Eşimin ailesi

Merhaba
Forumu uzun yıllardır takip ederim ama ilk defa bir konu açma ihtiyacı hissettim.
Eşimle 2 yıldır evliyiz. Normal bir evlilik yapmadık kendi aramızda o anki şartlardan dolayı resmi nikah yaptık. Daha sonra ailelere söyledik. İlk başlarda sorun oldu elbette ama sonradan kabullendi herkes. Eşimin ailesine 2-3 saat mesafede oturuyoruz. İlk geldiklerinde bize söylemeden yanlarında 3-4 kişiyi daha getirdiler. Ben böyle durumları hiç sevmem yatılı misafir de pek sevmem. 2. Gelişlerinde yine aynı şeyi yaptılar. Eşime uyarması gerektiğini söyledim. 3. Gelişlerinde çekirdek aile olarak geldiler. Bir de köpekleri var o da onlarla geliyor. 2-3 aya bir geliyorlardı yani. Köpekleri rus finosu. Belki bilenler vardır yaramaz ve çok hırlayan bir köpek. Ve şımarık. Ben hayvanları çok severim bahçede bir Sürü kedim var severim beslerim ama evin içinde bakmayı tercih etmiyorum. 3. Gelişlerinde köpek durduk yere bana hırladı ve avucuma dişini geçirdi. Bayağı kesildi kanadı acile gittik. Ben o an çok korktum ve bağırdım. Eşimin kardeşi bakmak istedi o an lütfen gider misin dedim. Sonrasında eşimle tartıştık. Akşam eve döndüğümde hiçbiri bana geçmiş olsun bile demedi. Bunun haricinde köpek bahçede çamura basıp sokaklarda dolaşıp eve giriyordu. Halıya işemişti. Ve ne köpeği ne evde kirlettiği yerleri temizlemiyorlardı. Köpek dışardan eve girip her yerde dolaşıyordu. Neyse ertesi gün gittiler. 1 senedir de gelmediler. Bende de travma oldu artık sokakta bile köpek görünce korkuyorum ve yaklaşamıyorum. Birçok saygısız davranışları oldu bana karşı. O ev benim değilmiş sadece kendi çocuklarının eviymiş gibi davrandılar hep. Şimdi yine geleceklermiş 1-2 güne. Ben onları da istemiyorum ama köpeklerini getirmelerini hiç istemiyorum çünkü huzursuz olacağım. Evde durmak istemeyeceğim. Kendi evimde işkence çekiyormuş gibi gelecek bana o 3-5 gün eminim. Eşim söyledi köpeği getirmeyin diye ama bırakacak kimse yok demişler. O zaman nasıl ki çocuğunuzu götüremediğiniz yere gidemiyorsanız buraya da gelmemeniz gerekiyor diye düşünüyorum ben. Haksız mıyım? Çok sinirleniyorum gerçekten.
Dip not: eşimle en büyük kavgalarımızı hep onlar gelip gittikten sonra yaptık.
O olaydan sonra 1 yıldır hiç gelmediler ilk kez geliyorlar dimi?

Hayvan beslemek çocuk gibi oluyor bırakacak bir yerleri yoksa muhakkak getirirler tavrınızı anlıyorum ama iyice sinir olmayın diye bunu bilip ona göre davranın.

Bahçeye bir kulübe alma şansınız var mı? Hayvan orda kalsa sizin en azından içiniz rahat olsa

Ya da eşinizi devreden çıkarıp kayınvalidenizle siz konuşsanız travma oldu kopek getirmeyin diye.

Birde kavun değil koklayamiyoruz esi seçiyoruz ama ailesini seçemiyoruz ama bir şekilde hepimiz belki katlanıyoruz.

Yatılı misafir bende sevmiyorum ama geliyorlar gelme diyemiyoruz ki

Net olun. Ya köpeksiz gelecekler yada gelmeyecekler diyin eşinize. Evet onlar ailesi ama sizde o evde fikrinin sorulması gereken bir eşsiniz. Sizi sürekli yoksaymışlar Zarar vermediğiniz sürece bir hayvandan korkmanız hatta istememenizde normal. Sizin evinize geliyorlarsa kurallara uyacaklar. Ha uymuyorlar mı? Onlar gelmeyecek eşin gidecek onları görmeye.

Ben eşime ailesini istemezsem açık açık söyleyebiliyorum. O da bana aynı şekilde. Eşinizle böyle bir ilişkiniz var mı önemli olan o. Eğer yoksa eşinize aileni istemiyorum demeniz büyük tartışmalara neden olacaktır. Buna hazır mısınız? Yani bilemiyorum zor bir durum, burada haklı olan sizsiniz. Herkes hayvan sever olmayabilir, sevse de evin içinde istemeyebilir. Ev sizin eviniz, zorla getirmeleri geleceğiz demeleri uygun değil. Bir de bir taraf diğer tarafın ailesini geçerli ve mantıklı bir sebepten dolayı istemiyorsa, diğer tarafın bu durumu anlayışla karşılaması gerekiyor bence. Eşinizle sakince konuşabilir misiniz bu durumu?
Ben de söyleyebiliyorum. Zaten kendisi de istemiyor ben gidiyorum onlar niye geliyorlar diyor. Ama direkt yüzlerine de gelme diyemiyor ailesi sonuçta. Empati kurunca onu da anlıyorum. İşin içinden çıkamadım o yüzden.

Köpek seven insanı bile hayvandan soğutur bunlar. Bir hayvan besliyorsan onu yanında götürüyorsan peşinde dolaşman kirlettiği yeri temizlemen lazım. Dışardan çıkıp ayakları silmeden eve sokulur mu köpek? Evlat gibi o da. Misafir gittiğin yerde çocuğu salıp naparsa yapsın demiyorsan köpek içinde diyemezsin.
İdare edeceksin mecburen ama lafını hiç esirgeme bence. Otursun dikkat etsinler köpeklerine. 3-5 gün bi şekilde idare edilir ama senin kurallarına uymaları gerektiğini belli et.
Eşimin getirmeyin deyip durumu açıklamasına rağmen onsuz gelemeyiz demeleri rahatsız ediyor beni. Evet ama yine bakacaklarını hiç sanmıyorum. Ben de onlarla tartışmamak için içime atıyorum sonra eşimle tartışıyoruz. Bu sefer onlara açık açık söylemeyi deneyeceğim.

Köpeğin yaptıklarını umursamamaları gerçekten aşırı terbiyesizce. Elalemin evcil hayvanı gelip evinizin orta yerine sıçtığı halde insanlar gelip nolcak idare ediverim diyebiliyor ya pes.
Veterinerler cüzi miktara bakıyor evcil hayvanlara. Bunun için bile bütçe ayıramayacak insanın şehir dışında ne işi var? Üff gerçekten fiyasko

Eviniz onlarının oğullarının da evi. Tabiki gelecekler. Bu konu yüzünden eşinle ayrılma noktasına gelirsin, günün sonunda herkes ailesini seçer. Ev bahçeli mi? Klübe falan yokmu? Eve nasıl girip çıkıyor? Evde dursun, çıkmasın madem? Eve gelince de eşin patilerini temizlesin…

Siz ailesini istemediğimiz için köpeği bahane yapıyor gibisiniz. Kaç yıllık köpekleri bilmiyorum ama, uzun yıllar evinde hayvan besleyenler evladı gibi canından bir parça gibi görüyorlar onu..
özel hayvan otelleri/veterinerler var
Belki oraya teslim edip gelebilirler bir kaç gün..

Eviniz onlarının oğullarının da evi. Tabiki gelecekler. Bu konu yüzünden eşinle ayrılma noktasına gelirsin, günün sonunda herkes ailesini seçer. Ev bahçeli mi? Klübe falan yokmu? Eve nasıl girip çıkıyor? Evde dursun, çıkmasın madem? Eve gelince de eşin patilerini temizlesin…

Siz ailesini istemediğimiz için köpeği bahane yapıyor gibisiniz. Kaç yıllık köpekleri bilmiyorum ama, uzun yıllar evinde hayvan besleyenler evladı gibi canından bir parça gibi görüyorlar onu..
özel hayvan otelleri/veterinerler var
Belki oraya teslim edip gelebilirler bir kaç gün..
Isırdı beni diyorum bilmem farkında mısınız? Köpek eve gelsin diye ben mi evimden gideyim yani?

Merhaba
Forumu uzun yıllardır takip ederim ama ilk defa bir konu açma ihtiyacı hissettim.
Eşimle 2 yıldır evliyiz. Normal bir evlilik yapmadık kendi aramızda o anki şartlardan dolayı resmi nikah yaptık. Daha sonra ailelere söyledik. İlk başlarda sorun oldu elbette ama sonradan kabullendi herkes. Eşimin ailesine 2-3 saat mesafede oturuyoruz. İlk geldiklerinde bize söylemeden yanlarında 3-4 kişiyi daha getirdiler. Ben böyle durumları hiç sevmem yatılı misafir de pek sevmem. 2. Gelişlerinde yine aynı şeyi yaptılar. Eşime uyarması gerektiğini söyledim. 3. Gelişlerinde çekirdek aile olarak geldiler. Bir de köpekleri var o da onlarla geliyor. 2-3 aya bir geliyorlardı yani. Köpekleri rus finosu. Belki bilenler vardır yaramaz ve çok hırlayan bir köpek. Ve şımarık. Ben hayvanları çok severim bahçede bir Sürü kedim var severim beslerim ama evin içinde bakmayı tercih etmiyorum. 3. Gelişlerinde köpek durduk yere bana hırladı ve avucuma dişini geçirdi. Bayağı kesildi kanadı acile gittik. Ben o an çok korktum ve bağırdım. Eşimin kardeşi bakmak istedi o an lütfen gider misin dedim. Sonrasında eşimle tartıştık. Akşam eve döndüğümde hiçbiri bana geçmiş olsun bile demedi. Bunun haricinde köpek bahçede çamura basıp sokaklarda dolaşıp eve giriyordu. Halıya işemişti. Ve ne köpeği ne evde kirlettiği yerleri temizlemiyorlardı. Köpek dışardan eve girip her yerde dolaşıyordu. Neyse ertesi gün gittiler. 1 senedir de gelmediler. Bende de travma oldu artık sokakta bile köpek görünce korkuyorum ve yaklaşamıyorum. Birçok saygısız davranışları oldu bana karşı. O ev benim değilmiş sadece kendi çocuklarının eviymiş gibi davrandılar hep. Şimdi yine geleceklermiş 1-2 güne. Ben onları da istemiyorum ama köpeklerini getirmelerini hiç istemiyorum çünkü huzursuz olacağım. Evde durmak istemeyeceğim. Kendi evimde işkence çekiyormuş gibi gelecek bana o 3-5 gün eminim. Eşim söyledi köpeği getirmeyin diye ama bırakacak kimse yok demişler. O zaman nasıl ki çocuğunuzu götüremediğiniz yere gidemiyorsanız buraya da gelmemeniz gerekiyor diye düşünüyorum ben. Haksız mıyım? Çok sinirleniyorum gerçekten.
Dip not: eşimle en büyük kavgalarımızı hep onlar gelip gittikten sonra yaptık.
Köpek götürmek nedir ya ? Sert çıkışın sonuçta elinize zarar vermiş.Temizlikte zorlanacaksınız.Rahat edemeyeceksiniz.

Or

Orası sadece sizin eviniz değil ama onlar eşinizin ailesi

Ne fark eder? Eşinin ailesi olabilir ya da bilmem kimin oğlunun evi de olabilir. Eğer oğullarının birlikte yaşadığı kadına/karısına saygı duymuyorlarsa bir zahmet gelmeyecekler. Orası sadece oğullarının evi değil. Gelip de kimseyi huzursuz etmeye, bir de pişkin pişkin hizmet beklemeye, etrafı kirletmeye vs vs yapmaya hakları yok ki. Oğulları ile de dışarıda görüşebilirler ya da o ailesinin yanına gidebilir. İlla da geleceğiz, orta yere sıçıp evi batıracağız demeye gerek yok. Gelen köpek kadını ısırmış, evinin orta yerine tuvaletini yapmış, köpeği dışarıda gezdirip gezdirip patilerini silmeden eve sokmuşlar. E bu kadın tabii ki istemez. Niye istesin ki?

Ne fark eder? Eşinin ailesi olabilir ya da bilmem kimin oğlunun evi de olabilir. Eğer oğullarının birlikte yaşadığı kadına/karısına saygı duymuyorlarsa bir zahmet gelmeyecekler. Orası sadece oğullarının evi değil. Gelip de kimseyi huzursuz etmeye, bir de pişkin pişkin hizmet beklemeye, etrafı kirletmeye vs vs yapmaya hakları yok ki. Oğulları ile de dışarıda görüşebilirler ya da o ailesinin yanına gidebilir. İlla da geleceğiz, orta yere sıçıp evi batıracağız demeye gerek yok. Gelen köpek kadını ısırmış, evinin orta yerine tuvaletini yapmış, köpeği dışarıda gezdirip gezdirip patilerini silmeden eve sokmuşlar. E bu kadın tabii ki istemez. Niye istesin ki?
Ben hemen saygısızlık diye yorumlamadım. Belki kendi evlerinde de öyle bakıyorlardir ve bunu normal karsilayan rahat insanlardir o yuzden bu kadar katı olunmamali bence evliliklerde sonucta adam kopegi getirecekseniz sizde gelmeyin nasil desin kendi ailesine, biraz gercekci olalım. Bunu kolay kolay kimse soylemez.
Burda konu sahibinin kendi sınırlarını eşine değilde ailesine yansıtması lazım.

esinizin ailesi mecbur gelecek 1 yildir gelmiyorlarmis kopek icin kopek oteli ayarlayin .gerekirse biz ayarladik diyip emrivaki yapin

Napsın insanlar? Oğullarını size hibe edip bir daha görmesinler mi? 1 senedir gelmiyorlarmış zaten 3-5 gün idare ediverin.

Köpek konusunda haklı taraflarınız var ancak o zavallı da ona buna bırakılmaz ki mecbur gelecek. Daha dikkatli olmaları için uyarabilirsiniz.
Ne alaka , kimse şahsi evcil hayvanını kafasına göre başkasının evine getiremez. Evcil hayvan otelleri var yahut birine baktırsınlar. Ben tercih etmiyorsam kimse izinsiz evime hayvan getiremez. (Hayvanları çok severim)

X