Eş ailesi ve şaşkınlığım

Ben şu an eleştirecek durumda değilim ki zaten. Üzülmeyeyim diyorum ama işimi düşünüyorum, taşınmayı düşünüyorum, birikim planlarımızın heppppsi alt üst oldu 2-3 yılda sahip olacağımız ev çok öteye ertelendi bunu düşünüyorum. Bi yandan dediğiniz gibi minnet duyacağımız kimse olmayacak ama yine de bu ortada kalmışlık hissini aşamıyorum.
Siz vaktini bekleyin sabredin. Benim yaklaşık 1.5 yıldır kalbimi kim kirdiysa yaptığım şey bu. Vakti öyle güzel geliyor ki bende icimdekileri cikariveriyorum ve hep haklı olduğum ortaya çıkıyor. Sizde şimdi ev bakin, inşallah gonlunuze göre olsun. Masraf vs şimdi düşünmeyin eşinizle yeni güzel bir gelecek olacağına inanmaya çalışın ama önce siz inanın bu sekilde hayal kurun. Ailesine kendisi laf söylese bile siz körüklemeyin, bir yorumda yapmayın. Zamanı gelince sizinde onunuze bir günleri hatırlatma zamanı gelir

Neden ben şuan linç yiyorum anlamadım. Öncelikle haddimi astım yazık çocuğunuza diyerek. Özür diliyorum. Ama dünyaya getirdiğimiz çocuklara elimizden geldiğince yardım etmek çok mu anormal neden garipsediniz.bi anne baba emeklilik maaşıyla geçinir ondan zaten bir şey bekleyemezsiniz siz yardım etmeye çalışırsınız.Ama bi anne babanın üç dört evi olcak ama ev almak isteyen evladına yardım etmeyecek. Garip değil mi zorunda değil diyorsunuz ama ben iyi durumdaysam evladıma yardım etmek zorunda hissederim.Tekrar söylüyorum evlat bi iş yapmasın çalışmasın babadan beklesin demiyorum ama evlat elinden geleni yapiyosa, anne baba da durumu varsa yardım etsin ne olacak. Bi örnek vereceğim mesela bi ara sıkışık bi dönemden geçtik kiyamam annemde kendi biriktirdiği bi parayı vermek istedi ama almadım alamazdim onlarda kendi yağında kavrulan insanlar nasıl alıyım elinden parasını.Ama imkanları çok iyiyse zor bi durumda yardım kabul edebilirdim.Daha fazla bir şey yazmayacağım burda yanlış anlasildim.

Evet haddinizi aştınız. Ama kusura bakmayın özür dilemenizi kabul etmiyorum.

Neden linç yiyorsunuz ben söyleyim. Canım isterse yardım ederim, canım isterse etmem. Bu zorunluluk değildir. Bunu kimse bana zorunluluk olarak dayatamaz. Dayatmaya kalkan rüyasında bile göremez.

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun öyle güzel anlatmışsınız ki. Kırmamak için, beddua almamak için, anne baba oldukları için ağzımı açmıyorum. Bugün çamaşır asarken bile dondum ve biz bu insanlar yüzünden çamaşır asmayı bırakın ev taşıyacağız. Ne diyeyim bilemiyorum
Bu insanlar yüzünden derken kendi anneniz babanızdan bahsediyorken eşinizin ailesini niye karıştırdınız araya çok merak ettik, ama foyanız ortaya çıkınca tabii direk topuuukk. Şaşırdık mi? Hayır
Yarın öbürgün başka üyelikle gelirsiniz nasılsa, ozaman bari tutarlı attında KK hatunlarına yakalanmayın. Ne demişler, herzaman doğruyu söyle ne söylediğini hatırlamak zorunda kalmassın!

Neden ben şuan linç yiyorum anlamadım. Öncelikle haddimi astım yazık çocuğunuza diyerek. Özür diliyorum. Ama dünyaya getirdiğimiz çocuklara elimizden geldiğince yardım etmek çok mu anormal neden garipsediniz.bi anne baba emeklilik maaşıyla geçinir ondan zaten bir şey bekleyemezsiniz siz yardım etmeye çalışırsınız.Ama bi anne babanın üç dört evi olcak ama ev almak isteyen evladına yardım etmeyecek. Garip değil mi zorunda değil diyorsunuz ama ben iyi durumdaysam evladıma yardım etmek zorunda hissederim.Tekrar söylüyorum evlat bi iş yapmasın çalışmasın babadan beklesin demiyorum ama evlat elinden geleni yapiyosa, anne baba da durumu varsa yardım etsin ne olacak. Bi örnek vereceğim mesela bi ara sıkışık bi dönemden geçtik kiyamam annemde kendi biriktirdiği bi parayı vermek istedi ama almadım alamazdim onlarda kendi yağında kavrulan insanlar nasıl alıyım elinden parasını.Ama imkanları çok iyiyse zor bi durumda yardım kabul edebilirdim.Daha fazla bir şey yazmayacağım burda yanlış anlasildim.
Tamam hanımefendi siz dünyaya getirdiğiniz çocuğunuza yardım eder ev alırsınız. Çalışmadığınız ve eşiniz buna izin vermediği için bu görev de yine ona düşüyor ama olsundu. Adam kendine mont alamamış, siz çocuğua ev niye vermiyorlar ben olsam veririm diyorsunuz. Tamam verirsiniz, anladık biz sizi.

Bu insanlar yüzünden derken kendi anneniz babanızdan bahsediyorken eşinizin ailesini niye karıştırdınız araya çok merak ettik, ama foyanız ortaya çıkınca tabii direk topuuukk. Şaşırdık mi? Hayır
Yarın öbürgün başka üyelikle gelirsiniz nasılsa, ozaman bari tutarlı attında KK hatunlarına yakalanmayın. Ne demişler, herzaman doğruyu söyle ne söylediğini hatırlamak zorunda kalmassın!
Erkenden yalanını ortaya çıkardığım kaçıncı üye sayamadım. Biraz bekleyip neler yumurtlayacaklar diye beklesem mi? Yoksa erkenden insanları uyarsam mı? Artık bilemiyorum. Ama insan en azından ben eskiden neler demişim diye aklında tutar ya.

Erkenden yalanını ortaya çıkardığım kaçıncı üye sayamadım. Biraz bekleyip neler yumurtlayacaklar diye beklesem mi? Yoksa erkenden insanları uyarsam mı? Artık bilemiyorum. Ama insan en azından ben eskiden neler demişim diye aklında tutar ya.
Bu konuda yalan söyleme motivasyonunu anlamadım açıkcası
Ailesi burda linçlencek diye korktu desem, diğer konuda zaten annesini gayet kendi gömmüş yeterince
İfşa olmaktan korktu desem, kim nasıl anlicak, ozaman diğer konulardanda anlaşılırdı zaten
Birde nasıl gerçekci yazmış kendi bile inanmış resmen, eşi çok üzülmüşte hiç üstüne gitmiyormuşda uykusu kaçmışt bilmem neymişte
Bakalım daha neler görcez

Çok ilginç ,peki eşin sormadı mi bize 4-5 yıl oturun demiştiniz şimdi noldu diye..sormuştur illahaki..mevduat faizleri akıllarını başindan aldı galiba..ya da başka kardeşi var mı,onlar mı tepki gösterdi acaba..

Ailesi burda linçlencek diye korktu desem, diğer konuda zaten annesini gayet kendi gömmüş yeterince
İfşa olmaktan korktu desem, kim nasıl anlicak, ozaman diğer konulardanda anlaşılırdı zaten
Birde nasıl gerçekci yazmış kendi bile inanmış resmen, eşi çok üzülmüşte hiç üstüne gitmiyormuşda uykusu kaçmışt bilmem neymişte
🤣 Aynen yaa. Nasıl da içli, ayrıntılı ve duygu dolu yazıyorlar.Burası neyse de etrafımda da böyle bir kaç kişi var. Böyle gözüne baka baka bir sallıyorlar, yemin ederim onların adına utanıyorum da bir şey demiyorum. Herkes de farkında oluyor. Hiç güzel bir huy değil.
Konu sahibi okuyordur dışardan.
Reelde de böyle yapıyorsan insanlar farkediyor bozmuyorlar haberin olsun. 🤣

Çünkü eziliyor. Kendi ailesinin yaptıkları zoruna gidiyor. Eş ailesi olsa daha kolay. Kayın aile der geçersin. Konulardaki aileci kocaların da sorunu bu aslında. Kadının ailesi iyi olunca kendi ailelerinin ne kadar mommok olduğu gerçeği yüzlerine çarpıyor kaldıramıyorlar.

Çünkü eziliyor. Kendi ailesinin yaptıkları zoruna gidiyor. Eş ailesi olsa daha kolay. Kayın aile der geçersin. Konulardaki aileci kocaların da sorunu bu aslında. Kadının ailesi iyi olunca kendi ailelerinin ne kadar mommok olduğu gerçeği yüzlerine çarpıyor kaldıramıyorlar.
Eziliyorsa paylaşmasın yahu?
Burda kimse ailen ev vermişti, keyfiniz nasıl ne durumdasınız diye sormuyorki? Nedir yani bu paylaşma isteği.

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun öyle güzel anlatmışsınız ki. Kırmamak için, beddua almamak için, anne baba oldukları için ağzımı açmıyorum. Bugün çamaşır asarken bile dondum ve biz bu insanlar yüzünden çamaşır asmayı bırakın ev taşıyacağız. Ne diyeyim bilemiyorum
Neden yalan konuşuyorsun? Kendi ailenin evinde oturuyomussun. Yalana ne gerek vardı? Bu kadar insan zaman harcayıp yorum yazdı ,hakkına girdin insanların

benim de abim ailemin evinde kalıyor ve annem bu yüzden onlardan teşekkür ve minnet bekliyor ama asla yok karşılığı. evle ilgili şikayet ediyor sinirleniyor. en son açık açık s. gidin o zaman evimden dedi çıkın gidin dedi ama ikisi de arsız olduğunu için gitmiyorlar. yani mutlaka bir şey yaşanmış olmalı ki o kadar ev arasından sizin ev göze batmış

Şaşkınlığın sonu yok maalesef. Ne yaşıyorum derken, ne okudum dedim şu an. Allah yardımcınız olsun eşinize acil şifalar diliyorum. Demek ki anne baba deyip çok da şey etmemek lazım yaa. Bu kadar fazla anlam yüklenmeyi haketmiyorlar gibi…
Katılıyorum Kesinlikle. Şimdinin anne babaları anne babalık makamını kullanarak eziyet etmeyi Huy edinmiş bakalım 15 sene sonraki jenerasyonla ne yapacaklar bu zihniyetle

X