Eşim boşanmaya karar verdi evi terk etti ne yapacağımı bilmiyorum:((

canım bize göre hava hoş,ahkamda keseriz,yeri gelir seni suçlarız,yeri gelir eşini suçlarız.ama kimbilir sen ne kadar incindin.bence kimseyi dinleme içinden nasıl davranmak geliyorsa öyle davran ben seni nekadar anlasamda,üzülsemde senin kadar üzülemem senin kadar etkilenemem çünkü o hayatı sen yaşıyorsun.kim bikir psikolojin ne durumda unutmaya çalış desem sana haksızlık etmiş olurum çünkü kim bilir belki onunla çok güzel günlerinde olmuştur.canım benim kıyamam sana.inan dualarımda olacaksın geçmiş olsun ablacım.

Bgn bır arkadasımla konustum o da benzer dönemden gecmıs,kocası tartaklamıs,kufurler hakaretler
havada ucusmus..Sonra kız abısıne gel benı al demıs İstanbulu arayıp..Abısı gelmıs kocasıyla konusup
arkadasımı bebegını alıp gıtmıs..Sımdı ıyıyız dıyor,bosanma dıyor,olan sana olacak bırılerını araya sok dıyor..
Sizce böyle mı yapayım??

Sorumluluk olarak sadece para vermeyı göruyor delı musakka merak etme bebegımın butun ıhtıyaclarını
ondan alcam annem sordu para lazım mı dıye yok dedım ..lazım ama o verecek!!!Bgn kredı cektıgını ve
ev tutmaya kararlı oldugunu söyledı yıne yıktı dagıttı benı:KK43:((

bence eşine nazar değmiş felak nas ayetel kürsi dualarını oku bol bol dua et tatlım.bebeğiniz analı babalı büyüsün.ya birde ev meselesini ayarlayın bakalım.

annenler fln ne dedi bu ise?
ara ablasini ciksin gelsin ev tutmadan

ne bu ya?

bu gemi gidicek baska yolu yok varmi birakip gitmek

cagir hatta babasini gelsinler size acik acik de ben bosanmak istemiyorum ortada bosanicak kadar sorun yok konussunlaar ogluslariyla

tek basina cocugu buyutmek icin harcicagin enrjiyi dusun

bence bu adami geri getirmek daha kolay olabilir

ilk baslarda cok olucak tabiki ama baska alternatifimiz yok iyi gunde kotu gunde soz verdik de

kimden cekiniosa o gelsin ablasimidir babasimidir artik belki patronu flndir bi dusun sen bunu

bencede ya bu ne tek başına hem kendinle,bebeğinle hemde çevreyle mücadele ediyosun sanada yazık be canım,anası babası kim varsa haber ver herkes duysun niye sadece senin tarafın duysun üzülsün ki,belki onların bir yardımı yapıcı olma anlamında bir desteği olur,Rabbim yardım etsin,gelişmeleri takip ediyor alacağım inş.

-En son kavga bebegı yıkarken oldu,o somurtup bebek aglayınca bagırıp cagırıyordu,ben de ''hala ögrenemedın,şu cocuga bagırdıgın zaman daha cok agladıgını ve aglamasının bır sebebı oldugunu ''dedım..O da ''kavga etmek ıstemıyorum sus''dıye bagırdı .O gun sustum ama ertesı gun tum bırıktırdıklerımı kustum mesajla ,o da gelmıyorum dedı ve gelmedı ..Zaten boşanalım kararı verdıgımız gunden sonra ben bıraz daha kal dedıkten sonra ıyıce somurtuk,suratsız,ilgisiz olmustu..Mesela çöpu o döker vs hıcbırseye el surmuyordu :KK43:(Yanı benı yıldırma polıtıkası yaptı ve basardı ..
-benım en buyuk hatam aılemle tartıssam da arkadaslarıma kızsam da herseyımı onunla paylasmak oldu sanırım:KK43:((
-annesı gıbı asla davranmadım cunkı hıc anac bırı degılım,ev hanımlıgına layık da degılım ,cilvelı yalaka da olamadım ..
-onu hep herşeyım sayıp kankam annem babam dostum kardesım arkadasım sandım:KK43:((
-her kavgamız esımın sus demesıyle bıtırılmeye calısıldı ama ben de dogal olarak susmadım o da konu kapandı derdı tabı kı konu bu cumleyle kapatılmazdı ve bu hale geldık:KK43:(
-aldatmaya meyıllı bırı degıldı,hatta bakıreydı ılk kadını da ben oldum :KK43:(( bu yuzden de mesajla bıle aldatılmayı kabullenemedım onu cok benımsemıstım:KK43:((o bana aıttı ben ona:KK43:(sadece hamıleyken kötu davranıp terslemısım emırler vermısım fark etmemıstım o da sevıldıgını hıc hıssetmmemıs ve derdını bu kadınla paylasmıs öyle dedı..Ama ne kadınlar var ıste,evlı ve hamıle esı olan adama yazabılıyor kendı de evlı cocuklu bır de ..cok asagılık geldı esım gözume bunu duyunca yerın dıbıne ındı tepelerdeyken..:KK43:(
-bırsuru kursa gıttım zaten ,bebek varken kursa gıdemem artık cok zamanımı alıyor..
-psıkolog ıs bulmamın evden cıkmamın ıyı gelecegını söyledı ;ama henuz arayan yok basvurularımdan..:KK43:
-

neredeyse topiğin hepsini okudum.........sadece şu yazdıklarını okuduğumda eşimi görür gibi oldum...eşim kova burcu yaz da tam olsun..........her kavgayı başlatıp ağzına geleni syleyip sana kendini müdafa etme sırası gelince ya da gel konuşup halledelim deyince sus konuşma demesi .... seninde konuyu kapatmama huyun aynı ben malesef.... hic bir sorunumuzu konuşarak halledemedik...asla hatasını kabul etmez asla özür dilemez benimki de..haksızsa direk sus kapa ceneni... neyse sıkmayayım seni...hepimiz aynı günleri yaşadık az cok..kocalar sıkıya gelemez canım uykusuz bir bebek ilgisiz yorgun hanım...sende mecburen cocukla ilgilendin yoruldun onu ihmal ettin...... e birde üstüne eklenen borc morc erkekler cebinde parası olmayınca cekilmez olurlar ......ayrıca annenlere yakın olmanızda cabası ... herşeylerine karışılması hoşlarına gitmez kaldı ki annenin duşuna karışması da hoş değil aslında... keşke bu kadar uzamasaydı ... eğer yuvanın yıkılmasını istemiyorsan sabırlı olup o sinirliyken konuşmayacaksın... sakinleşince konuşmayı denemelisin... birde bir daha yüz yüze bakamayacağın küfürler etme bence.... baktığın yüze tükürme derler...mesajda bile olsa... ben bu aldatma meselesini de senin kafanda büyüttüğünü düşünüyorum... biriyle mesajlaşmış evet buda aldatma ama karşı tarafta evli cocuklu demişsin... oda hemen yuvasını yıkar mı sence... neyse bu konuyla kafanı kurcalama derim ben.... ayrıca onun yaptığı hatayı sen yapma onu kıskandırmaya falan kalkma sen kaybedersin.... şüphesi bile yeter yuvanın yıkılmasına..... araya birilerini koy ikinci bir şans verin evliliğinize .... ama sen sakın yalvarma biraz ağırdan al senin peşinde koşman onu daha huysuzlaştıır.... inşallah tekrar barışırsınız ..barışır barışmaz ilk işin annenden 2 durak uzak bir ev bulmak olsun

arkadasım da gorumcesını kayınvalıdesine haber verdı aradılar kımse benım kararımı etkıleyemez dıyodu tellerını bıle acmıyodu arkadasımı da cocuguyla konusmak ıcın bı kaç kere aramıs ama 3 ayın sonunda kendıyle konusmak ıstemye basladı bence yanı benım fıkrımce karar yıne senın ama esıne karsı kıbar davran ve ustune gıtme derım ılla bıgun anlıycak yanlısını arkadasımın surecı 6 surdu yanı sımdı ıyıler allaha sukur

annenler fln ne dedi bu ise?
ara ablasini ciksin gelsin ev tutmadan

ne bu ya?

bu gemi gidicek baska yolu yok varmi birakip gitmek

cagir hatta babasini gelsinler size acik acik de ben bosanmak istemiyorum ortada bosanicak kadar sorun yok konussunlaar ogluslariyla

Babam geldıgı gun ona söylemeden babasını arayıp cagırmayı veya babama arattırmayı dusunuyorum..
kardesım esıme cok öfkelı ve defolsun gıtsın bırak ıyıce sımarttın annemler duymasın dıye dıyor:KK43:(
Annem de benım tarafımda ama bırsey demıyor yanı gıtsın o zaman bu cocugu bırakıyorsa defolsun
dıyorlar..Zaten ben anlatırken karar verıldı gıttı dedım ..Artık konusmayın gelmez dedım ,kestırıp attım..
Ama kardesım son kez konussun da ıstıyorum ama dedıgım gıbı yarın ev tutacakmıs bodrum da olsa,
kucucuk de olsa tasıncam gelmem o eve dıyor senı cekmem dıyor dönmem dıyor:KK43:( Kafayı yıyorum..

Babam geldıgı gun ona söylemeden babasını arayıp cagırmayı veya babama arattırmayı dusunuyorum..
kardesım esıme cok öfkelı ve defolsun gıtsın bırak ıyıce sımarttın annemler duymasın dıye dıyor:KK43:(
Annem de benım tarafımda ama bırsey demıyor yanı gıtsın o zaman bu cocugu bırakıyorsa defolsun
dıyorlar..Zaten ben anlatırken karar verıldı gıttı dedım ..Artık konusmayın gelmez dedım ,kestırıp attım..
Ama kardesım son kez konussun da ıstıyorum ama dedıgım gıbı yarın ev tutacakmıs bodrum da olsa,
kucucuk de olsa tasıncam gelmem o eve dıyor senı cekmem dıyor dönmem dıyor:KK43:( Kafayı yıyorum..

Aklı başına gelir de, çok geç olur.. Yazık, bu erkekler kendi hayatlarını berbat etmeyi çok iyi başarıyor..

Kızlar eşim maalesef kimseden çekınecek,geri adım atacak biri değildir..Ortaokuldan berı
yatılı okumus,hep evden uzakmıs..Aılesıyle pek bır bagı yok zaten nasıl bırı oldugunun
onlar da farkındalar..Yanı ben abla olarak kardesımın esı benı arasaydı davet beklemez,
coktaan gelırdım bıle..Ama kadın gelmedı ıste..Zorla gel dıyemem kı..Zaten sehırdısında
olduklarından cok da ılıskım yok onları 4yılda toplam 1 ay ancak görmusumdur..O yuzden
tam bılmyıorum ne yapmam gerektıgını,zorla guzellık olmaz..Ben cocugum ıcın cırpınıp
onun butun ayıplarını,hatalarını görmezden gelırken;onun sadece kötu anıları hatırlayıp
evlılıgımı kendı kendıne bıtırmesı ve ınatcı olusu benı cok zor duruma sokuyor..Yuzune
nasıl bakarım kı gelse,ya da o nasıl burda benımle olur kı:KK43:(( Bu kadar ara verıp sonra
nasıl duzelebılırız kı..Cok kötuyum ben,bgn kızım 5 adım attı ılk kez ve bunu onunla
paylasamadım bıle:KK43:( Sadece evlılıgımıze hakaret dolu lafları vardı mesajlarının hepsınde..
Sankı baska evlılık yasamıs ıkı ınsanmısız gıbı ..Kendı kendıne yavas yavas yanımdayken
bıtırdıgı ıcın oyun oynayıp rol yaptıgını dusunuyorum ve kararını cok önceden verdıgını..
Ama,babam geldıgı anda babasını cagırttıracagım!!! Öyle kolay kurulmuyor yuva kı
kolayca yıkılsın..dogurdugum gunden berı evde bosanma lafını eden ,benı hamıleyken
aldatan bırı karsımda ve gururum ayaklara dustu,hala cırpınan benım nedense:KK43:((
Enınde sonunda bıtmesı ıyı oldu dıye de bakıyorum,sonra bebegımı dusunup olmaz
babalık para vererek olamaz dıyorum ..:KK43:( Arkadasım da aynı duruma geldıklerını,ama
bırılerının konusmasıyla duzelebılecegını söyluyor..Benım umudum bıttı öldu tamamen :KK43:
Çocugumla bıle ılgılenemıyorum ,sıgara ıcıyorum resmen o gıttıgınden berı :KK43:( Emzırıyorum
bır de :KK43:( Vıcdanım yerlerde onun yuzunden:KK43:( Burcu İKİZLER tam bır dengesızlık abıdesı
karsımda duran ve ben tanıdgım sevdıgım adamı görmuyorum kı bırseyler ıcın cabalayayım..
Hıcbırsey bılmıyorum ve allak bullak kafam:KK43:( Keske daha önceden yazsaymısım belkı cok
gec kalmadan bırsey yapardım sayenızde ama artık cok gec..

Esı benım gıbı olan arkadas; benı en ıyı sen anlarsın..''Sorunları cözmeden uyumam'' dıyen
bır adamla evlenıp de her sorunda ''sus kapat kes''dıye arkasını dönup uyuyan,rahatca
yatan bır adam ne kadar cekılırse o kadar cektım ıste,hala da üste cıkan ve herşeyde
benı suclayan da o ..Ben onu ıstıyor muyum kı ..Hiç fıkrım yok..kötu seylerı dusunecek
olsam onun gıbı hemen vazgecerdım ondan ..Ama,ben anneyım ;bebegım ıcın yasamalı,
dık durmalıyım..Kocamı sevıyorsam nedense ben mucadele etmelıyım..ama ne olacak bellı
degıl mı?Yıne konusma baslamadan susturulacagım ve kavgayla sonlanacak ..Hayatımın
evlılıgımın bu kadar pamuk ıplıgıne baglı oldugunu hıc hıssettırmedı bana resmen oyun
oynadı bu adam..Onu Allah'a havale edıyorum ..:KK43:((

Aklı başına gelir de, çok geç olur.. Yazık, bu erkekler kendi hayatlarını berbat etmeyi çok iyi başarıyor..

Hiç sanmıyorum cnm o rahatca gezıp tozacak oh bekarlık sultanlık dıyecek..Bense
herkesle mucadele eden,dul damgası yıyen,bebegı ıcın savasan,aılesıyle catısan
bırı olacam ne ala memleket:KK43:((
Hayır 10 kısı de sana ''aılene yazık etme,evlılık cocuk oyuncagı mı??Bebegınız ıcın
çözmeye calısın''derken sen kendını haklı buluyorsan ne kadar pişman olacaksın kı:KK43:

arkadasım da gorumcesını kayınvalıdesine haber verdı aradılar kımse benım kararımı etkıleyemez dıyodu tellerını bıle acmıyodu arkadasımı da cocuguyla konusmak ıcın bı kaç kere aramıs ama 3 ayın sonunda kendıyle konusmak ıstemye basladı bence yanı benım fıkrımce karar yıne senın ama esıne karsı kıbar davran ve ustune gıtme derım ılla bıgun anlıycak yanlısını arkadasımın surecı 6 surdu yanı sımdı ıyıler allaha sukur

hıc görusmedıler mı 6 ay canım?Ama esım bebeği görmek ıcın hep gelecek evıme
veya doktora göturecegız vs..O benı görmek bıle ıstemıyor,ama gıdecek yerim yok
Ben sabıtım maalesef:KK43:( Eşim kafayı yemiş,sankı büyü yapılmıs gibi 360derece
döndu :KK43:( O arkadasının esı de mı bır anda böyle oldu:KK43:

hıc görusmedıler mı 6 ay canım?Ama esım bebeği görmek ıcın hep gelecek evıme
veya doktora göturecegız vs..O benı görmek bıle ıstemıyor,ama gıdecek yerim yok
Ben sabıtım maalesef:KK43:( Eşim kafayı yemiş,sankı büyü yapılmıs gibi 360derece
döndu :KK43:( O arkadasının esı de mı bır anda böyle oldu:KK43:

evet bır anda dondu baska bırsı var dıye dusundu herkez dogal olarak yok dıye ısrar ettı onun esı de uzuun yıllar bekar yasamıs yalnız yanı ama çok burnu surtuldu burda komsumdu benım adam gunden gune erıyodu yanı benım kzım la onun kızı arkadastı asagıda gorunce severdı kızmı bıde onun annesı ve kayınvalıdesı aynı sehırdeydı ama kızı ordan uzak sehırdekı abısınn yanına gonderdıler bence kesın karalıysa gorusme ve cocugunu da gosterme yanı öle hersey onunıstedıgı gıbı olmaz baban el atsın yanı yok öle 3 kurusa 5 köfte

evet bır anda dondu baska bırsı var dıye dusundu herkez dogal olarak yok dıye ısrar ettı onun esı de uzuun yıllar bekar yasamıs yalnız yanı ama çok burnu surtuldu burda komsumdu benım adam gunden gune erıyodu yanı benım kzım la onun kızı arkadastı asagıda gorunce severdı kızmı bıde onun annesı ve kayınvalıdesı aynı sehırdeydı ama kızı ordan uzak sehırdekı abısınn yanına gonderdıler bence kesın karalıysa gorusme ve cocugunu da gosterme yanı öle hersey onunıstedıgı gıbı olmaz baban el atsın yanı yok öle 3 kurusa 5 köfte

ben söyledım mahkemeye kadar bebegımı görmeyeceksın nasıl dıye bıle sormuyorsun
dedım,o da o evı yıkar yıne görurum dedı..Bir de mahkemede bunu kullanır dıye korkumdan
dolayı da göstermemezlık etmıyorum ..Anahtarı da hala var zaten..Kızına adam mı bakıyordu
arkadasınla gıtmemıs mıydı bebegı cnm

Benım arkadasımın da 4 yasında bebegı var,3,5 yıldır ayrılar..Adam daha yenı yenı pişman oldu..
Ben yıllarca cocugum ıcın mucadele edıp tek bakıp aılemle catısıp ıstedıgım gıbı cocugumu
yetıstıremedıkten sonra ve o kadar ugrastıktan sonra dönmesını de ıstemem,onun baba olmasını
da:KK43:( Arkadasın sanslıymıs kı erken gelmıs kocası..ama,bırseyler yıkılıp dökuldukten sonra da
tekrar tamır olmaz gıbıme gelıyor..Esımın tek ıstedıgı medenı ayrılalım bebegımız ıcın bırbırımızle
görusecegız,benım tek ıstedıgım bu yuvayı ne emeklerle kurduk yıkmayalım..Yanı cok baska
boyuttayız artık:KK43:

dedım,o da o evı yıkar yıne görurum dedı..Bir de mahkemede bunu kullanır dıye korkumdan
dolayı da göstermemezlık etmıyorum ..Anahtarı da hala var zaten..Kızına adam mı bakıyordu
yok canım kıznı da yanın da goturdu tabı adam bu sehır de yalnız calısıyo da ama her geldıgın de muhabbet ayetı oku ustune hıc vazgecme ama esınden ayrılırsan da hayatın bıtecegını de dusunme

Canım senin yaşadıklarını ilk okuduğumdan beri çok üzgünüm.sabah kalkıp ilk işim senin yazdıklarını okumak oluyor.inşallah barışmışlardır diyorum.dualar ediyorum yine edeceğim seni ve kızını öpüyorum dualarım seninle.

canım yukarda sen de yazmışsın kesinlikle doğru bir teşhis.
eşin kararını çok çok önceden vermiş.oyüzden bu kadar keskin konuşuyor.
senide çocuğuda gözden çıkarmış.okudukça hayretler içinde kalıyorum.hiç mi özlemiyor?
sadece para göndererek kendini mi tatmin ediyor.böyle babalık mı olur.
baba sevgisinden nasıl mahrum bırakır bir baba evladını.

X