Esimin sperm sayisi 0 yani hic yok , nasil yukseltebiliriz lutfen yardim edin

benm eşimdede azosperm wrdı.imkansız hamile kalman dedi doktorlar.keçi boynuzu yedirdim sürekli eşime.pekmezini yedirdim kaynatıp suyunu içirdim.sigarayıda bıraktı.cewiz fındık fıstık ne bulduysam yedirdim.beslenmesine çok dikkat ettim rabbimde istedi demekki wee Şuanda 3 haftalık HAMİLEYİMMM:)) pes etmek yok kızlar ağlamkta yok.bende çok üzüldüm zamanında ama oldu işte.rabbim isteyen herkeze nasip etsin..

canim benim ya inan senin adina cok sevindim insallah bizde senin gibi guzel haberler aliriz
esinin spermi hic yokmuydu
ve sen tup bebek yontemiyle hamile kaldin dimi
bu kullandiklarinizmi yarari oldu, bi ameliyat falan gecirdimi esin
bilgin icin cok tesekkur ederim canim

Merhaba benim eşimin ilk verdiği sperm örneğinde sperm sayısı 90 milyon ama morfolojisi %2 idi bize herhangi bişey denilmeden iyi yada kötü 2 tüp bebek denememiz oldu. 3. deneyeceğimizde bu sonuçları dr gösterdik morfolojisi çok düşük dediler %10-15 olması gerekiyor dedi dr. Evicap denen e vitamini hap kullanabilirsin dedi. keçiboynuzu kürünü denedik ve hergün fındık ceviz badem butür gıdalar ile özellikle yeşil yapraklı bitkiler ve eşim fazla et tüketmediği için et ağırlıklı beslenmesine ağırlık verdik ve 143 milyon sperm ve morfolojiside %8 ileri hareketlilik oranlarıda iyi çıktı. Canımcım bunları 3 ay kullandıktan sonra sperm örneği versin 1 ayda herhangi bir değişiklik olacağını zannetmiyorum. Çünkü bugün verdiği spermler 72 gün önceki gün ne yedi beslenmesi nasıl stres moral durumuna göre çıkıyor. 3 ay bu kürleri deneyin sonra sperm testi yaptırın. Yoksa 72 günden önce yapacağı testler farklı çıkmaz. Bizede doktorumuz demişti istersen araştır. HEpimiz için Allah hayırlısını versin. Allah yardımcımız olsun. Biz 3. tüpü denedik geçen hafta maalesef negatifle sonuçlandı. İlk testim oysaki 58,24 çıkmıştı hamileyim diye okadar çok sevinmiştimki 3 gün sonra maalesef 10 düşmüştü.

canim ya inan cok uzuldum ,vallahi istedigim hepinizin hamile kalabilmesi ,
ocak 7de doktordan randovumluz var haftayada testi yaptircaz, bunun sonucuna bi bakalim ondan sonra ilaclar vb gibi seyler yapicaz, veya doktorumuz ne dicek ,zaten bisey demezsede o doktoru birakicam
insallah bi gun bebegin olur canim umudini yetirme sakin hep iste

arkadaşım burada yazan herşeyi okumadım ama yelkenleri hemen suya indirme öyle dur bakalım.
benim de eşimde 0 çıkıyor.küçükken bir darbe almış ve kılcal damarlarda sorun oluşmuş.
bu tür vakalarda yani 0 çıkma durumlarında pesa,pese,tesa,tese gibi çeşitli yöntemlerle sperm bulunabiliyor.benim eşimden de teseyle sperm bulundu.pekmez kürüne başlayın.2-3 ay sonra spermiyogramı yenileyin.sonuç değişmezse nerede tüp bebek yaptıracaksanız karar verin ve oraya muayene olun tekrar.eşini zaten kendi ürologlarına yönlendirirler.büyük ihtimalle teseyle sperm aranır,bulurlarsa dondurulur ve senin tedavin başlar.moralinizi hemen bozmayın lütfen önce iyice bir araştırın.eşin bu arda sigarayı ve kullanıyorsa alkolü mutlaka kessin.sperm kalitesini bozuyor çünkü.Allah ayrdımcınız olsun...

senin esin darbeden dolayimi olmus
benim esimde kucukken bi darbe almis ,bizde bundanmiki fallan dudunuyoduk ,doktorda zaten bu sonucu alinca aklimiza bisey gelipte soramadik bu gitmemizde sorcaktik ,belkide bu yuzdendir bizimkide
peki sen suan ne durumdasin ,haftaya testimiz var ,insallah sonucu iyi cikar ,olmazsada bilmiyorum canim ,artik spermmi aranacak ne yapilcak
hic bilgim yoktu, ne ogrendiysem sizledren ogreniyorumiyiki varsiniz
insallah isteyen herkesin olur bebegi

evet canım eşime bir arkadaşı tekme atmış kavga ediyorlarmış.hatta biraz kanama olmuş dr a da gitmiş o zaman ama dr bişey olmaz demiş yollamış şerefsiz...şimdi yaşadıklarımıza bak....
ben iki defa gebelik yaşadım tüp bebekle.ilkinde dışgebelik oldu.2. ve 3. neg. 4. denememde hamile kaldım fakat 3 hafta önce 21 . haftada bebeğimin kalbi durdu.
ama beni örnek alma canım burada bir çok arkadaş bizim durumumuzdayken hamile kaldı hatta doğum yapanlar bile var.şu an sizin 1. önceliğiniz sperm bulunması ve yumurtalarınla sağlıklı embriyolar oluşturması.sonrası kısmet Allah 'ın takdiri...

canim ya beni ornek alma demisin ,ornek alma degil ,hem senin adina ck uzuluyorum ,hemde yinede umutsuzluga kapiliyorum
sen baya dir ugrasiyosun ,bizse daha yeniyiz, bisey bilmiyorum ,baklaim ,sonuc ne cikacak doktor ne dicek ,sanirim biz urologa gitmemiz gerekiyo, burdaki arkadaslara onceden gondermis doktor, gerc doktorum gondermezse ou birakicam
biz tedavimizi goruyoruz insallah allahimda dualarimizi kabul eder isteyen herkesin olur
benim esimdede kesin darbe sonucu olmustur, zaten bende ondan supeleniyodum ,bu gitmemde soylicem ne dicek bilmiyorum

merhaba canım benim eşiminde 0 dı spermi 1 sene falan igne tedavisi oldu 10 milyon falan çıkıyo sper mi biz2002de tüp bebek yaptırdık 6 yaşında bir oglumuz var şimdi yine yaptırcaz tüp bebek 2.çocuk için umudunu kaybetme işallah diledigin gibi olsun

merhaba canım benim eşiminde 0 dı spermi 1 sene falan igne tedavisi oldu 10 milyon falan çıkıyo sper mi biz2002de tüp bebek yaptırdık 6 yaşında bir oglumuz var şimdi yine yaptırcaz tüp bebek 2.çocuk için umudunu kaybetme işallah diledigin gibi olsun

size dogrudanmi igne verdiler, ben bilmiyorum ocak7 de randovumuz var doktor sonuca gore ne dicek
sizinki o di hemen igne veripmi yukseldi, bilgin icin tesekkur ederim bunu doktoruma soylerim ,bi sagdece igne vuruldu degilmi sonrasinda tup bebek
ay canim ya insallah sonucumuz iyi cikar, sizlerin sayesinde cok sey ogreniyorum hic bilgim yokto
iyiki varsiniz, degilse ben salak doktorum ne derse onu yapcaktim ,tabi ben doktora soylemeydim esimin testini ,o hala beni tedavi edecekti
zaten bu testten sonra bisey yapmazsa birakcam
suan tedavidemisin peki

eşim tahlil için gitmişti ve spermi 0 çıkmış ilaçları verdiler 4-5 ay hiç sperm çıkmadı daha sonra 1 milyon her ay artıyordu spermi ilaçları bırakınca yine düşüyor ilaca başlayınca yükseliyor ankarada çok iyi bir ürolog var biz çok memnun kaldık güven has.sahir kılıç bence bu bir şans eşimi hemen tese falan yapmadılar ilaca başladılar.umudunu kaybetme bize yüzde 5 şansınız var dendi ama rabbim isteyince oluyor bize oglumuzu verdi işallah seninde olur ben yine tedaviye başlıcam şubat ayı gibi 2. çocuk için

arkadaslar cok kotuyum bugun belli oldu ikinci testimiz malefki oda sifir :çok üzgünüm:artik ameliyat olcak esimsenağlama
size sonuclari yaziyorum fransizca ama yinede tahmin edersiniz neyin ne oldugunaa

simdiki(31.12.08) ilk yaptirdigimda(06.10.08)
volume : 2,3 1,6
aspect: normal
ph : 7,9 8,1

numeration des spermatozoides :0,00 millions/ml 0,00
soit dans la totalite de l'ejaculat :0,00 millions 0,00

numeration des cellules rondes :1,0millions/ml 1,1

bu kadar atlardaki hic yazmiyo hepsi //// 0 oldugu oldugundan dolayi sanirim:çok üzgünüm:
cok guzel testim var dimi ,hep 0 ve hic umudum kalmadi bitti senağlama
--------------------------------------------------------------------------------

arkadaslar cok kotuyum bugun belli oldu ikinci testimiz malefki oda sifir :çok üzgünüm:artik ameliyat olcak esimsenağlama
size sonuclari yaziyorum fransizca ama yinede tahmin edersiniz neyin ne oldugunaa

numeration des cellules rondes :1,0millions/ml 1

bu kadar atlardaki hic yazmiyo hepsi //// 0 oldugu oldugundan dolayi sanirim:çok üzgünüm:
--------------------------------------------------------------------------------

canım çok geçmiş olsun...
üzülme ama,rabbim büyük....
herşeyin bi vakti zamanı olduğu gibi bununda zamanı var....
inanıyorum birgün bizlerde anne olacagız...
alanında iyi bi üroloğa gidin...
rabbim herşeyin hayırlısını versin...:Saruboceq:

tesekkur ederim canim guzel dileklerin icin insallah olur, belkide zamanini bekliyo diye kendimi avutuyorum
bizi bi tup bebek merkezine yonlendircek ordaki urolog doktorlar ,bakcakmis zaten ,
ameliyat olcak insallah bulunur sperm artik duam buna

arkadaşım çok üzüldüm ama canını sıkma bazen değerler farklılık gösterebiliyor.eşin tahlil vereceği zaman 3-5 gün arası dinlenmişliği olması lazım biliyorsunki.ayrıca keçi boynuzu dışında banada komşum söylemişti kabak da iyi geliyormuş.her türlüsü yemeği,dolması vs.. bilmiyorum ama ben onun yalancısıyım.umarım düzelir.bide bildiğim kadarıyla eşinin spermiogram sonucu 0 çıkınca ondan parça alıyorlar ve bu aldıkları parçada mutlaka sperm hücresi oluyormuş.ama inşallah bu boyutlara gelmeden atlatırsın..

bide aklıma gelmişken E vitaminleri var kapsül olarak eczanelerde.dr benim eşime E vitamini vermişti... E vitamini hücreleri yenilermiş.dr.nuzla bir görüşün sakıncası yoksa E vitamini kullansın eşin...

canım benim eşiminde spermiogram sonucu aynıydı ama Allahtan umudunu kesme eşim bir bitkisel hapla sayıyı 28e çıkardı tese ameliyatına gerek kalmadan tüp bebek yapılabilmiş.ilacın adı tribulus terrestris bide şiddettli varikosel var eşimde denemenizi tavsiye ederima.s.

canım benim eşiminde spermiogram sonucu aynıydı ama Allahtan umudunu kesme eşim bir bitkisel hapla sayıyı 28e çıkardı tese ameliyatına gerek kalmadan tüp bebek yapılabilmiş.ilacın adı tribulus terrestris bide şiddettli varikosel var eşimde denemenizi tavsiye ederima.s.

canim ya srnin adina cok sevindim , insallah dedigin gibi bizdede olur
size bu hapi doktormu verdi, ve ameliyata gerek kalmadan yukseldi oylemi,
canim ben simdi bu hapi eczanden bi sorum varmiymuis, egerki varsa doktora danismam gerekiyo , ona gore alirim ,doktor hayir derse bilmem kullansammi ,zaten burda recete olmadan kesinlikle alamazsin turkiye gibi degil

eeeee peki tup bebek yapildimi ,suan ne durumdasin ,cevap verirsen sevinirim
optum canim bilgin icin tsk ederim

canim benim sonucunun degismemesine cok uzuldum ama Allahtan umit kesilmez unutma tek bir sperm bile hamile kalmana yeter...sen kure devam ettir esini....

arkadaşım çok üzüldüm ama canını sıkma bazen değerler farklılık gösterebiliyor.eşin tahlil vereceği zaman 3-5 gün arası dinlenmişliği olması lazım biliyorsunki.ayrıca keçi boynuzu dışında banada komşum söylemişti kabak da iyi geliyormuş.her türlüsü yemeği,dolması vs.. bilmiyorum ama ben onun yalancısıyım.umarım düzelir.bide bildiğim kadarıyla eşinin spermiogram sonucu 0 çıkınca ondan parça alıyorlar ve bu aldıkları parçada mutlaka sperm hücresi oluyormuş.ama inşallah bu boyutlara gelmeden atlatırsın..

bide aklıma gelmişken E vitaminleri var kapsül olarak eczanelerde.dr benim eşime E vitamini vermişti... E vitamini hücreleri yenilermiş.dr.nuzla bir görüşün sakıncası yoksa E vitamini kullansın eşin...

canim senin dedigini ben ilk duydum parca alip sperm buluyolar falan ,bize doktor dedi ameliyat olcak bulunursa tup bebek bulmazsa baska caresi yok diye, sadece tek sansiniz sperm bankasindan sperm almak oda bize gore degil ozellikle ben fransadayim kimin neyin ne oldugunu almam ,allahim buyuk soyletmesin yinede
insallah dedigine gerek kalmadan ameliyatta buklunur ,yada ameliyata kadar yukselir
bide bize doktorumuz ilac felan demedi yani e vitamini ,ben burdaki arkadaslardan cok duyuyorum doktorlari veriyomus, canim bana ilacin ismini bi yazarmisin ,bi eczaneden sorum varsa ona gore doktoruma soylicem

canim benim sonucunun degismemesine cok uzuldum ama Allahtan umit kesilmez unutma tek bir sperm bile hamile kalmana yeter...sen kure devam ettir esini....

canim ya goruyomusun degismedi sonuc yine ayni , biraz umudum vardi kurlerden degismistir diye ama ayni ,bakalim sira ameliyatta ,tabi daha tup bebek merkezinden randovu alcaz ariyoz ama acmiyolar doktor dedi en az iki ay sonraya randovu verirlermis,
burdaki arkadaslarda ilac kullanmis bana oyle bisey demedi ,bende kullansammiki tabi sorup

selam kızlar bizdede hiç sperm yok azospermi napıcamı bilemiyorum kızlar bu konuda napabilirim yani artması için keçi boynuzu hariinde kullundugınız kürler yada hplar varmı

biz 1 başarasız tüp bebek tedavisi olduk tesede de bulunamadı nolur biri cevap versin çok çaresisiz

X