Eşimle iletişim kuramıyoruz psikoloğa gitmeli miyiz?

Ecem1628

Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2021
775
589
30
Kızlar sizden ricam lütfen önyargılı davranmayım kendi hatalarımı bilen bir insanım ve güzel yorumlarınızı bekliyorum bu süreçte .
Öncelikle eşimle ilk tanıştığımızda eşim çok peşimden koştu gayet özgüvenli ilgili bir adam tek sıkıntısı biraz sinirli olması benim sıkıntım ise takıntılarım . Eşim ailesine düşkün 2 erkek kardeşler eşim kendine istemez kardeşime yapın der evin babası eşim annesine ve benim anneme yakın oturuyoruz. İkimizde aynı iş yerinde çalışıyoruz Kayınvalidem gerçekten çok iyi bir insan bana sürekli hediyeler alır doğum günlerimde altın kolyeler vs bana hiç karışmaz yakın olmamaıza rağmen evime sayılı gelir bende sözünü asla esirgemeyen birşeye alındıysam o an söyleyen bir insanım eşimle aynı iş yerinde çalışıyoruz vardiyalı sistem işimiz çok iyi ben düğünden sonra altınlarımı verdim araba aldık biz araba alınca kaynımada araba alındı ama bizim arabımıza yine katkıları oldu ben o dönemde biraz sinirlendim çünkü ben aile tarafından babama hep destek çıkan maddiyatını sürekli babanne ve dede karşılıyan varlıklı bir evde büyüdüm . Bende dedimki bizim evimiz yok sen gençkken çalışmışsın hep sana araba alındı ama düğün için satıldı benim altınlarım satıldı kardeşine araba şartmıydı sen evliydin senin evin alınırken destek olunmalı vs . Eşim de asla ailesinden birşey alıcak insan değil onlara inanılmaz merhameti var neyse birx bu iş yerine girmeden önce sıkıştık eşim ailesinden para almış kredi çekmiş benden çekindiği için söylememiş sağolsunlar destek olmuş eşimin eksi bakiyelerini kapatmışlar biz bu iş yerine girince eşim çektiği krediyi kendi ödüyor. Ailesine o borcu verdiğini düşündüm hep hayır falan dedi ama ben takıntı yapıp sürekli bunu dile getirdim ve annesini sürekli işten alıyor bende trip yapıyorum çünkü benim annemde çalışıyor ama kendi arabası var işe gidip geliyor hiç ben almam eşim Allah var aileme çok saygılı kız kardeşimi çok sever bizim psikoloğumuz gibi her neyse bizim işler iyice boyut aştı birbirimize şiddet bile uyguladık küfürler havada ben çok kez annemlere gittim geldim ama eşim eskisi gibi beni sevmiyor. Şimdi ise kredi imkanı çıktı ev için 0.69 faiz oranlı biz ilçede yaşayan insanlarız 1 milyona 2+1 evler var kayınvalidem ev alın der hep bende insanların konuştuğunu görüyorum hep eşler araştıyor ben eşime söylediğimde sinirleniyor sonra ben senden çok istiyorum ev almak diyor. Eşimin aldığı maaş evin ihtiyaçlarına gidiyor ayda 3 bin kadar bana atıyor benim maaşıma hiç dokunmuyoruz bende borsada bu parayı değerlendiyorum biraz peşinat var eşime arabayı satmayalım diyorum ev alırsak satalım düşük modele binelim diyor ev kredisi peşinatında 30 -50 bin arası ekdik paramız var yada ona ayrı kredi çekeriz diyor bende sinirleniyorum diyorum ki ikimizde yetim değiliz 30 bin çok para değil kredi çekmeyelim 15 seninkiler verir varsa 15 benim babam verir benim takıldığım nokta hep birşeyleri kendi yapmaya çalışıyor kardeşi olsa ailesine o parayı verdirtir ama kendine 5 yıldır bir pantolon dahi almaz ben ailesini düşündüğü için çok takıntı yaptım kardeşine oyun bilgsayatı araba alsınlar istiyordun sen ev alıcaksın kesinlikle bir kuruş almıyorsun acıyorsun diyorum birde konuşamıyoruz eşim aşırı sinirli bunun altındadamı ailem var diyor ben istiyorum ki mutlu mutlu benle paylaşsın bak hayatım kredi sunmuşlat böyle evde alırız vs o aksine bu evi hiç sevmedin çıkalım bakalım öteli evdede gelgitlerin olucakmı falan diyor psikoloğa gitmemizi istiyor ailelerimiz çift terapistleri araştıyorum bu konudaki yorumlarınızı merak ediyorum artık eşimle hiç konuşamıyorum ne yapıcağımı şaşırdım

Kızlar sizden ricam lütfen önyargılı davranmayım kendi hatalarımı bilen bir insanım ve güzel yorumlarınızı bekliyorum bu süreçte .
Öncelikle eşimle ilk tanıştığımızda eşim çok peşimden koştu gayet özgüvenli ilgili bir adam tek sıkıntısı biraz sinirli olması benim sıkıntım ise takıntılarım . Eşim ailesine düşkün 2 erkek kardeşler eşim kendine istemez kardeşime yapın der evin babası eşim annesine ve benim anneme yakın oturuyoruz. İkimizde aynı iş yerinde çalışıyoruz Kayınvalidem gerçekten çok iyi bir insan bana sürekli hediyeler alır doğum günlerimde altın kolyeler vs bana hiç karışmaz yakın olmamaıza rağmen evime sayılı gelir bende sözünü asla esirgemeyen birşeye alındıysam o an söyleyen bir insanım eşimle aynı iş yerinde çalışıyoruz vardiyalı sistem işimiz çok iyi ben düğünden sonra altınlarımı verdim araba aldık biz araba alınca kaynımada araba alındı ama bizim arabımıza yine katkıları oldu ben o dönemde biraz sinirlendim çünkü ben aile tarafından babama hep destek çıkan maddiyatını sürekli babanne ve dede karşılıyan varlıklı bir evde büyüdüm . Bende dedimki bizim evimiz yok sen gençkken çalışmışsın hep sana araba alındı ama düğün için satıldı benim altınlarım satıldı kardeşine araba şartmıydı sen evliydin senin evin alınırken destek olunmalı vs . Eşim de asla ailesinden birşey alıcak insan değil onlara inanılmaz merhameti var neyse birx bu iş yerine girmeden önce sıkıştık eşim ailesinden para almış kredi çekmiş benden çekindiği için söylememiş sağolsunlar destek olmuş eşimin eksi bakiyelerini kapatmışlar biz bu iş yerine girince eşim çektiği krediyi kendi ödüyor. Ailesine o borcu verdiğini düşündüm hep hayır falan dedi ama ben takıntı yapıp sürekli bunu dile getirdim ve annesini sürekli işten alıyor bende trip yapıyorum çünkü benim annemde çalışıyor ama kendi arabası var işe gidip geliyor hiç ben almam eşim Allah var aileme çok saygılı kız kardeşimi çok sever bizim psikoloğumuz gibi her neyse bizim işler iyice boyut aştı birbirimize şiddet bile uyguladık küfürler havada ben çok kez annemlere gittim geldim ama eşim eskisi gibi beni sevmiyor. Şimdi ise kredi imkanı çıktı ev için 0.69 faiz oranlı biz ilçede yaşayan insanlarız 1 milyona 2+1 evler var kayınvalidem ev alın der hep bende insanların konuştuğunu görüyorum hep eşler araştıyor ben eşime söylediğimde sinirleniyor sonra ben senden çok istiyorum ev almak diyor. Eşimin aldığı maaş evin ihtiyaçlarına gidiyor ayda 3 bin kadar bana atıyor benim maaşıma hiç dokunmuyoruz bende borsada bu parayı değerlendiyorum biraz peşinat var eşime arabayı satmayalım diyorum ev alırsak satalım düşük modele binelim diyor ev kredisi peşinatında 30 -50 bin arası ekdik paramız var yada ona ayrı kredi çekeriz diyor bende sinirleniyorum diyorum ki ikimizde yetim değiliz 30 bin çok para değil kredi çekmeyelim 15 seninkiler verir varsa 15 benim babam verir benim takıldığım nokta hep birşeyleri kendi yapmaya çalışıyor kardeşi olsa ailesine o parayı verdirtir ama kendine 5 yıldır bir pantolon dahi almaz ben ailesini düşündüğü için çok takıntı yaptım kardeşine oyun bilgsayatı araba alsınlar istiyordun sen ev alıcaksın kesinlikle bir kuruş almıyorsun acıyorsun diyorum birde konuşamıyoruz eşim aşırı sinirli bunun altındadamı ailem var diyor ben istiyorum ki mutlu mutlu benle paylaşsın bak hayatım kredi sunmuşlat böyle evde alırız vs o aksine bu evi hiç sevmedin çıkalım bakalım öteli evdede gelgitlerin olucakmı falan diyor psikoloğa gitmemizi istiyor ailelerimiz çift terapistleri araştıyorum bu konudaki yorumlarınızı merak ediyorum artık eşimle hiç konuşamıyorum ne yapıcağımı şaşırdım

Eşiniz değil siz psikoloğa gidin. Sürekli insanlar sizin için bir şeyler yapmalı, başka hiçkimse için yapmamalı gibi davranıyorsunuz. Okurken ben bile boğuldum.

Evliliğinizde hiçbir problem yokken hayatı kendi kendinize zehir ediyosunuz. Demek eşiniz kendi kredisini kendi ödüyor vaaay ne büyük dert. İstediğiniz şey de öyle üç beş kuruşluk şey değil ev istiyosunuz. Sanki mecburlar size ev almaya.

Esinizin ailesinden destek bekliyorsunuz yapmak zorunda degiller, esinizde istemeyen bir yapıda neden bu kadar zorluyorsunuz. Sizin takıntılarınız en büyük problemi aciyor gibi bahsettgnze göre gayet ılımlı insanlar . Siz kendiniz bir uzmana gidip doğru iletisim kurmaya çabalayın. Birilerinden birsey beklemekten vazgecmelisiniz.

Eşiniz değil siz psikoloğa gidin. Sürekli insanlar sizin için bir şeyler yapmalı, başka hiçkimse için yapmamalı gibi davranıyorsunuz. Okurken ben bile boğuldum. Evliliğinizde hiçbir problem yokken hayatı kendi kendinize zehir ediyosunuz. İstediğiniz şey de öyle üç beş kuruşluk şey değil ev istiyosunuz. Sanki mecburlar size ev almaya.
Bana ev alsınlar istemiyorum ama 30 bin tl lil ihtiyaç varsa bunun için kredi çekilmemeli aileler destek olamlı

Bana ev alsınlar istemiyorum ama 30 bin tl lil ihtiyaç varsa bunun için kredi çekilmemeli aileler destek olamlı
Gönüllerinden geçerse destek olurlar geçmezse olmazlar. Kimsenin böyle bir mecburiyeti yok. Biraz kendinize gelin. Eşiniz de ailesi de iyi insanlar kıymet bilin. Kim gelinine doğumgününde altın kolye alıyor? Böyle insanları bulduğunuza şükredeceğinize şımarıklık yapıyosunuz.

Yorucu ve sıkıcisiniz..
Sürekli darlayip bogmaniz,aynı şeyleri dile getirmeniz,hatalı oldugunuzu bildiginiz halde bunu "takıntıliyim kisvesi altında gizlemeniz..
Zaten küfürler hakaretler havalarda ucusmus.
Ayrıca çalışan insanlarınız ; neden aileler 15'er bin yardim etsin size ?
Çözümü söylüyorum ; siz psikologa gidin,esiniz de bir avukata gitsin..
Siz takintilarinizdan kurtulursunuz,esinizde sizden kurtulur.
Acıdım kocaniza..

Sizin kendi başınıza bir terapi almanız gerek bence. Gerçi sizin yaptığınızın adı takıntı değil şımarıklık. O da terapiyle geçer mi emin değilim. Şu benim ailem şöyle yapıyor senin ailen böyle yapıyoru bırakın bir kenara. İki farklı aile iki farklı yaşayış var ortada. Eşinizin ailesi sizin ailenize benzemek durumunda değil. Eşinizin ailesinin parası, verdiği/vermediği sizi ilgilendirmez. Evli barklı koca insanlarsınız aileler destek olmak gibi bir mecburiyette asla değil. Kafa yapınızı değiştirmezseniz evliliğinizi kendi ellerinizle yıkacaksınız.

Bence siz gitmelisiniz çift olarak gitmenize gerek yok gibi. Ama siz böyle davranmaya devam ederseniz eşiniz sizden baya soğur ve çift olarak gitmek zorunda kalırsınız. Aileler bir şey yapmak zorunda değil, eşiniz ailesinden istemekte zorunda değil. Ayrıca anlattığınız kadarıyla eşiniz ailesine aşırı düşkünde durmuyor gayet normal annesini bırakması falan.

Başta kendi hatalarini bilen biriyim demişsiniz acaba yazıda bahsettiğiniz konulardaki hatalarınızı gorebiliyor musunuz merak ettim. Konuda eşinizi tek bir konuda haksız bulamadım ( şiddet konusu nasıl oldu onu da anlayamadım ama) Eşiniz kimseye minnet duymamak için kök aile olarak ne yapılması gerekiyorsa yapılmasından yana, ki bence çok mantıklı, sizde ailesinden ne alsam kar modundasiniz bunun psikolojik bir durumu yok bence.

Asiri kompleksli takintili birisin esinde aileside gul gibi insanlar sanada karisan eden yok sen cirkef cirkef sunu yapain bunu yapsin kardesine yapmasin annesini almasin bune ya? Esin dogru diyor diger eve gidincede takintilar devam edecekmi yazik adama basini yemissin once sen tedavi ol esinle ilgili bir sey goremedim ben

Benim yorumum/tavsiyem eşinize olacak. Kardeş boşan kurtul

Destek alsın derken şunu demek istiyorum herşeyi kardeşine yapılsın kendine birşey yapılsın istemiyor

Aç mısınız açıkta mısınız? Neden ekstra ihtiyaç olmadığı halde aileden yardım beklesin? Eşiniz sizin aksinize evlendiğinin ailesinin artık ona bakmak zorunda olmadığının farkında. Keşke siz de olsanız.

X