Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu Ev döşerken kafanız mı karıştı? Siz sorun, iç mimarımız cevaplasın!

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları

Eklentiler

• $image.jpg
    $image.jpg
    35,3 KB · Görüntüleme: 269
  • $image.jpg
    $image.jpg
    37,2 KB · Görüntüleme: 266
  • $image.jpg
    $image.jpg
    39,9 KB · Görüntüleme: 256
  • $image.jpg
    $image.jpg
    50,3 KB · Görüntüleme: 265
  • $image.jpg
    $image.jpg
    33,2 KB · Görüntüleme: 235
  • $image.jpg
    $image.jpg
    30,1 KB · Görüntüleme: 246
  • $image.jpg
    $image.jpg
    43,3 KB · Görüntüleme: 275
  • $image.jpg
    $image.jpg
    44,2 KB · Görüntüleme: 289
  • $image.jpg
    $image.jpg
    44,7 KB · Görüntüleme: 220
  • $image.jpg
    $image.jpg
    30,2 KB · Görüntüleme: 261
cok teşekkur ederım...benım duşundugum cok acık yeşil (buzul yeşil gıbı)..
ya da nil kıyısı..

hıc beklemedıgım renkler yazmışsınız..
mor ya da murdum olabılır mı acaba:)

bır sure sonra koltuklarımı hardal rengınde duşunuyorum..sanırım soyledıgınız renkle de uyumlu olacaktır..
alacagım marka fi... i boya yazdıgım renklerden bırını ayarlatacaktım...bana onerebılecegınız
sızın ve benım duşundugum her rengı yazarsanız mutlu olacagım:)

Sizinle Ral dediğimiz tüm boya markalarında gösterebileceğiniz kartela üzerinden renk önerisinde bulunacağım, siz bu önerilerden ral kodu ile beğendiğiniz

rengi hazırlatabilirsiniz. RAL 4004 RAL 4007 bu iki tona nedersiniz?

$RAL-1.jpg

Sizinle Ral dediğimiz tüm boya markalarında gösterebileceğiniz kartela üzerinden renk önerisinde bulunacağım, siz bu önerilerden ral kodu ile beğendiğiniz

rengi hazırlatabilirsiniz. RAL 4004 RAL 4007 bu iki tona nedersiniz?

Eki Görüntüle 1076405

cok teşekkur ederım..cesaret edıp bır duvarı yaptıracagım..gonderdıgım dıger resımlerde tv ıunıtesının arka bolumune olur mu murdum..yoksa yıne koltugun oldugu yermi dıyorsunuz..mj larımada cocuk odası vs fıkırler ıcnde cevap beklıyorum..
ınanın sızden cevap gelmeden boya alamadım...
dıgerlerı ıcınde onerılerınızı beklıyorum ...
boyacı benı bekler:)

Merhaba , ben yeni evime taşınacağım ve bütün eşyalarım yenilenecek laminatlarım akçaağaç ve koltuklarımı aldım füme L koltuk, duvar rengim beyaz evde ahşap renk ve beyaz tv ünitesi olucak .tv ünitesinin duvarını kum beji yapmak istiyorum. Berjerim sarı ve koltuğumun üzerindeki kırlentlerimde sarı halımı turkuaz düz renk düşünüyorum .perdelerimde düz turkuaz istiyorum . Masa beyaz 4 sandalyede beyz 2 'si sarı olsun istiyorum ve evim bol güneş alıyor sizce renkler nasıl yani boğar mı salonu ??

cok teşekkur ederım..cesaret edıp bır duvarı yaptıracagım..gonderdıgım dıger resımlerde tv ıunıtesının arka bolumune olur mu murdum..yoksa yıne koltugun oldugu yermi dıyorsunuz..mj larımada cocuk odası vs fıkırler ıcnde cevap beklıyorum..

ayrıca:)murdum yaptığımda dıger duvarlar ne renk olmalı...

Merhaba , ben yeni evime taşınacağım ve bütün eşyalarım yenilenecek laminatlarım akçaağaç ve koltuklarımı aldım füme L koltuk, duvar rengim beyaz evde ahşap renk ve beyaz tv ünitesi olucak .tv ünitesinin duvarını kum beji yapmak istiyorum. Berjerim sarı ve koltuğumun üzerindeki kırlentlerimde sarı halımı turkuaz düz renk düşünüyorum .perdelerimde düz turkuaz istiyorum . Masa beyaz 4 sandalyede beyz 2 'si sarı olsun istiyorum ve evim bol güneş alıyor sizce renkler nasıl yani boğar mı salonu ??

merhaba sweet25 bahsettiğiniz renklerde boğacak renk tonları yok canlı dinamik yaz tonları olan sarı turkuaz ve kum beji gayet enerjisi dinamizmi yüksek

renkler kaygınız olmasın, sarı ve gri uyumu zaten birbirini tamamlayan iki renk olduğu için grinin boğucu his uyandıracağını düşünmeyin sarı grinin etkisini

dengeleyecektir.

Vivense İç Mimarı
Gözde Köylüoğlu
www.vivense.com

Merhabalar, resim yüklerken biraz acemiyim tekrar oldu ...

Merhaba yasemin1302 standartların dışında bir yaşam alanı planına sahipsiniz, buna bağlı olarak yerleşim planında zorluk çekmeniz çok normal köşe oturma

grupları yerine 3 +2+1+1 parçalarından oluşan oturma grubu seçimi yapmış olsaydınız yerleşim planı konusunda minimum sorun yaşamanıza neden olabilirdi.

Dilerseniz öncelikle sormak istedikleriniz var ise önce siz onları sorun sonrasında ben size neler yapabileceğiniz konusunda destek olarak süreci hızlandıralım.

Teşekkürler.

Vivense İç Mimarı
Gözde Köylüoğlu
www.vivense.com

Gözde hanım,
daha önceki koltuklarım öyleydi ancak, duvarlar karşılıklı birbirine bakmadığı için, yerleştiremedim (oturanlar birbirine dargınmışta yüz yüze bakmıyorlar gibi &#128515:KK66: umutsuz sanırım yerleşim planı.. Yeni perde yaptırmak istiyorum bu arada şimdi ki tüllerim karanlık oluyor zaten güneş almadığı için bu konu da ne önerirsiniz ?

Mürdümü gri ile kullanabilirsiniz. Griye karşı negatif bir tavrınız yok ise gri tonlarını tercih edebilirsiniz.

Vivense İç Mimarı
Gözde Köylüoğlu
www.vivense.com

pekı hangı tonda grı yayınlarmısınız..ayrıca grı olmaz ıse murdum ya da moru ne renk tamamlar..
yarın boyacım başlıyor...astar zımpara derken 1 gun daha bekleyebılır sanırım:)

Merhaba, ben mutfağım için gömme dolap yaptırmak istiyorum, fakat yaptırmak istediğim alan biraz küçük. gömme dolaplar her duvar için uygun mudur, her duvara yaptırılabilir mi onu öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler

Merhabalar
Evimizdeki komple tadilattan sonra salonumuzda elyaları değiştirdik.
Ancak sanki çok gri oldu koltuklar perde halı turkuaz kırlentlerle renkledirmeye çalıştım
Ama maviye çalan bir gri olduğu için çok renk vermedi salonumuza
Uzman gözüyle bi değerlendirme yaparmısınız eksik olan ne ya da biraz canlandırmak için ne yapabilirim
Bir de salonda masanın olduğu duvara ayna mı tablo mu karar veremediğim için boş kaldı
Konsol olmadığı için ayna boşta mı kalır acaba masanın oraya konsol olmalı mı sizce
Şimdiden değerleri yorumlarınıza teşekkür ediyorum $image.jpg $image.jpg $image.jpg $image.jpg $image.jpg $image.jpg $image.jpg

Altın varak duvar boyası için ton bulmak mümkünmü? Ben aldım fakat baya koyu bi ton , açmamın imkanı varmı?
Tesekkurler simdiden.

Benım 2 yasında bır oglum var ve ıkıncısıde yolda 3 ay sonra doğacak ınsallah . Size şunu sorucaktım evım küçük oldugu ıcın cocuk odası yok bunu nasıl halledebılırım yatak odasına portatıf herhangı yatak falan varmıdır acaba ? yatak odamın goruntusunu bozmayacak bısey ? nasıl olucak bı cozum bulamadım cevaplarsanız sevınırım ...:18:

evet evımı boyattım..yazdıgınız gıbı ıkı renkten bırıne karar verdım..murdum oldu rengım..dıger duvarlar grı ..çok ta güzel oldu..hıc duşunmedıgım renklerdı gerçekten..

evım rengarenk oldu..gosterdıgım halıyıda aldım gökkuşağı gıbıyız:)
cok teşekkür ederım fıkırlerınız yorumlarınız ıcın..

Bende geçen ay boyattım dekor ustam firmasına oxi boya varmış koku oluşumuna karşı etkili dediler eskisi gibi kokmuyor şimdilik.
ama keske daha önce baksaydım forma da demeden edemiyecem:21::21:

pekı hangı tonda grı yayınlarmısınız..ayrıca grı olmaz ıse murdum ya da moru ne renk tamamlar..
yarın boyacım başlıyor...astar zımpara derken 1 gun daha bekleyebılır sanırım:)

Merhaba ,

DYO renk kartelasında hercai 5160 mürdüm moru kullancak olursanız, gri olarak yine DYO 7880 çağıl dediğimiz bu iki tonu kullanabilirsiniz. gri kullanmak

istemezseniz DYO 5673 yakamoz tonunu da kullanabilirsiniz.

evet evımı boyattım..yazdıgınız gıbı ıkı renkten bırıne karar verdım..murdum oldu rengım..dıger duvarlar grı ..çok ta güzel oldu..hıc duşunmedıgım renklerdı gerçekten..

evım rengarenk oldu..gosterdıgım halıyıda aldım gökkuşağı gıbıyız:)
cok teşekkür ederım fıkırlerınız yorumlarınız ıcın..

Öncesi ve sonrasını bizimle paylaşırsanız sevinirim görmek istiyorum bende :)

Vivense İç Mimarı
Gözde Köylüoğlu
www.vivense.com

Merhabalar
Evimizdeki komple tadilattan sonra salonumuzda elyaları değiştirdik.
Ancak sanki çok gri oldu koltuklar perde halı turkuaz kırlentlerle renkledirmeye çalıştım
Ama maviye çalan bir gri olduğu için çok renk vermedi salonumuza
Uzman gözüyle bi değerlendirme yaparmısınız eksik olan ne ya da biraz canlandırmak için ne yapabilirim
Bir de salonda masanın olduğu duvara ayna mı tablo mu karar veremediğim için boş kaldı
Konsol olmadığı için ayna boşta mı kalır acaba masanın oraya konsol olmalı mı sizce
Şimdiden değerleri yorumlarınıza teşekkür ediyorumEki Görüntüle 1086463 Eki Görüntüle 1086464 Eki Görüntüle 1086462 Eki Görüntüle 1086461 Eki Görüntüle 1086453 Eki Görüntüle 1086459 Eki Görüntüle 1086460

Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim. Mesajınızı şuan yeni gördüğüm için gecikme için kusura bakmayın lütfen, Salonunuz evet sizinde bahsettiğiniz gibi gri ve tonları hakim görünüyor. Turkuaz doğru bir ton kırlentte kullandığınız ancak koltuk kumaşındaki metraj fazla olduğu için genel olarak grinin etkisini kırmaya yetmemiş.

Dilerseniz kırlentte kullanmış olduğunuz turkuaz tonunda büyük biblo, renkli cam şişe, vazo gibi büyük aksesuarlar kullanabilirsiniz. Ayrıca fon perdelerinizi de
turkuaz tonunda yapabilirsiniz. Ayna kullanımı derinlik verir yansıma sağlar faydası olabilir. Ama benim size tavsiyem renkli bir tablo asmanız olacaktır çünkü gri tonularının yoğunluğundan rahatsızlık duyduğunuz için turuncu tonlarını turkuaz mavisi tonlarını içinde barındıran bir tablo asmanız çok daha etkili olabilir.

Sormak istediğiniz başka birşey var ise memnuniyetle yardımcı olmak isterim .

Vivense İç Mimarı
Gözde Köylüoğlu
www.vivense.com

X