Eşlerinizi Çoçuk yapmaya nasıl ikna ettiniz?

benimde yaş 28 bazen çocuk sahibi olmayı çok istiyorum ama eşim istemiyor... bendeki istekte çabuk geçiyor... yaşım ilerliyor sadece onun için düşünüyorum... o sorumluluğu almaktan korkuyorum sanki hayatımı elimden alacakmış gibime geliyor:KK43:

lütfennnnn yardım edin

canım bizim öyle bir sorunumuz olmadı ne ben ne eşim istemedik ve eşim bebekleri hiç sevmezdi, daha sonra çok çok yakın arkadaşlarımız bebek bekliyodu hamilelik haberini aldık tüm o heyecanların içine dahil olduk, bebekleri doğdu onu sevdik derken bi baktım eşim bebekler için ölmeye başladı...akışına bırak derim ve bu arada bebekli arkadaşlara gidin, arkadaşlarınızı tembihle güzel taraflarını anlatsın tabi bu bazen itici olabiliyo

ben çok istiyorum bende 24 yaşındayım 3 yıl olucak evleneli ama eşim istemiyor anlamıyorum bir nedende söylemiyor napıcamı bilemiyorum

ben çok istiyorum bende 24 yaşındayım 3 yıl olucak evleneli ama eşim istemiyor anlamıyorum bir nedende söylemiyor napıcamı bilemiyorum

yani maddi açıdan belki, belki de psikolojik olarak hazır değildir, her şey olabilir...nedenini sordun mu peki, çok üsteleme bence

çevremizde o kadar çok bebek sahibi olan oldki ve eşim bebekleri çok seviyor ama bebek sahibi olmak istemiyor alay konusu oldum buda canımı sıkıyo

tabikide sordum ama bir neden söyelmiyor ve 6 aydır bu konuyu kendisine açmıorum en son 6 ay önce konuştuk

banada yardım edin eşim bebek istemiyor napıcamı şaşırdım

aynı durumdaydım cevremizdeki tüm arkadasların bebeği olunca eşim farklı bakmaya basladı tabi benim konusmalarımda etkiledi biraz :) hep bebekli ailelere gidin oturmaya falan etkileniyolar insallah işe yarar

ben 5 yillik evliyim arkadaslar..evlendiğimizin ilk yilinda hamile kaldim yeni evliyiz diye aldırdım acikcasi esimin de hazir olmadigini dusunerek aldirdim birazda..yillardir her cocuk mevzusu aciklidiginda biz cocuguz daha ne cocugu diyerek konuyu gecistirdi..simdi tum arkadaslarim hamile..yine çocuk mevzusu gundemde bana hazir olmadigini soyledi istemiyo cocuk..ne yapacagim konusunda en ufak bi fikrim yok..hamile arkadaslarimla görüşmek istemiyorum resmen surekli istek dışı agliyorum.surekli konusunu açıp da bunaltmak da istemiyorum ama bi erkek neden cocuk istemez?? 35 yasina gelmis bi erkek niye cocuk istemez sizce? hiç bi sebep bana mantikli gelmiyor.. konu her acildiginda sinirleniyo agresif bi insan oluyo..

Kızlar merhaba biraz uzun olucak ama ben de sorunumu paylaşmak istiyorum.. 1 yıl 3 aylık evliyim 27 yaşındayız eşim de ben de.
Biz evlenmeden önce aa ne şirin falan sevgi pıtırcığı modunda aa 3 çocuk olsun 2 olsun konuşuyorduk bir ara sevgilim sorumluluk istiyo ya falan moduna girdik ve çocuk konusu kapanmış oldu. evlenince tabi aileler de biz de ilk bir yıl en azından gezelim rahatımıza bakalım modundaydık. zaten ben içime girme olayına zarzor alıştım. büyük tartışmalarımız oldu malesef aileler de gördü bildi çok az ama çok büyük şeyler yaşadık yaşamamamız gereken malesef onlar bizi yıktı. yani biraz da birbirimizi çok sevmemize rağmen abartılı tartışmalarımız olduğundan ben hem bebiş isteklerimi bastırıp hem de bir yandan evliliğimiz otursun moduna girdim ama bir yandan kocişimin konuyu açtırmaması gereksiz gerginlikleri beni endişelendirir oldu ve 1 yılın geçmesiyle istemio görünen aileler de bebiş konusu açmaya başladı.
bir diğer sorun ben evlnmeden hemen önce doğum sigortası yaptırdım parasını kendim ödedim kimseyle de paylaşmadım. açıkçası hem biraz korkuğum için iyi bir yerde doğum yapabilmek adına hem de ilerde bize rahatlık olması adına.. eğer söylesem eşim çok kızacaktı engel olacaktı. ama içime de dert oluyordu illa ki söylemem gerekiyordu sonuçta en sonunda ben de çok iyi bir anımızda konuyu açayım kurtulayım dedim. eşimle önce bebiş konusunu ciddi konuşsak mı yaşımız da gidiyor diye konuyu açtım o da 2018 yazı olabilir aslında ama sorumluluk almaktan da korkuyorum kendimi hazır hissetmio gibiyim dedi ben de evliliğimizin oturması konunda endişelerim olduğunu ama yaşımızın da gittiğini 2. çocuk da istiyoruz olcak mı olmıcak mı bilemiyoruz da daha dedim ve sigorta meselesini açtım bu konudan sonra o da çok kızdı tabi ama geçti çok şükür. arada o benim bbaşıma kakıp ona sinirlenicek ama napayım o kadarı olcak artık yani :KK43:
şimdi ise... bebek konusu her zmanki gibi açılmıyor. eğreti olmasın soğumasın diye açmaya korkuyorum biraz da o istemiyor ben istiyorum gibi olmasın ne bilm gururum incinmesin diye sigortaya kızmasın diye de tabi.. geçen bi gezi anında iyiyiz diye tatlı tatlı espri yapıp açayım dedim aşkıım istiyosak sanki yakın zamanda başlamamız mı gerekio sankiii yaramazlık yapmaya falan diye o o kadar gerildi ki neden şimdi açıosun konuyu yeri mi zamanımı sanki karar mı verdik gerildiğimi bilmiomsn aileler istio diye senin sigortanın süresi bitmesin diye çocuk mu yapıcaz ben yazın başlarız dedim belki açma konuyu bilmemne bana demediğini bırakmadı.
bense heyecandan sürekli hamileli bebişli rüyalar görüyorum. o kadar heyecanlanıyorum ki zaten olcak mı olmıcak mı.. bir yandan da mayıs gibi hep hayal ediyordum rahat olur diye düşündüğüm için hem isteyince hemen olmayabiliyor denemeye başlayalım istiyorum..
bu arada tam olarak vajinismus olmasam da ben de hala alışamadım.. ilk zamanlar zorlandım baya koktum ettim tam alıştm derken zevk alamıyorum diye eşim de canım yanıcak diye zaten az istiyen bir erkek onu da anlamıyorum çok tutkulu bir ilişkimiz var aslında ama ben daha çok istiyorum o hep üşengeçlikten artık utanıyorum ama işte dışarı boşalıyoruz falan.. yani şimdi zaten başlasak ancak ben alışıcam da içime boşalcak da vaktini denk getiricez de..
sonuç olarak kızlar napayım nasıl bir yol izleyeyim bilmiyorum..çocuğu sık boğaz etmek istemiyorum kesinlikle oda istesin o heyecanlanıp çocuk istesin istiyorum ama konuyu açıp kendimi ifade dahi edemiyorum. bir de sigorta meselesi aklına gelmesin diye işte.. bir yandan da keşke son anda söyleseydim şu sigorta meselesini şimdi onun yüzünden istiyorum da zannedebilir of ya napıcam ben bi el atıverin kızlar nasıl bir yol izleyeyim ?

X