Eş ailesi ve şaşkınlığım

Ben kötü düşünüyorum dedim ama diğer konu açılalı çok olmamış. Ev verince benim ailem, çıkın deyince eşimin ailesi. Adam ne yapsa her türlü suçlanacak 😂
Vay be Feyza Altun dan sonra KK kadinlarini tek geçerim
Maşallah ne hafıza, benim hayatda kalmaz aklımda. Çok çok nadir üye isimleri ve konular kalır aklımda. Bravo vallah

Merhaba kızlar
Ben yeni evli sayılırım. Evlenirken eşimin ailesinin kirada olan evlerinden birine yerleştik. Normalde kendi imkanlarımızla kiralık ev tutacaktık ancak eşimin ailesi kiraya çıkmayın 4-5 yıl bu evde oturun kendi evinizi alın öyle çıkarsınız dediler. Eşim başta kabul etmek istemedi biz kira ödeyebiliriz problem değil diye ama ailesi biz size bu şekilde yardım etmek istiyoruz zaten sürekli oturun demiyoruz deyip içimizi rahatlattılar. Sağolsunlar 1 senedir de oturuyoruz. Ancak 1 sene içerisinde sürekli bu evle ilgili espri adı altında laflar sokuldu. Bize geldiklerinde ev sahibiniz geldi gibi. Bi zaman sonra eşim bu durumdn rahatsız olduğunu böyle yaparlarsa çıkacağımızı söyledi özür dilediler konu kapandı. Şimdi evin camlarıyla ilgili problem var. Kış geldi malum camların da bi kısmı çürümüş değişmek zorunda. Eşim babasına söyledi çürümüş ne yapalım diye. Babası beni ilgilendirmez dedi. Annesine biz değiştirelim madem dedi annesi de en sonunda değiştirmeyin zaten biz evi satacağız dedi. Biz şok olduk. Daha önce çıkalım dediğimizde yanlış anladınız deyip özür dileyen insanlar şimdi evi satacaklarını söylüyorlar hem de biz bunu cam bahanesiyle öğrendik. Biz kimsenin evinde gaspçı değiliz zaten birikim yapmaya çalıştık 1 sene içinde ne kadar olursa işte. tabii ki çıkacağız ama bunu bu soğuklarda söylemeleri, bizim rastgele öğrenmemiz çok kırıcı oldu. Biz bu evde oturduğumuz süre boyunca kira vermediğimiz için mahcup olmayalım diye ne ihtiyaçları varsa koştuk para biriktiriyoruz demeden fazla fazla destek olduk. market alışverişi yaparken onlara da yaptık, eşim iş çıkışı babasının işine yardıma gitti koşturdu çoğu zaman yorgunluktan kanepede sızıp kaldı, ben iş çıkışı annesinin evine temizlik yapılıyorsa yardıma gittim, misafir gelecekse ikramlık hazırladım, hasta olsalar yemek yapıp yolladım hem de çalıştığım halde sırf kira ödemememize vesile oldukları için. Ama gün sonunda rastgele evin satılacağını öğrendik. Eşimle konuşmaya gittik biz çıkıyoruz diye hiç bişey olmamış gibi iyi bari biz de emlakçıya veririz dediler. Eşim biz çıktıktan sonra eve müşteri getirin herhalde evladınıza onu da çok görmezsiniz dedi ne var ki bunda dediler. Şimdi 1 senedir oturduğum evden bu soğuklarda çıkacağım mecburen… taşınma masrafları dünya para. Ne biriktirdiysek muhtemelen taşınma, depozito, emlakçı, kira derken eriyip gidecek. Şoktayım ne diyeyim bilemiyorum. Bir de lütfeder gibi satın alan çıkana kadar oturun madem diyorlar. Eşim biz gurursuz muyuz dedi açık açık yine de tepki vermediler. Arada kötü bişey de olmadı nerden çıktı şimdi bu karar bilemiyorum. Bir de evin ne problemi varsa yaptırın alan olunca çıkarsınız o zaman diyorlar. Ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum. Eşim ve ben zaten hemen toplanmaya başladık bile. Sizce bu yapılan kötülük değil mi yaa. Gerçekten algılarım kapandı. Uyuyamıyorum sürekli düşünüyorum. Daha yeni evli sayılırız 1 yıl yeni bitti. Evime alışamadan kovulduk. Ağzımı açıp tek kelime edemiyorum çünkü çokkk ama çokk şaşkınım ve kırgınım. Bizi sevdiklerine o kadar inandırmışlardı ki kv, kp demeden çok sevmiştim onları. İnanın öyle zor durumdayım ki yine de ağzımı açıp tek kelime etmedim eşime bıraktım konuşma konularını. Hadi ben gelinleri olarak kendimi geçtim insan evladına böyle bi kötülük yapar mı yaa nolur biri bişey desin
Bir babanın durumu iyiyse evi varsa zaten evladına vermesi gerekmez mi yani neden ezilip buzuluyosunuz mahcup hissettik diyorsunuz.durumu varsa zaten yardım etmek zorunda .Ev sarılınca parasını size mi vercekler ev almanız için

En baştan ısrar ile oturttuklari evleri karsiliginda evinin temizligine kadar yapmaniz, kendinizi bu kadar minnet eder duruma düşürmüş olmanız büyük hata olmuş. Ben size soyleyim, su saatten sonra ya ipler tamamen kopar gorusmezsiniz, ya da eğer görüşmeye devam edecek olursaniz siz onlarinin evinin alışverişini yapmaya, temizligine gitmeye devam edersiniz. Bu isler ne kadar teviz verilerek baslanirsa oyle gider. Hicbir kosulda bu ev teklifini kabul etmemeliydiniz. Ve onların israriyla kabul ettiyseniz de karşılığını vermek konusunda bu kadar istekli olmasaydinuz keşke
Demi ama ya bu baba zaten durum varsa ev vermesi doğal değil mi yani niye her minnet ediliyo

Benim sizde de yanlış bulduğum noktalar var. Şöyle ki insanların evinde kira vermeden oturuyorsunuz, bunun bir yaptırımı olacak elbet. Ev sahibiniz geldi cümlesinin nesine alındınız anlamadım. Doğru söylemişler. Hadi siz neyse de eşiniz neden bozuluyor? Ben de bir dönem kendi ailemin evinde oturdum ay bu ev sahibimiz de şöyle, böyle diye kendim laf atıyordum. Çıkmakla tehdit etmeniz ise hiç hoş olmamış. Buyur çık o zaman deseler yeriydi ama özür dilemişler konu kapanmış. Hem ev sahici lafına bozuluyorsunuz hem kira ödemediğiniz evde ev sahibi olan babayı arayıp camları ne yapalım diye soruyorsunuz. Bir de lütfeder gibi biz yaptıralım madem diye tekrar anneyle konuşuyorsunuz. Ev satılacak demişler evet bu şekilde öğrenmeniz yanlış olmuş orada size hak veriyorum ama hemen bugün satacağız dememişler. Siz üzerine gidip ikinci kez çıkıyoruz muhabbeti yapmışsınız e onlar da yalvaracak değiller ki.
İyi de evlerinde oturdukları babaları yani.Evet bi cami yaptırsalar iyi olurmuş konu sahibi ama sonuçta

Bir babanın durumu iyiyse evi varsa zaten evladına vermesi gerekmez mi yani neden ezilip buzuluyosunuz mahcup hissettik diyorsunuz.durumu varsa zaten yardım etmek zorunda .Ev sarılınca parasını size mi vercekler ev almanız için
Size ne kolay geliyor ya oturduğunuz yerden beri milletin evi hakkında hüküm vermek? Hemde siz hiç çalışmadığınız halde, eşinizin yeğenine verdiği iki kuruş harçlığın lafını ediyorken!
Ev vermek zorundaymış bilmem neymiş
He satılınca onlara vercekmiş, o yüzden çık diyorlar zaten. Hasbinallah.

Vay be Feyza Altun dan sonra KK kadinlarini tek geçerim
Maşallah ne hafıza, benim hayatda kalmaz aklımda. Çok çok nadir üye isimleri ve konular kalır aklımda. Bravo vallah
Aslında aklımda kalmamış. Konuyu okuyunca bu işte bir iş var dedim. Eskilere baktım. Yani hangi anne baba önce geç otur deyip, sonra durduk yere çıkın der ki.

durun bi tahmin edeyim calismiyorsunuz hayatinizda bir ev alabilmek icin bizim gibi 10 yil totonuzdan ter akmadi .o yuzden emekliliginde o parayla rahat etmeyi dusunen ailenin evini almak daha kolay geliyor hatta zorunda olduklarini dusunuyorsunu,

durun bi tahmin edeyim calismiyorsunuz hayatinizda bir ev alabilmek icin bizim gibi 10 yil totonuzdan ter akmadi .o yuzden emekliliginde o parayla rahat etmeyi dusunen ailenin evini almak daha kolay geliyor hatta zorunda olduklarini dusunuyorsunu,
Ev aldık ve kendimiz kimseden beş kuruş almadan ödüyoruz. Anne babanın imkanı varsa dedim hanımefendi imkanı varsa şayet iki üç tane kira almak yerine bi evin parasını çocuğuna verebilir.Ben demiyorum ki hiç çalışmayan etmeyen bi çocuğa şıp diye beleşe ev verilsin .Ama günümüz kosullarindan iki kişide çalışsa ev almak zorlaştı eğer ailesinde durumu varsa evladına yardım etmeli.Yasli insanların ellerine tek geçen gelir emeklilik maasi olur onu isterler evet haklısınız ne alaka derim.Ama dediğim gibi durum varsa yardım edilmeli.Benjm üç dört evim olcak ama oğlum ev almak isteyince ona yardım etmeyecgim. Ebeveynligimi sorgularım. Sizlerin çocuklarına üzülüyorum biliyor musunuz hayatta sizden bi destek göremeyecekler gibi.

Yani evlerinde oturdukları yabancı değil anne baba zaten imkanlar dahilinde evlatlarının yanında olmak zorunda ev veren kişi yabancı değil minnet duymaları gerekmiyor

Eşinizin bütün bir ay çalışıp kazandığı paradan öğrenci yeğenine harçlık vermesine bozulan siz mi söylüyorsunuz bunu? Keşke o zaman da böyle bonkör olsaydınız. Ev kirası ne kadar haberiniz var mı? Evladı da olsa kimse kimseyi evinde bedavaya oturtmaya mecbur değil. Elbette minnet duymaları gerekiyor. Evlatları rahat etsin diye düşünüp ev vermişler, o parayı kendilerine harcamak isteyebilirlerdi ama feragat etmişler çocukları için

Yani evlerinde oturdukları yabancı değil anne baba zaten imkanlar dahilinde evlatlarının yanında olmak zorunda ev veren kişi yabancı değil minnet duymaları gerekmiyor

Valla kusura bakmayın ama kimse kimseye sağlık gibi özel konular hariç yardım etmek zorunda değil.

Babamlarin durumu gayet iyi hiç bir beklenti içinde değilim. Eşim var çünkü. Ama bizim gelin hanımda sizin gibi düşünüyor. Bizimkiler ona inat daha az yapıyor. Herkes ya çalışıp kazandığını harcar yada eşinin sunduğu hayata razı olur. Aileler destek olabilir ama bu zorunluluk değil.

Eşinizin bütün bir ay çalışıp kazandığı paradan öğrenci yeğenine harçlık vermesine bozulan siz mi söylüyorsunuz bunu? Keşke o zaman da böyle bonkör olsaydınız. Ev kirası ne kadar haberiniz var mı? Evladı da olsa kimse kimseyi evinde bedavaya oturtmaya mecbur değil. Elbette minnet duymaları gerekiyor. Evlatları rahat etsin diye düşünüp ev vermişler, o parayı kendilerine harcamak isteyebilirlerdi
Eşimin yeğenine para vermesine değil sıkışık bi zamanda vermesine kızdım ayrıca ona da tepki göstermedim ver tabi dedim.Bu durumu abartıyor olabilir miyim diyede koju açtım. Gayet bonkörum hakeden insanlara karşı. Minnetten kastım teşekkür eder saygı duyar ama ev verdi diyede gece gündüz kadin kölelik mi yapcak

Valla kusura bakmayın ama kimse kimseye sağlık gibi özel konular hariç yardım etmek zorunda değil.

Babamlarin durumu gayet iyi hiç bir beklenti içinde değilim. Eşim var çünkü. Ama bizim gelin hanımda sizin gibi düşünüyor. Bizimkiler ona inat daha az yapıyor. Herkes ya çalışıp kazandığını harcar yada eşinin sunduğu hayata razı olur. Aileler destek olabilir ama bu zorunluluk değil.
Hım anladım yazık cocuklariniza

Size ne kolay geliyor ya oturduğunuz yerden beri milletin evi hakkında hüküm vermek? Hemde siz hiç çalışmadığınız halde, eşinizin yeğenine verdiği iki kuruş harçlığın lafını ediyorken!
Ev vermek zorundaymış bilmem neymiş
He satılınca onlara vercekmiş, o yüzden çık diyorlar zaten. Hasbinallah.
Üç kurşun lafini etmeden sikisikken vermesini garipsedim

Ev aldık ve kendimiz kimseden beş kuruş almadan ödüyoruz. Anne babanın imkanı varsa dedim hanımefendi imkanı varsa şayet iki üç tane kira almak yerine bi evin parasını çocuğuna verebilir.Ben demiyorum ki hiç çalışmayan etmeyen bi çocuğa şıp diye beleşe ev verilsin .Ama günümüz kosullarindan iki kişide çalışsa ev almak zorlaştı eğer ailesinde durumu varsa evladına yardım etmeli.Yasli insanların ellerine tek geçen gelir emeklilik maasi olur onu isterler evet haklısınız ne alaka derim.Ama dediğim gibi durum varsa yardım edilmeli.Benjm üç dört evim olcak ama oğlum ev almak isteyince ona yardım etmeyecgim. Ebeveynligimi sorgularım. Sizlerin çocuklarına üzülüyorum biliyor musunuz hayatta sizden bi destek göremeyecekler gibi.
Benim cocuguma uzulmek sizin haddinize degil kendinize gelin . 3-4 evi olup yardim etmeyi tercih etmek ayri evladimin bunu zorunluluk olarak gormesi ayri .yardim dediginiz sey gonullukle olur zorla degil evladim bunu zorunluluk olarak goremez ama yardimimi param varsa gonullu yaparim o ayri

Benim cocuguma uzulmek sizin haddinize degil kendinize gelin . 3-4 evi olup yardim etmeyi tercih etmek ayri evladimin bunu zorunluluk olarak gormesi ayri .yardim dediginiz sey gonullukle olur zorla degil evladim bunu zorunluluk olarak goremez ama yardimimi param varsa gonullu yaparim o ayri
Bende bundan bahsediyorum zaten durumunuz varsa evladiniza yaridm yapmanız doğal değil mi şuan ikimizde aynı şeyi savunuyoruz

X