Eşinin sperm sayısı düşük olup da normal yolla hamile kalanlar?

teşekkür ederim Nergiscim.Ama eşim kaç kez renkli dopler çektirdi.Damar genişlemesi falan yok dedi doktor.(varikosel)İşin ilginç yanı eşimin bütün testleri normal.Yani ileri hareket,canlı sperm yüzdesi v.b herşey çok normal değerlerde.Sadece sperm sayısı az.

Merhaba ben aranıza yeni katıldım.Eşimde varikosel var.Sperm sayısı 1 milyonun altında.Tüm testleri yapıldı.Olan spermleri çok güzel ve canlı.Hiçbir kromozom eksikliği de yok.3 kez mikroenjeksiyon denedik.Hamilelik oluyor fakat boş kese oluyor.Dondurulmuş embriyolarımız var 2010 yılı inşallah uğurlu gelir de onlardan bebeğim olur.Düşüncelerini benimle paylaşırsanız sevinirim

Merhaba ben aranıza yeni katıldım.Eşimde varikosel var.Sperm sayısı 1 milyonun altında.Tüm testleri yapıldı.Olan spermleri çok güzel ve canlı.Hiçbir kromozom eksikliği de yok.3 kez mikroenjeksiyon denedik.Hamilelik oluyor fakat boş kese oluyor.Dondurulmuş embriyolarımız var 2010 yılı inşallah uğurlu gelir de onlardan bebeğim olur.Düşüncelerini benimle paylaşırsanız sevinirim

merhaba hayal inşallah bir dahaki denemende bebeğine kavuşursun
benimde eşimde varikosel vardı sayı çok düşük değildi alt sınır olan 20 milyonun biraz altındaydı doktor bu sayıylada hamile kalabilirsin çok düşük değil demişti ama hamile kalamadım eşim ameliyat oldu sayı 80 milyonun üzerine çıktı hamile kaldım ama düşük oldu sonra tedavilere başladık aşılama ve ilk denememizde sonuç negatifti 2. denememizde hamile idim ama bebeğimi 8. haftada kalp atımları olmaması nedeniyle aldırdım şimdi dinlenmedeyim anca mayısta 3. deneme yapabiliriz
allah hepimize kolaylık versin bebeklerimize kavuştursun inşallah

arkadaslar ben 1.5 yıllık evlıyım cocuk dusunmuyorduk ama esım 3 yasındayken testıslerınden amelıyat olmus bı baktıralım dedık ogrendık kı esımde sperm sayısı 0 kesınlıkle cocugunuz olmaz asılama bıle degıl dırek tup bebek dedıler bız cok streslı oldugumuzdan dolayı 2ay erteledık 2ayın sonunda 5 haftalık hamıle oldugumu ogrendım sımdı ıse 30 haftalık allah verıyor arkadaslar esıme hıcbırsey yedırmedım ıcırmedım her kafadan bı ses cıktı ama bız tınlamadık allah yar ve yardımcınız olsun allah ısteyen herkese versın yuzunuzu guldursun dualrım sızlerle

bırde arkadasın bı tanesı bana ozel msj gondermıs onunda esınde sperm azmıs ama ben sıteye fazla gırmedıgım ıcın yazdım ama kabıl edılmedı yanı gonderemedım ozel msjı oda okur ıns.bana alınmaz

CANIM YAZINI OKUDUM VE BIZDEDE AYN PROBLEM VAR SPERM SAYISI :-( IKI YILLIK EVLIYIZ BIR AY ÖNCE YAPTIRDIGIMIZ SPERMIOGRAMM SONUCUNDA 15 million sperm sayisi haraketlilik 75% cikti haraketlilik iyi olmasina ragmen sayi az varikoselden kaynaklaniyormus ama ameliyat olmasini istemyiorum pozitiv sonuc alanlar az keci boynuzu kürü uyguluyoruz suan ve üc hafta sonra memorialde tekrar spermiorgramm yaptiricaz degerler tekrar düsük cikarsa asilama yöntemini düsünüyoruz benim sana tavsiyem daha yillarca sperm sayisi cikti indi diye ugrasana kadar sende tedaviye basla canim sana bol sanssss !!!!!!!:KK66:

bizimde sperm sayısı düşük 3 negatif var 6 milyon spermden 1 milyona indi stresten morfololi haraketlilik ne yapıcaz bielmiyorum..sıkıştık kaldık...

Bu 2. Hamileligim. İkiside normal yoldan.
daha once 7 haftalik bir dusugum oldu. Sonra 4 ay denedik olmayinca esim sperm testi yaptirdi 13 haziranda.
1 mlde 7 milyon sayi
İleri hizli %20
yavas ileri %15
morfoloji %60
Degerler boyle cikmisti. Doktor Proxeed ve evicap 400 verdi.
20 gun kadar da keciboynuzu kuru kullandi esim.
ovulasyon gunum 18 temmuzdu hesaplarima gore.
simdi 4 haftalik hamileyim :-)
Cok sorun yapmayin insallah hamile kalirsiniz. Esinize iyi bakin tabi :-)
Ha bu arada esim sigarada iciyor ve hic birakmadi da. Bir paket iciyor gunde.

Ha bu arada esim lustral 50 mg kullaniyordu.son3-4. Aydir duzenli kullanmiyordu.
test sonucunu gordugu gun birakti.
arastirmis sayi ve hizi azaltiyor dedi. Bilimsel arastirma sonuclarini bulmus. Ondan sonra birakti.
doktorlara kalsa etkisi pek yok.

Merhaba arkadaşlar bende 8 aylık evli yim korunmadigimiz halde çocuğumuz olmayınca ikinci ayımızda doktora gittik benim muayenemde sıkıntı çıkmadı eşimin sperm sayisinda ve hareketliliginde ciddi sıkıntı çıktı ilaçlar macunlar kullandik fark olmadı sonrasında şans eseri baharat alamaya gittigim aktar mucize karışım diye birşey önerdi kendisi hazirliyormus 1 ayda sayisi da hareketliliği de düzeldi ve su an günüm 4 gün geçti pazartesi inşallah gidip test yaptiracagim. Rabbim herkese hayırlı evlatlar nasip etsin..isteyen iletişime geçebilir benimle seve seve yardimci olurum..

E="EmiMus, post: 44404642, member: 718229"]Merhaba arkadaşlar bende 8 aylık evli yim korunmadigimiz halde çocuğumuz olmayınca ikinci ayımızda doktora gittik benim muayenemde sıkıntı çıkmadı eşimin sperm sayisinda ve hareketliliginde ciddi sıkıntı çıktı ilaçlar macunlar kullandik fark olmadı sonrasında şans eseri baharat alamaya gittigim aktar mucize karışım diye birşey önerdi kendisi hazirliyormus 1 ayda sayisi da hareketliliği de düzeldi ve su an günüm 4 gün geçti pazartesi inşallah gidip test yaptiracagim. Rabbim herkese hayırlı evlatlar nasip etsin..isteyen iletişime geçebilir benimle seve seve yardimci olurum..[/QUOTE]

Canim esimde de aynı problem çıktı. Bizimde 1 senedir çocuğumuz olmuyor. Nedir bu karisim?

E="EmiMus, post: 44404642, member: 718229"]Merhaba arkadaşlar bende 8 aylık evli yim korunmadigimiz halde çocuğumuz olmayınca ikinci ayımızda doktora gittik benim muayenemde sıkıntı çıkmadı eşimin sperm sayisinda ve hareketliliginde ciddi sıkıntı çıktı ilaçlar macunlar kullandik fark olmadı sonrasında şans eseri baharat alamaya gittigim aktar mucize karışım diye birşey önerdi kendisi hazirliyormus 1 ayda sayisi da hareketliliği de düzeldi ve su an günüm 4 gün geçti pazartesi inşallah gidip test yaptiracagim. Rabbim herkese hayırlı evlatlar nasip etsin..isteyen iletişime geçebilir benimle seve seve yardimci olurum..

Canim esimde de aynı problem çıktı. Bizimde 1 senedir çocuğumuz olmuyor. Nedir bu karisim?[/QUOTE]
Merhaba eşim için hakiki harnup pekmezi ile polen,arı sütü karisimi verdi aktar.banada yumurtaliklarim gelen spermi daha net tutsun diye hafize sultan macunu verdi 3 ay kullandık çok sükür 6 haftalık hamile yim.Rabbim inşallah devamini getirir ve isteyen herkese nasip eder..ama şuda bir gerçek en basta dua..bol bol kenzül arş duasini okuyup Allah tan dileyin kısa zamanda sonuç alirsiniz inşallahh

Ne mutlu size arkadaşım. Darısı bizim basimisza. Biz bunu öğreneli üç hafta oldu. O günden bu güne keciboynuzu kuru başladım. Evicap (E vitamini) ve çinko kullanıyor. Söylediklerini en kısa zamanda alicam. Çok Teşekkur ederimm

Ne mutlu size arkadaşım. Darısı bizim basimisza. Biz bunu öğreneli üç hafta oldu. O günden bu güne keciboynuzu kuru başladım. Evicap (E vitamini) ve çinko kullanıyor. Söylediklerini en kısa zamanda alicam. Çok Teşekkur ederimm
İnşallah şifa olur

Canim esimde de aynı problem çıktı. Bizimde 1 senedir çocuğumuz olmuyor. Nedir bu karisim?
Merhaba eşim için hakiki harnup pekmezi ile polen,arı sütü karisimi verdi aktar.banada yumurtaliklarim gelen spermi daha net tutsun diye hafize sultan macunu verdi 3 ay kullandık çok sükür 6 haftalık hamile yim.Rabbim inşallah devamini getirir ve isteyen herkese nasip eder..ama şuda bir gerçek en basta dua..bol bol kenzül arş duasini okuyup Allah tan dileyin kısa zamanda sonuç alirsiniz inşallahh[/QUOTE]
Esinizin sperm sayisi ilk ogrendiginizde kacti bizimki 1bucuk milyon bizede yararmi acaba bu karisim

Merhabalar.bende bir yıllık evliyim daha yeni eşimin azosperm olduğunu öğrendik yani sprem sayısı sıfır çıktıbu durumu yaşayıp hamile kalan var mı? yıkılmış durumdayız

X