Eşinizde en sevdiğiniz ve en sevmediğiniz huylar, davranışlar

Sevmediğim huyu bütün huyları
Sevdiğim huyu bana şevkatli olması babammış gibi sahip çıkması başımı okşaması. Başka sevdiğim huyu yok.
Ama kendisine aşığım :KK51:

Sevmediğim huyu çabuk sinirlenmesi en ufacık bişeyde sinirlenir tavır alır....Sevdiğim huyu kızımla bize düşkün olması..o şimdi asker...çok özledim

İyi yönleri; Çok sabırlı olması,Anlayışlı olması,Saygılı olması,Sakin bir yapısının olması,Nerde ne konuşacağını bilmesi,Bir konuyu uzatmaması (ne olursa olsn),paketlenmiş bir hediyeyi elime vermemesi fakat,benim elimden tutup mağazaya götürmesi ''ne beğeniyorsan al'' demesi,sorumluluklaırını bilmesi :)... Say say bitmezkiiiiiiii ♥♥

Kötü yönleri; Beceriksizdir. (yemek,ütü,boya,tamir,) hiçbirini yapamaz esneklik sıfır,ailesine karşı boynunun kıldan ince olması ufakta olsa büyükte olsa hiç laf söyleyememesi,ev işlerinde bana hiç yardım etmemesi,romantik olmaması,hediye almaması,geçmişe dair pek bir şeyi hatırlamaması .. ' öyle mi olmuştu gülümihatırlamıyorum ' demesiii,az ve öz konuşması..

Yazmadan geçemedi.m
sevmediğim huy:arkadas ve kahve düşkünü ki hafta sonlarını bizimle geçirmesi için kavgalar bile ediyorum. kararsızlığı yarısını düşünmemesi.romantiklik sıfır.sadece rahatsız oldugum zaman bana yardımcı olması.ve sabahları sigarasını iiçinekadar ccook gergin olması.ve maç kolikkkk

sevdiğim huy :cok iyi bir baba.benimle asla küs kalmaz birşey istediğimde bişekilde bana ulaştırır.gelip gitmeme karışmaz .gezmeyi arabası oldugu sürece sever merhametli güvenilşrdir

sevdiğim huyları ev işlerine yardımcı olması evdeki sorumluluklarını bilmesi, vicdanlı,sadık,bize düşkün,kin tutmaması,bonkör olması,insan ilişkileri iyi ,girişken
sevmediğim huyları aniden sinirlenmesi sonra hemen unutması o unutuyor ben 3 gun küsüyorum :KK70: cok tv izlemesi, kurtlar vadisi izlemesi, heryere arabayla gıtmrsı elınden gelse eve kadar sokacak, falan filan

Öncelikle pozitif olanlardan başlayayım:))
Sevdiğim yönleri:
1. Kesinlikle merhametli, sevecen, sempatik olması ve empati kurabilmesi
2. Esprili olması ve çok iyi gönül almasını bilmesi ( Bu en önemlilerden de olabilir:)))
3. Cömert ve yardım sever olması, sadece bana değil çevresindeki herkese.
4. Ailemize karşı saygılı ve dürüst olması hem benimkine hem kendininkine( bu davranışların karşılıklı olması önemli tabi)
5. Kendimle ilgili kararlara saygı duyması, özel yaşantıma( giyim, kuşam, makyaj, yeme- içme, gezme vs. ) müdahale etmemesi.

Sevmediğim yönler:
1. Yürüyüş, spor vs hareketi çok sevmemesi.
2. Araba kullanmaya düşkün olması her yere arabayla gitmesi.
3. Çöpü (armudun sapı, üzümün çöpü gibi), çöp dururken tezgahın üzerine bırakması:KK43:((

İşte böyle, bunlarda kusur mu derseniz değil zaten ama kusursuz kimse yoktur bunu bilin diye yazdım bir kaç tane. Çünkü aslında benim için kendisi kusursuzdur.

Sevmediğim hatta nefret ettiğim huyu şizofrenik kıskanç olması , sevdiğim " merhametli olması

Sevmediğim yönü : alışveriş konusunda biraz beni takmiyor birde tartışırken biraz zeytinyaglik yapması
Sevdiğim yönü : O...
Herşeyini seviyorum onu çok seviyorum...

Bana bakışını ,sakinmasini,bizi düşünmesini,dini yönden bana yol göstermesi, o yogunluklarin arasında bana vakit ayırmayı, özel Günlerimiz e değer vermesi,oğlumu ve beni diğer insanlardan önde tutması,yemekleri iltifat etmesi,yorgunluklarimi anlayisla kaşılması, misafir geleceginde beni ev islerinde yanlızbirakmamasi, KALBİ, GÜLÜŞÜ,GÖZLERİ ...
VEEE BENİ SEVMESİ:KK200:
Seni Seviyorum Kocacim:KK68:

Öncelikle pozitif olanlardan başlayayım:))
Sevdiğim yönleri:
1. Kesinlikle merhametli, sevecen, sempatik olması ve empati kurabilmesi
2. Esprili olması ve çok iyi gönül almasını bilmesi ( Bu en önemlilerden de olabilir:)))
3. Cömert ve yardım sever olması, sadece bana değil çevresindeki herkese.
4. Ailemize karşı saygılı ve dürüst olması hem benimkine hem kendininkine( bu davranışların karşılıklı olması önemli tabi)
5. Kendimle ilgili kararlara saygı duyması, özel yaşantıma( giyim, kuşam, makyaj, yeme- içme, gezme vs. ) müdahale etmemesi.

Sevmediğim yönler:
1. Yürüyüş, spor vs hareketi çok sevmemesi.
2. Araba kullanmaya düşkün olması her yere arabayla gitmesi.
3. Çöpü (armudun sapı, üzümün çöpü gibi), çöp dururken tezgahın üzerine bırakması:KK43:((

İşte böyle, bunlarda kusur mu derseniz değil zaten ama kusursuz kimse yoktur bunu bilin diye yazdım bir kaç tane. Çünkü aslında benim için kendisi kusursuzdur.
Bak benimki çöpü bırakıyor unutmuşum aşk iste...
Kusur değil bence sevelim birbirimizi başka ne derdimiz var 1 hayatımız var gönlümüzun 1 eşi olsun insallah

Çamaşır sepetini kullanma şekli:
Sepete atar mısın dediğim şeyi sepetin üstüne koyar, içine koy dediğimde içine koyar ama yarısı dışarıda kalır hahah :KK70: Sepetle zoru var niyeyse. :) oysa ki çöpü tezgahın altındaki çöpe atmaya üşenmez.
Sevdiğim, sevgi dolu olması, düzeni sevmesi, spor yapması, canım bir şey istediğim zaman gidip alması :KK200: vs...

sevdiğim yönleri:
ilgilidir, durgun olsam falan hemen farkeder.
sahiplenen bi yapısı var, biri bana bişey yapsa aslan kesilir.
komik, esprili, hep güldürür.
beni mutlu etmeye gayret eder, özel günlere önem verir.
ev işlerinde yardımcı, düzenlidir kendi de.

sevmediğim yönler:
insanlarla arasına mesafe koyamaz pek, herkesi memnun etmeye çalışır, kullanılır.
biraz savurgan, birden parasını bitirir, nasıl bittiğini anlamaz.
ketum, hislerini ve düşüncelerini hep saklamaya çalışır, şeffaf değil.
bi de biraz değişken, yani dışarıda çok hareketli evde çok sakin.

Hangi birini söylesem mesela ilk akla gelenler;
- Mutfağı tertemiz yaptıktan sonra tezgah üzerinde ya da ocakta çay kahve izlerine rastlamaktan
- Her akşam eve girdiğimde 'odada olmaması gereken 7 nesneyi bulun' oyunu oynayıp yerli yerine koymaya çalışmaktan,
- Rahatlığından (Kaçınızın eşi nöbetçi ezcane ararken şarkı söyleyebilir)
- Dağınıklığından
- Sürekli beni kızdıracak birşeyler bulmaya çalışmasından (Bundan büyük keyif alıyor)

daha sayim mi?

Rahat olan tarafa kızmak yerine sizde onunla rahat olun :)
Bende çok rahatım eşim pipirikli borcunu hemen öder evi hemen toplar temizlik yapar. Bense keyfime düşkün ve soğukkanlıyım en kötü olaylarda bile tepki vermem elimde olan bişey değil doğuştan gelen rahatlık. Eşiniz isteyerek ve bilerek yapmıyor o huyu ona yapışmış :)

bazı konularda şanslıyım galiba kızlar,(hep kötü gider kaderim)
benim çay demliyip getirmemi beklemez eşim mutfaktada ev işlerindede çok yardımcı olur,ben çayını karıştırıp veriyosam aynısını oda bana yapar,eşim bu konuda bitane,

benimde eşim öyle, ben evde temizlik yaparken o totosunu devirip yatamaz mutlaka bana yardımcı olur zaten tek başına oturmaya sıkılır işleri bitirir çayı demler birlikte otururuz :)

İlgisiz olması ben ve bebeğim söz konusu olduğunda sadece kendini düşünmesi ama başkaları için kendini paralaması hamileykende lohusaykende beni üzmesi ağlatması hiç motive etmemesi başbaşa hiç vakit geçirememiz

Yalan söylemesi, rahat olması, ve romantik olmayışı, ilgisiz ve sorumsuz olması geriye iyi özellik kalmadı zaten :)

Sevdiğim huyları:
Bana değer vermesi ve bunu bana hissettirmesi,
Ev işlerinde yardımcı olması (bulaşık yıkamak dışında, ondan nefret eder),
Fikirlerime önem vermesi,
Birlikte vakit geçirmeyi sevmesi...

Sevmediklerim:
Bazı konularda iradesiz olması (mesela düzenli spor yapmak yada karar verdiği bir işi tamamlamak gibi),
Bir şeyleri içine atıp sonra hiç olmayacak şeye patlaması ve ağır sözler söylemesi,
Beni ailemden kıskanması. (aslında bazen hoşuma gitmiyor da değil) :)

7yıllıkflört 6yıllıkevlilik kocamın bitek birden sinirlenmesini sevmezdim ama şimdilerde yen bir huyunu keşfettim onca sene sonra benim isteklerime önem vermiyor şöyleki 1kizimiz var 5yasinda 2. Yi istiyorum bide kürtaj oldum( plansız gebelik kalbi durdu bebeğimin)
Bu aralar hayatmin merkezi ikinci çocuk ve eşim kesinlikle yok diyor.bana göre tek neden rahatı bozulacak korkusu..
Sevdiğim yönleri aşkımızı herşeye rağmen hala koruyoruz hayat ikimizken güzel bir grip bile olsam peşimde döner yani beni önemsiyor bide isteğimi(çocuk) kabul etse oh neala;-)

Herseyin en iyisini o bilir :) nefret ediyorum bu huyundan :) daha cok var ama asiri uyuz oldugum bu :)en sevdigim huyu bana cok fazla deger veriyor her soyledigimi yapmaya calisiyor. Canim kocam bnn :)

X