Eşinin sperm sayısı düşük olup da normal yolla hamile kalanlar?

Normal yoldanmi kaldinizz biz tup bebek yaptiriyoruzda allah bagislasin oglunuzu darisi tum isteyenlere olsun insallahh :)
Evet çok sükür kendiliğinden oldu ama size önerim öncelikle kafanizi bosaltin takntiyı birakn ve sabaha karşı vücut dinlenmisken ilişkiyi deneyin bizde ise yarayan bu oldu. Rabbim kucagnzi bos brakmasn

Evet çok sükür kendiliğinden oldu ama size önerim öncelikle kafanizi bosaltin takntiyı birakn ve sabaha karşı vücut dinlenmisken ilişkiyi deneyin bizde ise yarayan bu oldu. Rabbim kucagnzi bos brakmasn
Aminn zaten transferim var canim ayrica esimin sperm sayisinda artis olmadi 2-3milyon yani normal yoldan sansimiz yok denecek kdar az

Mrh bizimde durumumuz ayni esimde sperm sayısı ayni 6 ay olmayinca dr gittik ve bu durumu ogrendik evde kurler falan yaptik ama en fazla 4 milyona çıktı ve tüp bebek yaptırmaya karar verdik ilk denememiz tuttu ama 33 haftalıkken kalbi durdu ondan sonra 3 defadaha denedik tutmadı manevi açıdan çok Yoruldum Dr rum yılbaşından sonra tekrar deniyelim dedi bende yine kurler macunlar falan yapsam kendiliğinden hamile olurmuyum diye düşünüyorum durumu benim gibi olan var mi

Mrh bizimde durumumuz ayni esimde sperm sayısı ayni 6 ay olmayinca dr gittik ve bu durumu ogrendik evde kurler falan yaptik ama en fazla 4 milyona çıktı ve tüp bebek yaptırmaya karar verdik ilk denememiz tuttu ama 33 haftalıkken kalbi durdu ondan sonra 3 defadaha denedik tutmadı manevi açıdan çok Yoruldum Dr rum yılbaşından sonra tekrar deniyelim dedi bende yine kurler macunlar falan yapsam kendiliğinden hamile olurmuyum diye düşünüyorum durumu benim gibi olan var mi
Ahh canim ah hepimiz ayniyiz coookk gecmis olsun 33haftalikken niye durmuski birsey soyledilermi bizde onca sey denedik en fazla 11milyona ckti havalara uctuk duzeliyor dye geri 2milyona dustu ve artmiyor benimde bir tup bebegm tutunmustu 8haftalik kalbi durdu smdide tedavi asamasndayiz tekrar deniyoruz insallahh bu defa kavusuruz bebislerimize

bunu bilmiyordum esime hemen söylemem gerek cünkü esim slip hic giymez,esimde canli sperm cikmadi 3 kere yapildi,doktor tese yoluyla sperm olup olmadigina bakcak,varsa tü bebek sansimiz var yoksa hic sansimiz yokmus,esimede kücükken hastalik gecirip gecirmedigini sordular ama kayinvalidem hic bir hastalik gecirmedi sadece mormal cocuk hastaliklari dedi.bide benimesim sigara iciyor ve sebzeyle arasi hic yok abur cubur seyler yemeyi seviyor genelde.
Arkadaslar bu slip giyme kesinlikle yanlis bilgi. Slip giymemesi gerekiyor. Benim esimde slip giyerdi, doktor kizdi. O keseler bosuna vucudun disinda degil dedi doktor. vucut isisindan dusuk yerde durmaliymislar. O yuzden slip giyerse vucuda yaklasacak ve isisi artacak. Keseleri soguk tutmak onemli!!!

Bu soyleyecegim morfolojiyi veya hareketliligi etkilemez ama sayiyi arttiracak birsey. Arastirmalar gostermiski sayinin azalmasinin sebebi %40 sicakligin yuksek olmasi. dolayisiyla keseleri soguk tutmak icin birseyler yapmak lazim. Biz linkteki camasirdan aldik: .....Ancak illaki bu camasir gereklidir diye birsey yok. Burda mantik gunde 30 dakika kadar keseleri sogutmak. Buz torbasi gibi birseyle de aksam evde otururken halledilebilir. Ayrica erkegin kesinlikle hicbir sekilde sicak banyo yapmamasi butun duslarini ilik suyla almasi gerekiyor. Bu da doktorumuzun soyledigi birsey. Benim esimin sadece 1 kere 9 milyon cikti. Ondan sonra slipten vazgecti, soguk suyla dus almaya basladi, bu camasiri kullandi vs. ikinci ucuncu olcumlerde 90 milyon civariydi. Yine de cocugumuz olmadi gerci ama sorunun ondan olmadigi anlasidli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ahh canim ah hepimiz ayniyiz coookk gecmis olsun 33haftalikken niye durmuski birsey soyledilermi bizde onca sey denedik en fazla 11milyona ckti havalara uctuk duzeliyor dye geri 2milyona dustu ve artmiyor benimde bir tup bebegm tutunmustu 8haftalik kalbi durdu smdide tedavi asamasndayiz tekrar deniyoruz insallahh bu defa kavusuruz bebislerimize
Cok arastirildi butun tahliller yapildu ama kalbin durmasina bir sebep bulamadilar

hepinize selam . burdan size umut olmak için bu konuyu açıyorum. iki yıldır evliyim evlendiğimiz ilk aylardan sonra çocuk sahibi olmaya karar verdik ,herkes gibi iyi bi jinekolog arastırmaya basladım bulduk giitik hersey yolundaydı fakat bir sene bitmesine rağmen çocuk sahibi olamadık daha sonra eşimde doktora görünmek istedi testleri yapıldı sperm sayısı sıfır çıktı hayatımızın en zor aylarını gecirdik tedavi yontemlerini arastırdık neler yapılabileceğimizi araştırdık.daha sonra baska bi hastanede baska bir doktorun yanında testleri yenilemek istedik çünkü üç haftada bir degerler değişiomuş,testi yaptık sonuç mucizeydi hersey olması gereken değerlerdeydi .üç hafta sonra yine aynı testleri istedi doktorumuz sonuç lar yine olması gereken değerlerdeydi,nasıl böyle oldugunu anlamadık ilk hastenedeki cihazlarmı sorunluydu doktormu yanlış bilgi verdi sınavmıydı ,sınanmamıydı,ne oldugunu anlamadık .su anda dokuz haftalık hamileyim hersey yolunda :) hiç bi zaman dünyanın sonu demeyin mucizelere inanın .inşallah cocuk sahibi olmak isteyen herkes bu ay hamile kalır =)

• Beğen
Reactions: H M
Kızlar Size bir önerim var benim eşimin de sperm sayısı çok azdı ileri hareket yüzde 0 yerinde hareket yuzden 5 iki aydır ona keçi boynum be bizim burda şifalı bitkiler satılıyor ordan bir macun ve bir hap aldım şimdi yüzde 23 yerinde hareket ileri hareket yüzde 6 olmuş şükür olsun Rabbime ki bana bunların bulmamı nasip etti hala kullanıyor doktor bile sanırdım nasıl oldu elbette allah herkese daim büyüktür allaha sığınalım ar8devam edecek allaha bıraktık çünkü hiç maddiyatımız tüp bebeğe yok

Benim eşiminde 1 veya 2 hücre var diyordu normal yolla 5 sene olmadı ve Tüp bebek yaptık ilk seferde tuttu şimdi 3 yaşına girdi çok şükür Rabbime eli ayağı düzgün sağlıklı bi kız evlat verdi şimdi 2.cisini tüp bebek degil normal yolla olursa öyle yapacam tüp bebekten sonra 2.cisi normal yolla olabiliyormus.

Benim eşimin 8 milyon varken doğal yoldan hamile kaldım çok sükür ama tabi ki bende hamile kalmak için çabalar sarfettim

Benim eşimin 8 milyon varken doğal yoldan hamile kaldım çok sükür ama tabi ki bende hamile kalmak için çabalar sarfettim
Allahim bagislasin canim toplam sperm sayisimi 8milyondu ml demi neler yaptin hamile kalmak icin bizimkide 4-5 milyon inşallah beni de mucizem bulur

X