Eş ailesiyle görüşmeyenler eşinizin görüşmesine nasıl sakin kalıyosunuzzzzz

Konularınızı pek bilmiyorum bu konuyu ve şu yorumu okudum.
Nasıl bir insan eşine bunu söyler ve eşi sessiz kalır?
Ben çok üzüldüm eşinize.
Eşim olsaydınız ve bu şekilde konuşsaydınız boşanmıştım sizden.
Siz sevmiyor ve görüşmüyor olabilirsiniz sebepleriniz vardır ama hiçbir sebep eşinizin annesine böyle demeyi, annesiyle görüşüyor onun elinden yemek yiyor diye hırslanmayı haklı kılmaz.
Eşinizi sevmiyor musunuz da böyle üzüyorsunuz? Günah değil mi o adama?

Sevmiyor. Sevseydi bayılan, hastalanan kocası eve geldiğinde annesiyle ne kadar vakit geçirdi diye dusunmezdi.

Yüzlerce mesaj atmış ve hakaret dolu . Yarın diyecek ki, yuvam bozuldu aslında çok iyiydik , kv.yuvamizi bozdu.

Adamın yediği yemeğe bile karışıyor.

Maaşını eline saymış yine huzur vermemiş.

Sevmiyor. Sevseydi bayılan, hastalanan kocası eve geldiğinde annesiyle ne kadar vakit geçirdi diye dusunmezdi.

Yüzlerce mesaj atmış ve hakaret dolu . Yarın diyecek ki, yuvam bozuldu aslında çok iyiydik , kv.yuvamizi bozdu.

Adamın yediği yemeğe bile karışıyor.

Maaşını eline saymış yine huzur vermemiş.
Sevmiyorsa salsın. Belki de eşinin ailesi bahane oluyor huzursuzluk çıkarmaya. Hani sevmediğin insanın her şeyi batar ya, ona da ailesi ile görüşmesi batıyor.
İnsanlar bitmiş evlilikleri menfaatleri için sürdürüyor, var olan düzeni bozmak ve sonrasında olacakları göze almak zor geldiği için boşanmıyor. Bir ömür hem kendini hem eşini zehir gibi bir hayata mahkum ediyor. Böyle evliliklere çok üzülüyorum.
Konu sahibi, umarım evliliğiniz böyle değildir. Eğer böyleyse eşinizin annesini sorun etmeyi bırakın, evliliğinizle alakalı sorunlarınızı çözün yahut boşanın. Ömür geçmez öyle.
Ya insan eşine belki coronasındır, git annene sarıl der mi? Şakası bile ne kadar rahatsız edici, ne kadar üzücü. Annesini bırak bu cümleyle eşinizi de umursamadığınızı göstermişsiniz.

Konuyu okumadım çok uzun geldi sadece başlığa cevap vermek istedim. Eş ailesi ile görüşmesem eşim görüşse ben karışamam. Çünkü onlar onun ailesi! Eşim onların evladı ve ben sen de görüşmeyeceksin diyemem bana düşmez, haddim değil bence siz de biraz haddinizi bilin.

Valla kötüyse mesafe koyacak arasına konu sahibi öyle o zaman evlerinde oturup kendinden yaşça büyük birine hakaret etmeyecek kadının da yaptığı bir şey yok konu sahibine her şey batıyor. Haaa küçük kardeşim var annem ben asla karışan eden tipte insanlar değiliz fıtratımızda yok ama ola ki anneme hiç yoktan oğlunu kırk yılda bir görmeye gittiğinde suçu yokken surat asılıyor laf sokuluyor bu tarz hakaretler edilirse kusura bakmasın annemlerden önce ben tutar kapının önüne koyarım gitsinler kirayada öyle geçinmek kolay mı görsünler😇
Bacım anlatamıyommu ben . Bu kadın zaten agzımı açtırtmaz bana emın ol kendı cocugundan cok anne anne derim ben nonun yuzune hiçbşery demedim bu zmna kadar. Biz kiraya gitmeye kalksak bırakır mı sence? Bikeresinde kapiya getirdiğin nakliyeci döve döve kovarım bırakmam biyere dedi eşime. Neyin davasını yapiyosunuz anlamadım .. eşim ev alıcam dedi diye 2 ay konuşmadı küstü. Nereye gidersem oglumu götürürüm diyen hasta ruhlu işte

siz hırs yapmışsınız! yapmayın bu kadar. annesi sonuçta.. ne kadar oturdu, yemek yedi vs... bırakın yesin, otursun annesiyle. sonuçta kötü olan siz olursunuz böyle giderse. siz haklı gerekçeniz varsa görüşmezsiniz. ama ne kadar kötü de olsa, adam annesine kızar eder fakat siz kadına şeytan suratlı derseniz ve eşiniz de bunu duyuyorsa bence hoş değil. kendimi yerine koyup düşünüyorum bende arada anneme kızarım ederim, eşim de bilir kızdığım zamanları.. ama eşim kalkıp anneme öyle laflar etse boşarım ben o adamı.. eşiniz yine de cennetlikmiş.
Ben kv nim yuzune soylemedim de işte sinirle eşime yazdım onlari. Ama haklısnz bnm galiba psikolojim bozuldu çunku eşim evdeyken de kaç saat oturup çıktıgını hesaplar oldum işi olsa da geç çıkması için ugrasıyorum dışarı. Bilmiyorum ne olacak

Kötü de olsa söz ettiginiz kişiler eşinizin ailesi.

Onların tek derdi para peki sizin ne ? Esiniz hastalanmış hala derdiniz ailesinde ne kadar kaldığı ? Sevmiyorsunuz eşinizi belki, sizde mi geçim için duruyorsunuz öyleyse.

Yapmayın yahu , bir insanın annesine " şeytan yüzlü " denir mi ? Ne olursa olsun, ne yapılmışsa yapılsın denilmez.

Rahat bırakın eşinizi. O sizin çocuğunuz değil. Çalışıyor, kazanıyor eve getiriyor.

Annesiyle görüşüyor diye dünyayı ona dar etmeye hakkınız yok.

Bu kadar kötü kalpli olmayın.
Haklısnz ama ne bileyim bizmde 2 cocugumz var rızkımızın paramızn kv ıle bolunmesinden korkuyorum bankada birsuru parasıda var gozu hala bizde . 1 kurus vermesini istemiyorm 3 cocuk okutuyo kv ama kendi parasını bildignz yokmus gibi sayıyo eşimden istiyo. Bankaya koymuş kaç milyar para ve sanki unutmuş .

Ayy cok uzun girmis bulundum konuyada basliga yazim bari.
esimin ailesiyle 10 senedir gorusmuyorum.
Mevzularini etmiyoruz.
son 2 yildir sadece ablasiyle 2-3 defa gorustuk bayram dugun sebebiyle esim cok israr etti gorumce de yanasti falan ama ben rahatsiz oldum bu gorusmeden de yine elimi etegimi cektim.
Yani insanlar degismiyor gorme, duyma.
Esin gorustugundede umursama sorma.
Omrun kesin 10 yil daha uzar bak garanti.
Kafa rahat olsun

Haklısnz ama ne bileyim bizmde 2 cocugumz var rızkımızın paramızn kv ıle bolunmesinden korkuyorum bankada birsuru parasıda var gozu hala bizde . 1 kurus vermesini istemiyorm 3 cocuk okutuyo kv ama kendi parasını bildignz yokmus gibi sayıyo eşimden istiyo. Bankaya koymuş kaç milyar para ve sanki unutmuş .
boşverin hepsi mirasla eşinize kalacak. torunlarına kalacak. dert etmeyin. belli ki eşiniz de size destek. bence en önemlisi bu

Yapmayın böyle . Bunun yolu eşinizi ezerek, annesine hakaret ederek çözmek değil ki.

Sonuçta kp.ile ortak bir iş yapıyorlar , elbette ki bazen ekmeklerde karışacak , yediğiniz ictiginiz de.

Sizin de iki çocuğunuz var bakın, yarın herhangi bir sorunda çocuklarınıza esleriniz sizin hakkınızda böyle konuşsa ne hissedersiniz.

Annesine, ailesine karşı doldurmayın eşinizi. Nihayetinde bu yaşına binbir emekle geliyor çocuklar , buna hakkınız yok.

Siz siiz ilgilendiren tarafla uğraşın. Size hakaret mi ediyorlar öyleyse iletişimi kesin, ancak oğlunu doldurmayın.

Esiniz sessiz biri bell ki, yarın patlarsa geri dönüşü olmaz.

Çocuklarınızın rizkindan önce huzurlarini alırsınız onlardan, bu şekilde alıyorsunuz zaten.

Annesi yemek götürsün ne var ki bunda.

Hatta sabahları sizde yemek yapın gönderin. Ekmek arası hazırlayın v.s

O da ilgilensin , sizde. Onun oğluyla ilgilenmesi sizde bir eksiklik yapmaz ki .

Kıskançlık bunun adı ve önüne geçmek zorundasınız. Etme bulma dünyası bu dünya unutmayın.

En sinir olduğum konular işte. Kimse.kimsenin ailesiyle görüşmesine karisamaz net.... Kimsenin haddi değil çünkü. Bana eşim ailenle gorusmeyeceksin diyecek bende tamam diyecem öyle mi hey yavrum.hey alnını karıslar paket yapar gönderirim bu kadar net ağzına alamaz kimse bu lafı ne ben ne eşim. Bende sevmem eşimin ailesini bir iğne faydaları yok uzak dururum ama saygısızlık etmem asla ne de olsa o bir anne . Anne yaa anneeeee 9 ay tasimiz bakmış büyütmüş. Tabi ki de gidecek kalacak annesiyle sarılıp uyuyacak benim.ne haddine aralarına girmeye çokta büyük bir günah bu bence. Merak etme sen bu şekilde eşine belli etsen eainde annene gerekeni der ve kadında uzak durmayı öğrenir. İnatlaairsan inatlasir tabi yavrusu o onin.. bir de kadına şeytan süratli dediniz ne kadar ayıp kaç yaşında buyuyugunuz hiç mi lokmasini yemediniz. O şeytan süratli dediğiniz oğlunun ekmeğini yiyorsunuz hakkı var kadının konuşmalarımızda dikkat edin Allah döndürür belayı başınıza sarar. Eşimde melekmis mübarek ben eşime bunları yapsam o gün bitmisti her şey. Tabi ki de sizde haklısınız KV olaylari var rahat bırakmazlar ama şunu unutmayın eşiniz için en önce Allah için ailesiyle görüşmesine kizlayin. Öğretirler diye de korkmayın konuş konuş aynı şeyler hep hadi eşiniz annesinin lafıyla boşadı sizi eee zaten bosanmaniz gerek anasının ağzıyla hareket edecekse güle güle. Siz ağırlığınızı bilin çok konuşan çok.yanilir. size tavsiyem.siz görüşmeyi ama.ailesyle görüşmesine kısıtlama getiremezsiniz hakkınız yok

Senin eski konularını biliyorum.
Burada sanmıyorum ki aldığınız maaşa kadar elinden alınmasına sessiz kalabilecek bu iyi diyebilecek biri olsun. Ortada bir aile var fakat sen eşin çocuklarınız ve eş ailesi. Eşiniz size böyle bir aile kurmuş 2 kişilik değil. Bunun evlilik hukuğunda yeri yoktur.
Diyorsun ki ayrı eve çıkamıyoruz Peki ne yapacaksın rest çekeceksin boşanırım yetti diyeceksin. Sınırlarını koruyacaksın evine almayacaksın zırt pırt. Çok ama çok zor sınır korumak. Hele bu ülkede. Hiç kimse bu senin sınırın mı ay ben dikkat edeyim demez. Psikologlar bile hala sınırlarını korumakta zorlanıyor. O yüzden Çelik gibi irade kararlılık gerek. Net ve kesin olmak gerek.
Büyük ihtimal eşin seni bir numaraya değil ailesini bir numaraya koyduğu için kinleniyorsun. Eşler birbirinin bir numarası olmalı yoksa rakip yaratılır ve eş ailesi sevilmez. İşin çok zor Ya rest çekeceksin ya böyle yaşamaya devam edeceksin buna yaşamak denirse

Konularıniza asinayım, eşinizin ailesini inanılmaz derecede takıntı yapmışsınız maalesef.

Sürekli kötü olarak anlattığınız insanlarla aynı noktadasınız şuan, onlar eşinizi dolduruyorsa sizde dolduruyorsunuz, annesine hakaret ediyorsunuz. Ne cüretle ?

Siz görüşmeyin ama eşinize karışmaya hakkınız yok, aynı gün içinde sinirle 300 defa aramak ne demek? O enerjiyi çocuklarınıza ayirsanız nasıl olur, iki küçük çocuğunuz var ve sizin bu kadar gerilmenız onlara da haksızlık.

Adetler demissiniz ya, bütçeyi ayırmak kayinvaliderle görüşmemek de o adetlere aykıridir muhtemelen ama isteyince oluyor değil mi? İşinize gelene adet demeniz pek inandırıcı değil.
Onlar eşimin istegiyle oldu ama benim çalışmam vs bambaşka bi olay ve eminim bırakmayacaklarına. Birde şu var bitek kv doldurursa eşim bana karşı değişmez mi ? O geldi aklıma yani kv anlatırsa tek tarafli anlatacak dolduracak bari bende söyleyeyim de bilsin eşim o_O

Sende ailenle görüşme dese eşin, tepkin esin gibi gizli görüşmek olmaz.. aileni atmassin

Ya okurken ben darlandım. Bi sal adamı artık ya. Annesi tabii görüşecek yemeğini de yiyecek. Şeytan suratlı annen ne demek ya bu nasıl bir çirkeflik. Boşayın adamı da kurtulsun sizden. Siz görüşmeyin kv ile hakkınız. Ama adama karışamazsınız bu kadar

Onlar eşimin istegiyle oldu ama benim çalışmam vs bambaşka bi olay ve eminim bırakmayacaklarına. Birde şu var bitek kv doldurursa eşim bana karşı değişmez mi ? O geldi aklıma yani kv anlatırsa tek tarafli anlatacak dolduracak bari bende söyleyeyim de bilsin eşim o_O
Annesine şeytan suratli diyerek mi yapacaksiniz bunu?
Ailesiyle vakit geçirdi diye konuyu boşanmaya getirerek mi?
Bu yaptıklarınız sadece evliliğinize zarar verir. Eşiniz şuan sizin bu aşırı ötesi tepkilerinizi idare ediyor şaşılası şekilde ama bir zaman sonra taş olsa çatlar, zararını da siz çekersiniz.

Eşinizin aklı yok mu,bir annesi bir siz dolduracaksiniz? Ailesiyle bayramdan bayrama görüşüyorsa bazı şeyleri görüyor demektir. Artik barışıp daha çokta görüşebilir, çünkü onlar siz ne kadar nefret etseniz de eşinizin ailesi.
Kayınvalidenizi tabiri caizse kumaniz gibi görmeye başlamışsınız artık, oğluna yemek götürüp, görmesine bile tahammülünü yok. 🙄

Yapmayın böyle . Bunun yolu eşinizi ezerek, annesine hakaret ederek çözmek değil ki.

Sonuçta kp.ile ortak bir iş yapıyorlar , elbette ki bazen ekmeklerde karışacak , yediğiniz ictiginiz de.

Sizin de iki çocuğunuz var bakın, yarın herhangi bir sorunda çocuklarınıza esleriniz sizin hakkınızda böyle konuşsa ne hissedersiniz.

Annesine, ailesine karşı doldurmayın eşinizi. Nihayetinde bu yaşına binbir emekle geliyor çocuklar , buna hakkınız yok.

Siz siiz ilgilendiren tarafla uğraşın. Size hakaret mi ediyorlar öyleyse iletişimi kesin, ancak oğlunu doldurmayın.

Esiniz sessiz biri bell ki, yarın patlarsa geri dönüşü olmaz.

Çocuklarınızın rizkindan önce huzurlarini alırsınız onlardan, bu şekilde alıyorsunuz zaten.

Annesi yemek götürsün ne var ki bunda.

Hatta sabahları sizde yemek yapın gönderin. Ekmek arası hazırlayın v.s

O da ilgilensin , sizde. Onun oğluyla ilgilenmesi sizde bir eksiklik yapmaz ki .

Kıskançlık bunun adı ve önüne geçmek zorundasınız. Etme bulma dünyası bu dünya unutmayın.
Çok teşekkrler evet cidden cok sacmaladıgımın zaten farkındayım ki bu yuzden konuyu içimden geçen herşeyi yazarak açtım agır yorumlarıda göze aldım belki kendime gelirim diye. Belki yazdıklarımdan daha zalimce seyler bile geçmiştir aklımdan.
Evet bazen bende mesela sabahları poğaça kek vs yapıp verıyorum eşime erkek kardeşide onunla hayvanların başında oluyor yiyolarmış birlikte mutlu oluyırm aslında.
Eşimle aramızı düzelttim ve artık kendime evde oyalanacak birşeyler bulucam galiba boş oturmaktan düşünmekten kafam gitti ki insanlarla sıradan 2 kelimelik konuşmanın üstüne bile 2 saat düşünüyorum ben böyle dedim o şöyle dedi bişey mi ima etti diye . kitap filan aldım kendime. Pasta börek işleriyle ugrasicam cocuklarımla ilgilenicem. Gerçekten düşünmeyi kafamda kurmayı bırakıcam ve ilgilenmeyeceğim. Eşimide sıkmayacağım. bugunde konuştuk ben cocuk değilim kandıramazlar veya aklıma giremezler kimseye de birsey vermem dedi. Umarim dediklerinizi başarabilirim ama iyi ki konu açmışım belki doğru olduğunu düşünüp devam edecektim. En azından yorumlar gelir aklıma ve kendimi dizginlerim ..can çıkar huy cıkmaz derler.. ama ben umarim başarabilriim:110:

Kızlar beni biliyosunuz artık. Eş ailesiyle altlı üstlüyüm . ilk evlendigimizde yeme içme birdi eşim maasını bile ona veriyodu çünkü kadının beyni hasta ben seni büyüttüm tabi vereceksin diyordu bi 50 tl alamazdık bi orkid için laf ederdi daha geçen aldık diye. sonunda eşim kendi istegiyle kavga dövüş ayrıldık 1 seneye yakın böyle sürdü ama.
İlk maaş günü eşim getirip bana verince maasi kadın benı kucağımda kücücük cocugumla hüngür hungur ağlattı geldi kavga etti. benle annem esime muska yapmışz evini ocağını yıkmışz . Yok evimden cık git annen evime gelmeyecek ocağımı yıktı filan dedi bende burası benim esimin evi annemde gelir deyince oğlanda benim evde benim istemiyosan cık git muskacılar... daha hatırlamadıgım bi cok sey sırf evi ayırdık diye bunları yaptı.. Bunlar ilk olaylar. Neyse ayrıldık bu 6 7 ay bizle konuşmadı sonra işte tutturdu ahırı tamamlayalım diye biraz para verdi yarı yolda çekildi borclar bize kaldı filan.. daha bir cokkk sey.. her allahın günü evime gelip kızlariyla laf sokup beni sinir krizine soktular 1 sene boyunca. iyi davranip bi yandan laf sokan bi insan.. geçmişide unutamıyorum.
Neyse Kızlar şu son 1 buçuk ay oncesine kadar hergun kv görümce şeytan üçlüsüne maruz kalıyodm çünkü evimden cıkmıyolardı sureklı gelıyolardı. Eşimse yıllardır ailesine bayram dışında gitmişliği yoktu. Ama küs değillerdi tabi.
neyse şuan da bi şekılde uzaklaştırdım bunlari. Görümceler gelse bile artık resmen kapıdan çocuklari verip sokmuyorum eve. Cidden artık kesinlikle istemiyorum. Eşimde biliyor ve karışmıyor görüşüp görüşmememe. Hatta istemedigim icin gelmemeleri için kaç defa imalar da bulundu onlara.

Ama gel gelelim eşim şu 1 aydır görüşmeye başladı çünkü işten çıkarıldı ve onlarla ortak olan ahiri kulllanmaya başladı. (Orayi kv yuzunden bir sürü borcla yaptık, onlar cok az para kattı ve o dönem eşimle cok kavgalar ettiler para vermemek için)
Onlarda süreklı eşim ordayken ozellikle yanına gidiyor. Dün orda işi vardı ve kv gilde akşama kadar oradaydı sırf eşim orda diye gittiler. Artık kaç saat oturdular naptılar bilmiyorum

eşimle resmen birbirimize girdik eşim stresten hastalanmış 2 kere bayılmış geldiğinde çok kötüydü halen ateşi filan var. Ben hâla dun ordan kaçta çıktığını düşünüyorum.
Konu boşanmaya kadar geldi. ağza alınmayacak şeyler söyledim mesajlar yazdım. Aldattım mı kumar mı oynadım ne yaptım vs dedi . Telefonu kapatti akşama kadar patlamaya hazır bomba gibi gezdim kapalı olduğu halde 300 kere aramışım neler yazdım o şeytan suratli annenin tek derdi para vsvs dedm eşime. Ama gerçekten öyle kızlar görseniz bi suratı.
kp bile şeytanın yer yüzündeki hali demişti.

Zaten hayvanlari 2 gun kp 1 gun eşim dağa götürüyor. O dağa gittiği gün kv yemek götürüyor ordaki eve eşime. Ya kadın sen ne diye yemek götürüyosun adam zaten evine gelecek. Açlıktan öldü mü 15 dkda. Sanki ye de eve gitme der gibi resmen. Onun yuzunden geç geliyor eve de. Yeme diye 50 kere tembihliyorum yemiyorum zaten anca hayvanlari bırakip geliyorum diyor.Ama eşimde biraz ikili oynuyor gibi

Mesela dun gene beraberlerdi , onceki gunde dağdaydı eşim ve akşam görüştüler zaten. Ben eşimi bu kadar görmüyorum!

O Kadının yanında olmasına dayanamıyorum o kardeşinden nefret ediyorum . Çünkü tek derdi para para para. Eşimin aklına girmek için uğraşıyor eminim buna. Kurbanda çalısacak toplu para gelecek onun peşinde gene.
Kadın eşimi resmen havada yakalıyo böyle bişey yok yaaa.

Kızlar ben napıcam resmen kaldıramıyorum ya onların yanında olmasını :KK43: bu duruma sinir oluyorum onların yanına gittiği samimi olduğu aklıma geldikçe sanki nefret ediyorum eşimden. Evde bile hiçbişey yapasım olmuyor. Bu zamana kadar mesafeliydi simdi böyle olmasi sinirimi bozuyor
O kadin dediginiz siz ne kadar da anlasamasaniz da esinizin annesi o zaman kirgindir simdi kiyamamistir. Empati yapin siz de annesiniz ayni zaman da evlatsiniz burda neler okuyoruz sizi gorusmeye zorlamiyorsa bu ne siddet bu celal para konusuna gelince esiniz koskoca adam evini gecindiremiyip elindekini avucundakini veriyorsa o zaman onun caresine bakin

Çok teşekkrler evet cidden cok sacmaladıgımın zaten farkındayım ki bu yuzden konuyu içimden geçen herşeyi yazarak açtım agır yorumlarıda göze aldım belki kendime gelirim diye. Belki yazdıklarımdan daha zalimce seyler bile geçmiştir aklımdan.
Evet bazen bende mesela sabahları poğaça kek vs yapıp verıyorum eşime erkek kardeşide onunla hayvanların başında oluyor yiyolarmış birlikte mutlu oluyırm aslında.
Eşimle aramızı düzelttim ve artık kendime evde oyalanacak birşeyler bulucam galiba boş oturmaktan düşünmekten kafam gitti ki insanlarla sıradan 2 kelimelik konuşmanın üstüne bile 2 saat düşünüyorum ben böyle dedim o şöyle dedi bişey mi ima etti diye . kitap filan aldım kendime. Pasta börek işleriyle ugrasicam cocuklarımla ilgilenicem. Gerçekten düşünmeyi kafamda kurmayı bırakıcam ve ilgilenmeyeceğim. Eşimide sıkmayacağım. bugunde konuştuk ben cocuk değilim kandıramazlar veya aklıma giremezler kimseye de birsey vermem dedi. Umarim dediklerinizi başarabilirim ama iyi ki konu açmışım belki doğru olduğunu düşünüp devam edecektim. En azından yorumlar gelir aklıma ve kendimi dizginlerim ..can çıkar huy cıkmaz derler.. ama ben umarim başarabilriim:110:

Bu huy değil, öğrenilmiş davranışlar . İsterseniz duzelirsiniz.

Esiniz belli ki ılımlı biri.
Kendiniz için, cocuklariniZ için yuvanizi koruyun. Çocuklarınıza huzuru borçlusunuz.

Unutmayın kapinizi kapattıktan sonra çekirdek aileniz kalıyor yaninizda.

Eve iş getirmemek gibi bir şey bu.

Boşuna düşünüp , kurup uzuluyor , uzuyorsunuz

X