Eşim içki içiyor ve ben artık ona içme demekten tükendim !

Allah banada sizede sabır versin bende iğrenıyorum içtiğinde yatmam onunla asla hergun degıl hafta 3 4 kez içer bazen daha cok bazen daha az :KK43:
Benimki de bir defa haftada veya iki günde bazen. az önce de geldi bana diyor ki arkadaşlarla içmeye gidecek. İzin istiyor. daha pazartesi içti gece geç geldi. İzin vermedim. Nefret ettim.

Benimde patronum çok fena içiyordu.Öyle sadece akşamları felanda değil sabah 9:00 da başlıyordu.Öyleki bazen kapıyı bulamaz derecede oluyordu.Hatta birkaç sene önce arabasını pert etti bu sebeple.
Geçen sene Mayıs ayında annesi ve kız kardeşi ile ilgili sorunları vardı.O kadar dar duruma düşmüştü ki işte tam o anda bırakmıştı.İçmedi.
Lakin arkadaş çevresi de çok etkili.Patronumun en yakın arkadaşı 1 ay yattı öyle bıraktı.Şimdi çekirdek çitleyip gazoz içiyorlar.
Darısı sizin başınıza inşallah.

Alkolik bir adamın çözümü, evde masa hazırlayıp karşılıklı içmek değildir.
Eşiniz tedavi olmayı kabul etmeli. Yoksa bu evlilik hem size hem bebeğinize zarar verir.
Buradan konuşmak kolay. Hamileyken ayrılıkta çok zor arkanızda kimse yoksa , ve bir mesleğiniz yoksa.
Ne diyeceğimi bilemedim.

allah yardımcınız olsun, mesele içki değil bu konuda bağımlılık derecesine gelmiş alkol alma isteği, evde iki kadeh içmek, karı-koca karşılıklı içmek, bi kutlama olurken içmek değil bu durum :/ sarhoş kahrı çekmek zordur :KK43:

eşinizin tedavi olması lazım ama yanaşacağını sanmam, ona durum gayet normal geliyordur. ailesi de büyük ihtimalle ya çaba harcamaz ya da söz dinletemez. neticede oğullarının alkolik olduğunu kabul etselerdi nişanlıyken senden saklamazlardı...
kaldı ki maddi sıkıntılarınız varmış, su faturası ödeyemeyen insan nasıl içkiye para yatırır :KK43:

Yaşın da küçükmüş boşanmak büyük karar ama bebeğini o adama mi doğuracaksın babasız da kolay olmaz .

yani ben anlamıyorum böyle durumları ne olacak bir akşam eşinle sofrayı kursan mezeleri hazırlasan bir kadeh beraber içseniz yani her adamın hayalidir eşiyle içmek dertleşmek hoş zamanlar geçirmek.
yapı farkınız var anlaşmazlık buradan çıkıyor. bunlar önemli ben alkol kullanıyorum ileride eşime sofralar hazırlayıp beraber eğlenmek gülmek ne bileyim bunları isterim.
alkolizm çk başka birşey..evde meze hazırlyıp sofraya oturtsan da 2 kadehle kalmaz,köküne kadar içer.her akşam ister..meze falan da önemli değil.gider tekel bayisinin arkasındaki pis böcekli yerlerde içer..
maksat içip hoş vakit geçirmek değil ki,ne olursa olsun içmek hem de köküne kadar..
bu arada söyliyim alkol alan bir insanım ben..

siz alkol almıyorsanız alkol alan bir bireyle evlilik yapmamalıydınız. neticede pazardan yumurta almıyoruz ki eve gelince çürük çıksın..
arkadaşım içki içmez,kocası içer..biz karı koca içeriz..bize geldiklerinde edebimizle 2 kadeh içeriz..arkadaşım da asla rahatsız olmaz..o da kahvesini içer..
burdaki olay alkol alması değil ki,adamın alkolik olması..parası olmamasına çok borcu olmasına rağmen,bağılı olmayan bir adm gidip her gece tekel bayisinde içki içmez.

arkadaşım içki içmez,kocası içer..biz karı koca içeriz..bize geldiklerinde edebimizle 2 kadeh içeriz..arkadaşım da asla rahatsız olmaz..o da kahvesini içer..
burdaki olay alkol alması değil ki,adamın alkolik olması..parası olmamasına çok borcu olmasına rağmen,bağılı olmayan bir adm gidip her gece tekel bayisinde içki içmez.

Tamda bu işte ne gezmemiz var ne bır vakıt geçirmemiz 1 yıldır 3 kez cıkmısızdır bas basa dısarı ondanda sahıle gıtmısızdır gene içmiştir yanı bu adam her fırsatı degerlendıren içkiyi hayatından cıkarmak ıstemeyen bır adam yanı ve ben değişecegınıde sanmıyorum eve bile gitmek istemiyorumm artık cok sogudum :KK43:

canım sen önce ayaklarının üzerinde dur , kendine güven güçlü olabileceğini düşün. Dik dur kimseler anlamasın. Arkanda ailen yok çünkü bir başınasın. Ablan kardeşlerin falan var mı ?
Bebeğin için diren. O yaşadıklarından etkileniyor. Çok zor bir durum Allah eşine merhamet versin. Anlayış versin. Sorunlu ailelerde byüyüyenler evliliği kaçış olarak buluyor bir nebze. Keşke iyice tanısaydın hemen güvenmeseydin ona.. Ama elden birşey gelmiyor. Eşinin ailesiyle güzelce konuş kayınpeder varsa senin halinden belki anlar oğlunu dize geitrir belki

Esin madem ickiyi seviyor hazirla evde sofrayi koy ortaya ickiyi esine eslik et ,ona ickiyi yasaklayarak evliligine zarar veriyorsun,disarida icen adam herseyi yapar,ona buna para yedirir her turlu kaza belaya karisir,kafasi bozulur sen ickiui yasakladin diye gelir sana catar,bunlari engellemek icin esini serbest birakip ona ayak uydurmalisin bence

Hanımefendi adam Alkolikkk anlayabildiniz mi ? Birde gelmiş eşine eşlik et diyorsun
sanki güzel günler var bir kutlama yada güzel bir muhabbet var da sofra hazırlayacak ve eşlik edecek
yazık böyle zihniyete

canım sen önce ayaklarının üzerinde dur , kendine güven güçlü olabileceğini düşün. Dik dur kimseler anlamasın. Arkanda ailen yok çünkü bir başınasın. Ablan kardeşlerin falan var mı ?
Bebeğin için diren. O yaşadıklarından etkileniyor. Çok zor bir durum Allah eşine merhamet versin. Anlayış versin. Sorunlu ailelerde byüyüyenler evliliği kaçış olarak buluyor bir nebze. Keşke iyice tanısaydın hemen güvenmeseydin ona.. Ama elden birşey gelmiyor. Eşinin ailesiyle güzelce konuş kayınpeder varsa senin halinden belki anlar oğlunu dize geitrir belki

Kardeşlerim var ama hepımız dağınıgız ve kucukler onlar keske guvendım inandım benım tek sucum o :KK43: konustum defalarca konustum evi bile terk ettim bundan 2 ay önce ama yok onlarda konusuyor edıyor gene aynı annesı içsinde 3 gunde bir içsin bısey olmaz dıyor ablası kardeşi haklısın demekle yetınıyor babası zaten hiç karışmaz ılgılı degıl pek yanı kendı halınde bı adam napıcam bılmıyorum

Hanımefendi adam Alkolikkk anlayabildiniz mi ? Birde gelmiş eşine eşlik et diyorsun
sanki güzel günler var bir kutlama yada güzel bir muhabbet var da sofra hazırlayacak ve eşlik edecek
yazık böyle zihniyete
Ne diyeyim? Adam tedaviyi kabul etmiyor konu sahibi bu durumda ya bosayacak adami ya da evde icmesini saglayacak
Sizin zihniyete yazik esas,sanki kotu birsey oneriyormusum gibi saldiriyorsunuz

:KK43:
Allah yardimcin olsun...babam da 20 yil hergece içti. .annemi dövdü alkolikdi..sonra birakti annem yuvasini dağıtmadi 4 kardesdik..ama annem bedenen ve ruhen cok çöktü. .secim yapmak senin elinde ama alkolik insan zor:KK11:
benim babamda oyle ara sıra tartısmalar oluyor ama bir sureden sonra adamda bıkıyor kendi halinde sadece vücudu zarar görüyor bize zararı yok n diyelim allah hepsnini bildiği gibi yapsın

Amma guzel hayaller kuruyonuz karsidan karsidan, ev kira birton borc var adam her gun icki icer evin suyu kesilir kalkip bu kız ickili sofra kuracak gülüp eglencek oyle mi ???
Agiz tadiyla icmek dedigin haftada birgun iki gun kurar sofrani keyif yaparsin.
Hergun icen adama hergun ickili mezeli sofra kurup bide eglensin mi faturalari odeyemezlerken pes cidden.

X