaklaşım mı? Yoksa ben mi etkilendim arkadaşımdan :KK43:
Motor onun değil mi ekipmanlara seni dahil etmesi saçma.motorla ilgili şeyleri kendi karşılamalı. Bu şey gibi olmuş 2 kask bana fazla sen kendininkini al 🤷

Yemeği kahveyi bazen sizin bazen onun ödemesi çok normal. Erkek diye hesabı sürekli karşı tarafa ödetmek benim anlayışıma çok ters geliyor. Ona bakıp cimri demem ama kask vs size aldırması sacma sizin kendi motorunuz yoksa

Kask motorun ekipmani, onu sevgilinizin almasi gerekiyor. Siz isterseniz bedeninize uygun ceket falan alirsiniz. Ben alir miydim derseniz hayir. Para konusan erkekten hoslanmam zaten hobi onun hobisi, motorsuz yasayamiyor olsaydiniz ondan once de alirdiniz. Benim esimin de motoryat aski var, istedigi zaman degistirir, renove eder falan ama ben hic karismam, sadece su gun acilalim mi falan deriz plan yapar gideriz o kadar. Off cok masraf yaptim, o yuzden sen de sunu al falan diye soylenirse yapmasaydin, masraf oluyorsa sat derim. Sonucta bunlar gereklilik degil, hobi insani strese sokan bir sey olmamali.

İlk olarak bu konu maddi beklenti konusu asla değil, ekonomik özgürlüğüm 8 senedir elimde ve şükür istediğimi şartlar elverdiğince alabilecek durumdayım diyerek konuyu hemmeeeen özetliyorum;

erkek arkadaşım ( yaş 27, ilişki 6 aylık, tek gözüme batan sorun bu, ciddi düşünmeceler var, ailesiyle tanıştım ablası arkadaşım vb. nazar boncuğu ) motora merak saldı, ilk küçük bi motor aldı öğrendi etti ben arkada artçı olarak ilerliyoruz aşırı keyifli sürüşler günler rotalar derken motoru büyütmeyi düşünüyor ve ekipman almamız gerek diyerek araştırmalara girdik birlikte. İlk günler arkadaşlarının yanında daha eflatunsa da kask alıcaz bunun ceketi eldiveni dizliği var derken aha dedim bu ekonomide hapı yuttum 20k olucam sanırım ama konuşma stili ona da alıcaz baya para gidecek modundaydı ben de kendi içimde ona o kadar yük olmam kaskı alır kalanları ben alırım diye düşünürken bi gün '' aşkım sen kaç tl ayırdın ? '' dedi. Öyle deyince ben de kaskı şimdi alırım diğerlerini yaza alırım o kadar para şuan veremem zaten dedim konu kapandı.

Çok sevdiğim iş arkadaşıma durumu anlatınca eflatuns sevgilin her konuda çok çok iyi ama bu ve hediye konusunda çok eksi dedi, iyi maaş alan biri, çalışan biri, sana şimdiye kadar hediye almamasını geç ( sadece sevgilililer gününde aldı ) kendi hobisine seni dahil etti bu çok güzel ama ekipmanları sana aldırıyor bence senin en azından kaskını almalıydı bu hoş değil deyince bana dank etti haklı olabilirliği. Kendine göre borç harç durumları elbette var motoru da yeni aldı sonuçta ama sizce bana almaması cimri bir yaklaşım mı? Yoksa ben mi etkilendim arkadaşımdan :KK43:
Ben sizin birkaç konunuza denk geldim. Sevgilinizi ve sizi gerçekten çok merak ediyorum. Yani sizden daha donanımlı olduğu daha fazla iyi özellik taşıdığına yönelik ifadeleriniz var. Hatta yanlış hatırlamıyorsam "Bu, buna nasıl bakmış derler mi ?" falan diyordunuz kendiniz için. Burada da bir gözlem yapmışsınız ve beyefendinin "cimri" olduğu sonucuna ulaşmışsınız. "Cimri bir yaklaşım mı?" diye de konu açıyorsunuz, burada danışıyorsunuz. Biri kafanızda dönen düşünceyi onaylayınca da "Ama adamın da şu harcaması var... Ama şunu yapmıştı... Ama haftada şu kadar yemeğe çıktık..." diye savunmaya geçiyorsunuz. İstediğiniz "Aa, bu adam zaten muhteşem ötesi bir varlık. Bir daha bunun gibisi bulunmaz. On tane kask istiyorsa da alın gitsin." falan yani böyle bir şey mi? Cidden merak ettiğim için soruyorum.

X