Eşimin küfürleri, şiddeti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

allahimasigindim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
20
-6
36
Merhaba arkadaşlar. Ben yeni üye oldum foruma. Sizlerden akıl almaya ihtiyacım var. Kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Dün eşimin tabletini kurcalarken tiktok uygulamasına girdim. Ve keşfette sürekli dans eden kadın videoları gördüm. Keşfetin, ilgi alanına göre, izlediğin videolara göre şekillendiğini bildiğimden eşime telefon açıp sen kadınları mı izliyorsun dedim. Olay böyle başladı. Bana o. çocuğu dedi. O.nun çocuğu, a.... koy...mun çocuğu, şerefsizin çocuğu gibi kelimeler sarfetti. Akşam eve gelince seni dövücem dedi. Boğqzını kesip atıcam senin dedi. Babanı mı çağırıyorsun polisi mi arıyorsun ne yapıyorsan yap seni mahvedicem dedi. Ben de havlayan köpek ısırmaz dedim (tabii içimden) kimseye haber vermeden akşamı bekledim. Geldiğinde sakindi. Neyse balkona çıktım, bekledim gelir konuşuruz diye. Gelmedi yanıma. Girip çıktım tepki vermedi. En sonunda geç saatte konuşmaya başladık. O kadınları izleyip beni beğenmiyorsun dedim. Kadınca kıskançlıkla yastığı fırlattım konuşurken. O da sinirlendi yine, kudur dedi bana. Kudur deyince ben de dedim ki ben de video çekip paylaşıcam beni de izlesinler filan. Sonra bu böğürmeye başladı. Kül tabağını fırlattı. Küfürler etmeye başladı yeniden. Ben de tamam tamam falan demeye başladım her zamanki gibi. He bundan önce ben gidiyorum bu evden dedim üstümü giyindim çantamı taktım kızım anne gidiyo musun diye ağlayınca ona sarılınca dayanamadım ve üstümü değiştirdim. Bi kızım var 6 yaşında bi de oğlum 1,5 yaşında bu arada. Sonra kocam dışarı çıktı arabasına binip. Aradım nereye gidiyorsun dedim yine küfür etti. Eve gelmicek misin dedim evinin de senin de çocuklarının da ..... diye küfür etti. 15 dakka sonra geldi girerken pazartesi gidiyorsun bu evden dedi. Seni bu evde görmiycem. Attık seni gördüğüm zaman şeytan görmüş gibi olucam ben dedi. Salonda uyudu. Ben de kızım be oğlumla yatak odasında. Hızlı hızlı geçtim umarım anlayabiliyorumdur derdimi. Bu arada kızlar eşimin çok önemli bi kusuru var evliliğimizin ilk gününden beri. Ne olduğunu sormayın çok özel olduğu için yazamam. Belki anlayan anlamıştır. Ona rağmen ayrılmadım. 2 de çocuk doğurdum. Bu yaşadıklarımı hakettim mi sizce? Şimdi çekip gidicem ama çocuklar ne olacak? Çocuklarıma kral gibi bakarım ben diyor. Böyle bi insanla evlendiğim için çok ama çok pişmanım fakat kader diye de bişey var. Aslında ayrılma heveslisi değilim ama ilgisiz sevgisiz bundna sonra soğuk bi ilişki olacaksa ben böyle yaşayamam. Sizce ne yapmalıyım? Nolur kendi kızınızmışım gibi düşünün bana bi akıl verin! Yaşım 32. Dediğim gibi gitmek zor değil. Çocuklar olmasa 1 saniye bile durmam. Ama çocuklar var. Ne yapacağımı bilemiyorum. Hiç arkadaşım yok. Aile işikileirm iyi değil. Beni buralardan da vuruyor. Aslında konuşacak çok şey bar da nasıl anlatsam

Eşinin "çok önemli kusurunun" yukarıda bahsettiğin küfürler ve sözlerden daha büyük bir kusur olabileceğine ihtimal vermiyorum zira bu söylediklerin "kusur" seviyesini çok aşan şeyler... Aile ilişkilerini tam bilemiyoruz ama bu bahsettiğin adamla aynı çatı altında kalmak mı yoksa gidip sokakta yatıp kuru ekmeğe muhtaç olmak mı desen inan 2.şıkkı seçerim.. Çocukların var durum çok zor anlıyorum bir çok insan seni eleştiricek birazdan ona da hazır ol... Bir an evvel kurtul bu mahlukattan çocuklarını al götür çünkü bu size zarar verebilir. Benim babamda küfürbaz şiddet yanlısı mikrop bir insandı ama o bile böyle seni kesicem kafanı koparıcam tarzı şeyler asla söylemedi 30 sene boyunca kavga edilir durulurdu ama senin mahlukatın söyledikleri...

Kader falan değil bu, kendiniz tercih etmişsiniz. İlk küfrü ettiğinde, iki tokadı vurduğunda bosansaydiniz bunları yasamiyo olacaktiniz. Zararın neresinden donseniz kar, ama yok çocuklarım var, onlar için, ben onları böyle bı ortamda büyütmeye razıyım diyosaniz da başka hiçbisey demem

Anlattıklarınız çok üzücü ve katlanılabilir cinsten değil. Kendi çocuğuna bile küfür edebilen bir adamla (pardon adam demişim) çocuklar için evli kalmaya devam edilmez bence ayrılmak daha iyi. Çalışıyor musunuz? Ekonomik özgürlüğünüz var mı? Ayrılsanız aileniz arkanızda durur mu?

Çocuklarının piskolojisi o adamın yanında mahf olur lütfen onları düşün.ben 23 yaşındayım öyle bir babam vardı hala küfürleri anneme hakaretleri aklımda emin ol bu hareketleri yüzünden çoğu kez keşke babam ölsede annem kurtulsa diyordum küçükken o cocuklari o adamdan uzaklaştır en azından onların aklında öyle biri olarak kalmaz

Söylediği lafları kayıt altına alın mesaj felan varsa,polisi arayıp neden şikayetçi olmadınız uzaklaştırma alırdınız kendi si defolup giderdi,böyle söyleyen insanı neden eve aliyorsunuz ,neden nereye gidiyorsun diye soruyorsunuz defolup gitsin işte nedir bu takip etme cocuklarida babaya nasıl bırakacaksınız anlamadım koca pislik onu anladık böyle bir adama çocuk bırakılır mı.

Çocukları bırakıp gitme diye bir şey yok. O ayrılmak istiyorsa alsın ceketini girsin evden siz kalın çocuklarla. Bakanınız çağırın gelsin yanında konuşasın bu şsöylediklerini , ya da başka birini şahit olur davada. Her türlü çocukları size verir zaten hakim. Bir de madem kusurlu bu adam ne izlerse izlesin niye bu kadar tepki veriyorsunuz ki ?

Ne garip bir ilişki bu, adam küfürler hakaretler ediyor havlayan köpek ısırmaz diyorsunuz. Üzerine yastık atıp cilveleşiyorsunuz, küfürlere alışmışsınız onur falan kalmamış ee adam evden kovuyor yine de gitmiyorsunuz ya da onu göndermiyorsunuz, aynı çatı altında devam ediyorsunuz. Azıcık dışardan bakın kendinize, yaşadıklarınıza kendinize layık gördüğünüz hayat gerçekten bu mu? Çaresizlik, imkansızlık zor evet ama onursuz, gurursuz yaşamak çok daha zor bence

Esiniz bir yaratik..ona asla acimayin zerre haketmiyor.siz cok pasifsiniz ve esinizde bunun farkinda..ha birde evden kadin gitmez erkek gider defolur..

Gerçekten sizin kriz yönetiminiz sıfır. Karşınızda öfkeli bir boğa var siz ona habire kırmızı renk gösterip duruyorsunuz. Çocuklar olmasa ayrılırdım lafından illallah geldi gerçekten. Evlendiğiniz gün hamile olduğunuzu mu öğrendiniz? Bu adam en baştan beri böyleydi siz bile isteye bir değil iki tane çocuk doğurmuşsunuz. Eşiniz sizi defalarca kovuyor çocukları alıp gideceğinize hala evde adamı bekliyorsunuz, kıskançlık kavgası çıkartıyorsunuz. Eşiniz biliyor bırakıp gidemeyeceğinizi o yüzden istediği gibi at koşturuyor

Sözlerini eyleme geçirmesini mi bekliyorsunuz? Annenize kadar küfür etmiş bunu nasıl hazmedeceksiniz? Çocuklarınız için kaldığınız o evde bu kavgalar olurken yavrucaklar ne kadar korkmuştur sizce? Açıkça kovmuş sizi, bir de çıkıp giderken sanki çarşıdan almışsınız gibi krallar gibi yaşatmayı vaadettiği o yavrulara da senin çocuğun diyip küfretmiş.
Tiktoktaki ve ya başka yerdeki o tarz kadınlar da beyzadenin kaşına gözüne ölecekler sanki?!
Birine ayrıl diyip vebal alamam ama neresinden tutsak elde kalan bir ilişki bu. Hem size hem o yavrulara yazık. Anneniz babanız sizi bunun için büyütmedi. Evladınıza böyle yapsa eşi ne derdiniz ona? Bu cevaba göre hareket edin

Kusuru var anlarsınız ya demıssın, anlamadım ben.
Kusuru ne acaba?
Adam bastan asagı leş zaten de, kusurunu merak ettım.

Kusuruna ragmen ikinci cocugu bile yaptım diyerek ne kadar ıyı ve vefalı kadınım bakın der gıbı yazmıssın ama, buyuk sorumsuzluk bu marifet degıl 'bana gore'

Adamın kendi başlı başına kusur.Arkana bakmadan kaç.Eşine çocuklarına küfür eden insan adam olamaz,normal de değildir bence.
Ayrıca seni bu evde görmüycem de nedemek.Kendi gitsin kadını evden göndermekte çok alçakca.

Çocukları bahane etmeyin lütfen.Anne babayla sağlıksız ortamda büyüyen psikolojisi bozuk insan dolu ortalık.

Sorunları önemsemeden örnek alınmaması gereken birinden bile isteye çocuk yapıp o iki ruhun sorumluluğunu üstlenmişsiniz zaten. Defalarca uzaklaştırma kararı aldırtmasına rağmen çocuklarının gözü önünde öldürülen kadınların olduğu bir ülkede ve dünyada size söyledikleri blöf değil açık açık mesaj. Yarın öbür gün haberlerde sizin cenazenizi izleyip çocuklarınıza acımamızı ve devlet onları düzgün yetiştirsin ve dnasına sahip oldukları adamın ne kadar pislik olduğunu öğrenmesinler diye dua etmemizi istemiyorsanız hayatınızın kontrolünü elinize alın. Hayatınızdan uzaklaştırın, devletten, sosyal kuruluşlarda, sosyal medyadan destek alın. Kendinize bir hayat ve güçlü bir kişilik kurun. Yoksa olacak senaryoyu yazdım zaten.

Sakin cocuklarıni birakma ,bir de bu kansıza neden bu kadar egiliyorsun? Bes para etmez bi adam ayrica cocuklarim icin ayrılmiyorum dedin ama 6 yaşındaki kızın herseyi anlayıp agliyor.Sırf bunun için ayrılman gerekmez mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X