Eşlerinizi Çoçuk yapmaya nasıl ikna ettiniz?

Benim esim sagolsun bana birakmadan kendi zaten beni cocuk diye diye bunaltmisti.1 bucuk sene oyalayabildim sonra zaten bende olsun dedim.Rabbimde hemen verdi sukur.Umarim sende esini ikna edebilirsin canim.Bence mantikli bir sekilde oturun konusun baktin olmuyo artik duygu somurusune baslarsin aglarsin sizlarsin.Boyle akil veriyorum ama insallah isede yarar canim.Sevgiler.

bende çok uğraşmıştım. evlendiğimde yaşım 22 ydi eşimin ise 27. istemedi bir sene. sonrada normal yolla bebek sahibi olamamayacağımızı öğrendik. Doktor korunduk diye çok kızdı. İlk çocuktan önce korunma yöntemleri tehlikelidir dedi. çok üzüldü.6 sene sonunda tüpbebekyoluyla anne baba olabildiik.

ya benimki ilk günden beri tutturdu cocuk diye 30 yasındaymış da cocuk ona dede mi diyecekmiş gec olmadan yapalıymışız filan
ben daha 2 yıl filan istemiyordum bir kez korunmadık oluverdi
ama iyi ki olmuşşş ya bebişimi seviyoruuuuuuuuummm

Hala ikna olmuş değil:))Oluruna bırakmış durumdayız.Sadece benim isteğime karşı gelmiyor o kadar:))

biz daha 7 aylık evliyiz bende 3ay korundum sonra bebek istediğim için korunmayı bıraktım ve o sıralar esimle çok tartıstık onu ikna etmek için çok uğrastım agladım sızladım uğrastım nuh dedi peygamber demedi ne yaptıysam ikna edemedim.o sırada çevremizde 2 tane aynı ay hamile kalan arkaslarımız oldu onlarlada bunun çok guzel bi duygu olduğu konusunda konusmalar yapsalarda pek fayda etmedi ben korunmayı bırakınca o korunmak istedi buna izin vermeyince cinsel hayatımızda sorun yasadık soğukluk olustu.. utanarak belirticem simdi artık dısarı bosalma yoluyla birlikte oluyoruz bu sekildede korka korka birlikte oluyo..ben acaba kaçtımı göçtumu acaba oldumu olurmu diye dusunup duruyorum hep bu sekilde ay sonu bekliyorum bazen bu yuzden çok uzuluyorum olsa bile bunun sevincini yanlız yasıycam diye...bunlar çok özel seyler paylasılması ne kadar doğru ne kadar yanlış tartısılır ama yakın cevreme anlatamadığım için sizlerle paylaşmak istedim...

benim eşim biraz daha bekleyelim diyordu.6 ay sonra denediğimizde gördüki o ay kalamadım..
o sanıyorduki hemen olacak çocuğumuz..
benimle birlikte testleri beklemeye başladı..
biraz stresten oldu yani kocamın istemesi..
tatlicadiarzu

arkadaşlar eşimle dün akşamda konuştum ben bebek istiyorum dedim ben henüz istemiyorum dedi , ( bizimde ev kredimiz var ), bebek olunca çok sıkışırız dedi ,ben de neden sıkışalım ben çalışmaya devam edeceğim dedim , ayrıca çalıştığım firma doğum izninde maaş ödemeye devam ediyor bunu da söyledim , ben istemiyorum deyip kestirip attı konuyu , bu bebek konusu nereden baksanız 1,5 yıldır aramızda sorun, ben bu kadar zamandır onu anlamaya çalışıyorum ama bana da yazık benim de anne olma hakkımı elimden alıyor.
Hem erkekler için yaş ilerlemesi sorun değil ama kadınlar için doğurganlık açısından büyük bir problem , bir arkadaşım 1 yıldan fazladır çocuğu olsun diye uğraşıyor daha yeni hamile kaldı , eşime örnek veriyorum , bizim hemen olur sen merak etme diyor bana ancak bu konu benim çok psikolojimi bozdu, ne yapacağımı bilemiyorum , ilaç kullanmayı denedim güvenmedi kendisi korunmaya devam etti , doktora gittim benimle beraber geldi , her yolu denedim ama adam benden daha inatçı , artık işim zihni sinir projelere kaldı :))

Bir tanıdığım prezervatifin ucunu delmişti:))Hamile kaldı:))Ve şuan bebekleri 3 yaşında :))Eşin mantıklı düşünüyor ama, senin hislerinde önemli tabi. CADIARZU Borcunuz ne zaman bitecek? Umarım 10 yıl sonra yapmayı düşünmüyordur :smiley-cool:

3 yıllık evliyim eşimi ikna etmek için çok uğraştım en sonunda ben vazgeçtim eşim hep zamanı var diyordu bende onun için doğru zamanı bekledim ve geçen ay bana bende artık baba olmak istiyorum artık doğru zaman borçlarımız azaldı artık dedi.o yüzden fazla üstüne gitme bende çok ağladım sızladım zamanında ama sopnra anladım ki zorlamöayla olmuyormuş bu işler elbette eşininde düşündüğü bişiler vardır erkekler borç konulurından biraz rahat olamıyorlar hep kafaya takıyorlar o yüzden fazla üzülme inşallah zamanla düzelir herşey

Bir tanıdığım prezervatifin ucunu delmişti:))Hamile kaldı:))Ve şuan bebekleri 3 yaşında :))Eşin mantıklı düşünüyor ama, senin hislerinde önemli tabi. CADIARZU Borcunuz ne zaman bitecek? Umarım 10 yıl sonra yapmayı düşünmüyordur :smiley-cool:

ben de ilk evlendiğimiz zaman bunu yapan birini duyup başıma geleceklerden habersiz eşime gülerek bu durumu anlatmıştım inanın eşim bunu yaparım diye korkudan prezervatif bile kullanmıyor :KK43:((
borcumuz 8 yıl sonra bitecek , bende borcun bitmesini beklemeyeceğiz herhalde diyorum ama bu konuda kapalı kutu , hiçbir açıklaması yok sadece istemiyorum diyor o kadar ,
ne yapacağımı şaşırdım vallahi ,:KK43:(

esim beni ikna etti
benim hic zorum yok psikolojik olarak hazir hissetmiyorum yasimda kucuk 23 yasindayim.
esim 35 yasinda onun icinde daha fazla gec olmasini istemiyorum 3 senedir deniyoruz ama olmuyo...
allahin verecegi hayirli zamani bekliyorum
bi ara dr dan cikmiyodum
3 aydir dr a filan gitmiyrm
yaz sonuna kadarda gitmicem
kendiliginden olursa olur olmazsa yaz sonu gidicem gerekeni yapicam

arkadaşlar eşimle dün akşamda konuştum ben bebek istiyorum dedim ben henüz istemiyorum dedi , ( bizimde ev kredimiz var ), bebek olunca çok sıkışırız dedi ,ben de neden sıkışalım ben çalışmaya devam edeceğim dedim , ayrıca çalıştığım firma doğum izninde maaş ödemeye devam ediyor bunu da söyledim , ben istemiyorum deyip kestirip attı konuyu , bu bebek konusu nereden baksanız 1,5 yıldır aramızda sorun, ben bu kadar zamandır onu anlamaya çalışıyorum ama bana da yazık benim de anne olma hakkımı elimden alıyor.
Hem erkekler için yaş ilerlemesi sorun değil ama kadınlar için doğurganlık açısından büyük bir problem , bir arkadaşım 1 yıldan fazladır çocuğu olsun diye uğraşıyor daha yeni hamile kaldı , eşime örnek veriyorum , bizim hemen olur sen merak etme diyor bana ancak bu konu benim çok psikolojimi bozdu, ne yapacağımı bilemiyorum , ilaç kullanmayı denedim güvenmedi kendisi korunmaya devam etti , doktora gittim benimle beraber geldi , her yolu denedim ama adam benden daha inatçı , artık işim zihni sinir projelere kaldı :))

senin herifi bi temiz dövmek lazım...:eek:klava:...

inandığım bişey varki asla çocuk yapmama nedenin para olmıycak..Allah onu rızkıyla beraber verir ve kalkıpta maddiyat yüzünden yapmıyorum derse günahtır..çocuk Allahın bir lütfudur.kolaylığını sağlar eve bereket huzur neşe gelir....bu gerçekten etkilendiğim bir konu...bi gün tv de hani ders çıkardığımız günlük olaylar anlatan filmler varya onda bu konu vardı..karı koca pazarcılık yapıyolar yıllardır evliler ama bir türlü işleri iyi gitmiyor..mallarını satamıyolar gel zaman git zaman kıt kanaat geçiniyolar..adamın anneside bu arada sürekli çocuk yapın diye ikna etmeye çalışıyo ama kesinlikle ikiside istemiyor çocuğu.kendimize zor bakıyoruz çocuğa nasıl bakarız diyolar...bir gün bu kadın kazayla hamile kalıyo fakat bilmiyo..bebek anne karnına düştüğü anda bunların işleri açılıyo..malları yok satıyo...para yüzü görüyolar..sonra kadının bulantıları başlıyo ve hamile olduğunu öğreniyo..bu seferde daha para kazanmaya yeni başladık biraz biriktirelim sonra yaparız diyerekten kadın kürtaj olmak için gün alıyor..gün almayla işlerinin bozulması bir oluyo..gene mallarını satamaz hale geliyolar..kadın son anda hastaneden geri dönüyo aldırmıyo çocuğunu...ve işleri yeniden düzeliyo...ikinci çocuk yapıyolar işyeri açıyolar....üçüncü çocuk yapıyolar bi işyeri daha açıyolar...o gün bundan çok etkilenmiştim gerçekten doğruydu.

.benim bi arkadaşımda böyle durumu hiç iyi değil bir çocuğu vardı zor geçiniyolardı..ikincisini düşünmüyolardı...kız çalışmıyodu..kazayla hamile kaldı...biz hatta düşünüyoduk nasıl geçinirler diye...sonra doğum yaptı..şimdi kız iyi bir iş buldu çalışıyo...gayet iyide geçiniyolar iki çocukla...

bu yüzden dememek lazım maddiyat yüzünden bebek düşünmüyorum...Allaha bol dua edelimki sağlığımız yerinde olsun....rabbim rızkımızı kesmesin....

mrb. benimde eşim çocuk istemiyordu maddi manevi hazr değilim diyordu fakat eşimin işi yüzünden geziyoruz ve ben çok sıkılıyorum bunalımlarımdan ağlama krizleri oldu oda üzüntüme dayanamayıp ikna oldu nihayet 2 aydır deniyorum hala sonuc yok umarım benim gibi anne olmak isteyen herkes bir an önce muradına kavuşur

sudenazz bende bu konuda sana katılıyorum , bizleri hiç yoktan var eden rabbim elbette rızkımızı da bizimle birlikte veriyor ama eşime bahane lazım o da buna sığınıyor , bende rızkını verir allah, günaha giriyorsun diyorum o zaman da susup kalıyor , zor benim işim çok zor :KK43:((

güzelim bence eşinin gerçekten çocuk istememe sebebi maddiyat değildir...sen bu konunun derinine inmeye çalış..nasıl öğrenirsin bilmiyorum ama çocuk muhabbetini de açmamaya çalış ...

eşimde beni ikna etti ben daha istemiyordum ama eşim çok istediği için yaptım ama iyi ki yapmışım 5 hafta oldu fındığım içimde olalı:)

nixcim inşallah en kısa zamanda kavuşursunuz bebeğinize bende seninle aynı yaştayım ama daha erken bence benim eşimde 32 yşında sıf onun için yaptım yani inşallah hayırlısıyla seninde olur

senin herifi bi temiz dövmek lazım...:eek:klava:...

inandığım bişey varki asla çocuk yapmama nedenin para olmıycak..Allah onu rızkıyla beraber verir ve kalkıpta maddiyat yüzünden yapmıyorum derse günahtır..çocuk Allahın bir lütfudur.kolaylığını sağlar eve bereket huzur neşe gelir....bu gerçekten etkilendiğim bir konu...bi gün tv de hani ders çıkardığımız günlük olaylar anlatan filmler varya onda bu konu vardı..karı koca pazarcılık yapıyolar yıllardır evliler ama bir türlü işleri iyi gitmiyor..mallarını satamıyolar gel zaman git zaman kıt kanaat geçiniyolar..adamın anneside bu arada sürekli çocuk yapın diye ikna etmeye çalışıyo ama kesinlikle ikiside istemiyor çocuğu.kendimize zor bakıyoruz çocuğa nasıl bakarız diyolar...bir gün bu kadın kazayla hamile kalıyo fakat bilmiyo..bebek anne karnına düştüğü anda bunların işleri açılıyo..malları yok satıyo...para yüzü görüyolar..sonra kadının bulantıları başlıyo ve hamile olduğunu öğreniyo..bu seferde daha para kazanmaya yeni başladık biraz biriktirelim sonra yaparız diyerekten kadın kürtaj olmak için gün alıyor..gün almayla işlerinin bozulması bir oluyo..gene mallarını satamaz hale geliyolar..kadın son anda hastaneden geri dönüyo aldırmıyo çocuğunu...ve işleri yeniden düzeliyo...ikinci çocuk yapıyolar işyeri açıyolar....üçüncü çocuk yapıyolar bi işyeri daha açıyolar...o gün bundan çok etkilenmiştim gerçekten doğruydu.

.benim bi arkadaşımda böyle durumu hiç iyi değil bir çocuğu vardı zor geçiniyolardı..ikincisini düşünmüyolardı...kız çalışmıyodu..kazayla hamile kaldı...biz hatta düşünüyoduk nasıl geçinirler diye...sonra doğum yaptı..şimdi kız iyi bir iş buldu çalışıyo...gayet iyide geçiniyolar iki çocukla...

bu yüzden dememek lazım maddiyat yüzünden bebek düşünmüyorum...Allaha bol dua edelimki sağlığımız yerinde olsun....rabbim rızkımızı kesmesin....

Söylediklerin doğru olsa da,sokaklarda aç gezen çocuklar olduğunu hatırlayınca, insan pek cesaret edemiyor açıkçası.Hayırlı evlatlar versin Allah.Hayırlısı neyse o olsun diyelim en iyisi:)

ya bence de cocuk yapma nedenlerini maddiyatla kiyaslamamak gerekir Rabbim onu bize veriyorsa mutlaka onun rizkini da verecektir.hem bence anne ve baba olmanin degeri hicbiseyle ölcülemez o bambaska bisey olmali insallah ben de tadarim bu duyguyu heleki kaybettigim bebebgimden sonra cok iyi gelcektir

kızlar bence eşlerinizi parka falan götürün ve film alın yürüyüşü bahane edin parka gidebilmek için mutlaka etkisi olucaktır emınım haydı kızlar göreyım sizi

X