Eşimle tartışmamız

moonthe

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2023
507
295
Merhaba, eşim ve ben ailelerden uzaktayız. Ailelerimiz aynı şehirde. 1 hafta kadar onların yanına gideceğiz. Eşim gittiğimizde tüm süre boyunca kendi ailesinin evinde kalmak istiyor. Onlarla vakit geçirmek istediğinden değil. Gittiğimizde pek evde durmuyoruz zaten. Arkadaşlarımız planlarımız derken her gün dışardayız. Günde 2-3 saat ancak görüyoruzdur. Eşimin orda kalmak istemesi tamamen kendi rahatlığıyla ilgili. Akrabalarının ailesinin dışında birinin evinde rahat edemiyor. Ben de çok rahat ettiğim için sizin evde kalmayı kabul etmiyorum, olması gerektiği için kabul ediyorum dedim. Israrla bunu kabul etmiyor. Benim odamda çift kişilik yatağım vs varken ne gerek var sizde salonda oturma odasında uyumaya falan diyor. Bunlar tamamen bahane sanırım.

Tanıştığım günden beri kv ve kp beni “içlerine alma” adı altında sürekli daralttılar. bir şeyler talep ettiler. Sürekli arayayım sürekli görüşelim attığım adımı bilmek istediler. Ailem hep geri plandaydı. Senin ilişkin, biz nerede istersen orada dururuz dediler. Hiçbir zaman gelin gidin arayın diye daraltmadılar. Eşim aradığında nasılsın iyi misin bir şeye ihtiyacınız olursa burdayız deyip kapattılar. Kv gil ile tam tersi sık sık konuştuğumuz için iyice laçkalaştı ilişkimiz. Şaka ile laf sokmalar, her lafın rahatça söylenebilmesi derken ben biraz sınır koydum şu an çok daha iyi. Eski konumu bırakıyorum kayınpederim şimdiden ona gidince yapacağım hizmetin pazarlığını yapıyor

Thread 'Kayınpederime nasıl davranayım fikir lütfen'
Kayınpederime nasıl davranayım fikir lütfen

Bu konuyla ilgili eşimle tartıştık. Sürekli onlarla içli dışlı olalım, hep onlarla kalalım ben ağaç kovuğundan çıkmadım. Sen bizim evde 1 hafta kalsan baban ne derdi düşünebiliyor musun dedim? (Kıyameti koparırdı çok net). Bana seni ailen mi dolduruyor diye soruyor. Ailemin daha gideceğimden haberi yok. Sırf bundan dolayı ailene yapışık olan sensin falan gibi saçma sapan konuşuyor. Yani onun ailesinde de benim ailemde de kalınca ben aileme yapışık oluyorum 🤷🏻‍♀️ her gün görürsün aileni falan dedi. Benim derdim her gün görmek değil. Neden ben rahat edemediğim şeyleri kabul ederken problem yok da eşin problem çıkarıyor. Demek ki onun ailesinin ilişkimize dahil olmak istediği kadar ailem olsa büyük sorun olurmuş.

Sanki bir ailem yokmuş gibi davranmaya başladı eşim. Ailesinin zihniyeti de böyle bu arada gelin aldık bizim oldu. Bizi eğlesin bize hizmet etsin gibi. Ailemi ilişkime karıştırmadım diye ben mi buna sebep oldum? Mesafeli seviyeli ilişki olsun dedikçe böyle mi oluyor?

Son düzenleme:
Merhaba, eşim ve ben ailelerden uzaktayız. Ailelerimiz aynı şehirde. 1 hafta kadar onların yanına gideceğiz. Eşim gittiğimizde tüm süre boyunca kendi ailesinin evinde kalmak istiyor. Onlarla vakit geçirmek istediğinden değil. Gittiğimizde pek evde durmuyoruz zaten. Arkadaşlarımız planlarımız derken her gün dışardayız. Günde 2-3 saat ancak görüyoruzdur. Eşimin orda kalmak istemesi tamamen kendi rahatlığıyla ilgili. Akrabalarının ailesinin dışında birinin evinde rahat edemiyor. Ben de çok rahat ettiğim için sizin evde kalmayı kabul etmiyorum, olması gerektiği için kabul ediyorum dedim. Israrla bunu kabul etmiyor.

Tanıştığım günden beri kv ve kp beni “içlerine alma” adı altında sürekli daralttılar. bir şeyler talep ettiler. Sürekli arayayım sürekli görüşelim attığım adımı bilmek istediler. Ailem hep geri plandaydı. Senin ilişkin, biz nerede istersen orada dururuz dediler. Hiçbir zaman gelin gidin arayın diye daraltmadılar. Eşim aradığında nasılsın iyi misin bir şeye ihtiyacınız olursa burdayız deyip kapattılar. Kv gil ile tam tersi sık sık konuştuğumuz için iyice laçkalaştı ilişkimiz. Şaka ile laf sokmalar, her lafın rahatça söylenebilmesi derken ben biraz sınır koydum şu an çok daha iyi. Eski konumu bırakıyorum kayınpederim şimdiden ona gidince yapacağım hizmetin pazarlığını yapıyor

Thread 'Kayınpederime nasıl davranayım fikir lütfen'
Kayınpederime nasıl davranayım fikir lütfen

Bu konuyla ilgili eşimle tartıştık. Sürekli onlarla içli dışlı olalım, hep onlarla kalalım ben ağaç kovuğundan çıkmadım. Sen bizim evde 1 hafta kalsan baban ne derdi düşünebiliyor musun dedim? (Kıyameti koparırdı çok net). Bana seni ailen mi dolduruyor diye soruyor. Ailemin daha gideceğimden haberi yok. Sırf bundan dolayı ailene yapışık olan sensin falan gibi saçma sapan konuşuyor. Yani onun ailesinde de benim ailemde de kalınca ben aileme yapışık oluyorum 🤷🏻‍♀️ her gün görürsün aileni falan dedi. Benim derdim her gün görmek değil. Neden ben rahat edemediğim şeyleri kabul ederken problem yok da eşin problem çıkarıyor. Demek ki onun ailesinin ilişkimize dahil olmak istediği kadar ailem olsa büyük sorun olurmuş.

Sanki bir ailem yokmuş gibi davranmaya başladı eşim. Ailesinin zihniyeti de böyle bu arada gelin aldık bizim oldu. Bizi eğlesin bize hizmet etsin gibi. Ailemi ilişkime karıştırmadım diye ben mi buna sebep oldum? Mesafeli seviyeli ilişki olsun dedikçe böyle mi oluyor?
Bencil biri ve bencil ailesi. Tabii ki ailenizde de kalmak sizin hakkınız. Kabul etmezse direkt ayrı ayrı kalalım o zaman diyin

Bencil biri ve bencil ailesi. Tabii ki ailenizde de kalmak sizin hakkınız. Kabul etmezse direkt ayrı ayrı kalalım o zaman diyin
Gerçekten kendi çekirdek aileleri dışında herkese çok benciller. Daha neler var buraya yazmadığım… ayrı ayrı kalalım dedim ama çok mümkün değil. Direkt ben gelmem o zaman diyor. Zaten ben de istemem kp gile dedikodu olarak bize dolduruş olarak döner. Eşimi doldururlar

Biz böyle durumlarda otelde kalıyoruz. Gittiğimiz yerlerde akrabalarımız falan oluyor bazen ama kimsenin evinde kalma huyumuz yoktur ikimiz de rahat etmiyoruz. Siz de otelde kalın o zaman herkes eşit olsun. Ya da herkes kendi ailesinde.

Gerçekten kendi çekirdek aileleri dışında herkese çok benciller. Daha neler var buraya yazmadığım… ayrı ayrı kalalım dedim ama çok mümkün değil. Direkt ben gelmem o zaman diyor. Zaten ben de istemem kp gile dedikodu olarak bize dolduruş olarak döner. Eşimi doldururlar
Ben de gelmem diyin. Siz niye alttan alıyorsunuz ki? 3 gün ailemde kalacağım haberin olsun diyin izin mi alacaksınız bir de

Ben de gelmem diyin. Siz niye alttan alıyorsunuz ki? 3 gün ailemde kalacağım haberin olsun diyin izin mi alacaksınız bir de
Başlarda bir şey bilmediğimden alttan alıyormuşum son zamanlarda bıraktım. Önce aile ziyareti sonra tatil planlamıştık ama ailesiyle ilgili durumlar canımı sıkmaya başladı artık empati yapmasını sağlamaya çalışıyorum

Görüşmek istediğiniz ne kadar insan varsa çağırın gelsinler evlerine madem size alan açmıyorlar. Eşinize de misafirin onun için, onun ailesinin evine geldiğini ve size eşlik etmesi gerektiğini söyleyin
Aynı tarifeyi bana uygularlar ben gittiğimde tam tersi misafir nasıl davranır onu göstermek istiyorum😄 ben rahatsam onlar daha rahat. Zaten arkadaşlarımla kv evinde oturmayız. Üstelik şu anda gittiğimizde de oturmayacağız eşim sürekli ben ailesiyle sıkı fıkı olayım konuşayım istiyor kendisine gelince nasılsından öte bir cümle yok. Tek başına bile konuşmuyor ailemi aradığında. Ben yanında olup sohbete katılayım utanıp çekinmesin diye istiyor

Biz böyle durumlarda otelde kalıyoruz. Gittiğimiz yerlerde akrabalarımız falan oluyor bazen ama kimsenin evinde kalma huyumuz yoktur ikimiz de rahat etmiyoruz. Siz de otelde kalın o zaman herkes eşit olsun. Ya da herkes kendi ailesinde.
O kadar isterdim ki otelde kalmayı. Zaten oturup iki muhabbet edeceğimiz de yok sırf eşim rahat uyusun rahat duş alsın diye ben rahat edemeyeyim sorun yok ona. Ailesi falan pek normal insanlar değil bizim evimiz varken otelde mi kaldınız diye ilişkiyi koparırlar o derece

Bunu söyledim ama pek uygulayamayız eşim kabul etmiyor ben gelmem memlekete o zaman dedi. Ben de istemem çünkü kp gil için bu çok büyük bir olay. Dedikodu yapıp eşimi doldururlar aramız bir de onlar yüzünden bozulur
Evli barklı adam, kök ailesinin dolduruşuna gelip sizinle arasını bozabiliyorsa, baştan sorun var demektir. Bu nasıl bir bencillik ve cahillik!

O kadar isterdim ki otelde kalmayı. Zaten oturup iki muhabbet edeceğimiz de yok sırf eşim rahat uyusun rahat duş alsın diye ben rahat edemeyeyim sorun yok ona. Ailesi falan pek normal insanlar değil bizim evimiz varken otelde mi kaldınız diye ilişkiyi koparırlar o derece
O zaman siz kendi annenizde kalın. Eşiniz de kendi annesinde. Eşler orta yolu bulamayınca çok üzülüyorum ya. Böyle basit bir konuda bile orta yol bulunmuyor, herkes sadece kendini düşünüyorsa diğer konularda da eminim hayatınız çok zordur.
Kolaylıklar diliyorum cidden. Ve sabır.

Durum çok net değil mi? Siz orada kalmak istemiyorsunuz. O sizin tarafta kalmak istemiyor. Kendi evimizde kalalım deyince eşiniz gelmem diyor ki siz de ayrı kalmak istemiyorsunuz zaten. İki seçenek var: Eşinizin ailesinde kalacaksınız ya da gitmeyip evinizde oturacaksınız.

Evli barklı adam, kök ailesinin dolduruşuna gelip sizinle arasını bozabiliyorsa, baştan sorun var demektir. Bu nasıl bir bencillik ve cahillik!
Beni en çok üzen de sadece aile konularında böyle olması. Yoksa bir şey alınacaksa bana 3 tane alır kendine bir tane bile almaz. Ailesi ileri gidince cevabını da verir ama bu konuda böyle ☹️

O zaman siz kendi annenizde kalın. Eşiniz de kendi annesinde. Eşler orta yolu bulamayınca çok üzülüyorum ya. Böyle basit bir konuda bile orta yol bulunmuyor, herkes sadece kendini düşünüyorsa diğer konularda da eminim hayatınız çok zordur.
Kolaylıklar diliyorum cidden. Ve sabır.
Teşekkür ederim ailesiyle ilgili tüm konularda böyle ama onun dışında her zaman beni düşünür. Kendi ihtiyacını almaz benim ağız ucuyla güzel dediğim şeyi alır hep her hareketiyle beni mutlu etmeye çalışıyor ama bu konularda bencil ailesi çok manipüle ediyor ne yazık ki

Durum çok net değil mi? Siz orada kalmak istemiyorsunuz. O sizin tarafta kalmak istemiyor. Kendi evimizde kalalım deyince eşiniz gelmem diyor ki siz de ayrı kalmak istemiyorsunuz zaten. İki seçenek var: Eşinizin ailesinde kalacaksınız ya da gitmeyip evinizde oturacaksınız.
Aslında ben eşimle nasıl konuşup ne yapmalıyım onda kararsız kaldım sadece

X