Esimden ayrilmaya karar aldim

yani herşeyi geçtim sizi aldatıor bana kalırsda bu işi bitirin gerçekten haddini aşmış allah yardımcınız olsun

Adama diyorum, neden ayri bir isimle baskasinin kimligi ve resmi altinda acik secik kadinlari eklemissin diyaloga gecmeye calismissin, bu konuda bir
aciklaman varmi? Ne dese begenirsiniz: "Sence neden yaptim?" diyor.
Neden yaptigin acikca ortada, aldatma niyetin var, ondan yaptin dedim. "Hayir sen beni hic anlamadin, hep ön yargili davrandin, sanki sana yanlis
yaptim, yada beni yatakta biriyle yakaladin" gibi davraniyorsun, o yüzden inadina yaptim dedi..
"Madem inadima yaptin, neden kendi resmini kullanmadin, acik acik yapmadin" dedim.. Birdaha böyle birsey gördügümde evlilik biter demistim sana,
sen secimini yaptin, evliligi bitirdin, umarim mutlu olursun" dedim.. Ben mutlulugu arayan erkek degilim diyor...Evet, olsa olsa bu adam belasini ariyor, ama benden bulmasin Allah tan bulsun..

Amin sağol :KK1: gerçekten garip bir durum.yani bir erkeklik gururunun olması lazım.gidecek yeri yok ne demek gitsin anası babası baksın büyümeyen çocuklarına.bu arada eş parasına alışmış adamın erkeklik gururu da kalmıyor. bunu bi kaç akrabada görüp şahit olmuştum :KK53: ailesini çağır.ben bu evliliğin bitmesini istiyorum ve çocuklarımla evimde yaşayacağım de.alıp gitmeleri gerektiğini anlasınlar :KK51:

Sen cok yasa, öyle anlatmissinki, gözümde canlandirdim, komik durum ama ben yurtdisindayim, ailesi Türkiye de..Yani Türkiye gitmeside benim icin iyi olmaz, cünkü burada cok borc yapmis, onlari benmi ödeyecegim?

Yorumunuz icin tesekkürler, esim benimle yüz yüze konusma tenezzüründe bile bulunmadi, mesajla bu konu hakkinda konusmak istemedigini, ayriligida
onayladigini bildirdi.. Yani iki yetiskin insan olarak böyle ciddi bir konuyu bile konusamiyoruz acikcasi. Bende zaten gercegi söylemem gerekiyorsa, daha
fazla yalan dinlemeye tahammülüm yok.

O halde direkt dava acmak yerine bir sure ayri yasayin, ama kararsiz oldugunuzu esinize soylemeyin tabi. Esiniz birsey sorarsa ac davayi dersiniz, sizin kararli oldugunuzu bilsin, ama siz kendiniz gidip icraate baslamayin. Acelenin faydasi yok zarari olur

çocuğun olduğu halde çalışıyorum demişşin ne var yani çalışmak ayıp mı anlamıyorum sizleri...

eşiniz ne güzel hayatı yaşamayı seviyor ama siz herşeyine kısıtlama getiriyorsunuz gibime geldi. biraz anlayışlı yaklaşın

Slm Bayanlar,
belki benim yasadiklarimi cok bayan yasiyor ve herseye ragmen esini seviyor ve katlaniyor. Malesef ben yuvam icin artik mücadele etmek istemiyorum.
4 yildir evliyim. Esimle evlendigim günden itibaren basladi sorunlar. Dört yil gecti aradan, geriye baktigimda, esimin benim icin hicbirsey yapmadigini
görüyorum, tam aksine yuvayi yikmak icin elinden geldigi kadar ugrasti, fakat ben hep sabrettim, bir gün düzelecek diye bekledim ama yanilmisim.
Ilk gün neyse, simdide o.
Esimin internette baska kadinlarla görüsmesine karsiyim diye ben kötüyüm, kafasina göre tek basina gezmesine engel oluyorum diye ben sucluyum,
ailesine benim adima bir mal almasi icin kredi cekip yolladigim paranin tam olarak geri kalan parayi sordugum icin ben sucluyum, esim evin kirasini
ceyran gaz parasini hic birseyi ödemedigi icin ben cocugum olmasina ragmen calismak zorundayim, calistigim günlerde evi okadar dagitmamalarini
rica ettigimdede sucluyum, cünkü cok biliyorsam evimde oturup cocugumu bakcakmisim.
Esime is yeri actim, o isyerininde muhasebesinden ben sorumluyum ve bana yardimci ol dedigimde yine sucluyum. Esime altindan kalkamiycagimiz
borclara girme diye rica ettigim icin sucluyum. Evlenirken tüm masraflari ben yaptigim halde, esimin ailesinden kendinden bir igne görmedigim halde
ben sucluyum. Esim icin daha büyük krediler cekemedigim icin sucluyum.
Esimin eve gelen insanlara benden dert yanmasina karsi gelince sucluyum, insanlarin yaninda beni rencide etmesine katlanmaliyim.
Bir yemege oturunca, sanki benim inadima, iki dakikada bir bir bahaneler bulur beni kaldirir sofradan, yok cocuk bagirdi, yok onu getir bunu getir.
Esimin eski takildigi bayanlara halen ulasmasina göz yummaliyim. Esimin yillar önceki asik olup karsilik bulamadigi kadinla yillar sonra sohbet etmesine
karsi oldugum icin ben sucluyum. Esimin benden gizli sosyal aglara baska resim baska kimlikle üye olup baska kadinlarla diyaloga girmesine göz yummaliyim,
karsi cikarsam ben sucluyum. Baska kadinlara, aslinda ben ayriyim esimi hic sevmiyorum, cocugum icin katlaniyorum demesine göz yummaliyim.
Esim ama beni cok seviyormus, ben hicbirseyi anlamiyormusum, ben hep yanlis anliyormusum herseyi. Esimin ailesinde sorunlar oldugunda, sanki
onlarin suclusu benmisim gibi, bana tavirlar sergiliyor, oysa benim hic birseyden haberim yok.
Her kücük kavgada 4 yildir, ayrilalim bu ise son verelim der. Ayrilik, bosanmak lafini duymaktan biktim. O hep yikti, ben hep yaptim, o hep yikti, ben
hep yapmaya calistim.. Sif cocugum icin, babasi annesi yaninda büyüsün diye. Fakat artik esim haddini iyice asti.
Beni eskiden yaptigi hatalarinin cezasi olarak gördügünü dile getiriyor.
Kafasina göre hareketler yapmaya basladi, yasini oldugundan 5 yas kücük söylüyor, neymis ailesi yanlis yazmis aslinda, sanirim ailesi beefendi dogmadan nasil olsa cocugumuz olacak, biz simdiden bir nufus kagidi cikartalim demisler:-)
Araba hizi yapmak, 25 yasinda delikanlilarin yaptigi seyleri yapmaya basladi, kisacasi iyice cigrigindan cikti..Artik ben pes ettim.
Sunuda belirtmek isterim, simdi bunlari okuyanda sanarki, herhalde bu kadin cahil biri, esine muhtac ve bukadar seye katlanmak zorunda herhalde.
Cahil degilim, egitimli, kültürlü, güzel meslegi olan, kariyer sahibi kendine güvenen bir insanim, fakat esimin her haline sif yuvam yikilmasin diye
katlandim..
Esime acikladim artik mücadele etmiyecegimi ve ondan umudumu kestigimi. Simdi susuyor, güya beni seviyormus..Cok ilginc, beni seven adam
bunu yapiyorsa, sevmese daha ne yapardi bilemiyorum. Cevrem bir sans daha ver diyor..Ben tüm haklarini kullandi, artik hicbirseye eyvallahim yok diyorum.

DEHŞETLE OKUDUM YAZDIKLARINI
açıkcası bir çok kadın çoktan kapı önüne atmıştı bu adamı
sen çok sabırlıymışsın
gerçi ben bu kadar sabır göstermenin doğru olduğunu düşünmüyorum
kaç yaşındasın çocuğun kızmı erkek mi o kaç yaşında merak ettim
gelirin var ve kandini geçindirebiliyorsun
evladına kim bakacak
kendimi senin yerine koymak istiyorum
anca anlaşılan sen bunların üstesinden rahatca gelebilrmişsinde
peki bu kadar beklemek neden ?
geç kalınmış bir hareket olduğunu düşünüyorum

o evden gitsin ben kalıyım demen doğru
ancak her canı sıkıldığında kapıya dayanırmı
karakteri nasıl bu adamın
boşandıktan sonrada hiçbirşey yokmuş gibi gelir gider diye düşündürttü bana vurdumduymazlıkları
madem ev de kira
başka bir ev bul
eşyaları da bir gece taşıttır
(boşandıktan sonra)
bilmesin nerde oturduğunu da
çocuğunu göstermek için de dışarda buluşursunuz
gerçekten kaybettiğini hissetmeli
çünki bu yapıdaki adam için boşanmış boşanmamış pek önemli değil görünen o
çok rahat ve geniş mizaçlı
evlilikte saygı kalmamış
bence en temel taş oynamış
bu bir evlilik değil
evcilik olmuş bile
bence oyun oynama yaşını geçmişsin
vakit kaybetme daha fazla
:KK9:

Adama diyorum, neden ayri bir isimle baskasinin kimligi ve resmi altinda acik secik kadinlari eklemissin diyaloga gecmeye calismissin, bu konuda bir
aciklaman varmi? Ne dese begenirsiniz: "Sence neden yaptim?" diyor.
Neden yaptigin acikca ortada, aldatma niyetin var, ondan yaptin dedim. "Hayir sen beni hic anlamadin, hep ön yargili davrandin, sanki sana yanlis
yaptim, yada beni yatakta biriyle yakaladin" gibi davraniyorsun, o yüzden inadina yaptim dedi..
"Madem inadima yaptin, neden kendi resmini kullanmadin, acik acik yapmadin" dedim.. Birdaha böyle birsey gördügümde evlilik biter demistim sana,
sen secimini yaptin, evliligi bitirdin, umarim mutlu olursun" dedim.. Ben mutlulugu arayan erkek degilim diyor...Evet, olsa olsa bu adam belasini ariyor, ama benden bulmasin Allah tan bulsun..

YAZIKLAR OLSUN KİŞİLİKSİZ ADAM sanki 17 yaşında ergen inadına yapıomuşmuş üstelik iğrenç bi bahaneyle bide rahatlığa bak çok normal bişimiş gibi gerçekten belasınımı arıor neyini arıosa arasın siz böle bi adamla beraber yaşamayın yazık size elbet değerinizi bilecek biri çıkar karşınıza yani bende evliyim evlilik nedir bir olmaktır ama kusura bakmasınlar aldatılmak her kadının hazmedeceği bişi diil hazmedenlerede aklım ermior zaten inş.hakkınızda hayırlı olan olur

Bosuna kendini heba etme canim boyle adamlara evlilik agir geliyor ayril ve mutlu olmaya calis gercekten degmez

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Beni cok güldürdün, Allah ta sizi güldürsün..Cok haklisin, ama isin kötü yani, esimin gidecek yeri yok, ayrilma kararima ragmen halen evde..
Evi terketmesi gereken o, cünkü evi kiralayan, tüm masraflarini karsilayan benim, yani birdaha ona düzenli bir ev birakipta kirasini ödeme niyetim yok
gidecek yeri bu saatten sonra seni ilgilendirmez.
kilidi değiştir o evde yokken.
kapat kapını otur.
eşyalarını da kapının önüne yığ
çok isterse gelsin alsın
adam yerine koyup çok bile sabretmişsin.

YAZIKLAR OLSUN KİŞİLİKSİZ ADAM sanki 17 yaşında ergen inadına yapıomuşmuş üstelik iğrenç bi bahaneyle bide rahatlığa bak çok normal bişimiş gibi gerçekten belasınımı arıor neyini arıosa arasın siz böle bi adamla beraber yaşamayın yazık size elbet değerinizi bilecek biri çıkar karşınıza yani bende evliyim evlilik nedir bir olmaktır ama kusura bakmasınlar aldatılmak her kadının hazmedeceği bişi diil hazmedenlerede aklım ermior zaten inş.hakkınızda hayırlı olan olur

Tskler, Allah razi olsun. Evet adam birde bana söyledigi, seni birkez bile aldatmadim. Ben cok sacma seylere takiliyormusum.
Zaten daha önce böyle bir olay yüzünden ayrilmistim kendisinden hamile oldugumu ögrenince bir sans daha verdim, keske vermeseydim.
Ozamanda bana söyledigi, her erkek yaparmis, ben panorayakmisim. Benim tedavi olmam lazimmis, kuruntu yapiyormusum. Adamin
resmen baska kadinlarla yazistigini görüyorum, ne düsüneyimki, beni aldatma niyeti oldugunu tahmin etmek pek zor olmuyor acikcasi..
Adam birde, bende sorun oldugunu, herseyi büyüttügümü söylüyordu.. Allah tan dilerimki zaten, bana 4 senede yasattiklarini o ömür boyu
yasasin, benimle en mutsuz gününü bile arasin..Allah tan dilerimki karsisina tipki kendi karakterinde bayanlar ciksin, ömür boyu sedakat arasin bulamasin. O benim hayallerimle, gururumla nasil oynadiysa, oda beni kimlere tercih ettiyse o basit kadinlarin oyuncagi olsun..Son nefesinde
bile bana yaptiklari aklina gelsin

Sizinkine evlilik denmez Çocuklarım için falan demeyin böyle bir ortamda çocugunuz büyümesin.Kurtulun bi an önce çocuklarınız sağlıklı ortamda büyüsün

gidecek yeri bu saatten sonra seni ilgilendirmez.
kilidi değiştir o evde yokken.
kapat kapını otur.
eşyalarını da kapının önüne yığ
çok isterse gelsin alsın
adam yerine koyup çok bile sabretmişsin.

Aslinda cok haklisin ama kizim babaya cok düskün, bende bunu yapmayi düsündüm ama hakliyken haksiz yere düsmek istemiyorum.
Sanirim en gec avukattan mektubu aldiginda basinin caresine bakar

Çok bile dayanmışsınız.inşallah bundan sonra hakkınızda hayırlısı ne ise öyle olsun..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

DEHŞETLE OKUDUM YAZDIKLARINI
açıkcası bir çok kadın çoktan kapı önüne atmıştı bu adamı
sen çok sabırlıymışsın
gerçi ben bu kadar sabır göstermenin doğru olduğunu düşünmüyorum
kaç yaşındasın çocuğun kızmı erkek mi o kaç yaşında merak ettim
gelirin var ve kandini geçindirebiliyorsun
evladına kim bakacak
kendimi senin yerine koymak istiyorum
anca anlaşılan sen bunların üstesinden rahatca gelebilrmişsinde
peki bu kadar beklemek neden ?
geç kalınmış bir hareket olduğunu düşünüyorum

o evden gitsin ben kalıyım demen doğru
ancak her canı sıkıldığında kapıya dayanırmı
karakteri nasıl bu adamın
boşandıktan sonrada hiçbirşey yokmuş gibi gelir gider diye düşündürttü bana vurdumduymazlıkları
madem ev de kira
başka bir ev bul
eşyaları da bir gece taşıttır
(boşandıktan sonra)
bilmesin nerde oturduğunu da
çocuğunu göstermek için de dışarda buluşursunuz
gerçekten kaybettiğini hissetmeli
çünki bu yapıdaki adam için boşanmış boşanmamış pek önemli değil görünen o
çok rahat ve geniş mizaçlı
evlilikte saygı kalmamış
bence en temel taş oynamış
bu bir evlilik değil
evcilik olmuş bile
bence oyun oynama yaşını geçmişsin
vakit kaybetme daha fazla
:KK9:

Yorumun icin tesekkürler, cok mantikli düsünceniz. Fakat evimden tasinmak istemiyorum, cünkü calistigim sirkete yakin, ben yurtdisindayim, cikis versem bile en az üc ay kirayi burayada ödemek zorundayim, bos yere masraf etmek istemiyorum.
Fakat haklisin, esim sanirim cat kapi gelirim cocugumu görürüm düsünüyor, böyle birseyi bende istemiyorum. 40 yasindayim, cocugum kiz ve üc yasinda.
Ben herseyin üstesinden gelebilecegime inaniyorum, fakat cocugumu almak ister diye korkuyorum. Yani maddi yönden sikinti cekmem, tam aksine,
cünkü zaten tüm yükü tasiyan benim, arti kocamin huysuzlugu, saygisizligi.
Cocugumdan asla ayrilmak istemiyorum, calistigim süre annemlerde kalirim düsünüyorum bir ana okulu bulana kadar, öglene kadar calisiyorum zaten,
cocugumlada her isimle kendim ilgilenebilirim. Hem ayrildiktan sonra daha huzurlu, daha rahat cocugumla ilgilenebilirim. En azindan beynim rahat olur.
Cocugumu alsa bile, baba olarak belki sevgi verebilir, oda hayatina bir kadin girene kadar, onun disindada cocuguma kesinlikle zarardan baska birsey
verebilecegini sanmiyorum. Cünkü kiziimda esimin sayesinde cok simarik, hic saymiyor, zor bir cocuk..Cünkü babasi kurallara karsi, kücük cocuk bu egitilmesi gerek, fakat o konudada zorluk cekiyorum, cünkü kizimi huysuz bir cocuk yapti..

Okurken çoğu kişiye bu yaşananlar yok canım o kadarını da kimse yapmaz dedirtecek hissi uyandırıyor belki ama yapıyoruz yaa. Bunun eğitimle, kültürle, parayla vs alakası da yok. Aynı haltı bende yedim. Eski konumda belki görürsün. Resmen para yedirdim. Ayrılmak için de üstüne kredi çektim de çok şükür kurtuldum. Kendine bir iyilik yap ve bir an evvel hayatından defet :KK47:

Ayni durumu yasayan insanlardan destek almak cok güzel..

pardon anlayamadim, calismak elbette ayip degil, ama cocuk belirli bir yasa gelene kadar erkek sorumluluk yüklenmesi gerekir.
Bir erkek cocuga nekadar bakabilir? Yani erkekler evde oturmali bayanlar calismalimi? Erkekler onunla bununla hayatini yasasin, kadin
calissin evi gecindirsin, cocuk dünyaya getirsin, onu baksin, cocugunun gelecegi icin ugrassin.. Ne kadar güzel bir hayat..

Böyle düsünen erkeklerin illaki kendi kiizkardesleri, kizlari birseyleri vardir, önce bir düsünsünler aynisini onlarin kizina kizkardesine yapsalar
nekadar hos olur.

çocuğun olduğu halde çalışıyorum demişşin ne var yani çalışmak ayıp mı anlamıyorum sizleri...

eşiniz ne güzel hayatı yaşamayı seviyor ama siz herşeyine kısıtlama getiriyorsunuz gibime geldi. biraz anlayışlı yaklaşın

Tskler, Allah razi olsun. Evet adam birde bana söyledigi, seni birkez bile aldatmadim. Ben cok sacma seylere takiliyormusum.
Zaten daha önce böyle bir olay yüzünden ayrilmistim kendisinden hamile oldugumu ögrenince bir sans daha verdim, keske vermeseydim.
Ozamanda bana söyledigi, her erkek yaparmis, ben panorayakmisim. Benim tedavi olmam lazimmis, kuruntu yapiyormusum. Adamin
resmen baska kadinlarla yazistigini görüyorum, ne düsüneyimki, beni aldatma niyeti oldugunu tahmin etmek pek zor olmuyor acikcasi..
Adam birde, bende sorun oldugunu, herseyi büyüttügümü söylüyordu.. Allah tan dilerimki zaten, bana 4 senede yasattiklarini o ömür boyu
yasasin, benimle en mutsuz gününü bile arasin..Allah tan dilerimki karsisina tipki kendi karakterinde bayanlar ciksin, ömür boyu sedakat arasin bulamasin. O benim hayallerimle, gururumla nasil oynadiysa, oda beni kimlere tercih ettiyse o basit kadinlarin oyuncagi olsun..Son nefesinde
bile bana yaptiklari aklina gelsin

:KK43:(((kıyamam yaaa yasadıkların çok zor ama evladın için guçlu olmaya calış dilermkı gerçektn ettıgıni bulur ama sen biran önce o hödükten kurtull

pardon anlayamadim, calismak elbette ayip degil, ama cocuk belirli bir yasa gelene kadar erkek sorumluluk yüklenmesi gerekir.
Bir erkek cocuga nekadar bakabilir? Yani erkekler evde oturmali bayanlar calismalimi? Erkekler onunla bununla hayatini yasasin, kadin
calissin evi gecindirsin, cocuk dünyaya getirsin, onu baksin, cocugunun gelecegi icin ugrassin.. Ne kadar güzel bir hayat..

Böyle düsünen erkeklerin illaki kendi kiizkardesleri, kizlari birseyleri vardir, önce bir düsünsünler aynisini onlarin kizina kizkardesine yapsalar
nekadar hos olur.

kendin için çalışıyorsun canım kimse için çalışmıyorsun .

ne yanı kocan hiç çalışmıyor mu eve ekmek getirmi yor mu? eğer öyle isi öyle adama sen niye çocuk yaptın soruyorum sana?

sen istiyorsun evimde oturayım koca baksın etsin her dediğimi yapsın böyle istiyorsun.

eşin geziyorsa tozuyorsa sende onunla gez sen onunla gezmediğin için ayak uydurmadığın için adama dışarıya gidiyor

Yorumun icin tesekkürler, cok mantikli düsünceniz. Fakat evimden tasinmak istemiyorum, cünkü calistigim sirkete yakin, ben yurtdisindayim, cikis versem bile en az üc ay kirayi burayada ödemek zorundayim, bos yere masraf etmek istemiyorum.
Fakat haklisin, esim sanirim cat kapi gelirim cocugumu görürüm düsünüyor, böyle birseyi bende istemiyorum. 40 yasindayim, cocugum kiz ve üc yasinda.
Ben herseyin üstesinden gelebilecegime inaniyorum, fakat cocugumu almak ister diye korkuyorum. Yani maddi yönden sikinti cekmem, tam aksine,
cünkü zaten tüm yükü tasiyan benim, arti kocamin huysuzlugu, saygisizligi.
Cocugumdan asla ayrilmak istemiyorum, calistigim süre annemlerde kalirim düsünüyorum bir ana okulu bulana kadar, öglene kadar calisiyorum zaten,
cocugumlada her isimle kendim ilgilenebilirim. Hem ayrildiktan sonra daha huzurlu, daha rahat cocugumla ilgilenebilirim. En azindan beynim rahat olur.
Cocugumu alsa bile, baba olarak belki sevgi verebilir, oda hayatina bir kadin girene kadar, onun disindada cocuguma kesinlikle zarardan baska birsey
verebilecegini sanmiyorum. Cünkü kiziimda esimin sayesinde cok simarik, hic saymiyor, zor bir cocuk..Cünkü babasi kurallara karsi, kücük cocuk bu egitilmesi gerek, fakat o konudada zorluk cekiyorum, cünkü kizimi huysuz bir cocuk yapti..

bir çocuğu baba değil ana eğitir.

X