Eski eşimi unutamiyorum yardım edin

Öncelikle ıletışimi kesin.
Kim olursa olsun asla yalvarmayın bu çok büyük bir hata.
O sizi gözden çıkartabiliyorsa yalvararak geri dönmez .
Zaten vicdanı olsa bırakmaz.
Bu tarz şeyler karşı tarafa baskı oluşturur.
Sarkı göndermesi vs duygusal olarak manupülatif hareketler.
Bir adam severse bırakmaz bırakamaz.
Ben bunu bilir bunu söylerim.
İhanet aldatmak değil sadece yarı yolda bırakmak da ihanettir.
Kendi değerinizi bilin lütfen
Evet vicdani olsa bırakmaz. Bir de bıraktığı halı gorseydiniz. Beni gercekren yarali iken bıraktı. Kanlar içinde evde terkedip gitti. Bunu nasıl unutabilirim.bilmiyorum. ama.gercek anlamda yarı yolda bırakıldım. Haklısınız. Değerimi bilmediğimden belki de bu kadar degersizlestirildim

Tatliskom herkes aynı şeyi söylemiş ben de aynı şeyi söylüyorum.
1-iletisimi kes tamamen. 2- stalk yapma. Şöyle düşün, hani biri vardır umut vardır merak edersin. Bunda umut yok. 3- şimdi bazen şirketler kar eder, bazen zarar ve muhasebe defterini bazen karla kapatırlar bazen zararla. Sen şöyle düşün.ben zararla da olsa bu defteri kapatıyorum. Çünkü geçmişteki güzellikleri düşünerek o günleri özleyerek yaşamak sana hiçbir şey kazandirmayacak. Bitmiş, geçmiş, gitmiş. Güzel birer anı olarak hatırla. Ben şöyle yaptım da kıymet bilmedi de vb deme. Sen elinden geleni yaptın,ihtiyacı olduğunda yanında oldun.o ise refaha çıkınca ilk seni şutladi. Bu da onun karakteri. Geçmişe bakınca vicdanın rahat mı,bitmiştir o zaman. Bırak herkes kendi defterine yazsin. Bir yas süreci elbette olacak. Bunu uzatmak ya da kısaltmak senin elinde. Lütfen onunla ilgili her detayı kaldır, hediye, resim vb vb. Eğlenceli şeyler izle, acıklı ya da sevda şarkıları dinleme. Kendine kesinlikle mesgale bul. Hobi edin. En güzeli spordur. Aklından hep onunla hesaplasacaksin. Tam o anda dur de. Hayır. O beni hak etmiyor artık.dusunmuyorum ona enerji gondermiyorum.
İletişimi kesmek demek engellemek değil. mesela ararsa kısa konuş. Kapatmam lazım geç kalıyorum de. Önemsiz hissettir.hayatinin merkezinde artık olmadigini anlasin.
Bunları yaparsan kafanı karıştırmaya çalışacaktır.eskilerden bahsedip vb. İnanma. Seni bu kadar acı içinde bırakmazdı. Sadece kendini tatmin için arıyor.izin verme.bazen açma telefonlarını ve dönme. İlk başta kizacaktir sonra neden böyle diye düşünecektir. Boşver
Bu arada kırmızı oda dizisi "nazlı" bölümleri YouTube da var.mutlaka izle.hatta YouTube yerine internetten bul nazlı bölümleri i komple izle. Cooook faydasını göreceksin Eğer bunları tam yaparsan buraya 1 ay sonra gel. Bak bakalım aynı misin değil misin?
Çok zaman kaybetmissin onunla. 1 gün daha kaybetmeye değmez.
Bu arada kişisel bakım, süs pus tam teçhizat dolaş istemesen bile.kilik kıyafetin özenli olsun.insanin kendine güveni geliyor. Ben inanıyorum.yapacaksin.

Tatliskom herkes aynı şeyi söylemiş ben de aynı şeyi söylüyorum.
1-iletisimi kes tamamen. 2- stalk yapma. Şöyle düşün, hani biri vardır umut vardır merak edersin. Bunda umut yok. 3- şimdi bazen şirketler kar eder, bazen zarar ve muhasebe defterini bazen karla kapatırlar bazen zararla. Sen şöyle düşün.ben zararla da olsa bu defteri kapatıyorum. Çünkü geçmişteki güzellikleri düşünerek o günleri özleyerek yaşamak sana hiçbir şey kazandirmayacak. Bitmiş, geçmiş, gitmiş. Güzel birer anı olarak hatırla. Ben şöyle yaptım da kıymet bilmedi de vb deme. Sen elinden geleni yaptın,ihtiyacı olduğunda yanında oldun.o ise refaha çıkınca ilk seni şutladi. Bu da onun karakteri. Geçmişe bakınca vicdanın rahat mı,bitmiştir o zaman. Bırak herkes kendi defterine yazsin. Bir yas süreci elbette olacak. Bunu uzatmak ya da kısaltmak senin elinde. Lütfen onunla ilgili her detayı kaldır, hediye, resim vb vb. Eğlenceli şeyler izle, acıklı ya da sevda şarkıları dinleme. Kendine kesinlikle mesgale bul. Hobi edin. En güzeli spordur. Aklından hep onunla hesaplasacaksin. Tam o anda dur de. Hayır. O beni hak etmiyor artık.dusunmuyorum ona enerji gondermiyorum.
İletişimi kesmek demek engellemek değil. mesela ararsa kısa konuş. Kapatmam lazım geç kalıyorum de. Önemsiz hissettir.hayatinin merkezinde artık olmadigini anlasin.
Bunları yaparsan kafanı karıştırmaya çalışacaktır.eskilerden bahsedip vb. İnanma. Seni bu kadar acı içinde bırakmazdı. Sadece kendini tatmin için arıyor.izin verme.bazen açma telefonlarını ve dönme. İlk başta kizacaktir sonra neden böyle diye düşünecektir. Boşver
Bu arada kırmızı oda dizisi "nazlı" bölümleri YouTube da var.mutlaka izle.hatta YouTube yerine internetten bul nazlı bölümleri i komple izle. Cooook faydasını göreceksin Eğer bunları tam yaparsan buraya 1 ay sonra gel. Bak bakalım aynı misin değil misin?
Çok zaman kaybetmissin onunla. 1 gün daha kaybetmeye değmez.
Bu arada kişisel bakım, süs pus tam teçhizat dolaş istemesen bile.kilik kıyafetin özenli olsun.insanin kendine güveni geliyor. Ben inanıyorum.yapacaksin.
Çok beğendim yorumunuzu teşekkür ederim. Haklısınız ona önemsiz hissettirmeyi o kadar istiyorum ki, umarım başarabilirim. Kırmızı oda nazlı bolumlerini de ilk ayrılık döneminde bir arkadasim.tavsiye etmişti gerçekten çok iyi gelmişti bana, şimdi iyi ki hatırlattıniz yeniden izleyeceğim.. son paragraf çok önemli ama ben yapamıyorum kendimi zorlayacagim bakımlı ve kendine özenen bir insan olursam hem kendim daha iyi hissedeceğim hem de insanların bana davranışı bakışı değişecek biliyorum. Bunu yapmayı çok istiyorum.
Ben bunu yaptım da o kıymetimi bilmedi de ben şu özveri de bulundum da vs çok dedim. Gercekren de hiç bir faydası yok çok haklısınız. Çok sağ olun yorumunuz için teşekkür ederim

Sizi böyle arayıp şarkılar falan dinletiyorsa unutamamız çok normal. Ama şöyle düşünün lütfen sizinde bir gururunuz var. Ve eğer arada çocuk yoksa heryerden engelleyin. Günlerinizi dolu dolu geçirin çok yakın diyebileceğiniz dostunuzla sürekli görüşün. Veya bir sosyal aktiviteye dahil olun orada yeni arkadaşlıklar edinin. Uzun süre siz aramayinca o size zaten dönecek eğer onun sizi sevdiğini hâlâ hissediyorsanız ve gercekten sizi seviyorsa onu bir süre rahat bırakın çünkü ondaki rahatlık şuan sizin onu aramanız olabilir. Birde yalnız bırakın bakalım ne olacak...
Benim eksikliğimi hissedip arayacagini hiç sanmıyorum ama ondaki rahatlık bana ulaşabiliyor olması olabilir. En son aradihinda kimse ile konuşamıyorum dedi mesela. Sen beni dinlersin dedi. İhtiyaç giderici bısey gibi hissettim kendimi

Çok teşekkür ederim, aslında ilk olarak evlilik danismanimla devam ediyordum onu değiştirip şuan psikiyatrist bir başka doktor ile görüşmeye başladım.bana oldukça iyi geldi. Bu surecte maddi sıkıntı yaşadığım için biraz görüşmeleri azalttım bu sıralar ilaç da Kullanamiyorum bu yüzden iyice duygusallastim sanırım. Çok sağ olun
Maddi sıkıntı derken çalışıyor musunuz, size nafaka veriyor mu,çocuk var mı?

Maddi sıkıntı derken çalışıyor musunuz, size nafaka veriyor mu,çocuk var mı?
Ben evlendigimiz ilk sene haricinde hep çalıştım. Ayrılma döneminde de çalışıyordum ama o sene ilk defa ona güvenip sözünü dinledim bana bu sene yarinzamanli çalış demişti. Ve güvenimi çok güzel boşa çıkardı beni o sene yarı zamanlı iş ile kendimi idame ettiremeyecek halde bırakıp gitti. o çalışıyor ama yabancı bir şirkete çalışıyor ve uzaktan olduğu için sigortası yok tr de. Bu yüzden ıssız göründüğü için de nafaka vermiyor zaten talep de edemiyordum. İstiyorsan ben zaten veririm boşuna mahkemede isteme dedi ama beni yarı zamanlı ise zorlayıp kendi maddi durumu düzelince beni bırakması ve sonunda da istiyosan veririm şeklindeki üslubu yuzinden o zaman gurur yapıp istemiyorum tabi ki demiştim. Çocuk yok ama çocuklarım.gibi sevdiğim emekle buyuttugum iki kedim.var biri 4 biri 5 yaşında. Maddi durumdan ötürü ve de vermek istemediği için de ikisi de onda kaldı. Veteriner ikisinin ayrılmaması gerektigini soulemisti travmanın daha kolay atlatilmasiiçin. Çünkü bir kedim zaten benden ayrılınca hastalandı bir ay kadar tedavi gördü .Ben ağlayarak ayrıldım kedilerimden hala fotolarina bakıp ağlarım sık sık.

Kuyruğu yeterince dik tutamamışsınız maalesef. Bu kadar iletişim de kalmakla hata etmişsiniz. Sizi manipüle etmesine izin vermişsiniz. Kabullenmen lazım filan diyomuş ego tavana çıkmış. Bu tip zaten seni mutlu görseydi peşini bırakmazdı.

Ben evlendigimiz ilk sene haricinde hep çalıştım. Ayrılma döneminde de çalışıyordum ama o sene ilk defa ona güvenip sözünü dinledim bana bu sene yarinzamanli çalış demişti. Ve güvenimi çok güzel boşa çıkardı beni o sene yarı zamanlı iş ile kendimi idame ettiremeyecek halde bırakıp gitti. o çalışıyor ama yabancı bir şirkete çalışıyor ve uzaktan olduğu için sigortası yok tr de. Bu yüzden ıssız göründüğü için de nafaka vermiyor zaten talep de edemiyordum. İstiyorsan ben zaten veririm boşuna mahkemede isteme dedi ama beni yarı zamanlı ise zorlayıp kendi maddi durumu düzelince beni bırakması ve sonunda da istiyosan veririm şeklindeki üslubu yuzinden o zaman gurur yapıp istemiyorum tabi ki demiştim. Çocuk yok ama çocuklarım.gibi sevdiğim emekle buyuttugum iki kedim.var biri 4 biri 5 yaşında. Maddi durumdan ötürü ve de vermek istemediği için de ikisi de onda kaldı. Veteriner ikisinin ayrılmaması gerektigini soulemisti travmanın daha kolay atlatilmasiiçin. Çünkü bir kedim zaten benden ayrılınca hastalandı bir ay kadar tedavi gördü .Ben ağlayarak ayrıldım kedilerimden hala fotolarina bakıp ağlarım sık sık.
Hayatınıza devam etmek zorundasınız, en azından çocuk yokmuş, burada neler okuyoruz 3 çocuğuyla kadını bırakıp gidenler var,kadınlar çocuğun sorumluluğuyla hayatın yükünü tek başına yaşıyor..ona söylemek istediklerinizi tek seferde söyleyip tüm bağlantıyı kesin bence..telini silin,takip etmeyin..ruhunuzu iyileştirmeye odaklanin..kitaplar okuyun bu konuda,bol bol dua edin,sevdiğiniz insanlarla vakit geçirin, eminim zamanla siz de alışacaksınız..Hayatinizin son 5 yılı tüm hayatınızı etkilemesine izin vermeyin,bu size bir tecrübe olsun..yeni bir ilişki yaşamak zorunda değilsiniz, hazır hissettiğinizde başlarsınız ..güçlü olursanız eminim başarırsınız..

Kahrınızdan ölseniz de mutlu gibi gözüküp gözüne sokun. Hayatınızda biri olduğunu bilsin. Herşey tepetaklak olsa bile onunla hiç alakası olmadığını hissettirin. Güzel bişey mi yaptınız, gözüne sokun. Ona ihtiyacınız olmadığını hissettirin. Kaçan kovalanır bunun aksi yok. Sizin vazgeçtiğinizden emin olduğu zaman bakın tıpış tıpış nasıl arayacak sizi bu hiç şaşmaz. Üzülün yahu yine üzülün kafanızı yastığa koyunca yine ağlayın, ama ona belli etmeyin. O biliyor ki elimin altında biri var gel desem gelecek git desem gidecek. Umarsız tavırları bundan değil mi zaten. Bakın bugün hayatımızdan bir gün daha gitti.. Değer mi? Mutlu olun, olamıyorsanız da mış gibi yapın ve gözüne sokun. İnanın o kovalamaya başlayınca şuanki üzüntülerinizden eser kalmayacak 🙏

Kahrınızdan ölseniz de mutlu gibi gözüküp gözüne sokun. Hayatınızda biri olduğunu bilsin. Herşey tepetaklak olsa bile onunla hiç alakası olmadığını hissettirin. Güzel bişey mi yaptınız, gözüne sokun. Ona ihtiyacınız olmadığını hissettirin. Kaçan kovalanır bunun aksi yok. Sizin vazgeçtiğinizden emin olduğu zaman bakın tıpış tıpış nasıl arayacak sizi bu hiç şaşmaz. Üzülün yahu yine üzülün kafanızı yastığa koyunca yine ağlayın, ama ona belli etmeyin. O biliyor ki elimin altında biri var gel desem gelecek git desem gidecek. Umarsız tavırları bundan değil mi zaten. Bakın bugün hayatımızdan bir gün daha gitti.. Değer mi? Mutlu olun, olamıyorsanız da mış gibi yapın ve gözüne sokun. İnanın o kovalamaya başlayınca şuanki üzüntülerinizden eser kalmayacak 🙏
Cok güzel yazmissiniz oldukça etkilendim. Hayatımda biri olduğunu bilmesini özellikle soylediginize göre demek ki bu da etkili bir durum olacakm hayatımdan her gün gidene uzulmektense kalan hayatimi güzel yaşamam gerek bunu farkettim sayenizde teşekkür ederim. Çok sagolun

Cok güzel yazmissiniz oldukça etkilendim. Hayatımda biri olduğunu bilmesini özellikle soylediginize göre demek ki bu da etkili bir durum olacakm hayatımdan her gün gidene uzulmektense kalan hayatimi güzel yaşamam gerek bunu farkettim sayenizde teşekkür ederim. Çok sagolun
Harikasınız 🥰🙏

Aşırı uyanık. Ne demek mahkemede isteme. Tam bir şerefsizmis. Keşke üçüncü bir kişi gözüyle dışarıdan bakabilseniz. Sizinle kedi fare gibi oynadığını fark ederdiniz. Aradığında da lütfen beni çok acil şeyler hariç arama deyin.
Bu arada benim yokluğunu önemsemez fark etmez gibi birşey yazmışsınız.bu kadar mı değersiz görüyorsunuz kendinizi. Bu kadar bağımlı olmak nedir? Siz emin olun kendinize döndükçe,ona o enerjiyi gondermeyeceksiniz. O tabi ki sizi dusunmeyecek şimdi çünkü siz ceptesiniz. Baksana neler yapmış halen el pençe divan bekleyen bir kadın var karşıda. Tamam dese kosa kosa gideceksiniz size bunlari yasatana.
ARTİK ONDAN SİZE KOCA OLMAZ. Lütfen anlayın bunu ve bu hayale tutunup gençliğimizi harcamayın. Egosunu oksamayin.
Size asla ümit vermek istemem ama ancak bunları yaparsaniz geri döner. Bence kesinlikle şansını deneyecek ama bunları gerçekten yürekten inanarak yaparsanız da siz zaten eski siz olmayacaksınız. İki türlü kazanırsınız yani.
Bakın hani demişim ya kendinize bakın diye. Burası o kadar önemli ki. Zorrrrla yapacaksınız. Dusunuzu düzenli alın, hayatınız düzenli olsun.kenfinize mesgale bulmanız önemli. Kitaplar en güzel uzaklaşma yöntemi, spor olsun hayatinizda. Dizi izleyin. Mesela eskiden yayınlanmis fırsat bulamadığımız diziler.
Gerekirse ek iş yapın. Yorulursunuz ve düşünmeye fırsatınız olmaz.ortaminiz olur.

Merhaba arkadaşlar herkese,
öncelikle bu satırları yazdığıma inanamıyorum bu ben miyim diyerek ama gerçekten hayret etsem de evet ben yaşadım bunları. Eşimle 1 buçuk yıllık birliktelik sonrası severek evlendik, aile yapısı ve kültür farklılıklarıni halledebilecegimizi düşündük. 5 bucuk yıl evli kaldık. Başlarda sorun da olmuyordu ama eşim haksızlığa uğrayıp yüksek mevkide olan işini kaybetti ve bundan dolayi çok ağır bir süreçten geçti, travmalarla birlikte bizim elimizde olmayan zorunlu ayrılık süreci yaşandı. Ama bu süreçte herşey çok iyiydi birbirimize bagliligimiz artmıştı. Eve geri döndüğünde ise iki yıl birlikte kalabildik. İlk 6 ay herşey yine güzeldi fakat eşimin ailesi ayrı kaldığımız süre ve devamında eşime beni kotulediler. Bu bana karşı soğumasına sebep oldu haliyle. Aynı anda birçok şey yaşandı normalde biz muhafazakar sayılabilecek insanlardık ve eşim dinden uzaklaştı birden ve alkole basladi. Elbette ki bu da bizi olumsuz etkiledi ve her gün kavga etmeye başladık. Bu sürede psk destek evlilik terapisi doktor kontrolünde ilaç desteği gibi şeyler devam etmesine rağmen bir türlü işler tam yoluna girmedi. Ufak tefek şeyler büyümeye başladı ve nihayetinde eşimin beni terk etmesiyle bir gün yapayalnız kaldım. Bu surede bence çoğunlukla haksız olmasına rağmen kendini yüzde 90 haklı görüyordu ve Eve geri donmeyecegini bir iki sene ayrı kalmamız gerektigini daha sonra istersek ve eğer ben tedavi olursam belki bir araya geliriz diye düşündüğünü söyledi. Bir buçuk ay bekledim. Bu sürede aradım konuşmaya çalıştım barışmak istedim defalarca girişimde bulundum ama asla eve donmedi. Ben de çevrenin de verdigi baskıya ve bu sonu bilinmez acıya dayanamayarak anlaşmalı boşanma davası açtım. Boşanma günü inanılmaz kotuydum ama dişimi sıktım süslenip gittim, boşanma esnasında eşim hakime cevap vermedigi için hakim üç kez sordu böyle yaparsanız bosanamazsiniz bile dedi. Ama nihayetinde boşandık. Hatta o gün sonrasında beni uzun zamandır gitmek istediğim yere kahvaltıya davet etti. Ben çok şaşırdım. Evli iken bu kadar düşünceli davransaydi ne olurdu diye. O gün eşimden ayrılana kadar sıktım dişimi ama sonrasında saatlerce gunlerce hatta aylarca ağladım. Şuan üzerinden 9 ay geçmesine rağmen hala daha da bahsederken gözlerim doluyor ve ağlıyorum.onceden asla evlilge sıcak bakmazdim ama bu kişi çok farklı geldi, beni asla birakmayacagini söylüyordu bu yüzden evlendim. Ama ayrıldık. Hatta ayrılık günü giderken yolda beni aradı sevgili iken dinledigimiz bir şarkıyı dinlediğini ve onu çok duygulandırdgini aracı durdurup ağladığını söyledi. Neyse ben uzun süre ilaç tedavisi ve psk destek aldım hala devam ediyorum, ancak bir türlü aklımdan çıkarmıyorum, nasıl olur da bu kadar yıl evli kalmış severek evlenmiş kişi bir günde unutur ve herşey biter diye aklım almıyor. Benim hala aklıma bazı şeyler geldiğinde gözlerim doluyor hatta hüngür hüngür ağlıyorum ama o gayet rahat hayatına devam ediyor hiç birşey olmamış gibi davranıyor benim aklım almıyor. Arada konuşuyoruz kabullenmem gerektiğini falan söylüyor. Ben kabullenemiyorum bu süreç ne zaman bitecek. Hayatıma yeni biri bile girdi bu sürede hatta çok da güzel bir insandi ama ona rağmen ben hala bazı günler kahroluyorum bu yüzden o kişiyle de devam edemeyeceğimi dusunuyorum sonuçta eskiye üzülüyor olmam o kişiye de haksızlık olur diye düşünüyorum.
En çok kabullenemedigim şey anıları bu kadar kolay silmesi, hiç yaşanmamış gibi davranması.. bu acı sürekli benimle mi kalacak? ben artık onun için veya onunla basaramadigim şey için üzülmek istemiyorum. Olmadık bir zamanda birden mutsuz olmak ağlamak huzunlenmek istemiyorum, ben de hiç yaşanmamış gibi davranmak istiyorum ama yapamıyorum. Bu konuda tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi ?
Sana kendi hikayemi anlatmak istiyorum. 2014 te ilk görüşte birbirimize aşık olduğumuz insanla 3 seneye yakın birlikte idik.annesi beni diger ogluna düşündüğü için hiç istemedi.ayrilmamiz için her kötülüğü yapti ailesi.biz vazgeçmedik. Askere gidecekti evlenelim dedim resmi nikahimizi yaptık. Askerde iken ben çalıştım haslik gönderdim her zaman destek oldum uzmanligi kazandı. Askerden sonra eğitime gitti .yine bekledim parmağımda sadece alyans ile.egitimden geldiğinde düğünümüz olacaktı.ama düğüne iki gün kala kaçmayı kabul etmedim diye terketti beni.benden geriye büyük bi enkaz kaldı.ve bana boşanma davası açtığını öğrendim .türlü iftiralar ile.anlasmali boşandik hicbir hak talep etmedim.kendisi beni sevdigini söyleyip agladi benim gözümden bi damla dahi düşmedi. psikolojik tedavi gördüm senelerce ilaç kullandim .boşandıktan aylar sonra eşim çıktı karşıma öyle güzel sevdiki beni tüm yaralarımı sardı. Ben onu Allah a havale ettim.inanki zamanla geçiyor. Gücünü kaybetme lütfen.

Ben kedilerinizi biraktiginiza cok uzuldum. Minik bir kopegim var, her tasindigimizda bizimle ulke degistiriyor, kaldi ki esimle bosansam evden ayrildigimda sadece onu alip cikarim. Size de iyi gelirdi, hem bosanma hem patili evlatlarinizdan ayrilmak ustuste travmalar...

Ilaclarinizi birden kesmeniz su anki durumunuz ustunde cok etkilidir. Beyniniz neye ugradigini sasirdi bir anda. Yurtdisina tasinmissiniz ev doktorunuza gidin durumu anlatin mutlaka bir psikiyatriste yonlendirsin sizi. Hangi ulke bilmiyorum ama zaten uzman doktor gorme sureleri uzun oluyor genelde, en azindan sureci baslatirsiniz.

Ve hic aciklama imkani vermeden eski esinizi engelleyin, ulasamasin size, gerek yok.

Evet doğru diyorsunuz, şuan burada yazılan yorumları okudukça bu kadar insan boyle derken ben ne kadar sağlıksız düşünüyormusum gerçekten bunu idrak ettim. Hatta hala daha manipüle oldugumu düşünüyorum şuan, çünkü düşüncelerimi esir almış bı ben suçluyum kafası var, belki de bu yüzden hala bu yüzden uzuluyorum, suçlu olduğum, yanlış yaptığım, eğer ben böyle yapmasaydim sonucu böyle olmazdilar dönüp duruyor kafamda. Gercekten önüme bakamiyor herşeyi bulanık goruyordum. Aydınlanma yaşıyorum, gercekren madem boyleyse neden herkes eşini terketmiyor Türkiye'de her insan az çok bunalım.yasiuordur o zaman herkesin eşi çekip gitsin. Doğru diyorsunuz. Zaten aile gölgesi altında kalan insan daha yetişkin birey bile olmayı başaramamış demektir.. hala daha konuşmalarımızda birinde ailemle vakit geçirmek bana çok iyi geldi diyebiliyor, 35 yaşında adam benden ayrılıp ailesine gittiği için mutlu olduğunu bana söylüyor. Ah ben ne akılsızmisim
Farz edin ki suçlusunuz, hatayı siz yaptınız adam olan karısının elinden tutar, ilişkiyi düzeltir. 36 yaşında evlendim, evlenmemek için direnenlerdenim ben, babasız, erkek olmayan bir ailede büyüdüm. O kadar çok uyum sorunu yaşadım, o kadar çok hata yaptım ki, eşimi üzdüğüm çok olmuştur. 10 yıllık bir ilişkiden çıkmıştım eşim hayatıma girdiğinde. O da boşanmış milyon tane derdi olan bir adamdı. Hiç vazgeçmedi, bir an bile elimi bırakmadı, elime yüzüme bulaştırdığım her şeyi toparladı, çocukluğumdan yetişkinliğime ne kadar yaram varsa hepsini sardı. Yani isteyen yapar, siz hatalı olsanız da yapar. O yüzden görüşmeyin, iletişimi kesin, yeni bir hayat kurun. Günün birinde karşınıza biri çıkıp sizi çok sevdiğinde anlayacaksınız ne demek istediğimi, çok mutlu olun inşallah🙏

Siz eski eşinize aşık değilsiniz, kendinizi o kadar değersiz hissedip değersizlik hissi yaşıyorsunuz ki, onun size hissettirdiği duyguya bağımlı olmussunuz. Değer duygusu olmadıgı için karşı taraftan değer kırıntısı almak adına bunca çabanız. İyi bir terapist olsaydı size kısa zamanda bunları farkettirirdi. Maalesef nitelikli psikolog-psikiyatrist çok az bu ülkede. İyi bir terapist bulun. Yukarıdaki hanımefendinin yorumuna da katılmıyorum. Tabi ki, zorlukları aşmak için eş yardımcı olur ama bu ancak iki kişinin çabasıyla olur. Karşı tarafın sürekli diğer tarafı üzmesine rağmen o kişinin “düzelteceğim seni, iyi olacaksın” demesi travmatik bir bagımlılığın göstergesidir, çok sevmenin değil. Herkes kendinden sorumlu. Senin acil şekilde kendi merkezine dönmen gerek. Bu kafa yapısıyla asla sağlıklı bir ilişki yaşayamazsın. Bugun eski eşin gider yarın başka biri yine aynı seyi yaşatır

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar herkese,
öncelikle bu satırları yazdığıma inanamıyorum bu ben miyim diyerek ama gerçekten hayret etsem de evet ben yaşadım bunları. Eşimle 1 buçuk yıllık birliktelik sonrası severek evlendik, aile yapısı ve kültür farklılıklarıni halledebilecegimizi düşündük. 5 bucuk yıl evli kaldık. Başlarda sorun da olmuyordu ama eşim haksızlığa uğrayıp yüksek mevkide olan işini kaybetti ve bundan dolayi çok ağır bir süreçten geçti, travmalarla birlikte bizim elimizde olmayan zorunlu ayrılık süreci yaşandı. Ama bu süreçte herşey çok iyiydi birbirimize bagliligimiz artmıştı. Eve geri döndüğünde ise iki yıl birlikte kalabildik. İlk 6 ay herşey yine güzeldi fakat eşimin ailesi ayrı kaldığımız süre ve devamında eşime beni kotulediler. Bu bana karşı soğumasına sebep oldu haliyle. Aynı anda birçok şey yaşandı normalde biz muhafazakar sayılabilecek insanlardık ve eşim dinden uzaklaştı birden ve alkole basladi. Elbette ki bu da bizi olumsuz etkiledi ve her gün kavga etmeye başladık. Bu sürede psk destek evlilik terapisi doktor kontrolünde ilaç desteği gibi şeyler devam etmesine rağmen bir türlü işler tam yoluna girmedi. Ufak tefek şeyler büyümeye başladı ve nihayetinde eşimin beni terk etmesiyle bir gün yapayalnız kaldım. Bu surede bence çoğunlukla haksız olmasına rağmen kendini yüzde 90 haklı görüyordu ve Eve geri donmeyecegini bir iki sene ayrı kalmamız gerektigini daha sonra istersek ve eğer ben tedavi olursam belki bir araya geliriz diye düşündüğünü söyledi. Bir buçuk ay bekledim. Bu sürede aradım konuşmaya çalıştım barışmak istedim defalarca girişimde bulundum ama asla eve donmedi. Ben de çevrenin de verdigi baskıya ve bu sonu bilinmez acıya dayanamayarak anlaşmalı boşanma davası açtım. Boşanma günü inanılmaz kotuydum ama dişimi sıktım süslenip gittim, boşanma esnasında eşim hakime cevap vermedigi için hakim üç kez sordu böyle yaparsanız bosanamazsiniz bile dedi. Ama nihayetinde boşandık. Hatta o gün sonrasında beni uzun zamandır gitmek istediğim yere kahvaltıya davet etti. Ben çok şaşırdım. Evli iken bu kadar düşünceli davransaydi ne olurdu diye. O gün eşimden ayrılana kadar sıktım dişimi ama sonrasında saatlerce gunlerce hatta aylarca ağladım. Şuan üzerinden 9 ay geçmesine rağmen hala daha da bahsederken gözlerim doluyor ve ağlıyorum.onceden asla evlilge sıcak bakmazdim ama bu kişi çok farklı geldi, beni asla birakmayacagini söylüyordu bu yüzden evlendim. Ama ayrıldık. Hatta ayrılık günü giderken yolda beni aradı sevgili iken dinledigimiz bir şarkıyı dinlediğini ve onu çok duygulandırdgini aracı durdurup ağladığını söyledi. Neyse ben uzun süre ilaç tedavisi ve psk destek aldım hala devam ediyorum, ancak bir türlü aklımdan çıkarmıyorum, nasıl olur da bu kadar yıl evli kalmış severek evlenmiş kişi bir günde unutur ve herşey biter diye aklım almıyor. Benim hala aklıma bazı şeyler geldiğinde gözlerim doluyor hatta hüngür hüngür ağlıyorum ama o gayet rahat hayatına devam ediyor hiç birşey olmamış gibi davranıyor benim aklım almıyor. Arada konuşuyoruz kabullenmem gerektiğini falan söylüyor. Ben kabullenemiyorum bu süreç ne zaman bitecek. Hayatıma yeni biri bile girdi bu sürede hatta çok da güzel bir insandi ama ona rağmen ben hala bazı günler kahroluyorum bu yüzden o kişiyle de devam edemeyeceğimi dusunuyorum sonuçta eskiye üzülüyor olmam o kişiye de haksızlık olur diye düşünüyorum.
En çok kabullenemedigim şey anıları bu kadar kolay silmesi, hiç yaşanmamış gibi davranması.. bu acı sürekli benimle mi kalacak? ben artık onun için veya onunla basaramadigim şey için üzülmek istemiyorum. Olmadık bir zamanda birden mutsuz olmak ağlamak huzunlenmek istemiyorum, ben de hiç yaşanmamış gibi davranmak istiyorum ama yapamıyorum. Bu konuda tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi ?
Bak canım dost acı söyler ya. Benzer süreçlerden geçmiş biri olarak bunu bende zor kabul ettim ama. Bu adam seni sevmiş olsaydı ne ailesini dinlerdi ne siz mahkemelere giderdiniz ve sen suan bunları bize yazıyor olmazdın. Müzik açarak iste bu tür şeyler yaparak seni duygusal olarak manipüle ediyor farkında mısın? Lütfen işi bıraktı psikolojisi bozuldu vs diye daha fazla ona hak verme. Sen onun annesi değilsin eşiydin sen nasilki sorunun olduğunda ona kötü davranmiyorsan onun da sana davranmaya hakkı yok. Gercekten biz kadınlar erkeklere annelik yapmaktan kendimizi alıkoyamıyoruz zamanında ben de yaptım. Yani sen bir rüya içindesin uyan. Her hareketini seviyor olarak.algilama aksine kafanı karıştırmaya duygusal olarak seni etkilemeye çalışıyor. Ya daha güzel bir seçenek bulmuştur yada farklı bir menfaati vardır seninle ayrılmasının sebebi olarak sen bilmiyorsundur. Sen zaten sevgi dolusun lütfen hakedene ver doğru psikolojide olunca doğru insan da karşına çıkar ve güzel duygularını ona verirsin daha fazla onun kurduğu o yalan dünyadan çık bence. Benzer şeyler yaşadım bende bunları surekli kendine söylediğinde iyileşmeye baslicaksin

X