Ev sahibi olmak..

Aa delimi ne bunlar sonuçta kendılerı gorup tutmadımı evi
Bodrum kat farede olur bocekte olur
Olmaz olmaz onlar gırınce cıkar nerden bıleceksınız
2. Katın gıderınden bıle fare gırdıgını gordum
Bır ay oturmuslar cıkıyorlarsa cıksınlar depozıtosunu verırsınız
Bır ay daha kalacaklarsa depozıtoyu vermezsınız ona sayarsınız
Bu fareyi siz koymadınızkı oraya ne ıstıyorlar
Avukatla görüştük, anahtar teslim almadan para vermeyin dedi. Teslim alınca da hesap kitap neyse ona göre verirsiniz şimdilik he deyin dedi kisaca. Evi boşalttıktan sonra da mahkemeye gidip kiramı istiyorum tarzı bir dava acamaz elinde bunla ilgili delil yok tarzinda konuştu. Ay ciksinlarda, Allah bizi kurtarsın. Resmen dalga geçildik. Hayır süreç uzadıkça, eşyalarına da zarar gelmeye başlayacak. Bide eşyalarıyla ugrasasim hiç yok. Sağlık olsun, en kısa sürede boşaltsınlar. Bende evde gerekenleri yapayım.

ben neden size yüklendi insanlar onu anlamadım
eve gelmenizi fare konusunu çözmenizi neden ısrarla istemiyorlar mesela
sonuçta siz bi çözüm öneriyorsunuz zannetmiyorum normal bi kiracı çözümlere kapalı olsun
karşınıza muhatap yok vs çok işkillendirici değilmi ya
bende kiracıyım evimde bi sorun çıktığında ben kendim çağırıyorum gelin bakın görün ne yapıcaz nasıl olcak karar verilsin diye
ben evi tutarken kimliğimizden tutun da iş yeri adreslerimize varana kadar her şeyimizi görmek istediler
birileri evi kiralarken belge istemediniz mi diye sormuş ona istinaden söylüyorum
Bizde işgillendik zaten burda bı arkadaşın yazdiklarindan sonra da iyice allak bullak olduk, neler varmış ta haberimiz yokmuş. Zaten bende bir ev sahibi olarak her hangi bir problemde gidip görmeye yapilacaklari yapmaya razıyım ve dile getirdim, muhattap olmamaları cidden saçma. Evet istemedik bir evrak, en büyük hatalarimizdan biri sanırım. Bundan sonra tecrübe etmiş olduk diyip kendimi yumuşatmaya çalışıyorum. Evde yapılacakları yapıp emlakçı vasıtası ile işlemlere devam etme kararı aldık, en azından presodur neyse öyle olur herkes hakkını bilir, kimsenin hakkı kimsede kalmaz. Elimde sadece sözleşmeye attığı imza ve TC kimlik numarası var o kadar.

böyle iş mi olur ya
tüm bu saçmalıkları sırf fare var diye mi yaptılar yani
tamam fareden nefret edilir o ayrı bi mesele ama sizde bu insanlara deniz manzaralı 10. kat daire gösterip
bodrum katı kiralamadınız ki ?
evi gördükleri an biliyorlardı her şeyini, bodrum katta fare de olur böcekte olur
bodrum kat güneşte almaz hatta çoğu zaman rutubette olur
ev görmesi diye bişi niye var, herkes nasıl bi eve taşınacağını önceden görsün diye var
size telefonda kalkıp oğlum gündüzle geceyi ayırt edemiyor demesi bile abes
zaten bilinen bişi yani bu
kalkıpta öyle oturdukları sürenin kirasını falan isteyemezler yok öyle bi dünya
Kesinlikle haklısınız. Rutubet olayı için bile, daire 3 yıldır aktif kullanımda öyle bir sorunla karşılaşmadık ancak burası bodrum daire olma ihtimali kesinlikle var. Rutubet önleyici boya ile badana yaptıralım tarzı bile konuştuk. İyi insanlar degillermiş ne diyeyim. Doğmamış çocuğumun günahına girmek istemiyorum artık kendimi üzerek. Benim 3 üncü katta oturup fare ile savaş veren tanıdığım var, kaldı ki dediğiniz gibi bodrum kat. Daha fazla geciktirmeden evimi boşaltsınlar, gerekenleri yapalım evde diye bekliyoruz sadece.

Bizde işgillendik zaten burda bı arkadaşın yazdiklarindan sonra da iyice allak bullak olduk, neler varmış ta haberimiz yokmuş. Zaten bende bir ev sahibi olarak her hangi bir problemde gidip görmeye yapilacaklari yapmaya razıyım ve dile getirdim, muhattap olmamaları cidden saçma. Evet istemedik bir evrak, en büyük hatalarimizdan biri sanırım. Bundan sonra tecrübe etmiş olduk diyip kendimi yumuşatmaya çalışıyorum. Evde yapılacakları yapıp emlakçı vasıtası ile işlemlere devam etme kararı aldık, en azından presodur neyse öyle olur herkes hakkını bilir, kimsenin hakkı kimsede kalmaz. Elimde sadece sözleşmeye attığı imza ve TC kimlik numarası var o kadar.
kesinlikle kiracı konusunda çok seçici olunmalı
ev sahibi değil kiracıyım bu arada evim barkım yok muhtemelen hiç olmayacak
ben seneler önce bi ev tuttum tutarken herşeyle emlakçı ilgilendi
apartman komple arkadaşına aitmiş bunada vekalet vermiş her şeyiyle sen ilgilen demiş vs
ben evi kiralarken adam bana ne iş yaptığımı bile sormadı
kiranı düzenli ödediğin sürece kimse sana çık demez diyede garanti vardi :)
taşındım ve yaşamaya başlayınca anladımki apartman ne kadar saçma tip varsa onlarla dolu
bi daire madde bağımlısı bi dairede kumarbaz karı kızcı bi tip
üst katta ne idüğü belirsiz doğulu bi grup insan 2+1 evde 7 kişi yaşıyordu falan
önlerine gelene kiraya vermişler hiç düşünmemişler yani bu kiracı temiz midir düzgün biri midir diye
o yüzden ben artık ev tutarken kiracıyı doğru düzgün soruşturmayan araştırmayan ev sahibinden işkilleniyorum
çünkü benim ev sahibim beni araştırmıştı ve aynı binadaki diğer daireleride kendisine ait
hepsini aynı hassasiyetle kiraya vermiş kimse de sıkıntılı tip değil
şuan ev sahibi olsam sabıka kaydına varana kadar belge isterdim kiracıdan
çekincesi olmayan insan bunları sunabiliyor zaten
şuanki evimi tutarken emlakçının yanında ev sahibiyle konuşmuştum telefonda
adam benden çekinerek istemişti bazı bilgileri. bende dedim, ne lazımsa verebilirim dilediğiniz gibi araştırabilirsiniz
ben evi beğendim sizinde içinize sinersek haber bekliyoruz dedim
kapadıktan sonra emlakçı kadın, bi insanın bu kadar özgüvenli cevap vermesi çok güzel gibi bi yorum yapmıştı
dedim biz temiz insanlarız bi çekincemiz yok ama kötülerinde olduğunun farkındayım dedim
bence sizde bu tutumda olun bundan sonra
hatta hem ev sahipleri hemde kiracılar için bi puanlama sistemi olsa, ak koyun kara koyun ortaya çıksa

Kesinlikle haklısınız. Rutubet olayı için bile, daire 3 yıldır aktif kullanımda öyle bir sorunla karşılaşmadık ancak burası bodrum daire olma ihtimali kesinlikle var. Rutubet önleyici boya ile badana yaptıralım tarzı bile konuştuk. İyi insanlar degillermiş ne diyeyim. Doğmamış çocuğumun günahına girmek istemiyorum artık kendimi üzerek. Benim 3 üncü katta oturup fare ile savaş veren tanıdığım var, kaldı ki dediğiniz gibi bodrum kat. Daha fazla geciktirmeden evimi boşaltsınlar, gerekenleri yapalım evde diye bekliyoruz sadece.
herşeyin bi çaresi var fareninde var rutubetinde var
yinede çıkmak istemelerini anlayabilirim evden soğumuştur bişi olmuştur daha fazla durmak istemyebilir
bana tuhaf gelen şey çözümden kaçmaları ve muhatap bile olmamaları
en azından sizinle dışarıda görüşebilirlerdi korkup geceyi evde geçirmek istememiş olsalar bile
benimde memnun kalmadığım için birkaç ay oturup sonra kaçtığım bi ev olmuştu
ama asla ev sahibini suçlamadım oturduğum sürenin kirasını iade et demedim
iyi niyet yokmuş bunlarda
bodrum kat kiraya verilmez diye bişi yok
negatif taraflarını baz alıp ona göre kira belirlenir olur biter
tabi ki 5. kat aydınlık evle aynı kirada etmez

kesinlikle kiracı konusunda çok seçici olunmalı
ev sahibi değil kiracıyım bu arada evim barkım yok muhtemelen hiç olmayacak
ben seneler önce bi ev tuttum tutarken herşeyle emlakçı ilgilendi
apartman komple arkadaşına aitmiş bunada vekalet vermiş her şeyiyle sen ilgilen demiş vs
ben evi kiralarken adam bana ne iş yaptığımı bile sormadı
kiranı düzenli ödediğin sürece kimse sana çık demez diyede garanti vardi :)
taşındım ve yaşamaya başlayınca anladımki apartman ne kadar saçma tip varsa onlarla dolu
bi daire madde bağımlısı bi dairede kumarbaz karı kızcı bi tip
üst katta ne idüğü belirsiz doğulu bi grup insan 2+1 evde 7 kişi yaşıyordu falan
önlerine gelene kiraya vermişler hiç düşünmemişler yani bu kiracı temiz midir düzgün biri midir diye
o yüzden ben artık ev tutarken kiracıyı doğru düzgün soruşturmayan araştırmayan ev sahibinden işkilleniyorum
çünkü benim ev sahibim beni araştırmıştı ve aynı binadaki diğer daireleride kendisine ait
hepsini aynı hassasiyetle kiraya vermiş kimse de sıkıntılı tip değil
şuan ev sahibi olsam sabıka kaydına varana kadar belge isterdim kiracıdan
çekincesi olmayan insan bunları sunabiliyor zaten
şuanki evimi tutarken emlakçının yanında ev sahibiyle konuşmuştum telefonda
adam benden çekinerek istemişti bazı bilgileri. bende dedim, ne lazımsa verebilirim dilediğiniz gibi araştırabilirsiniz
ben evi beğendim sizinde içinize sinersek haber bekliyoruz dedim
kapadıktan sonra emlakçı kadın, bi insanın bu kadar özgüvenli cevap vermesi çok güzel gibi bi yorum yapmıştı
dedim biz temiz insanlarız bi çekincemiz yok ama kötülerinde olduğunun farkındayım dedim
bence sizde bu tutumda olun bundan sonra
hatta hem ev sahipleri hemde kiracılar için bi puanlama sistemi olsa, ak koyun kara koyun ortaya çıksa
Ben bu şekilde belgeler isteyemem çekinirim karşı tarafın kırılıp beni yanlış anlamasından. Ben zam zamanı bile geldiğinde şu kadar yaptık hakkımız bu vs demek yerine ne verebilirsiniz ne düşünüyorsunuz şeklinde konuya giren bı tipim. En çok ta artık anlattiklariniz için işi emlakciya devredecegim, emlakçı ister. Eşim diyor ki memur dışında kimseye vermeyelim artık ağzımız yandi. Ama senin benim gibi insanında eve ihtiyacı var, bu şekilde bile ayrım yapamıyorum ben. Rabbim size en güzelinden bir ev nasip etsin inşallah, her şey gönlünüzce olsun.

herşeyin bi çaresi var fareninde var rutubetinde var
yinede çıkmak istemelerini anlayabilirim evden soğumuştur bişi olmuştur daha fazla durmak istemyebilir
bana tuhaf gelen şey çözümden kaçmaları ve muhatap bile olmamaları
en azından sizinle dışarıda görüşebilirlerdi korkup geceyi evde geçirmek istememiş olsalar bile
benimde memnun kalmadığım için birkaç ay oturup sonra kaçtığım bi ev olmuştu
ama asla ev sahibini suçlamadım oturduğum sürenin kirasını iade et demedim
iyi niyet yokmuş bunlarda
bodrum kat kiraya verilmez diye bişi yok
negatif taraflarını baz alıp ona göre kira belirlenir olur biter
tabi ki 5. kat aydınlık evle aynı kirada etmez
Kesinlikle çıkmak isteyen çıkabilir, hakkını da bırakmam kendimde ama bu şekilde oyunlar la olunca çok üzüldüm cidden. Kontrat zamanı gelmeden evden çıkan biri oldu, keyfiydi. Sıkıntı etmedik depozitosunu verdik helalleştik. Zorla otursunlar oturmak zorundalar demiyorum zaten bende ama bu şekilde de ayrılık olmaz. Bizde zamanında bodrum kat dairenin borcunu ödeyebiliriz deyip bodrum kat alabildik zaten. Paramız olsaydi ara kat alırdık. Kiraya verirken de aynı şekilde, bodrum daire dezavantajları düşünülüp fiyat veriyoruz. Aynı bina aynı iscilik aynı malzeme ama adamın evi 3.kat benim evim bodrum kat. Kirası aynı olmamalı, değilde.

Ben bu şekilde belgeler isteyemem çekinirim karşı tarafın kırılıp beni yanlış anlamasından. Ben zam zamanı bile geldiğinde şu kadar yaptık hakkımız bu vs demek yerine ne verebilirsiniz ne düşünüyorsunuz şeklinde konuya giren bı tipim. En çok ta artık anlattiklariniz için işi emlakciya devredecegim, emlakçı ister. Eşim diyor ki memur dışında kimseye vermeyelim artık ağzımız yandi. Ama senin benim gibi insanında eve ihtiyacı var, bu şekilde bile ayrım yapamıyorum ben. Rabbim size en güzelinden bir ev nasip etsin inşallah, her şey gönlünüzce olsun.
sizde bir ev sahibi olarak kendinizi korumak ve düşünmek zorundasınız ama
evinizi düzgün insanlara vermek hakkınız
ister istemez belirli noktalarda ayrım yapmak zorunda kalıyorsunuz
benim ev sahibimde çok açıklama yapmıştı zamanında yanlış anlamayın şöyle böyle falan diye
kesinlikle yanlış anlamam, çalışmış kazanmış ev almışsınız
kiracı seçme hakkınız daima vardır demiştim
titizlik etmek son derece doğal
dileğiniz için teşekkür ederim, inşallah bir gün bana da nasip olur :KK200:

Son katta oturuyoruz. Yağmur yapacağı zamanlarda çatıdan baca kapaklarına kadar fare geliyor. Biliyoruz. Bir keresinde kapak düşmüştü de bir tane girmişti içeri eşimle hal gülüyoruz :KK70: Ev sahibimiz de aşağı komşumuz hiç haber vermek aklımıza gelmemişti. Yapılacak mesele belli zaten.

Son katta oturuyoruz. Yağmur yapacağı zamanlarda çatıdan baca kapaklarına kadar fare geliyor. Biliyoruz. Bir keresinde kapak düşmüştü de bir tane girmişti içeri eşimle hal gülüyoruz :KK70: Ev sahibimiz de aşağı komşumuz hiç haber vermek aklımıza gelmemişti. Yapılacak mesele belli zaten.
Allah bizide sizin gibi insanlarla karşılaştırsın🙏

X