Esim bi oyle bi boyle

Salkim1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
63
46
Arkadaslar merhaba,
Yaklasik 1.5 yildir evliyim
Esim ve ailesiyle bazi sorunlar yasadik dugun oncesi ve dugunde
Esimle cok iyi iki arkadastik
Ailesiyle falan gorusuyordum
Annesi beni begenip senin konusacagin yok ben konusayim demis esim bana bunu soylediginde bi dusunmeye basladim acaba olur mu nasil olur gibisinden surekli birlikteydik arkadasken herkez bizi sevgili saniyordu herseyimizi biliyorduk neyse
Sorunlu bir ailesi var dugunde sikintilar falan yasadik aileler gerildi biraz kufurler havada ucustu falan kp babama babam kp .babam istemedi mutlu olmazsin bunlarla diye
Balayinimiz da bu olaylardan dolayi kotu gecti daha once bi evlilik yasadim kagit uzerinde kaldi bunu duymus bize kiziyor soylememisiz diye anlayacaginiz cicim ayi denen seyi biz yasayamadik kavga gurultu gecti oyle simdi ev aldik maddi anlamda zorluk yasiyoruz ben calisamiyorum calistigim sirket kapandi tazminatimla falan takilarla ev aldik ustune de borclandik esim tek calisyor bunaliyor biliyorum ama sorum aslinda şu
Esim alkol icmeyi seven birisi 2 bira icip gelicem deyip gelmiuor evde karisi oldugunu unutuyor
Kavga gurultu
Ayilinca bin posman yapmicam bi daha deyip
1 hafta sonra yine yapiyor
Boylr olunca da beni kendinden sogutuyor
Anlatiyorum haklisin diyor
Sonra yine yapiyor
Bugun de kahve icicem arkadasimla dedi normalde 6.30 da cikiyor isten saati dolunca gelir diye dusundum birsey demedim 5.30 gibi soyledi bunu dukkanda iciyolar normalde saat 7.30 oldu mesaj atiyorum cevap vermiyor goruntulu aradim acti arkadasiyla arabanin icinde oturuyorlar ben dukkanda saniyorum buyuk ihtimalle iciyorlar ablamin esiyle geleceklerini soyledim o yuzden aradim nerdesin diye tamam geliyorum diyo bana haber verme ihtiyaci hissetmiyor
Diyorum bana yalan soylemekten ne zaman vazgececeksin ben sana yalan soylemedim diyor haber vermemis sadece boyle yapinca cok sinirleniyorum nasil davranacagimi sasirdim ben mi abartiyorum bilmiyorum normalde ilgili bi estir isteklerimi yerine getirmeye calisir ama soz konusu alkol olunva evde bi karisi oldugunu unutuyor ve alkolluyken kendini hakli goruyor

Duzenleme: bi kadin bi kadina bunu niye yapar diye dusunmeden edemiyorum acikcasi insanlar hata yapabilir kufur edebilir kavga edebilir asagilanabilir en yapmam dedigin durumlara sokabilir cekilebilirsin herkesin had bildirme karsilik verme kendini koruma sekli ayni olmak zorunda degildir bence benim 6 dedigime sen 9 diyebilirsin bu senin yada benim haksiz oldugumuz anlamina gelmez dusunce yapimda tek dogru olmadi hic bir zaman herkesin dogrusu kendinedir saygi duyulmak zorunda diye dusunuyorum.burda cogu kadin kendine dogru gelmedigi icin burdaki cogu kadini linc etmeye icinde oldugu durum yuzundrn assagilama yoluna gidiyor
Cogu konuyu takip ediyorum yapilan yorumlara bakiyorum da fikir istenen konulara yapilan yorumlar genel itibariyle fikir icerikli olmuyor konu sahibinin yaptigi hatalara yonrlik yorumlar yapiliyor
Azicik icimi dokeyim biraz cesaretleneyim farkli bakis acilarini da dinleyeyim diyen cogu kadin burda gercek anlamda linc edilme girisimine maruz kaliyor tabiri caizse surda anlatilan kadarini bildiginiz olaylar hakkinda acimasizca yorumlarda bulunmaktan vazgecin kimin neyi hangi psikoloji ile yaptigini biz hicbirimiz bilemeyiz mumkunse yasanilan olaylara dair yorumlar yapmak yerine fikir istenilen soruya yonelik cevaplar verirseniz assagilamadan kirmadan herkes daha mutlu olur diye dusunuyorum
Bi laf vardir'bir kadinin en buyuk dusmani yine bir kadindir' diye
KK bu cumlenin ispati gibisin gercekten !

Son düzenleme:
Ailesiyle çok yuz goz olmuşsunuz. Daha da olmayin, kavga edemeyecek kadar mesafe koyun araya, anne oğulun da arasına girmeyin ki suçlu olmayin derim. Ama ilerde asil çocuk olunca aileler daha cok müdahil olmaya başlıyor, bunu da bilin ona göre hazırlıklı olun.

2. Yazdığınız konuya bir sey diyemeyecegim, ben alkole karşıyım baştan da böyle birini hic istemezdim, ama adam sonradan başlamadiysa biraktirmak için öneri sunsaniz bile baski yapamazsiniz, kabul ettin beni boyle sevdin diyecek. İçki içtiği sürece de sorun yaşayacaksınız.
siz evlenmeden önce bu sekilde içip erkek erkeğe takıldığını fark etmemiş miydiniz?

Ailesiyle çok yuz goz olmuşsunuz. Daha da olmayin, kavga edemeyecek kadar mesafe koyun araya, anne oğulun da arasına girmeyin ki suçlu olmayin derim. Ama ilerde asil çocuk olunca aileler daha cok müdahil olmaya başlıyor, bunu da bilin ona göre hazırlıklı olun.

2. Yazdığınız konuya bir sey diyemeyecegim, ben alkole karşıyım baştan da böyle birini hic istemezdim, ama adam sonradan başlamadiysa biraktirmak için öneri sunsaniz bile baski yapamazsiniz, kabul ettin beni boyle sevdin diyecek. İçki içtiği sürece de sorun yaşayacaksınız.
siz evlenmeden önce bu sekilde içip erkek erkeğe takıldığını fark etmemiş miydiniz?
Biz beraber iciyorduk zaten alkole karsi bi insan degilim beraber de iceriz evimiz de hos sohbet olur .benim sıkıntim alkolluyken farkli davraniyor ayikken farkli alkolluyken her konu da ben sucluyum ayikken degisir bin pisman sacmalimisim ne dedigini bilmiyor affet bi daha yapmayacagim diyor ama bu kacinci soz verisi inanmiyorum artik ama bosansam perisan olacak biliyorum kendi ayikken dedi bunu sen beni bosarsan ben perisan olurum diye ugrasiyorum ama degismiyor ne yapacagimi sasirdim evlenmek kolay degil bir kez olsun kotu lafini duymadim akli basindayken cunku kendisi de biliyor dogru olmadigini ama kendine engel olamiyor her yolu denedim inanin assagiladim bana yetmiyorsun dedim kendinden sogutuyorsun sonra seni sevmedigimi yeterince ilgilenmedigimi soyluyorsun dedim hep haklisin diyor ama yine yapiyor sanki essek basiyim ben bu evde inanin ne yapacagimi sasirmis durumdayim

Arkadaslar merhaba,
Annesi beni begenip senin konusacagin yok bana numarasini ver ben konusayim diye numarami istemis esim bana bunu soylediginde bi dusunmeye basladim acaba olur mu nasil olur gibisinden surekli birlikteydik arkadasken herkez bizi sevgili saniyordu herseyimizi biliyorduk neyse
Sorunlu bir ailesi var anne babasi ayri
Sevgili oldugumuz ilk gun evlenelim dedi mutluluktan ayaklari yere basmiyordu
O kadar mutluydu yani sevgili oldugumuz sure icinde bende esimi sevdim herseyimizi birlikte yaptik maddi durumu iyi degildi ailesininde.bu sure icinde kv ile bazi sorunlar yasadik kiz alma konusunda falan zaten herseyi krndimiz yapiyorduk bide dahil olamadigi icin esime duygu somurusu yapip agliyordu dugunde de taki yuzunden kavga cikti takilar benim annemde kalacakti bunlar sorun yaptilar olay cikardi lar gorumcem annrmin elinden taki posrtini almaya kalkti zorla. ben bagirdim falan babam istemedi cikar gelinligini mutlu olmazsin bunlarla diye babam alkolluydu kotu konustu cok annesine bi ton sorun yani kv el opmeye gittik beni assagilamaya calisti baban bana kufur etti sen bana bagirdin falan diye bende taki konusunu niye sorun ettiniz diye cikistim gorumcem kim annemin elinden aliyor taki posetini parmak salliyor diye balayina gittik annesi kustu esim aradi acmadi bende arama dedim konusmak istrmiyor demek ki aramadi.
Balayindayken kv aradi sen beni niyr aramiyosun falan diye esime orda da baski yaptilar balayimiz aglayarak gecti anlayacaginiz
Balayindan donuyoruz kv esimi ariyor nerdesiniz falan diye annem rvde yemeye biseyiniz yoktur gecerken ugrayin yemek vereyim diye aramisti annemlere ugramistik annemlerde oldugumuzu ogrenince kalkmis evimizin kapisina gitmis bizi bekliyor neyse eve gecmek zorunda kaldik kapida bekliyor ciktik yukari esime bagiriyor elimi optunuz mu siz de oraya gidiyorsunuz diye annemlere ugramisiz onu kastediyor biz dugunden sonra anamin babamim elini opmedik diye laf soyledim hep siz sorun ediyorsunuz benim ailem esime hic bisi soylemedi diye. daha once kagit uzerinde bi evlilik yasadim kagit uzerinde kaldi bunu duymus ondan gelmis kapimiza esime diyor ki senin haberin var mi cocugum bilmiyorum ama x evlenip bosanmis mis sok oldum kadin bekleyememis kapida bekliyor bunu cocuguna soylemek icin neyse durumu anlattim herkes kendi bokuna baksin cocugum da olabilirdi bu sizi ilgilendirmez esim biliyorsa kabul ediyorsa kimseye bok yemek dusmez dedim bisey diyemedim kendi kizlari da sutten cikma ak kasik degiller anlayacaginiz cicim ayi denen seyi biz yasayamadik kavga gurultu gecti oyle simdi ev aldik maddi anlamda zorluk yasiyoruz ben calisamiyorum calistigim sirket tasindi tazminatimla falan takilarla ev aldik ustune de borclandik esim tek calisyor bunaliyor biliyorum ama sorum aslinda şu
Esim alkol icmeyi seven birisi 2 bira icip gelicem deyip gelmiuor evde karisi oldugunu unutuyor
Kavga gurultu
Sonra yine yapiyor
Bugun de kahve icicem arkadasimla dedi normalde 6.30 da cikiyor isten saati dolunca gelir diye dusundum birsey demedim 5.30 gibi soyledi bunu dukkanda iciyolar normalde saat 7.30 oldu mesaj atiyorum cevap vermiyor goruntulu aradim acti arkadasiyla arabanin icinde oturuyorlar ben dukkanda saniyorum buyuk ihtimalle iciyorlar ablamin esiyle geleceklerini soyledim o yuzden aradim nerdesin diye tamam geliyorum diyo bana haber verme ihtiyaci hissetmiyor
Diyorum bana yalan soylemekten ne zaman vazgececeksin ben sana yalan soylemedim diyor haber vermemis sadece boyle yapinca cok sinirleniyorum nasil davranacagimi sasirdim yorumlariniza ihtiyacim var ben ki abartiyorum bilmiyorum normalde ilgili bi estir isteklerimi yerine getirmeye calisir ama soz konusu alkol olunva evde bi karisi oldugunu unutuyor ve alkolluyken kendini hakli goruyor cileden cikartiyor beni napacagimi sasirdim nasil gitmeliyim bosanmali miyim bu adam dehismez gibi geliyor artik
Düzelmez.
Annesinin kurdugu ilişki ile evlenen bir adam.
Balik baştan kokmuş

Düzelmez.
Annesinin kurdugu ilişki ile evlenen bir adam.
Balik baştan kokmuş
Ya aslinda oyle de degil o zaten bana karsi biseyler hissediyormus biz tanistiktan sonra baya iyi arkadas olduk hic o gozle bakmadim esime hatta kiz ayarlamisligim bile vardir yani🙄annesi demis tanistigindan beri asik diye bi arkadasim soylemisdi konusamicak bu ben konusayim hesabina cunku sevgili misiniz diye soranlara cok kiziyordum hic aklimda yoktu yani duzelmeyeceginin farkindayim cok mu abartiyorum arkadaslariyla oturmasi sorun degil ortama girincr beni unutmasi sinirlerimi hoplatiyor cocuk da istiyor guvenemiyorum ben hamileyken de ayni seyleri yapar cocugumuz varken de yapar diye bi arada bi derede kalmis durumdayim yarin bin pisman olacak haklisin diyecek ama yaparken oyle dusunmuyor iste ben de mi suz var fazla mi tepki gosteriyorum buhun goruntulu aradigimda arkadasi da yanindaydi sert konustum mesela ama getirmedin beni bu duruma istiyorum araftayim

Arkadaslar merhaba,
Annesi beni begenip senin konusacagin yok bana numarasini ver ben konusayim diye numarami istemis esim bana bunu soylediginde bi dusunmeye basladim acaba olur mu nasil olur gibisinden surekli birlikteydik arkadasken herkez bizi sevgili saniyordu herseyimizi biliyorduk neyse
Sorunlu bir ailesi var anne babasi ayri
Sevgili oldugumuz ilk gun evlenelim dedi mutluluktan ayaklari yere basmiyordu
O kadar mutluydu yani sevgili oldugumuz sure icinde bende esimi sevdim herseyimizi birlikte yaptik maddi durumu iyi degildi ailesininde.bu sure icinde kv ile bazi sorunlar yasadik kiz alma konusunda falan zaten herseyi krndimiz yapiyorduk bide dahil olamadigi icin esime duygu somurusu yapip agliyordu dugunde de taki yuzunden kavga cikti takilar benim annemde kalacakti bunlar sorun yaptilar olay cikardi lar gorumcem annrmin elinden taki posrtini almaya kalkti zorla. ben bagirdim falan babam istemedi cikar gelinligini mutlu olmazsin bunlarla diye babam alkolluydu kotu konustu cok annesine bi ton sorun yani kv el opmeye gittik beni assagilamaya calisti baban bana kufur etti sen bana bagirdin falan diye bende taki konusunu niye sorun ettiniz diye cikistim gorumcem kim annemin elinden aliyor taki posetini parmak salliyor diye balayina gittik annesi kustu esim aradi acmadi bende arama dedim konusmak istrmiyor demek ki aramadi.
Balayindayken kv aradi sen beni niyr aramiyosun falan diye esime orda da baski yaptilar balayimiz aglayarak gecti anlayacaginiz
Balayindan donuyoruz kv esimi ariyor nerdesiniz falan diye annem rvde yemeye biseyiniz yoktur gecerken ugrayin yemek vereyim diye aramisti annemlere ugramistik annemlerde oldugumuzu ogrenince kalkmis evimizin kapisina gitmis bizi bekliyor neyse eve gecmek zorunda kaldik kapida bekliyor ciktik yukari esime bagiriyor elimi optunuz mu siz de oraya gidiyorsunuz diye annemlere ugramisiz onu kastediyor biz dugunden sonra anamin babamim elini opmedik diye laf soyledim hep siz sorun ediyorsunuz benim ailem esime hic bisi soylemedi diye. daha once kagit uzerinde bi evlilik yasadim kagit uzerinde kaldi bunu duymus ondan gelmis kapimiza esime diyor ki senin haberin var mi cocugum bilmiyorum ama x evlenip bosanmis mis sok oldum kadin bekleyememis kapida bekliyor bunu cocuguna soylemek icin neyse durumu anlattim herkes kendi bokuna baksin cocugum da olabilirdi bu sizi ilgilendirmez esim biliyorsa kabul ediyorsa kimseye bok yemek dusmez dedim bisey diyemedim kendi kizlari da sutten cikma ak kasik degiller anlayacaginiz cicim ayi denen seyi biz yasayamadik kavga gurultu gecti oyle simdi ev aldik maddi anlamda zorluk yasiyoruz ben calisamiyorum calistigim sirket tasindi tazminatimla falan takilarla ev aldik ustune de borclandik esim tek calisyor bunaliyor biliyorum ama sorum aslinda şu
Kavga gurultu
Sonra yine yapiyor
Diyorum bana yalan soylemekten ne zaman vazgececeksin ben sana yalan soylemedim diyor haber vermemis sadece boyle yapinca cok sinirleniyorum nasil davranacagimi sasirdim yorumlariniza ihtiyacim var ben ki abartiyorum bilmiyorum normalde ilgili bi estir isteklerimi yerine getirmeye calisir ama soz konusu alkol olunva evde bi karisi oldugunu unutuyor ve alkolluyken kendini hakli goruyor cileden cikartiyor beni napacagimi sasirdim nasil gitmeliyim bosanmali miyim bu adam dehismez gibi geliyor artik
Esin annesi dedi diye sizinle evlenmiş ve bunu alkollü iken seni her konuda suçlama sebebi bu olabilirmi insan alkollüyken daha duruts olur aile ole munakasaniza değinmiyorum bile karşılıklı suçlusunuz o adamda düzelmez alkolü bırakmaz sen onu sıktığın suredede daha fazla yalan soylecektir

Maddi zorluk çekiyoruz demissiniz. Ben özellikle maddi sıkıntı çekip ev kredisi ödemeye çalışırken alkole verilen paraya acırdım. Çünkü bekar degilsiniz ve öncelikleriniz var şu an. Özellikle ailesiyle bir sorununuz varken ve alkol konusunda soru isaretleriniz yer alıyorken çocugu düsünmeyin bana kalırsa. Bu kadar karışık bir ortama hiçbir günahı olmayan bir çocugu dahil etmiş olacaksınız. Esinizin davranışları değismeden, aileyle aranızda en azindan size zarar vermeyecekleri bir iletisim kurmadan çocuk dusunmeyin. Cunku siz mutsuz olacaksiniz cocugunuz bunu gorerek buyuyecek.

Sizin ailenizde bir garip sizin konusmalarinizda cok cirkin..Insan dugun sahibi sarhos olup kufur eder mi dunurune..once kendi ailenizi normal aile duzenine getirin sonra kv gorumce tarafini dizayn edin
Ben dogru oldugunu savunmuyorum bu yuzden ozur diledim zaten es ailesinin dugunde kavga cikarmasi aileme hirsiz muamelesi yapmasi sorun degil bu mu sorun hakettiler kusura bakmayin

takilar benim annemde kalacakti bunlar sorun yaptilar olay cikardi lar gorumcem annrmin elinden taki posrtini almaya kalkti zorla. ben bagirdim falan babam istemedi cikar gelinligini mutlu olmazsin bunlarla diye babam alkolluydu kotu konustu
Görümce nasıl annenin elinden poşet çekiştiriyor, başta anlaşmışsınız zaten görümceye ne yemek düşüyor, onu gören kv ve eşin neden tepki vermiyor.
Valla baban haklıymış bu insanlarla mutlu olamazsın çıkart gelinliği derken, dinleseymişsin keşke adamı.
Baksana balayın bile burnundan gelmiş, annenin evine gittin diye apar topar kalkmak zorunda kalmışsın adamın bir bildiği, gördüğü varmış kulak verseymişsin keşke.

biz tanistiktan sonra baya iyi arkadas olduk hic o gozle bakmadim esime hatta kiz ayarlamisligim bile vardir yani🙄annesi demis tanistigindan beri asik diye bi arkadasim soylemisdi konusamicak bu ben konusayim hesabina cunku sevgili misiniz diye soranlara cok kiziyordum hic aklimda yoktu yani
Arkadaş olarak gördüğün, kız ayarlayacak kadar hiçbir şey hissetmediğin, sevgili misiniz diye soranlara öfkelendiğin biriyle nasıl evlenip sevişiliyor arzulanıyor anlayamadım.

İkiniz de evlenmek için evlenmişsiniz gibi geldi bana.
Alkol konusunda da yapacak bir şey yok her konuda olduğu gibi konuşarak orta yol bulunacak. O kadar aynı dili konuşamıyorsanız, asla bir payda da buluşamıyorsanız, birbirinize mutsuzluk huzursuzluk veriyorsanız o zaman da aynı evde aynı hayatta kalınmayacak. Başka da yapacak bir şey yok gibi.

Bir sürü yanlış olan şeyler var ilk olarak eşinin alkol kullanmasi ve ne dediğini bilmemesi.Birde düğünde takilan takilar neden sizin aile almaya calisti iki aile arasinda kalmak istemiyorsaniz siz alacaktınız.Taki yüzünden aileler kavga etmis ve kayinvalideniz küfür yemiş ipler orda kopmuş.Allah sabir versin insallah herşey yoluna girer.

Bir sürü yanlış olan şeyler var ilk olarak eşinin alkol kullanmasi ve ne dediğini bilmemesi.Birde düğünde takilan takilar neden sizin aile almaya calisti iki aile arasinda kalmak istemiyorsaniz siz alacaktınız.Taki yüzünden aileler kavga etmis ve kayinvalideniz küfür yemiş ipler orda kopmuş.Allah sabir versin insallah herşey yoluna girer.
Benim ailem almaya calismadi ben aileme daha cok guvendigim icin onlarda kalmasini daha dogru buldum es ailesi oynamyi seviyor takilara sahip cikamayacklardi boyle cirkeflik yapacaklarini tahmin edemedik tesekkur ederim yorumunuz icin

Ben dogru oldugunu savunmuyorum bu yuzden ozur diledim zaten es ailesinin dugunde kavga cikarmasi aileme hirsiz muamelesi yapmasi sorun degil bu mu sorun hakettiler kusura bakmayin
Bu tavir size ancak konu actirir..Insan ilk evvela kendi etrafindan baslayacak eleştirmeye..Orada babaniz agir oturakli davransa belki bir kriz baslamadan biter..Ama bunca dugune gittik dunurun sarhos olup kufur ettigini ben hic gormedim..siz bu durumu normal kabul edebilirsiniz ama insanin da bir agirligi olmali..Ben sizin devamli b..k demenizi babanizi falan anlatmaniza bakiyorumda normal geldi bu yasananlar

Bu tavir size ancak konu actirir..Insan ilk evvela kendi etrafindan baslayacak eleştirmeye..Orada babaniz agir oturakli davransa belki bir kriz baslamadan biter..Ama bunca dugune gittik dunurun sarhos olup kufur ettigini ben hic gormedim..siz bu durumu normal kabul edebilirsiniz ama insanin da bir agirligi olmali..Ben sizin devamli b..k demenizi babanizi falan anlatmaniza bakiyorumda normal geldi bu yasananlar
Kriz olana kadar ugrastilar yani saygi duyarim fikrinize herkes ayni dusunmek zorunda degil sonucta insallah siz buna benzer seyler yasamazsiniz tesekkurler

Alkol sorunu için tedavi almayı düşünür mü?
Alkol sorunu oldugunu kabul etmiyor istiyor ki arkadaslariyla gorustugunde ben tavir almayayim sorun cikarmayayim boyle bisey nasil mumkun olabilr ya alkollu araba kullaniyor haklisin diyor yine ayni degismeyecek buyuk ihtimalle seviyor cunku

Valla yaraniza tuz basmak gibi olmasın ama babanız haklıymış, bu insanlarla mutlu olamazsınız. Eşiniz kendine engel olamadigina göre alkoliklige doğru gidiyor, bari çocuk yapmayın bu sorumsuz adamdan baktınız duzelmiyo bosanirsiniz.

Yani babanizin ve sizin tavirlariniz da hic hos degil kufur etmeler falan saygi sifir ne yaparsa yapsin kayinvalideniz buyuk saygili bir sekilde cevabinizi verebilirdiniz

X