Eşim boşanmak istiyor nolur yardımlarınızı bekliyorum:(((

Arkadaşlar babası tekrar babamı aramış....Oglum 6 aylık kontrata imza attı yani inemiyor gemiden,bi 15 gün sonra falan izmirde olucakmış konusmaya gidin limana falan demiş.Babamda önceden cagırdığımızda gelmedi halletmeye telefonunu açmadı terbiyesizlik etti şimdi biz ne diye gitcekmişiz geçti artık yok falan demiş.Babasıda böyle kalmasın barışsınlar falan demiş annesinden hiç ses yok.Adam kendi kendinemi vicdan yaptı yoksa aramaya yüzü olmadığı için oğlumu arattırıyo bilemedim....

Çok zor bir durum anlıyorum seni.Tavsiyem güçlü ol ve anneni dinle. Kıymet bilen insanlar da var. Gençliğinin kıymetini bil yeniden başla.

okurken sok oldum,zaten kaynanayla arada mesafe var ne gibi bi terbiyesizlik yapabilirsin ? yani gidip ne icin ozur diliyceksin?bayramda sen onlari hergun aramamissin peki onlar bayramda senin aileni aradimi sonucta siz kiz tarafisiniz erkek tarafi ilk ziyaret eden taraf olmak durumundadir,ne demek esin izmire geliyorda senin aileni ziyaret etmiyor,benim babam olsa asla suratina bakmazdi hatta bana bile tavir alirdi ne bicim adam bulmussun evlenmek icin diye :) kaynana zaten apayri bi olay boyle durumlarda cift arasinda ayrilmaya kadar giden sorun oldugunda oglan tarafindan bayan (abla ya da anne en kotu teyze hala ) kiz annesini arar ve orta yolu bulmaya calisirlar ne demek babasi ariyor(buarada kayinbaban yapici olmaya calismis takdir edilmesi gereken bi davranis ) bilmem kimin bilmem nesi dayini ariyor nasil yani ?senin annenin telefonu yok mu millet araya giriyor ? benim ailem esimin ailesini iyaret etmek icin geldiklerinde esimin ailesi (yabancilar) tum akrabalarini toplayip ailemle tanisma yemegine cikartmislardi -ki hic bir sekilde iletisim kuramiyorlardi- annemler bana,ben esime esim de ailesine ceviriyordu konusmalari.senin ailen taabursaya gidiyor ve kaynana dunurleriyle degil komsulariyla ilgileniyor yuhhh ! bak arkadasim sen yolunu ciz,gencsin calisiyorsun,8 yilin gitmis birak gerisi sana mutluluga kalsin ne diye kendini harap ediyorsun yazik gunah degilmi sna ailene?kendi ailesini saydirmaya calisirken senin aileni ezen seni ezen biriyle ne kadar mutlu olabilirsin ki,bosver en guzeli yolun basindayken ayrilmak,sakin uzulme zaman her seyi iyilestirecek bi bakacaksin artik onun yaptiklarina sinir bile olmuyorsun kendi hayatina yeni mutluluklara yelken aciyorsun (= umarim hep mutlu olursun

okurken sok oldum,zaten kaynanayla arada mesafe var ne gibi bi terbiyesizlik yapabilirsin ? yani gidip ne icin ozur diliyceksin?bayramda sen onlari hergun aramamissin peki onlar bayramda senin aileni aradimi sonucta siz kiz tarafisiniz erkek tarafi ilk ziyaret eden taraf olmak durumundadir,ne demek esin izmire geliyorda senin aileni ziyaret etmiyor,benim babam olsa asla suratina bakmazdi hatta bana bile tavir alirdi ne bicim adam bulmussun evlenmek icin diye :) kaynana zaten apayri bi olay boyle durumlarda cift arasinda ayrilmaya kadar giden sorun oldugunda oglan tarafindan bayan (abla ya da anne en kotu teyze hala ) kiz annesini arar ve orta yolu bulmaya calisirlar ne demek babasi ariyor(buarada kayinbaban yapici olmaya calismis takdir edilmesi gereken bi davranis ) bilmem kimin bilmem nesi dayini ariyor nasil yani ?senin annenin telefonu yok mu millet araya giriyor ? benim ailem esimin ailesini iyaret etmek icin geldiklerinde esimin ailesi (yabancilar) tum akrabalarini toplayip ailemle tanisma yemegine cikartmislardi -ki hic bir sekilde iletisim kuramiyorlardi- annemler bana,ben esime esim de ailesine ceviriyordu konusmalari.senin ailen taabursaya gidiyor ve kaynana dunurleriyle degil komsulariyla ilgileniyor yuhhh ! bak arkadasim sen yolunu ciz,gencsin calisiyorsun,8 yilin gitmis birak gerisi sana mutluluga kalsin ne diye kendini harap ediyorsun yazik gunah degilmi sna ailene?kendi ailesini saydirmaya calisirken senin aileni ezen seni ezen biriyle ne kadar mutlu olabilirsin ki,bosver en guzeli yolun basindayken ayrilmak,sakin uzulme zaman her seyi iyilestirecek bi bakacaksin artik onun yaptiklarina sinir bile olmuyorsun kendi hayatina yeni mutluluklara yelken aciyorsun (= umarim hep mutlu olursun

Canım benim tesekkür ederimm aynen ailemde senin gibi düşünüyor bende...iyileşiyorum zamanla yeni işede başladım yeni ortam yeni arkadaşlar baya iyi geldi eskisi gibi düşünmüyorum aklıma gelsede arada üzülmüyorum...Geriye bakmanın hiç anlamı kalmadı...
Allah düşmana vermesin boylelerini!

Canım benim tesekkür ederimm aynen ailemde senin gibi düşünüyor bende...iyileşiyorum zamanla yeni işede başladım yeni ortam yeni arkadaşlar baya iyi geldi eskisi gibi düşünmüyorum aklıma gelsede arada üzülmüyorum...Geriye bakmanın hiç anlamı kalmadı...
Allah düşmana vermesin boylelerini!

amin,gercekten zor bir durum ama tebrikler en buyuk zorlugu atlattin (=

ya birgun hic umursamıyorum aklıma gelsede takmıyorum ama bıgunde kafama takıyorum aklıma geliyo yasadıklarım uzuluyorum kendimide cozemedim...babası izmire yanascak demişti konusmak istiyo demişti whatsapa girmiş dün,bugun biyere yanasmıs ama nerde bılmıyorum bana bişey yazmamış anlamadım...sinir oldum pişman olsun artık!!!

canm merhaba ben 24 yaşındayım 7 yıl olucak evleneli .şunu söliyim sana evet eşinin haksız oldugu yanlar var seninde var bunu kabul et kayınvalidemi sevmem hatta 1 yldırda görüşmüyorum bende senin yaşadıklarını başta yaşadım ama gerçekleri şimdi söyleyerek gösteremezsin şimdi biri sana annen ile ilgiili yle yapıyor derse inanmazsın görmen lazım
ayrıca sen nikahladıgın için kayınvalidenle daha çok zaman geçirmen gerek bu pek hoşuna gitmesede durum bu ben kaynanamla günlerine bile gittim :KK43: benim kayınvalidemin yaptıklarını anlatsam sayfa yetmez neyse onu şu şekilde ortaya doktuk biz evlendik ne yaptı ise yuttum ses etmedim bu sefer eşim dndü dediki ya bu kız sana saygıda kusur etmedi bi laf etmedi sen yerden yere vuruyosun dedi zamanla tanıdı inan şuan eşime şuan kalk gidelim annendir desem gitmez ayrıca teefonunu evde unutmak bahane değil annenden arardın cnım unuttum bana burdan ulaş diye bu kadar probem haline gelmezdi eminim onu bu sözleri sölemek yıpratmıtır. ama annesini bi ele al ziyarete git beraber alıverişe gidin zaman geçirki eşini dolduamasın açık kapı bırakma ona benim tavsiyem evlilitede siyaset ve muhaefet var malesef iktidar sende olsun istiysan rte örnek al derim:KK53:

Kızlar benimki mesaj atmıs iste ne karar verdin herkesi herseyi bırak net bisey söyle gibisinden.Bende sen karakterszlgni ortaya koydun ailen haksız oldugu halde ozur bekliyo kenara cekilmis seyrediyo kanitladilar ne olduklarini gercekleri gordum artık sen kendini bisey sandin ama hicsin yedigin haltlarida biliyorum (twitter) bide beni sucladn utanmaz falan dedm oda ben kendimide ailemide senide biliyorum benim alnım ak gercekleri gordum sen kendine bak yuzuksuz resim koyuyosun whatsapa demis bende sadece kagit ustunde kalan biten evlilik icin yuzuk takmanın hic anlami yok dedim twitterı soyledım zaten son zamanlarda souktun ordan belliymis vs dedim oda sende bende rezil olcaz yapici olmaya calisiyorum iyi dusun tasin net bisey soyle demis bende bnm rezil olck biseymde yok dusuncek biseyimde yok ne istiosun dedm oda barısalım istiorm demis bende yeni bi oyunmu bu daha önceki soyledklerin ne bu ne dedm oda ne istiyosun onu soyle demis bende yapici olmak icin napmissin sen rezil olmamak icin barismak istiosun 2.sebebide tahmin ediyorum aslıda odur zaten 2dk.da kıvırdın.sen busun iste dedim(tazminat almamam icin mahkemede benim barisma teklifimi kabul etmedi demek icin mi acaba?) tabi bu tahmınımı ona soylemedim.Acaba gercekten pismanmi yoksa tazminat olayi icinmi sizce?) son attigim msjdan snra cvp gelmedi...

Hee bakti yemedin attigi oltayi istedigini yaptiramadi sana geri adim atiyor.erkeklige de bsy surdurmuyor hala ne olur yani acik acik seviyorum barisalim hata ettim dese.insanlar bazi seleri gururlari yuzunden kaybetmeyi goze alabiliyor...

Hee bakti yemedin attigi oltayi istedigini yaptiramadi sana geri adim atiyor.erkeklige de bsy surdurmuyor hala ne olur yani acik acik seviyorum barisalim hata ettim dese.insanlar bazi seleri gururlari yuzunden kaybetmeyi goze alabiliyor...

Valla hatali oldunu kabul ettigini anliyim kapimda köpek olsun ozaman düsünürüm bu sekilde öylesine söylermiş gibi barısalım demesinin hic tesiri yok.Hemen atladı demesin kıymetim kalmaz burnu sürtülsün.Ama ne yalan söyliyim belli etmek istemesede geri adım adım atması beni rahatlatti birazda olsa icimi döktüm:)

Kızlar benimki gene nasılsın diye mesaj atmıs bende beni rahatsız etme niye mesaj atıyosun seferden döndügünde bitecek bu iş dedim.Oda tamam bitsin ama böyle davranma benim dönmem 1 seneyi bulur,benim icin hava hoş demiş.

Merhaba yazdıklarınızı okudum ama son yazdıklarınıza bakınca bence eşiniz boşanmaktan vazgeçmiş. Siz sonuna kadar haklısınız üzülmeyin ama bence seviyorsanız biraz burnu sürtünce de barışın. Yıllarınızı vermişsiniz sonucta. Ama eğer ısrar etmezse de barısalım dıye bence daha fazla üzülmenize gerek yok , bu erkekler cok tuhaf ya:KK19:

Eşimle 6 yıl çıktık.1 yıl nişanlı kaldık.İşimden ayrılıp tazminatımı almak istiyordum o yuzden bundan 2 ay önce nikah yaptık.Düğününümüz seneye olcaktı.Nikahta düğünde olcaktı normalde.Halen ben izmirde ailemle,o bursada yasıyor.Nikahtan sonra tartışmalarımız başladı.Benim bundan sonraki kariyerim konusunda karasız kalmamla ilgili,yaşam tarzımla ilgili v.s. 3 gün barışık 5 gün küs biçimde gitmeye başladı.Ben genelde kendimi haklı gördüğüm için onun aramasını gelmesini beklerdim.
1 senedir sürekli istekli bi şekilde balayı planları yaparken birgün pat diye düğün yapcam ticari araç alıp yatırım yapcam diye balayına belki geç gideriz gitmeyiz nolcak falan dedi.bende tepki gösterdim neden en başından beri haftaya balayına gitcekmişiz gibi plan yapıyosun en baştan açıklasaydın ozaman diye.O yüzdende aramız bozuldu.
Sonra dayımlar baska sehirden izmirin ilçesine yazlıga geldiler bizde onların yanına gittik o günde telefonunmu evde unuttum eşimlede gorusmuyoduk kızgındım haber vermedım.O gece orda kaldım.Gece bana mesaj atmış yarın izmire geliyorum diye benim haberim yok.Sabah annem arayıp haber verdi.Kardeşim yanımdaydı ordan gorustuk haber vermedım tel.imi unuttum diye bagıra cagıra konustu benle izmirde işleri vardı hemde gorusmeye gelmıstı bende o oyle ters konusunca bekliceksen gelcem izmire dedim(2 saat yol sürüyo) gelme dönüyorum dedi gelcem bekle dedim gittim ama dönmüş.Senin sorumluluğun yok.Evlilikle eşle alakan yok diye kızdı.Bu olayın bi komplo oldunu düşündü!
Aileside yıllardır zaman zaman hos olmayan davranıslarda bulunuyodu soyleyıncede genelde onları savunuyodu.Nikah zamanıda bursaya gittik ailemle dogru duzgun ilgilenmediler soyleyınce suc oldu zaten ailemi de dogru duzgun aramıyosun saygın yok falan dedi.Halbuki cok sık olmasada özel günlerde arıyodum.Ailesi eşimin yanında bana iyi davranıyo,hediyeler alıyo,resimlerim dolu evlerinde ama o yokken bazen sinir bozucu davranıslarda bulunuyolar eşimde onların kotu seyler yaptıgına inanmıyo (laf sokma işlerimize karışma aileme saygısızlık yapma gibi seyler) mesafeli davranırdım cok aramazdım ama saygısızlık etmedim.
Ben bole eş istemiyorum onlara saygılı olcaksın akıllı olcksn sıcakkanlı olcaksın falan dedi bende onlardan o samimiyeti alamadıgım için olamıyorum dedim.
Bikaç gün küs kaldık sonra ben bole devam edemem ayrılalım ben hayatımı senle mahvedemem kendime zehredemem v.s seyler yazmıs yuzyuze goruselım dedım kabul etmedi.Fedakarlıkla beklediğim 8 yılı bi anda silip daha ilk problemde nasıl bitirmeye kalkarsın sende nasıl bi sorumluluk varda ilk sorunda kacıyosun fln dedim oda ben sana kackere soledım sana problemler ıstemıyorum aileme daha ilgili olcksın die fln dedi ben yinede alttan aldım.Çözmeye calıstım yanasmadı.Hep zıtlaştı.Ailesini kandilde aradım.Bayramda aradım.O ben önceden ole yaptım die ailemi aramadı.Ailemde olayların içinde buldu kendini.Ailesi benimle normal konustu soguk yada tepkİLİ değildiler.Tavır yaptıklarıda yok.Kaynvalide niye bole oldunuz nıye buyudu bukadar uzuluyorm falan dedi.
Eşim gemi kaptanı oldugundan bayramın ertesi gun sefere cıkıcakmıs ben benle agır konustugu için kızgın oldugum için aramadım geçirmeyede gitmedim...aylarca dönmeyecek...O benim gelmemi beklemiş 2 gece alkol almış.Perişan üzgün bi halde gitmiş giderken allahaısmarladık diye ne beni ne ailemi aradı.Bende telefon bekledim.Gidince annesini aradım.Bunlardan bahsetti niye bu boyutlara geldi dedi o getirdi ben alttan aldım dedim.Yuzyuze goruselım çözelim dedım ıstemedı dedim gelmedin dedi benle gorusmek ıstemıyo davet edende yok nie geleyim dedim.Kadına ayrılmak istiyomus diyorum aglaya aglaya anlatıyorum sasırmadıgı gibi teslli etmediği gibi yapacak birşeyim yok diyo.
Eşim giderken ya ailemin yanına gidip ben size layık bi gelin olcam sıcakkanlı olcam ilgilencem diye konusursun dedi yada bu iş biter dedi.Yani beni hiç aramadıkları gibi kızım senin halin ne cok uzgundun diye sormadıgı gibi bide yapcak bişi yok dedi ben bunun ustune gurursuz gibi nasıl arıyayım eşim sorcak aradımı diye cunku suan seferde herzaman ulasamıyoruz ona aramadı diyince zaten buyuzden ayrılmak ıstıyo iyice ipler kopacak annemde kesınlıkle aramıcaksın sen gurursuzmusun ararsan annen baban değiliz bosanırsa bosansın dunyanın sonu değil istese sonradan gelir diyo
Ama ben 25 yasında adım dula çıksın istemiyorum eşimi cok seviyorum bukadar buyutulcek bisey yoktu ortada hallolurdu istediği gibi daha cok ilgilenirdim ailesiylesiyle en ufak seylere takılmazdım daha anlayıslı surdurmeye calısırdım...onada dedim ama sinirden anlayıp dinlemedi suanda ona istesemde ulasma sansı yok denızde tel cekmıyo.Karaya yanascakta öle...Zaten onuda ailesinide arayıp aramamak konusunda kararsızım kendi ustunluklerını kuramaya calısıyolar anladığım kadarıyla hala alttan alırsam omur boyu ezmeyemi calısırlar acaba...cıkmaza girdim... biyandan annemin tehditleri...offfff çok kotuyummmm :18:

uzun yol gemi kaptanlığı gerçekten çok zor sizi anlayabiliyorum.
naçizane bir tavsiyem olacak.erkekler ailesi konusunda gereğinden fazla hassas oluyor.
en yumuşakbaşlısını bile tanıyamazsınız mesele ailesi ise.
tavsiyem şudur ki,meseleye 3.şahısları kesinlikle dahil etmeyin.
ortada 7 yıllık bir emek var siz doğrusunu daha iyi bilirsiniz.
konuşabildiğiniz ilk fırsatta aile mevzusunda bundan sonra daha hassas olacağınızı söyleyebilirsiniz.
sevgiler..

Merhaba yazdıklarınızı okudum ama son yazdıklarınıza bakınca bence eşiniz boşanmaktan vazgeçmiş. Siz sonuna kadar haklısınız üzülmeyin ama bence seviyorsanız biraz burnu sürtünce de barışın. Yıllarınızı vermişsiniz sonucta. Ama eğer ısrar etmezse de barısalım dıye bence daha fazla üzülmenize gerek yok , bu erkekler cok tuhaf ya:KK19:
Hem normal konusmaya calısıp ben bitcek deyince tamam bitsin ama 1 sene sonra döncem benim icin hava hos ne demek ya pismanmi deilmi anlamadim bana ayakmı yapıyo gıcıklıgına acaba?

benimki nasılsın diye mesaj attı gene bende bunca seyden sonra yuzume bakamıcagın laflar ettikten sonra neden hatrımı soruyosun? Bu nası bisey dedim.Utanmiomusun dedim ben utancak bişey yapmadım dedi ya attıgın tüm mesajları göndereyim istersen dedim sen ne istiyosun ayrılmayamı karar verdin net bisey söyle ben 1sene turkiyeye gelmicem dedi.Bende hicmi ugramiyo 1senelikmi imza attin ben bi sene falan beklemem hazirana ayarla kendini (evlilik 1 yılını doldurmus olcak anlasmalı olsun diye) dedim napcan sen nekadar kalcamı faln dedi ayrıca 1yil gelemem kendin ac davayi ben olmadan hallet avukata sordum dedi sen acacaksin ayrica en az 1 durusmaya katılman gerekiyo bende avukatıma sordum sartlar falan konusulcak dedim ne sartı dedi zamanı gelince gorusulcek dedim ne istiyosun ne sartiymis anlat bakiyim vs 3-4 kere sordu avukat anlatır konusuruz vs gecistirdim aciklamadım tazminat olayini falan kılçıgı attım düsünsün kudursun.Gitmeden önce karar ver dediklerimi yapmazsan kurban bayramına kadar ayrilirim senden diyodu noldu anlam veremiorum blöfmü hala ciddi olsa 10 kere kararı sorarmıydı? Hala sorguladına göre pismanmıdır? Acıkca sorsammı benden ışıkmı bekliyo acaba?

merhabalr bende eşimden ayrıldım resmen boşandım 7 ay oldu eşim beni aldattı bi kız arkadaşımıda 3 ay önce kaçırdı ve evlendiler bu arada eşimin 3 üncü evliliği şimdide bana msj atıyor buluşalım diye devamlı seni seviyorum sensiz olamıyorumm diyee ben çok yüz vermek istemiorumm bu kadarda guurusuz olamam

böyle erkekler daha nasıl seviliyor anlamadım gitti..adam o kadar buz gibi...istemiyor..bu evlilikten hayır geleceğinide sanmıyorum..böylelerine vuracaksın tekmeyi...niye moralini bozuyorsun ki..nikahıda acele etmişsin..ama yine ne mal olduğu çıkmış..boşarsın..hayatına devam et..böyleleriyle ne ömür biter nede yol biter..

merhabalr bende eşimden ayrıldım resmen boşandım 7 ay oldu eşim beni aldattı bi kız arkadaşımıda 3 ay önce kaçırdı ve evlendiler bu arada eşimin 3 üncü evliliği şimdide bana msj atıyor buluşalım diye devamlı seni seviyorum sensiz olamıyorumm diyee ben çok yüz vermek istemiorumm bu kadarda guurusuz olamam

Cok mu yuz vermek istemiyorsunuz?

Pes dogrusu doyumsuz sahsiyet ne denir ki baska eski esiniz icin!..

Konu sahibi arkadas o sana yazsin dursun sen gercekten bitirdiysen kafanda da hic bi sekilde muhttab olma.. Avukatin ilgilensin..

X