Eşimi alkolden nasıl uzaklaştırırım?

Şimdiye kadar içmeyip 2 ay önce başladıysa onu alkole nelerin yönelttiği üzerinde durmak gerekir önce. Şimdilik tedavi görecek boyutta değil gibi ama önlem almak gerekir Allah korusun ilerde alkolik de olabilir. Ailesinden önce ikinizin çabası gerekiyor.

Öncelikle adama alkolik muamelesi yapmaktan vazgeçin....
Eşinizin alkol alışanlığı varmış, bunu bilerek evlenmişsiniz. Bırakmak szüyle falan evlenilmez...
Hoş eşiniz bırakmış ve 3 yıl içmemiş, 2 aydır içiyor olmasının mutlaka bir sebebi vardır, işle ilgili ailevi bir sorun mutlaka vardır...
Eşinzin alkol almasını bu kadar sorun ederseniz daha çok içecektir...
Bence oturup konuşun, akşam yemeklerinde 1 er duble almasında bir sakınca yok bence bazen siz de eşlik edebilirsiniz, böylece meyaneye gitmesine engel olmuş olursunuz...
Ama ille de dışarda içicem zil zurna sarhoş olcam diyosa o zaman iş değişir,o zaman bana evlenmeden önce söz vermiştin bırakacaktın, bıraktın da ne oldu da 2 aydır tekrar başladın diye sorun. Ama hesap sorar gibi değil dertleşir gibi...
Valla bizde de tam tersi ben kocama tutturuyorum her hafta nevizadeye yada türkü bara gidelim diye :)

Nefret Ettirme
Amerikalı psikiyatr W.L. Voegtlin, hastaya en sevdiği alkollü içkiyi vermeden önce kusturucu bir enjeksiyon yaparak, onu alkolden nefret ettirme yöntemi geliştirdi. Bu enjeksiyonla, içki henüz sindirim sistemine ulaşmadan, mide bulantısı ve kusma başlamaktadır. Bu uygulama, hastanın alkolün tadından, kokusundan hatta görüntüsünden iğrenmesini sağlamaktadır. Avrupa ülkelerinde gene buna benzer yöntemler kullanılmaktadır. [
/B]

Eşinizin çok da tedaviye ihtiyacı varmış gibi görünmüyor. Ama böyle bir yöntem varmış. Bağımlı olduğunu düşünüyorsanız, tedaviye yanaşmıyorsa bir doktorla görüşün. Acaba böyle bir yöntemi ona hissettirmeden deneyebilir misiniz? sorun. Tabi coss diye adama enjektörü batıramazsınız ama belki böyle bir hap falan vardır.Tabi kaş yapayım derken göz çıkarmak da var. Belki de amatem de tedaviye yanaşmayanlara uygun öneriler vardır. Durum ciddiyse bence gidip bir konuşun birşey kaybetmezsiniz.

Son düzenleme:
Sartlarla evlenilmezki güzelim...bagimli hasta bir insan o...:nazar:
Keske evlenmeden önce terapi yapip biraksaydi ondan sonra evlenseydiniz...:nazar:

Simdi isin cok zor...tedavi olmasi sart...kendiliginden birakmaz kanimca...en kötüsüde kendi birakmak istemesi lazim arkadasim:kahve:
Ne senin icin birakir o zikkimi ne anasi babasi icin kendi isteyecek....

Allah yardimcin olsun:teselli:

gülsüm sultan bize söyleyecek söz bırakmamış yine
allah kolaylıklr versin sana canımbenneyaptımki

Birçok arkadaş konuyu açan arkadaşın eşinin alkolik olmadığını çünkü içkiye ara verdiğini söylemiş, malesef arkadaşlar size katılmıyorum. Alkolik demek sabahtan akşama kadar içen insan demek değildir. Alkolik demek öncelikle alkole karşı duramayan ve içki içme isteğinin önüne geçemeyen insan demektir. Bir çok alkolik yıllarca içmez ama ağzına damla değse hemen dönüverir. Zaten bir damla alkol alıp ertesi gün şişelerin dibine vuranlar alkoliktir.
Benim eşimde içiyor ve bu konuda araştırmalar yaptım doktorlarla konuştum. Alkolün tam bir tedavisi malesef yok, bırakanlar yukarıdada söylediğim gibi bir saniye içinde (yıllar sonra bile olsa) tekrar alkolik günlerine dönüyorlar.
Valla ben beceremedim, benim eşimde uzun bir süre rahatsızlığı nedeniyle bıraktı, ama şerefsiz bir arkadaşı yüzünden bir akşamda bir şişe birayla tekrar eski günlerine döndü.
Ben artık savaşmaktan yoruldum ve eşimi yok saydım, çocuklar için bu evlilik yürüyor, çocuklar büyünce tak sepeti koluna yapacağım. Yıllardır içen bir alkolik eşi olarak tavsiyem (çocuğunuz yoksa) hemen oradan uzaklaşın. Yoksa geceleriniz günleriniz ağlamakla geçer.
Allaha dua etmekten başka çıkar yol yok gibi görünüyor.

tabiki ilk olarak tedavi diyenlerdenim ama o alkolik olduğunu kabul etmeyecektir.ilk iş onu çvresinden uzaklaştırmaktır.eve geldiğinde kavga etmeyin ertesi gün daha inat yapar.iyi bir anınızda oturun düzgün bir dille anlatın.içki içmek istiyorsa evinde sizin yanınızda içsin ona istediği ortamı hazırlayın.siz de hazır olun ne isterse yapın.güzel bir masa güzel bir ortam hatta 1 kadeh de siz için.ne olur ki?
neden bunları yap diyorsun dersen? babamda vaktinde çok içerdi.geç saatlerde eve gelirdi annem kavga etse ertesi gün daha geç gelirdi bazen hiç gelmezdi.donra biz izmire taşındık.yine aynı şekilde yapmaya devam etti. sonra annem babamla konuştu ve bahsettiğim ortamları hazırladı babam ilk zamanlar 2-3 günde bir evde içti.sonra haftada 1 sonra ayda 1 bizim mutlu olmamız onuda mutlu etti.şimdi ayda yılda bir içer.onuda yine aile ortamında yapar.dışardaki ortamdan kurtulması çok önemli.evinde ne yaparsa yapsın senin gözünün önünde yapar ve evliliine zarar gelmez.

Üç yıldır içmediğinden eminsen,ne oldu da başladı tekrar bu zıkkıma:kızgın: üç yıl içmediyse bağımlı değildir o halde.
Yine bırakması için mücadele edeceksin,çocuğun varsa onun iyiliği için diyeceksin,yoksa gelecekteki çocuklarımız için diyeceksin..:sm_confused:
Vardır herhalde eşinin de alkolden başka bir zayıf noktası,sen de oradan hareket edip karşı saldırıya geçeceksin,tabi silah kuşanarak değil,duygusal ve içini cızzzz edecek bir sakldırı olmalı bu,durup düşünmeli ben napıyorum diye:teselli:

arkadaşım anladıgım kadarıyla eşin dışarda içiyor ..
en büyük hata bu ..
tedaviye yanaşmıyorsa şimdilik evde içmesine müsade et
hiç olmazsa gözünün önünde olur
yok içirtmem ben evde dersen
evden itmekle kalmaz arkasından el bile sallasan ii olur

merabalar ben 3 yıllık evliyim ve eşimle severek evlendik. evlenmeden önce eşim alkol kullanıyordu fakat alkolü bırakması şartıyla evlendik ve içmiyordu da 2 ay öncesine kadar. ne konuştuysam vazgeçmiyor içmekten bu akşam yine içmeye gidecekmiş. lütfen yardımcı olun eşime alkolü nasıl bıraktırırım?
Benimde aynı sorunum vardı netten diye bir bitkisel.ilac aldım 2 hafta da bıraktı ama benim eşim herzaman ve çok içerdi buna bile iyi geldiyse kullanmani tavsiye ederim

Son düzenleyen: Moderatör:
eğer ki 3 yıldır içmeyip yeniden başladıysa bir sebebi vardır, hani az az hep içiyorduysa farklı ama.

sebebi bulun bence.
Arkadaş çevresi mi değişti yoksa bir derdi var da alkolle mi teselli oluyor, ya da ne bileyim para çok geliyor da harcayacak yer mi bulamıyor falan. sebebi bulursanız belki çözümü de bulursunuz.

merabalar ben 3 yıllık evliyim ve eşimle severek evlendik. evlenmeden önce eşim alkol kullanıyordu fakat alkolü bırakması şartıyla evlendik ve içmiyordu da 2 ay öncesine kadar. ne konuştuysam vazgeçmiyor içmekten bu akşam yine içmeye gidecekmiş. lütfen yardımcı olun eşime alkolü nasıl bıraktırırım?
.... diye bi ilaç var psikiyatri yazıyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer alkolikse siz birşey yapamazsınız.
Sosyal içici ise belki sıklığını konuşabilirsiniz. Ama yine mutlu olduğu bir rutinden onu uzaklaştırmanız, o bunu istemedikçe bence başarılı sonuçlanmaz.

malesef bırakmıyorlar. ben dedim bu alkol yüzünden evinden eşinden işinden olacaksın dedim esime

konu 2009 da açılmış. yeniden gündeme gelmiş merak ettim bıraktı mi esiniz

X