Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

Ne demek arkadaşım...... Her zaman desteğe hazırım çünkü aynı yollardan ben de geçtim.Bu operasyonu olmak isteyen tüm arkadaşların korkularını elimden geldiğince hafifletmek isterim çünkü gerçekten korkacak bir şey YOK.....Dilerim sen ve diğer tüm arkadaşlar bir an önce endişelerinizden kurtulup mutlu sona ulaşırsınız.Hepinize sevgiler.....opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

ben de nisan 18 de karın ve gogus ameliyatı olucam ve gunde 1 paketden fazla sigara iciyorum ve 12 gün kaldı bırakamıyorum sende sigara ictin mi annejimmm lutfen cvp verirmisinnnnn:KK43:

Yenı gelen arkadaŞlar uyarıdır bu bır Öncekı sayfayı lÜtfen okuyun

limon ameliyat oldun mu? bende olucam 18 nisan da göğüs ve karın germe ama sigara iciyorum sigara iciyorum tirayki olupta sigrayı bırakamayıp ameliyata giren var mı aranız da:KK43:

limon ameliyat oldun mu? bende olucam 18 nisan da göğüs ve karın germe ama sigara iciyorum sigara iciyorum tirayki olupta sigrayı bırakamayıp ameliyata giren var mı aranız da:KK43:

slm arkadaşım .
ah o sigara derdinden bende muzdaribim 1 buçuk aydır 1 pakete yakın içtiğim sigarayı ancak 6-7 ye düşürdüm daha azı olmuyor yapamıyorum :KK43: ama şuda bi gerçekki yapmak zorundayız yaralarımızın çabuk iyileşmesi izin en az oranda görünür olması için :KK43:
senin baya az kalmış ben şahsen son 15 gün ne yapıp ne edip içmicem :KK43:

Son düzenleme:
heee anladım ...dediğin gibi senin kız sınav stresinden dolayı öyle olmuş galiba...bu tür sorunlarda da hipnoterapiyi öneririm.ben denedim ve çok memnun kaldım..

korseyle kıyafetleri giyebilme durumumuza gelince normalde de kilolu olduğum için geniş giysilerim hep vardı benim...yani normal kıyafetlerimde karından eksilen yeri korse dolduruyor hatta korse karından daha ince oluyor ve pantolonlarımın beli bol geliyor...ben giysi konusunda sorun yaşayacağını hiç sanmıyorum aslında...ama gerek duyarsan bi iki tane bol pantolon alıveririsin :))

o terapi ne oluyor esin nerde yapılıyor 14 yaş için uygunmudur acaba ?
kıyafet konusuna gelince diliyorumki bu sene mayıs hiç yapmadığı kadar soğuk yapsın :) fazlamı bencilim ne :) en azından eşofmanlarımla filan gezerim :KK37:

Sevgili Sedakt senin güzel haberlerini almak ve mutluluğunu paylaşmak üzere burda bekliyoruz...en kısa zamanda Sedaktın mutlu olduğunu öğrenmek istiyoruz...sana bir de şans öpücüğü yolluyorum...
:KK54:

sağlıcakla ...

merhabalar benim de bir sorum var olacak size ben sigara tiryakisiyim karın germe ve göğüs dikleştirme ameliyatına 12 gün sonra giricem ve hala bırakamadım sigarayı sizde iciyormuydunuz?

slm arkadaşım .
ah o sigara derdinden bende muzdaribim 1 buçuk aydır 1 pakete yakın içtiğim sigarayı ancak 6-7 ye düşürdüm daha azı olmuyor yapamıyorum :KK43: ama şuda bi gerçekki yapmak zorundayız yaralarımızın çabuk iyileşmesi izin en az oranda görünür olması için :KK43:
senin baya az kalmış ben şahsen son 15 gün ne yapıp ne edip içmicem :KK43:

umarım sen bırakırısın ama cok zorr cok zorrr

mrh kızlarrrrrrrrrrrrr nihayet sorunlar bitti ve döndüm kimseye wın tavsiye etmiyorum çok uğraştırdılar bizi herneyse benim aml üstünden 2 ay geçti şuan çök iyiyim ama sorunlar bittimi tabiiki hayır sedakat canım çok geçmiş olsun sanada yetişemedim senin aml olduğun gün dok aramıştım asistani benle görüşüp aml olduğunu söyledi senin olduğunu anladım ve dua ettim senin için çok ağrın olmasınada şaşırdım allahıma çok şükür ben çok hafif atlatmışım benim derdim sağ tarafımı doktor büzerek dikmiş ben sonradan tam olarak anladım düzeleceğini bunu bilerek yaptıklarını izin uzamaması için olduğunu söyledi eğer geçmesse lokal anestezi ile düzelteceğini belirtti ama ben gerçekten çok rahatsızım özellikle eşimin görmemesi lazım izimin rengi soluklaştı ama kızlar izkremi önemli doktorumun bana verdiği krem aml üzerinden zaman geçince kullanılması gereken unutmayalımki biz bepanten kullanıyoruz 1 aya yakın onun için co ... başlayan krem aml hemen sonra sürülen dikkatli olun limon canım senide çok özledim işallah aml olursun ama unutma izin olacak bunu şimdiden içine sindir

mrh kızlarrrrrrrrrrrrr nihayet sorunlar bitti ve döndüm kimseye wın tavsiye etmiyorum çok uğraştırdılar bizi herneyse benim aml üstünden 2 ay geçti şuan çök iyiyim ama sorunlar bittimi tabiiki hayır sedakat canım çok geçmiş olsun sanada yetişemedim senin aml olduğun gün dok aramıştım asistani benle görüşüp aml olduğunu söyledi senin olduğunu anladım ve dua ettim senin için çok ağrın olmasınada şaşırdım allahıma çok şükür ben çok hafif atlatmışım benim derdim sağ tarafımı doktor büzerek dikmiş ben sonradan tam olarak anladım düzeleceğini bunu bilerek yaptıklarını izin uzamaması için olduğunu söyledi eğer geçmesse lokal anestezi ile düzelteceğini belirtti ama ben gerçekten çok rahatsızım özellikle eşimin görmemesi lazım izimin rengi soluklaştı ama kızlar izkremi önemli doktorumun bana verdiği krem aml üzerinden zaman geçince kullanılması gereken unutmayalımki biz bepanten kullanıyoruz 1 aya yakın onun için co ... başlayan krem aml hemen sonra sürülen dikkatli olun limon canım senide çok özledim işallah aml olursun ama unutma izin olacak bunu şimdiden içine sindir
hoş geldin nerelerdeydin yaaaa iyiolman güzel ama o büzülme hoş değil tabi umarım dr unda söylediği gibi geçer valla dr sizlerin durumlarını takip ediyorum gitmek için ne yalan söyliyim sedakt sağ olsun hiç yanlız bırakmıyor yaşadıkklarını paylaşıyor canım benim o da sende diğer samimi paylaşan arkadaşlarım sağ olsunlar valla nasıl tşk etsem az herzamanda dile getiriyorum .
sedakt senin ameliyatında bir büzdürme varmı peki .
valla evi bir görseniz ameliyat öncesi sonrası bütün teshisat tamm bibismillah deyip gitsem :18::18:
ama bu ayı geçirmekde istemiyorum neyse artık ipin ucundayım dr gidince bir hafta içinde alıcam randevuyu çok uzatmayacağğım inşlh öürüm beklerken ben
öpüyorum hepinizi sevgiler :KK71::KK71:

tşk ederimde anlamadım canım ne sonucu bebişi
çok daha ii oucaksın canım benim bugün iki hafta oldu ve artık tek sıkıntım yüzde yüz dik yürümemem vede korse onun dışındı hç bir sıkıntım yok çok şükür he bide şu 2 ay sonrası görünüş merakı bakalım artıkk
esincim tak canım korseni benim dr mutlaka ama mutlaka takmalısın ii bir sonuç için deedi okadar acıya değmeli sakın çıkartma korseni bencee

canım sana bilgi veremiyorum kusura bakma çünkü aml sonrası tam görüntüm oturmuş deil şuanki görüntüyü söylemnem ne kadar doğru olur bilmiyorum ufak bi ayva göbeğim var ama dr demesie göre daha yolun başındayım bu görüntü düzelicekmi akalım canım

ben senin bizim dr görüşmek istediğine emin deildim canım sormuştum kararın omu diye ama kaynadı sorum.
canım dr birinci özzelliği samimi ikinci özelliği paracı deil üçüncü özelliği ilgili ve dördüncü ösellliği alışık olduğuğumuz fazla çenebaz drlardan uzak olarak kendi bilgisini veriyo sonrasındada senin sorularına yanıt veriyo.öyle yoğun bi ısrar çabası yok sana yapıcağını anlatıyo sen isteyip istemediğinie karar verdikten sonrada yapman gerekenleri söylüyo sonrada sorularına yanıt veriyoo
çok tecrübeli kendine güveni tam bi dr vede yine alışık olduğumzdan (halk tabirince yırtık) uzak bi özelliği var benim keşfettiğim biraz çekingen bir dr.
olsun gülün yırtık olanlarıda gördük işini doğru yapması çok dha önemli doğru bilgi vermesi olasılıklardan haberdar etmesi benimiçinönemline ile karşılaşacağım öyle değilmi ....
bu hafta sonu iki günde misafirim var yarın gitmeyi düşündüm ama gününe hemen karar vermek istediğim için misafirlerimle ilgilenemem beynimde bu varrken pazartesi için randevu almakiçin arıyacağım kızllaarrrrr dua istiyorum selam herkeze:18::18::18::18::18:

slm kızlar nasılsınız uğrayamadım şehir dışından yatılı misafirim vardı .üstelik hala dr. işlerimiz devam ediyor kızım için yarında randevumuz var tetkikler çoğaltıldı tek duam herşeyin normal çıkması ..
sizlerde baya düzelmişsiniz esin ve sedakt :nazar:
kızımdan alıcağım netice sonrası dr.umun kapısını zorlucam bakalım nolucak ne diyelim herşeyin hayılrısı hepimiz için :KK71:

merhabalar arkadaşlar ,
dün dr.uma artık durumumun netleşmesini istedğimi anlatan açıklayıcı bir mail attım bakalım ne dicek dedim yeter artık böyle beklemek çok sıkıcı 9 mayıstan önce olmıcaksa olmıcak bilim yani :KK45:
esin cnm benm kızımda ritim bozukluğu var yıllardır bu sıkıntıdan muzdaribiz ama kimse ne tam bi teşhis koyuyo nede yardımcı oluyo insanın evladı söz konusu olunca hiçbişide önemsiz göremiyosun dünki eko ve ekg miz olumlu çıktı şimdi önümüzdeki günlerde başka tetkiklerimiz var bakalım hayırlısı inş.
öpüldünüz :KK54:

kızına acil şifaalr diliyorum canım inşşş korktuğun gibi çıkmaz sonuçlar

esin çok teşekkürler cnm yeğeninede çok geçmişolsun acil şifalar dilerim ..
tavsiyen içinde tşkler izmirde malum iki büyük üni. var ve şimdilk memnun ediciler ve umuyorumki ciddi bişi olmıcak kızımı mahveden bu sbs sınav gerginliği oldu son sene herşey hat safhada benm en son yapıcağım şey iyi bi terapist bulmak olucak ona :KK50:

ee sizler napıyorsunuz sanki sedakt yok gibi ortalarda yoksa ayaklanıp alışverişleremi başladı :21:
ben merak ediyorum şimdi bu korse filan olayı varya o açıdan diyelimki siz yavaşta olsa yürüyebiliyor dışarı çıkabiliyorsunuz peki korseyle kıyafetlerinizi giymek zor oluyormu öğrenmekteki amacım benm en fazla 10 gün yatma hakkım var ondan sonra günlük işlerime (ki benm günlük işim dedğim dışarı işleri) dönmem lazım ne yapabilirim acaba ?

yok anam nerdeee ne aLIŞ VERİŞİ daha zaman var o işee 1-1,5 ay sonra başlıycamm kısmetse

heee anladım ...dediğin gibi senin kız sınav stresinden dolayı öyle olmuş galiba...bu tür sorunlarda da hipnoterapiyi öneririm.ben denedim ve çok memnun kaldım..

korseyle kıyafetleri giyebilme durumumuza gelince normalde de kilolu olduğum için geniş giysilerim hep vardı benim...yani normal kıyafetlerimde karından eksilen yeri korse dolduruyor hatta korse karından daha ince oluyor ve pantolonlarımın beli bol geliyor...ben giysi konusunda sorun yaşayacağını hiç sanmıyorum aslında...ama gerek duyarsan bi iki tane bol pantolon alıveririsin :))

eve kızlar korseyle kıyafet sıkıntısı pek olmaz ünkü zaten aml öncesi halimiz itibari ile kıyafetlerimiz acık büyük beden ee öle olunca korsede o giden göbekten daha az kaba gösteriyo sorun yok yaniii

tşk ederim hayatımmolduk bitti cumartesi 3 haftam biticek ufak tefek sıkıntılar dışında pek bişi kalmadı çok şükür

hoş geldin nerelerdeydin yaaaa iyiolman güzel ama o büzülme hoş değil tabi umarım dr unda söylediği gibi geçer valla dr sizlerin durumlarını takip ediyorum gitmek için ne yalan söyliyim sedakt sağ olsun hiç yanlız bırakmıyor yaşadıkklarını paylaşıyor canım benim o da sende diğer samimi paylaşan arkadaşlarım sağ olsunlar valla nasıl tşk etsem az herzamanda dile getiriyorum .
valla evi bir görseniz ameliyat öncesi sonrası bütün teshisat tamm bibismillah deyip gitsem :18::18:
ama bu ayı geçirmekde istemiyorum neyse artık ipin ucundayım dr gidince bir hafta içinde alıcam randevuyu çok uzatmayacağğım inşlh öürüm beklerken ben

evet var ama benimki aml ilk günleri yazıcınında dediği gibi çok rahatsız ediciydi ama şuan iyileşmeye başladıkça daha minikleşti çok rahatsız etmiyobeni yada bendeki çok deildi ondan bilemiyorum canım

olsun gülün yırtık olanlarıda gördük işini doğru yapması çok dha önemli doğru bilgi vermesi olasılıklardan haberdar etmesi benimiçinönemline ile karşılaşacağım öyle değilmi ....
bu hafta sonu iki günde misafirim var yarın gitmeyi düşündüm ama gününe hemen karar vermek istediğim için misafirlerimle ilgilenemem beynimde bu varrken pazartesi için randevu almakiçin arıyacağım kızllaarrrrr dua istiyorum selam herkeze:18::18::18::18::18:

herzaman canım olda bitsin artık korkulcak bişi yok içini ferah tut ufak tefek ağrıların olucak belki ilk 3 gün ağrın çok olucak ama bu kadar yaniii daha fazlası yok yaniii ee çok küçük bebeğinde yoksaa daha ne işte valla ben iki bebeklee kalkıştım bu işe buna rağmen iiki yapmışım diyorummm

sol dikiş bitiminde ben de büzgü var. hatta büzgülü çöp torbası diye dalga da geçmiştim onlarla...zamanla düzelmesini umuyorum ben de .yoksa dr ne yapıp ne edip düzeltecek onu ben anlamam :)))

ben 1 ay dolmadan kullanmaya başladım.başlangçta günde 3 kez sürüyordum ama dikişlerin rengi morarınca korktum şimdi günde 1 kez sürüyorum.sert dikiş izleri olan yerleri baya hafifletti. benim izim 51 cm sizi ki ne kadar?

merhabalar benim de bir sorum var olacak size ben sigara tiryakisiyim karın germe ve göğüs dikleştirme ameliyatına 12 gün sonra giricem ve hala bırakamadım sigarayı sizde iciyormuydunuz?

ben sigara içmiyordum pattuk.mümkünse sigara bıraktırma apartları sakızları bantları vs denemenizi tavsiye ederim.yaralarınızın hızlı ve düzgün iyileşmesi için şart.

o terapi ne oluyor esin nerde yapılıyor 14 yaş için uygunmudur acaba ?
kıyafet konusuna gelince diliyorumki bu sene mayıs hiç yapmadığı kadar soğuk yapsın :) fazlamı bencilim ne :) en azından eşofmanlarımla filan gezerim :KK37:

:))) işe eşfmanla gidebiliyorsan sorun yok demektir .
hipnoterapi her yaş için uygulanıyor diye biiyorum.ama hastanın bunu istemesi gerekiyor. bilinç altına uyku halinde durumunu düzeltecek telkinler veriliyor .bu telkinler beynin ve bedebin işleyişini olumlu yönde değiştiriyor. ben ankarada fatih üniversitesinde osman özcan a gitmiştim.

mrh 06essin sen ben yokken aramıza katılmışsın topiğide yeni okudum baya olaylar atlatmışsın tekrar geçmiş olsun senin yazını okuyunca bende izimi ölçtüm 31 cm benim sağtarafımda dediğim gibi sanki deri kat olmuş gibi dok konuştum hatta başka bir doktorlada görüştüm 100hastada 1 düzelmeme olasılığı olurmış şayet düzelmezse dediğim gibi lokal anestezi ile düzeltilirmiş izinin morarması normal krem sürmeye başlayınca kararıp 6 ay içindede deri rengini alırmış yaaaaa işte kızlar aml tan sonrada baya mücadele ediliyor benim en çok üzüldüğüm aml sonra evde geçirdiğim günlerde sizlerle yazışamamaktı en azından sizinle yazışmak moral olurdu

:KK9:
mrh 06essin sen ben yokken aramıza katılmışsın topiğide yeni okudum baya olaylar atlatmışsın tekrar geçmiş olsun senin yazını okuyunca bende izimi ölçtüm 31 cm benim sağtarafımda dediğim gibi sanki deri kat olmuş gibi dok konuştum hatta başka bir doktorlada görüştüm 100hastada 1 düzelmeme olasılığı olurmış şayet düzelmezse dediğim gibi lokal anestezi ile düzeltilirmiş izinin morarması normal krem sürmeye başlayınca kararıp 6 ay içindede deri rengini alırmış yaaaaa işte kızlar aml tan sonrada baya mücadele ediliyor benim en çok üzüldüğüm aml sonra evde geçirdiğim günlerde sizlerle yazışamamaktı en azından sizinle yazışmak moral olurdu

teşekkür ederim yazıcı1975. benim bel kısmımda baya bir kilo yığılması vardı ve 70 kg ile girdim ameliyata.sanırım bu nedenle uzun bir alanda dikişlerim.büzgüleriminde zamanla düzeleceğini umuyorum.

bu topiğin ve topicteki arkadaşların varlığı gerçekten çok moral oluyor...bundan sonra katılacak arkadaşlar için birlikte moral oluruz artık :))
sağlıcakla:KK1:

Bnede mais ortasi gibi olucam ameliyat ay korkmuyor da degilim aslinda sporla toplanir diyoarlar ama sarkmis deri sporla toplanir mi ay hem toplansa bile gepgergin olur mu. ahh amerika :KK52:beni fast foodunla zamanind akilo aldirdi simdide zayifladim gobegim burus burus:KK12:

ozlem:82:

canım arkadaşım evet :KK43:((( zor günlerde yoktun haberde bekledik nasılsin diye ama kısmet işte dikiş boyun çok değil güzel aslında büzüşmeninde düzelceğini düşünüyorum çünkü çok resim inceledim düzelmeler vardı önemi olan köpek kulağı dedikleri dikiş sonundaki kabartmalar olmasın kiloda fark ettiriyor tabi dikiş bonun uzaması iile alakalı
sevgiler

ben doktorumla çok pazarlık ettim iz konusunda bana boyu şu kadar olur diyordu bende ne olur daha kısa olsun diyordum ozaman kendisi bana limon senin dediğin gibi kulak görüntüsü oluşur potluk olur demişti nasıl birşeyse ben hiç görmedim bilmiyorum ayrıca sen nerden baktın resimlere yazda bende bakayım öptüm kimseler yok herhalde:KK51::KK51::KK53:

slm arkadaşlar nasılsınız herkes iyimi :KK71:
ben giderek kızmaya başlıyorum dr.uma adam yerine koymuyor heralde beni cvb yazmıyor :KK47:

canım arkadaşım evet :KK43:((( zor günlerde yoktun haberde bekledik nasılsin diye ama kısmet işte dikiş boyun çok değil güzel aslında büzüşmeninde düzelceğini düşünüyorum çünkü çok resim inceledim düzelmeler vardı önemi olan köpek kulağı dedikleri dikiş sonundaki kabartmalar olmasın kiloda fark ettiriyor tabi dikiş bonun uzaması iile alakalı
sevgiler

ben doktorumla çok pazarlık ettim iz konusunda bana boyu şu kadar olur diyordu bende ne olur daha kısa olsun diyordum ozaman kendisi bana limon senin dediğin gibi kulak görüntüsü oluşur potluk olur demişti nasıl birşeyse ben hiç görmedim bilmiyorum ayrıca sen nerden baktın resimlere yazda bende bakayım öptüm kimseler yok herhalde:KK51::KK51::KK53:

kızlar karnımızdaki şişlik ne zaman inecek bilen var mı? çok merak ediyorum o şişliklerden ne zaman kurtulacağımı...

slm arkadaşlar nasılsınız herkes iyimi :KK71:
ben giderek kızmaya başlıyorum dr.uma adam yerine koymuyor heralde beni cvb yazmıyor :KK47:

bu cevap vermeyenden başka alternatif bir doktor yok mu düşünebileceğin.kaale alınmamak da can sıkıcı...

arkadaşlar bende karın germeyi araştırıyorum.ama biraz bilgilendikçe dahada korktum.3 sezeryenden sarkmış göbeğim var.sezeryan ve karın germe amaliyatı yaşamış olan varsa kıyas yapabilir mi?fırsat buldukça bütün sayfaları okuyacam.birde bir yeni teknik duydum.aşağıya kopyalayacam.duyan ya da uygulayan varmı?ben özellikle iz konusunda çok tedirgin oluyorum.

Lipoabdominoplasti Tekniği Nedir?

Teknik aslında basitçe abdominoplasti (karın germe) ile liposuction (yağ emme) yöntemlerinin kombinasyonu gibi görünsede, altta yatan felsefe çok daha komplikedir. Bu teknikde, klasik yöntemle yapılan geniş diseksiyonlar (doku kaldırma) yerine, liposuction ile diseksiyon ön plana çıkarılmakta, bu sayede karın bölgesinde homojen bir doku elde edilirken, bu dokunun kanlanması korunmaktadır. Tüm bunların sonucu olarak daha çabuk iyileşme sağlanmakta, çok daha güzel bir karın dokusu elde edilmekte ve klasik karın germelerde operasyon sonrası görülen bazı olumsuzluklar (yara iyileşme problemi, seroma oluşumu, karın derisinde his kusuru...) neredeyse hiç görülmemektedir.

Yöntem temel olarak 1-karın bölgesinin dikkatli ve geniş bir alanda liposuction ile inceltilmesi ve mobil bir hale getirilmesi, 2-alt karın bölgesinden yapılacak kısa kesiler ile göbek deliği altından deri ve yüzeyel yağ dokusunun çıkarılması, 3-karın kaslarının sıklaştırılması aşamalarından oluşur.

X