Eşim boşanmaya karar verdi evi terk etti ne yapacağımı bilmiyorum:((

Cnm babanla ilgili yazdıklarını buldum.Eşinden dolayı hayal kırıklığı yaşayanlar konusunda ki yorumundan bahsediyorum.Bak kopyaladım yorumunu.

Cnm cocugun yokken ondan kurtul derım ben de ..
Benım babam da alkolıktır ve 3 kardeısz alkol aldıgında ınan gözumde o kadar
küçülür ki hiçbir dedıgını takmam,laflarımı carparım,hıc saygı duymam!!
Çunkı,alkol alınca sacmalar,boş boş konusur..Her cumleyı 10kere söyler..
Ramazanlarda oruc tutuyor dıye alkol almaz,bır gun sahurda kalksa
3 gun sonrakı ıftarda oruc acar dusun:KK43:( Ve''bana karısmayın baska ne sorunum
ne kötulugum var..O benım dostum,içerım sıze ne?''der..Annem hep bırak der
bos yere..Zaten bırakmıyor ıztemıor da bırakmak..
Ya esın kendısı ısteyecek,aılesı ıkna edecek tedavı ıcın,
ya da sız kendınızı kurtaracaksınız;esınızın (babam gıbı )
cocuklarının gözunde bır HİÇ olmasını ıstemıyorsanız,bence karar verın..

Burda yazdığın 'dediğini takmam,laflarımı çarparım,hiç saygı duymam' kısmından bahsediyorum.Yani babandan konunda bahsettiğin kadar çekiniyorsan burada ki söylediklerin fazla cesaretli.Bunu anlatmaya çalışıyorum.Ayrıca eşimin mesleğinden bahsetme demişsin istemezsen ben tekrar bahsetmem ama ben nereden bileyim eşinin mesleğini.Senin yazdıklarından okudum tatlım..Zaten herkes görüyordur sanırım.Özelden gönderdiğin msj çelişkilerimi gidermeme yardımcı oldu.Zaten demiştim sana 'belki yazdıklarını ben farklı yorumlamışımdır kafamda ki çelişkileri giderirsen sevinirim' diye..Yalnız eşim 4 milyar alıyor demişsin yine de aynı fikirdeyim.4 milyar çok büyük bir miktar.Tamam gelirinizi aşmış olabilirsiniz de yılda 1 maaşını yeni ev için harcayabilirsiniz diye düşünüyorum.Taşınma masrafı ve kiranızda ki artacak miktar için..Kişisel gel gitlerin konusunda haklısın.Kolay bi şey yaşamıyorsun.Eşini bazen seviyorum demen bazen de sevmiyorum demen,bazen boşanacam demen bazen onu özlemen normal şeyler..Unuttuğum şeyler olursa tekrar yazarım..İnşallah hakkınızda hayırlı olan neyse o olsun.

Son düzenleme:
geçmiş olsun diyim canım...kocanı yolmak istiyorummm şuann..bir adam bu kadar net gidemez...seven adam gitmiyor ...bu işte kadın parmağı seziyorum ya hayırlısı...

Şunu unutma ki herkes kendi seçtiği hayatı yaşar...
Eşin ilerde gidip bekar gibi başkasıyla evlense daha mı mutlu olacaksın bunu düşün, hayal et...
ve olmamasını istiyorsan bişeyler yapmalısın...
biz kadınlar çocuğumuzu asla bırakmayacağımız için erkekler bu derece rahat boşanma konusunda... o çocuğa annesiz bakabilecekse boşansın... yapmayı biliyor madem, sorumluluğunu da paylaşacak, ya da çocuğunun annesini mutlu edecek ortada kalmasın diye...
ki şu durumda kullanabileceğin tek koz bu gibi görünüyor...

cnm haklısın fecı derecede caresızım ve dönmesını ıstıyorum ama ıstemıyorum da..
yanı kararsızım artık,bızı arayıp sormayan bırıne ne derece guvenılır kı bu saatten
sonra sadece bıyolojık baba olarak kalsın yeter!Zaten bebegının bakıcısı gıbı hıssedıyorum
kendımı..Bu söyledıgını yapmam demek,mehkemede cocugumu almasına hak vermem
demek olur..Bılıyorsun su an calısmıyorum,cocugumu en ıyı sartta yetıstırebılecek
durumda görunen o..Ve ben bebegımden uzak yasayamam ..Zaten sut de verıyorum,
bana hala bagımlı bır bebek..Bebegımı versem 2 gun emzırmesem sutum bıter:KK43:(

Cnm babanla ilgili yazdıklarını buldum.Eşinden dolayı hayal kırıklığı yaşayanlar konusunda ki yorumundan bahsediyorum.Bak kopyaladım yorumunu.

Cnm cocugun yokken ondan kurtul derım ben de ..
Benım babam da alkolıktır ve 3 kardeısz alkol aldıgında ınan gözumde o kadar
küçülür ki hiçbir dedıgını takmam,laflarımı carparım,hıc saygı duymam!!
Çunkı,alkol alınca sacmalar,boş boş konusur..Her cumleyı 10kere söyler..
Ramazanlarda oruc tutuyor dıye alkol almaz,bır gun sahurda kalksa
3 gun sonrakı ıftarda oruc acar dusun:KK43:( Ve''bana karısmayın baska ne sorunum
ne kötulugum var..O benım dostum,içerım sıze ne?''der..Annem hep bırak der
bos yere..Zaten bırakmıyor ıztemıor da bırakmak..
Ya esın kendısı ısteyecek,aılesı ıkna edecek tedavı ıcın,
ya da sız kendınızı kurtaracaksınız;esınızın (babam gıbı )
cocuklarının gözunde bır HİÇ olmasını ıstemıyorsanız,bence karar verın..

Burda yazdığın 'dediğini takmam,laflarımı çarparım,hiç saygı duymam' kısmından bahsediyorum.Yani babandan konunda bahsettiğin kadar çekiniyorsan burada ki söylediklerin fazla cesaretli.Bunu anlatmaya çalışıyorum.Ayrıca eşimin mesleğinden bahsetme demişsin istemezsen ben tekrar bahsetmem ama ben nereden bileyim eşinin mesleğini.Senin yazdıklarından okudum tatlım..Zaten herkes görüyordur sanırım.Özelden gönderdiğin msj çelişkilerimi gidermeme yardımcı oldu.Zaten demiştim sana 'belki yazdıklarını ben farklı yorumlamışımdır kafamda ki çelişkileri giderirsen sevinirim' diye..Yalnız eşim 4 milyar alıyor demişsin yine de aynı fikirdeyim.4 milyar çok büyük bir miktar.Tamam gelirinizi aşmış olabilirsiniz de yılda 1 maaşını yeni ev için harcayabilirsiniz diye düşünüyorum.Taşınma masrafı ve kiranızda ki artacak miktar için..Kişisel gel gitlerin konusunda haklısın.Kolay bi şey yaşamıyorsun.Eşini bazen seviyorum demen bazen de sevmiyorum demen,bazen boşanacam demen bazen onu özlemen normal şeyler..Unuttuğum şeyler olursa tekrar yazarım..İnşallah hakkınızda hayırlı olan neyse o olsun.

çok ınce detay bakıyorsun dıyebılırım ..orda yazdıgım hersey farkındaysan BABAM ALKOLLUYKEN demısım,yanı
o oyleyken bu sekılde saygı duymam demek tamamen böyleyım demek degıl kı??BABAMDAN ÇEKINMIYORUM,
UZULMESINI VE GELIRKEN O HEYECANLA KAZA YAPMASINDAN KORKUYORUM :KK43:( SÖYLEMEMI ERTELEME
SEBEBIM SADECE BU..4mılyarın araba taksıdı,dogumdan taksıt ve ögrenım katkı kredılerımızle kredı kartlarına
gıttıkten sonra elımızde bıze 15 gun ancak gecındırecek para kalıyordu..Cogu masraf cocugumuza gıdıyordu..

geçmiş olsun diyim canım...kocanı yolmak istiyorummm şuann..bir adam bu kadar net gidemez...seven adam gitmiyor ...bu işte kadın parmağı seziyorum ya hayırlısı...

ben de o kadının parmagını kırmak ,sacını yolmak ıstıyorum ama bulamadım hala..Bgn belkı
baska hat almıstır baska telefonla konusuyorlardır dıye 11880 aradım ama tek hattı cıktı:KK43:
Gercekten yakalasam ve emın olsam gözunun yasına bakmadan huzurla ceker gıderdım
hayatından..Hem adam yerıne koymamam daha rahat unutmamı da saglar,ama zamanında
yakalayamadım ,uzaktan hıc bulamam :KK43:((Eger varsa Allah ıkısını de gebertsın ınsallah...

Şunu unutma ki herkes kendi seçtiği hayatı yaşar...
Eşin ilerde gidip bekar gibi başkasıyla evlense daha mı mutlu olacaksın bunu düşün, hayal et...
ve olmamasını istiyorsan bişeyler yapmalısın...
biz kadınlar çocuğumuzu asla bırakmayacağımız için erkekler bu derece rahat boşanma konusunda... o çocuğa annesiz bakabilecekse boşansın... yapmayı biliyor madem, sorumluluğunu da paylaşacak, ya da çocuğunun annesini mutlu edecek ortada kalmasın diye...
ki şu durumda kullanabileceğin tek koz bu gibi görünüyor...

Ve en buyuk derdım de bu bılıyor musun,bekar gıbı tek yasayıp evıne kadınlar
alacak yatacak:KK43:( Sonra bırını uvey anne yapacak:KK43:(Ben burda dul kadın
muamelesını heryerde yasarken o gununu gun etcek,bır sure sonra cocuk
ıcın bıle aramayacak gelmeyecek..Onu elde etmeyı ısteyen pislik karılar
da benım kızıma yalakalık yapacaklar ona kendılerını begendırmek ıcın ..
Hıcbırı kaldırabılecegım seyler degıl:KK43:((

Az önce mesajı geldı kızlar;
Nasılsınız ne yaptınız?Kızım nasıl,bir sıkıntınız,bir ihtiyacınız var mı?

Ne dememı önerırsınız??Kapattım telefonumu..

Allah seni bildiği gibi yapsın.Ne istediğim çokmu önemli soruyosun.
Öneml olsa şuan burda bizimle olurdun.
Babalık mesaj atıp bi isteğiniz varmı demekle olmuyor.
Vicdanını dinle eğer varsa.

bu şekilde atabilirsn mesaj.

Az önce mesajı geldı kızlar;
Nasılsınız ne yaptınız?Kızım nasıl,bir sıkıntınız,bir ihtiyacınız var mı?

Ne dememı önerırsınız??Kapattım telefonumu..

Yerinde olsammmm oyle bie mesaj yazardımkı ona kan kusardı....
neyse bırakalım bunlarıda merak ettiğim eve bakıyormu ? ev kiramı ? eve şu an maddi destek oluyormu ?

bin tl vermıstı onunla ıdare edıyoruz ıste..telım kapalı muhatap olmasam mı dıyorum
ya da ıyı tek kelımelık bır mesaj ..artık sensız memnunuz ıfade edebılecek bırsey
mı yazsam?

Arkadaşım sana çok üzüldüm..ama ben akrabalarmdan biliyorum ne olursa olsun erkek bi gün ayrıldığına pişman oluyor...:KK19:

istıyorum kı o pişman olup geldıkten sonra kan kussun,
köpruyu gecene kadar cok masum ve ıyı gıbı davranayım mı?

selam canım,ne zamandır takip ediyorum konunu arda bakıp inş.dönmüştür kocası ümidiyle okuyorum.senin yaşadığın şu durumu geçen aylarda 1 hafta da ben yaşadım malesef,inan koca moca hikaye sadece çocuğunun gözündeki o babaya duyduğu özlem kahrediyo insanı.benim çocuklarım o bir haftalık sürede sürekli ağlayıp sızladılar baba diye,sürekli babam ne zaman gelecek sorularına yanıt vermek,başka baba çocuk ikililerini görünce mahsunlaşmaları ne kadar lanet etsende onların babaları olması gerçeğini değiştirmiyor ve evliliğinin devamı yönünde duygularını ağırlaştırıyor kalbindemalesef.erkekler daha rahat tabi annelik denen duygu onların yüreklerine yerleştirilmemiş,işte böyle bırakıp gidip hayatını yaşayabiliiyorlar ama bizde öyle bir durum yok 7/24 her an,her halimizle anneyiz.kısaca bir evliliğe sadece çocukların mutluluğu için devam edilebilir görüşündeyim ben belki yanlış ama bence bu böyle...onun için rabbim kocanı evine yuvasına döndürsünde inş.yavrunuz da annesiz ya da babasız yaşamak zorunda kalmasın diye dua ediyorum ve edicem inş.
mesaj konusuna gelince birşey yazma dicem ama ben de dayanamayıp yazmıştım her ne kadar öyle olmasada gayet iyiyiz sadece arada çocukların sesini duysun özlüyorlar demiştim, benim çocuklarım büyük ama ,sen de dayanamayıp yazarsan ben bu hayata çoktan alıştım ama malesef bebeğimin babasısın ve o her şartta babasını özlüyor,huysuzlanıyor tarzı birşeyler yazabilirsin diye düşünüyorum ve en önemlisi dua...dua ...dua...Rabbim yardımcın olsun...

Son düzenleme:
ben cok garıp hıslere sahıbım ve en kötusu yokluguna,acımasızlıgına alısıyorum ve
onu görmeden yasama sansım olmasını ıstıyorum:KK43:( Onu görunce erıyor ıcım cunkı..
Cok karısık haldeyım..Bebegım acısından cok cok üzgünüm,ama bebegım ıcın gelecekse
hıc gelmemesı daha hayırlıdır dıye dusunyuorum..Aslında,sımdı dönse yataga yatsa
sabah hesap bıle sormazdım ama nerdee :KK43:( O bebegımı hergun görmeyı hak etmıyor
sanırım 2.haftaya gırıyoruz yarın ..Ve hala yok..Yanımda olsa yuzunun heryerını
öpup sımsıkı sarılmak ısterdım bgn evlılık yıldönumumuzdu..O ben'ımdı ,ama gıttı:KK43:(
Onu uyurken seyretmek ısterdım,en sevdıgı yemeklerı yapmak,kavga yerıne esprı
yapmak,gerıldıgımı göstermeden,hatta gerılmeden mutlu olmak ısterdım..Olmadı
işte,artık gözumden düştü..Her evlılıkte kavga olur,çogu kısı hayattan zevk almıyor,
ama onun gıbı yasadıgı hayattan kacmıyor:KK43:( Çocukca bır karar oldugunu ve pişman
oldugunda çoook gec olacagını hissedıyorum..:KK43:( Hoşcakal canımın içi,hoşçakal...

inan bekar olmama rağmen bu durum beni çok etkiledi. ara ara girip bakıyorum son durum ne diye. kk iyi ki var dertlerimizi paylaşıyoruz fikir alışverişinde bulunuyoruz. umarım herşey düzelir.yani bunu illa beraber olun anlamında demiyorum. nasıl daha hayırlı olacaksa nasıl daha mutlu olacaksan öyle ol inşallah. şimdi sana dünya yıkılmış gibi, onla çok mutlu olucaksın gibi geliyo gibi olabilir. kimbilir belkide öyledir ama durum neyi gösteriyosa ordan en kazançlı nasıl çıkabilirsin onun hesabını yapmalısın. kızın için şimdi değil gelecekte ne iyi olacaksa onu yapmalısın. umarım herşey senin ve kızın için en güzel olur

tşk kızlar fıkırlerınız ne kadar önemlı benım için,bir bilsenız..
Kızımı uyutup kendımle kalmaya calısmam bıle bu saati buluyor:KK43:(
Annem de ögrendıgınden berı geceye kadar benı yalnız bırakmıyor:KK43:(,
Dusunmeye fırsatım bıle olmuyor..
Sayenızde kafamı calıstırıyorum desem yerıdır..
O kadar pişmanım kı bu sıteyı daha erken görup de esım yanımdayken
sızlerden fıkır almamıs olmama:KK43:((

zamana bırak sakın boşanma ama birbirinize küfürde etmeyin tekrar evine dönecektir birde intiharı ağzına alma sen o kadar acizmisin kızım kendine gel minicik yavrunun sana ihtiyacı var.

ve seninde yaşamaya mutlu olmaya hakkın var pes etmeyin eminim düzelecektir.

zamana bırak sakın boşanma ama birbirinize küfürde etmeyin tekrar evine dönecektir birde intiharı ağzına alma sen o kadar acizmisin kızım kendine gel minicik yavrunun sana ihtiyacı var.

ve seninde yaşamaya mutlu olmaya hakkın var pes etmeyin eminim düzelecektir.

intihar kelimesi nerden turedi ya
milletin aklina sokuonuz boyle
nereyi okuyup nereye yorun yaziosun
gasteyi okuyup buraya mi yaziosun

sitah beyaz sen de adamla barismak istiosan her onusmaznizda fln ayni seyleri isitip isitip onune getirme
eskileri konusma
bakiyorum da bise olsada lafi soksam diye bakiyosun

o zaten seni aricak sorucak iyiyim de gec uzatma

bazen bana tirnaklarimi yedirtiosun
adamla uyumlu konus mdem bosanmak istemiosun
sectigin kelimelere bile dikkat etceksin

en basiti kendine bile 'sinirlenme' degil 'sakin ol' de

bun iki kelimeyi yuksek sesle soyle ne demek istedigimi anlarsin

X