Eşimle iletişim kuramıyoruz psikoloğa gitmeli miyiz?

Cok ac gözlüsünüz. 15 bin seninkiler verir, VARSA benimkiler de verir ne demek?
"Varsa" diye es ailesi icin de soylesenize?
Her ailede ailenin diger uyelerinin uzerinden gecinmeye calisan asalak bir tip vardir ve bu ailenin asalagi sizsiniz.

Bir seyleri yapabiliyorsaniz esiniz gibi kimseye eyvallah etmeden yapmaya calisin, milyonları olsa bile size vermek zorunda değiller.

Yazi yazmayi, virgül koymayi, bir paragraf bile yapmayi bilmiyorsunuz. Hayatta tek ogrendiginiz sey "istemek". Baska seylere firsat kalmamis.

Bana ev alsınlar istemiyorum ama 30 bin tl lil ihtiyaç varsa bunun için kredi çekilmemeli aileler destek olamlı

Ailelerin desteğinden öte size neler verilmiş onu hesapladınız mı?

1) Evlilik öncesi parasını verip araba almışlar, eşinize düğüne harcamaya karar vermişsiniz. Bir arabayı elden çıkartacak kadar pahalı düğün neden yapıldı bilmem ama bu karar verilmiş.

2) Evlilikten sonra sizin altınlar ve eşinizin parasıyla beraber yine araba alınmış. Bu arada kardeşine eş ailesi araba almış.

3) Yani hem eşinize hem kardeşinize birer araba düşmüş hangi sebeple daha fazla para talep ediyorsunuz?

4) Yetmemiş eşinizin işinde de eksi bakiyeleri kapatmasında destek olmuşlar, mevcutta eşinizin kardeşi sizden daha geride kalmış.

5) Evin tüm giderleri eşinizin maaşından gidiyor, üstelik size 3 bin veriyor üstelik maaşınıza dokunulmuyor.

Pardon ev bütçesine niye katkıda bulunmuyorsunuz?
Diyelim ki sizin hesap yatırım hesabı çıkartın Borsa kağıtlarını elinizden, Borsa uçtu zaten. Oturup niye 30 bin için kavga ediyorsunuz?

Beklentileriniz çok uçuk.

Kimse sizden para istemeyecek, ev masrafları ile uğraşmayacaksınız, evlisiniz diye eş ailesi kardeşler arası ayrım yapıp size daha çok para verecek, kendi aileniz zaten ortada yok (varsa?)

Böyle bir dünya yok. İnsanların sabrını zorlamayın yoksa çok kötü bir tepkiyle karşılaşabilirsiniz.

Sizin aileniz babaanne,dededen yardım alıp evi anca geçindirdi diye herkesim ailesi öyle olmak zorunda değil.
Her şey sizin fikrinizce ya da ailenizde gördüğünüzce olmak zorunda değil.
Hep siz doğru olamazsınız.
Önce kendiniz gidin istiyorsanız terapiye.
Bir insan ailesinden para almak istemiyorsa almak istemiyordur nokta.

Kızlar sizden ricam lütfen önyargılı davranmayım kendi hatalarımı bilen bir insanım ve güzel yorumlarınızı bekliyorum bu süreçte .
Öncelikle eşimle ilk tanıştığımızda eşim çok peşimden koştu gayet özgüvenli ilgili bir adam tek sıkıntısı biraz sinirli olması benim sıkıntım ise takıntılarım . Eşim ailesine düşkün 2 erkek kardeşler eşim kendine istemez kardeşime yapın der evin babası eşim annesine ve benim anneme yakın oturuyoruz. İkimizde aynı iş yerinde çalışıyoruz Kayınvalidem gerçekten çok iyi bir insan bana sürekli hediyeler alır doğum günlerimde altın kolyeler vs bana hiç karışmaz yakın olmamaıza rağmen evime sayılı gelir bende sözünü asla esirgemeyen birşeye alındıysam o an söyleyen bir insanım eşimle aynı iş yerinde çalışıyoruz vardiyalı sistem işimiz çok iyi ben düğünden sonra altınlarımı verdim araba aldık biz araba alınca kaynımada araba alındı ama bizim arabımıza yine katkıları oldu ben o dönemde biraz sinirlendim çünkü ben aile tarafından babama hep destek çıkan maddiyatını sürekli babanne ve dede karşılıyan varlıklı bir evde büyüdüm . Bende dedimki bizim evimiz yok sen gençkken çalışmışsın hep sana araba alındı ama düğün için satıldı benim altınlarım satıldı kardeşine araba şartmıydı sen evliydin senin evin alınırken destek olunmalı vs . Eşim de asla ailesinden birşey alıcak insan değil onlara inanılmaz merhameti var neyse birx bu iş yerine girmeden önce sıkıştık eşim ailesinden para almış kredi çekmiş benden çekindiği için söylememiş sağolsunlar destek olmuş eşimin eksi bakiyelerini kapatmışlar biz bu iş yerine girince eşim çektiği krediyi kendi ödüyor. Ailesine o borcu verdiğini düşündüm hep hayır falan dedi ama ben takıntı yapıp sürekli bunu dile getirdim ve annesini sürekli işten alıyor bende trip yapıyorum çünkü benim annemde çalışıyor ama kendi arabası var işe gidip geliyor hiç ben almam eşim Allah var aileme çok saygılı kız kardeşimi çok sever bizim psikoloğumuz gibi her neyse bizim işler iyice boyut aştı birbirimize şiddet bile uyguladık küfürler havada ben çok kez annemlere gittim geldim ama eşim eskisi gibi beni sevmiyor. Şimdi ise kredi imkanı çıktı ev için 0.69 faiz oranlı biz ilçede yaşayan insanlarız 1 milyona 2+1 evler var kayınvalidem ev alın der hep bende insanların konuştuğunu görüyorum hep eşler araştıyor ben eşime söylediğimde sinirleniyor sonra ben senden çok istiyorum ev almak diyor. Eşimin aldığı maaş evin ihtiyaçlarına gidiyor ayda 3 bin kadar bana atıyor benim maaşıma hiç dokunmuyoruz bende borsada bu parayı değerlendiyorum biraz peşinat var eşime arabayı satmayalım diyorum ev alırsak satalım düşük modele binelim diyor ev kredisi peşinatında 30 -50 bin arası ekdik paramız var yada ona ayrı kredi çekeriz diyor bende sinirleniyorum diyorum ki ikimizde yetim değiliz 30 bin çok para değil kredi çekmeyelim 15 seninkiler verir varsa 15 benim babam verir benim takıldığım nokta hep birşeyleri kendi yapmaya çalışıyor kardeşi olsa ailesine o parayı verdirtir ama kendine 5 yıldır bir pantolon dahi almaz ben ailesini düşündüğü için çok takıntı yaptım kardeşine oyun bilgsayatı araba alsınlar istiyordun sen ev alıcaksın kesinlikle bir kuruş almıyorsun acıyorsun diyorum birde konuşamıyoruz eşim aşırı sinirli bunun altındadamı ailem var diyor ben istiyorum ki mutlu mutlu benle paylaşsın bak hayatım kredi sunmuşlat böyle evde alırız vs o aksine bu evi hiç sevmedin çıkalım bakalım öteli evdede gelgitlerin olucakmı falan diyor psikoloğa gitmemizi istiyor ailelerimiz çift terapistleri araştıyorum bu konudaki yorumlarınızı merak ediyorum artık eşimle hiç konuşamıyorum ne yapıcağımı şaşırdım
Ben evlendiğim günden beri eşimin ailesi bir çöp kadar bile yardımları dokunmadı. Daha da düğünde ki altınlari aldılar borcumuz çok diye . Her ayda belirli şekilde eşim para atıyor ihtiyaçlarını karşılıyor.oysa evleri var durumları kötü değil ama ağzımı açıpta onlar niye yapmıyor sen niye yapıyorsun demedim nasılsa huylu huyundan vazgeçmez niye kendimi yorayim

Aileler ne ev/araba almakla, ne altın kolye almakla, ne de işyeri borcu için bakiye kapatmakla sorumlu DEĞİLDİR.

İki tane yetişkin ve maaşı olan birey olarak kendi masraflarınızı kendiniz karşılamakla yükümlüsünüz.

Siz diyorsunuz dededen para geliyordu diye... enflasyonun uçup gittiği bu günlerde kimsenin kimseye cepten ev/araba alacak hali yok. Beklentileriniz çok yüksek, acilen gerçeklere dönmeniz lazım.

Evet sert konuşuyorum, konuşuyorum ki evlilik hayatıız daha fazla zarar görmesin diye. Eşiniz size patlarsa çok üzülürsünüz.

K.v ne benzer bir aile büyüğüm var. En son çamaşır ve kurutma makinası aldı Allah razı olsun.
Sizi kırmak istemem ama güzel bir aile gibi geldi Eşinizin ailesi. Kıymetini bilin derim.

Çok yorucusunuz. Eşinizin yerinde olsam. Bundan sonra ailemden bir kuruş almam verecek olsalar da dahi istemem . Çok çiğ davranislariniz var. Adamı biktirmaniz an meselesi

Destek alsın derken şunu demek istiyorum herşeyi kardeşine yapılsın kendine birşey yapılsın istemiyor

Bu sizin ev alımı, eşinizin kardeşi ve annesini içeren ilk konunuz değil. 30 Ağustos ve 28 Eylül'de de aynı konulardan dertliydiniz.

4 yıldır resmi olarak evli ve aynı evde yaşıyor olmanıza rağmen ; 4 yıldır vajinismusmuşsunuz ve bu sorununuzu çok uzun süre ertelemişsiniz. Henüz 1 aydır sorununuzu çözmüşken ev alma tartışması yerine çift olarak ilişkinize odaklansanız daha iyi olmaz mı ? 2 tarafta aseksüelse ve bu durum sizler için problem değilse , siz bilirsiniz tabi.

Çok yorucu bi insansınız.
Kimse size yardim etmek zorunda değil, sizin ailenizde babanne dede yardim ediyor diye her ailede öyle olmaz. Doğru olan çekirdek ailenin kendi kendine yetmeye çalışmasıdır. Eşinizin patlaması yakındır haberiniz olsun

sizi iki yetişkin olarak karar verip evlenmediniz mi? artık sizin aileniz eşiniz, onun ailesi de sizsiniz. eşiniz o evden çıkmış, demek ki ev geçindirme konusunda kendisine güvenmiş, güvenmese hala baba evinde olurdu. evdeki kayına ne alınmış ne yapılmış bunu takip etmek size mi düşüyor sizce? benim de iki bekar kaynım var, annesi babası ona ne alırsa alsın banane, beni ne ilgilendirir. evim ayrı bütçem ayrı. borç istenebilir böyle durumlarda bir şey diyemem ama istemek istemiyorsa da bu kavga sebebi olmamalı.

Kızlar sizden ricam lütfen önyargılı davranmayım kendi hatalarımı bilen bir insanım ve güzel yorumlarınızı bekliyorum bu süreçte .
Öncelikle eşimle ilk tanıştığımızda eşim çok peşimden koştu gayet özgüvenli ilgili bir adam tek sıkıntısı biraz sinirli olması benim sıkıntım ise takıntılarım . Eşim ailesine düşkün 2 erkek kardeşler eşim kendine istemez kardeşime yapın der evin babası eşim annesine ve benim anneme yakın oturuyoruz. İkimizde aynı iş yerinde çalışıyoruz Kayınvalidem gerçekten çok iyi bir insan bana sürekli hediyeler alır doğum günlerimde altın kolyeler vs bana hiç karışmaz yakın olmamaıza rağmen evime sayılı gelir bende sözünü asla esirgemeyen birşeye alındıysam o an söyleyen bir insanım eşimle aynı iş yerinde çalışıyoruz vardiyalı sistem işimiz çok iyi ben düğünden sonra altınlarımı verdim araba aldık biz araba alınca kaynımada araba alındı ama bizim arabımıza yine katkıları oldu ben o dönemde biraz sinirlendim çünkü ben aile tarafından babama hep destek çıkan maddiyatını sürekli babanne ve dede karşılıyan varlıklı bir evde büyüdüm . Bende dedimki bizim evimiz yok sen gençkken çalışmışsın hep sana araba alındı ama düğün için satıldı benim altınlarım satıldı kardeşine araba şartmıydı sen evliydin senin evin alınırken destek olunmalı vs . Eşim de asla ailesinden birşey alıcak insan değil onlara inanılmaz merhameti var neyse birx bu iş yerine girmeden önce sıkıştık eşim ailesinden para almış kredi çekmiş benden çekindiği için söylememiş sağolsunlar destek olmuş eşimin eksi bakiyelerini kapatmışlar biz bu iş yerine girince eşim çektiği krediyi kendi ödüyor. Ailesine o borcu verdiğini düşündüm hep hayır falan dedi ama ben takıntı yapıp sürekli bunu dile getirdim ve annesini sürekli işten alıyor bende trip yapıyorum çünkü benim annemde çalışıyor ama kendi arabası var işe gidip geliyor hiç ben almam eşim Allah var aileme çok saygılı kız kardeşimi çok sever bizim psikoloğumuz gibi her neyse bizim işler iyice boyut aştı birbirimize şiddet bile uyguladık küfürler havada ben çok kez annemlere gittim geldim ama eşim eskisi gibi beni sevmiyor. Şimdi ise kredi imkanı çıktı ev için 0.69 faiz oranlı biz ilçede yaşayan insanlarız 1 milyona 2+1 evler var kayınvalidem ev alın der hep bende insanların konuştuğunu görüyorum hep eşler araştıyor ben eşime söylediğimde sinirleniyor sonra ben senden çok istiyorum ev almak diyor. Eşimin aldığı maaş evin ihtiyaçlarına gidiyor ayda 3 bin kadar bana atıyor benim maaşıma hiç dokunmuyoruz bende borsada bu parayı değerlendiyorum biraz peşinat var eşime arabayı satmayalım diyorum ev alırsak satalım düşük modele binelim diyor ev kredisi peşinatında 30 -50 bin arası ekdik paramız var yada ona ayrı kredi çekeriz diyor bende sinirleniyorum diyorum ki ikimizde yetim değiliz 30 bin çok para değil kredi çekmeyelim 15 seninkiler verir varsa 15 benim babam verir benim takıldığım nokta hep birşeyleri kendi yapmaya çalışıyor kardeşi olsa ailesine o parayı verdirtir ama kendine 5 yıldır bir pantolon dahi almaz ben ailesini düşündüğü için çok takıntı yaptım kardeşine oyun bilgsayatı araba alsınlar istiyordun sen ev alıcaksın kesinlikle bir kuruş almıyorsun acıyorsun diyorum birde konuşamıyoruz eşim aşırı sinirli bunun altındadamı ailem var diyor ben istiyorum ki mutlu mutlu benle paylaşsın bak hayatım kredi sunmuşlat böyle evde alırız vs o aksine bu evi hiç sevmedin çıkalım bakalım öteli evdede gelgitlerin olucakmı falan diyor psikoloğa gitmemizi istiyor ailelerimiz çift terapistleri araştıyorum bu konudaki yorumlarınızı merak ediyorum artık eşimle hiç konuşamıyorum ne yapıcağımı şaşırdım
Adamlar sana canlarını versin istıosun. Eşin bence senınle evlı olmayı kaldıramıyor o yüzden de eve gırmek ıstemıyor.

Arkadaşlar farkında mısınız, son birkaç gündür bdv ye yazan kadınların hep kocaları haklı genelde. Kadınlarda hep bi sömürme isteği başladı. Nedir bu beleşçilik? Senin evine neden başkası para ödesin. Ve borç dememişsin karşılıksız bekliyorsun? Şuan 15 bin hemen hemen bir evin geliri. Ve neden kayına araba alınca deliriyosun? Taksidini senin maaştan mı ödüyolar. Ay çok kızıyorum bu tarz bişeye. Bir bayan belirtmiş, her ailede bi asalak olur o sizsiniz diye. Yorumunu 50 kere beğenesim geldi.

Yorumlardan sonra düzeldiniz mi acaba merak ettim. İnanılmaz çirkef davranmışsınız ve eşiniz hala sizi idare etmeye çalışıyor. Umarım düzelirsiniz. Para, mal, mülk için değmez böyle şeylere. Üstelik hiç kimse size para vermek zorunda değil, enayiler mi versinler? Sizin artık aileniz ayrı. Herseyiniz ayrı. Eşiniz olmuş ama siz çok çiğ kalmışsınız.

Bu sizin ev alımı, eşinizin kardeşi ve annesini içeren ilk konunuz değil. 30 Ağustos ve 28 Eylül'de de aynı konulardan dertliydiniz.

4 yıldır resmi olarak evli ve aynı evde yaşıyor olmanıza rağmen ; 4 yıldır vajinismusmuşsunuz ve bu sorununuzu çok uzun süre ertelemişsiniz. Henüz 1 aydır sorununuzu çözmüşken ev alma tartışması yerine çift olarak ilişkinize odaklansanız daha iyi olmaz mı ? 2 tarafta aseksüelse ve bu durum sizler için problem değilse , siz bilirsiniz tabi.

Biz konu sahibi fazla iştahlı falan derken konu sahibinin evliliği bitecek haberi yok. 😔

insanların kendi aile ilişkileri sizi ilgilendirmemeli. Benim koca sürekli ailen yardım etsin onlara yedirmişsin dese. Sanane lan sanamı düştü. Senin paranımı yedirdim derim. Seninki yine kalp kırmıyormuş

X