Ev sahibi olmak..

Iyide evden çıkarken biseyleri bahane etmelerine gerek yok ki. Çkıyoruz bu kadar basit. Sanırım sizi mağdur ettiği için ev kiralanana kadar kirayi ödemeleri gerekli ama sözleşmede yazması gerekiyor mu ona bakın fakat şuana kadar bunu uygulayan kimseyi görmedim. Eğer ev söylediğiniz gibi cikmadiysa eviniz kusurlu asıl mağdur kiracı bu durumda.
Ayrıca kaldıkları gün kadar kiranizi öderler bu kadar büyütülecek bir mesele yok.
Sizlerde o evde insanın oturacagini düşünüp tadilat yaptırıp öyle verin zaten çok beğenmemişlerdi diyorsunuz neden bakımsız evi kiraya veriyorsunuz ki.
Eşyalari fazla, eve sığmaz diye ikilemde kaldılar bakımsız olduğu için değil yanlış anlamayın. Ev 85 metre kare toplam, geçen kisilerin yatak odası çocuk odası salonu yemek masası yemek konsolu vs olunca dar kaldı ev onlara. Hani salonda hem yemek odasını hem salon takımını kullanabildiği salondan benim.evimin salonuna eşya sığdırmaya çalışmak haliyle eksiye düşürdü evi onların gözlerinde. Evin badana eksiği vardı, onu yaptıracaktik gerek yok dediler.

Bu gibi şeylerde mimlenmemek adına maksimum 2 ay barınıyorlar zaten, türlü şikayetler buluyorlar yok tayini çıkıyor yok kocasıyla barışıyor yok ailesi geliyor, yok sızıntı var vs.
Kaçak olabilirler yine, kısa süreli mesken arıyorlardır.
Eve hiçbir şekilde gelmenizi istemediklerinden bunu düşündüm.
Benzer şekilde düşünüyorum.Hiç ev sahibine yüklenesim gelmedi çünkü yeterince orta yol bulmaya çalışmışlar. Orta yol bulacak bir muhatap olmadıktan sonra tabiki alacağı kirayı da düşünecek depozitoyu da.

Hem ev sahibiyim, hem kiracıyım.

Eşyalari fazla, eve sığmaz diye ikilemde kaldılar bakımsız olduğu için değil yanlış anlamayın. Ev 85 metre kare toplam, geçen kisilerin yatak odası çocuk odası salonu yemek masası yemek konsolu vs olunca dar kaldı ev onlara. Hani salonda hem yemek odasını hem salon takımını kullanabildiği salondan benim.evimin salonuna eşya sığdırmaya çalışmak haliyle eksiye düşürdü evi onların gözlerinde. Evin badana eksiği vardı, onu yaptıracaktik gerek yok dediler.
O zaman sizlik hiçbir durum yok. Hatta mağdur durumdasınız
Buna göre kiraya verenin, erken tahliye nedeniyle kira kaybı alacağı talepli tazminat davası açması mümkündür. Şöyle bir bilgi buldum. Avukata danışmak en mantıklısı sanırım

Benzer şekilde düşünüyorum.Hiç ev sahibine yüklenesim gelmedi çünkü yeterince orta yol bulmaya çalışmışlar. Orta yol bulacak bir muhatap olmadıktan sonra tabiki alacağı kirayı da düşünecek depozitoyu da.

Hem ev sahibiyim, hem kiracıyım.
Düşünüyorum ama işin içinden çıkamıyorum işte o sebeple buradayım. Ev bulup çıkmak o kadar kolay değil, eğer kötü niyetli kişilerse ödemede yapmayacaklardır ev bulana kadar. Evde kalıp, problem çözme taraftarı da olmadılar. İki ucu bilmem ne yani cidden. İşin yokuşa sürülmesinden çok korkuyorum.

O zaman sizlik hiçbir durum yok. Hatta mağdur durumdasınız
Buna göre kiraya verenin, erken tahliye nedeniyle kira kaybı alacağı talepli tazminat davası açması mümkündür. Şöyle bir bilgi buldum. Avukata danışmak en mantıklısı sanırım
Umarım iş boyuta gelmeden sonlanır. Çok teşekkür ederim ilginiz ve verdiğiniz bilgi için 🙏

Evet maddi olarak zorluyor böyle durumlar beni ancak ben kimsenin de zorda kalmasını istemiyorum ki zaten taşınmak yerleşmek ev bulmak bunlar kolay süreçler değil. Onlar açısından da kolay olduğunu düşünmüyorum asla kat kat fazla stres yapmışlardır muhakkak bu arifede. İki taraf içinde hayırlısı olsun, biz gerekeni yapmaya hazırdık zaten onlar çıktıklarında da gereken yapılacak
Siz de mağdur onlar da bence. Ortada hakli haksiz yok. Siz evde fare olduğunu bilerek vermiş olamazsınız zaten kaldı ki bodrum kati olduğunu bilerek kiralıyorlar. Siz kimseye zorla oturun demiyorsunuz yani. Bir günlük kira bile işler.Onlar da mağdur kış günü taşınmak zor kiralar zaten yüksek bir de yeni evlilermis. Dilerim iki tarafında isleri gönüllerince hallolur.

Siz de mağdur onlar da bence. Ortada hakli haksiz yok. Siz evde fare olduğunu bilerek vermiş olamazsınız zaten kaldı ki bodrum kati olduğunu bilerek kiralıyorlar. Siz kimseye zorla oturun demiyorsunuz yani. Bir günlük kira bile işler.Onlar da mağdur kış günü taşınmak zor kiralar zaten yüksek bir de yeni evlilermis. Dilerim iki tarafında isleri gönüllerince hallolur.
Umarım kimse zorda kalmaz 🙏 kesinlikle fare ile ilgili bilgim olsa asla böyle bir harekette bulunup kiraya vermezdim.
Sözleşmeyi vergi dairesine bildiri için Mart ayı beklenmeli. 1 Mart 31 Mart arasi bildiri yapılıp vergiden düşürebiliyorsun o tarihler dışında yapamıyorsun ve elimde sadece sözleşme var. Vergi dairesine bildiri yapılmadığı için suçlu konumuna düşer miyim onu kestiremiyorum.

dusduru dusduru sizde fareli evinizi kiraya verenlerden misiniz eksi atıp gitmişsiniz?yorumumda sizi rahatsız eden ne olabilir başka bir şey aklıma gelmiyor
Hayır fareli ya da faresiz kirada evim yok :)

Sadece ev hakkında "fare" dışında hiç bir bilgi ve fikriniz olmadığı halde "it bağlasan durmaz" diyerek alakasizca ön yargılı olduğunuz ve bunun üzerinden de kendi evsahiplik güzellemenizi yaptığınız için hoşlanmadım diyeyim.

Bu kadar kötü niyetli olmanız hiç saglikli değil. Verdiğim cevabı bile umursamadan sarmaya başka kişi aramayın.
Ben mi kötü niyetliyim? Sebep? Fareli su kaçıran evimi kontrol etmeden kiraya veren ben miyim? İnsanlar 10 gün içinde tesisatınızı bozmuş olamaz değil mi? Verdiğiniz cevabı gördüm ve hamilesiniz diye fazla bir şey demiyorum.Kiracı değilim bu arada ama empati duygum körelmedi.Bu insanlar o kadar masraf yapıp coluklu çocuklu on günde niye kaçtı diye kafa yormak yerine paranın peşine düşen sizsiniz ama kötü niyetli benim öyle mi? tamam.

Hayır fareli ya da faresiz kirada evim yok :)

Sadece ev hakkında "fare" dışında hiç bir bilgi ve fikriniz olmadığı halde "it bağlasan durmaz" diyerek alakasizca ön yargılı olduğunuz ve bunun üzerinden de kendi evsahiplik güzellemenizi yaptığınız için hoşlanmadım diyeyim.
konuyu nasıl anladığımız çok önemli.ama tamam.

Ben mi kötü niyetliyim? Sebep? Fareli su kaçıran evimi kontrol etmeden kiraya veren ben miyim? İnsanlar 10 gün içinde tesisatınızı bozmuş olamaz değil mi? Verdiğiniz cevabı gördüm ve hamilesiniz diye fazla bir şey demiyorum.Kiracı değilim bu arada ama empati duygum körelmedi.Bu insanlar o kadar masraf yapıp coluklu çocuklu on günde niye kaçtı diye kafa yormak yerine paranın peşine düşen sizsiniz ama kötü niyetli benim öyle mi? tamam.
Su kaciran ev dediğin kendisini bulaşık makinesi ile ilgili çıktı evimle ilgili değil. Fareli dediğiniz hitabı asla kabul etmiyorum, 1 günde de girebilir fare eve benim bilgim dahilinde girerken sormadı fare bana dimi ama? 10 günde kaçmadilar hanım efendi, 45 gündür dairemde oturuyorlar. Kaldı ki gerekeni yapalım diye 3 gündür peşinde gezen biziz. Oturduğu daire kendi dairesi olsaydı, o zaman da mı aynı davranislari sergileyecekti? Efso ev sahibisiniz evet, efso kiracılarınız ve efso ev sahipleriniz olur bundan sonra ki hayatınızda umarım. Anladığınız dilden konuşamayacağım, bana ters. FARELİ SU KAÇIRAN EVİMİ. Empati duygunuzu herkese karşı kullanmanızı rica ediyorum. Konuma yorum yapmanızı istemiyorum, saygı çerçevesinde rica ediyorum. Cevap verdiğiniz takdirde, alamayacaksınız.

Fazla ses etme çıksınlar sonrada düzgün birine kiraya ver yani memura verirdim ben evim olsa mesela ama bodrum katta düzgün insan çıkar mı bilmem yani.insanlar kızabilir ama bu devirde gerçekten ne kiracının derdi çekiliyor ne ev sahibinin.bodrum katta hertürlü canlı olur yalan söylediklerini düşünmüyorum.insanlar yeni evli ve bodrum katta oturmak zorundalar üzüldüm cidden☹️kimse masraf yapıp yeni taşındığı evden ayrılmak istemez bence onlarında haklı olduğu yerler var sizinde evli evine köylü köyüne gitsin bu iş bitsin.

Lütfen evinizi kiraya vermeden önce içinde insan oturacağını bilerek ona göre hazırlayıp aklayıp paklayıp tamirlerini yaptırıp verin.İt bağlasan durmayacak evlerinizi böyle kakalarsanız çıkacaklar tabi. Bodrum kat üstelik akar kokar sıkıntılıdır. İki kat dikkat etmeniz gerekiyor. Kiracılar da keyfinden sizin evinizi kiralamıyor öyle sudan sebepten de çıkmaz kolay kolay.
İki tane kirada evim var yemin ederim kendi oturduğum evden kat be kat güzel ve konforlu ne masrafı çıkıyorsa karşılıyorum. Çünkü içinde insan yaşıyor.
Sarı sitede bunun gibi çok ev var
Ayy eve bak şöyle evlere de dunyanın kirasını istiyor ya ev sahipleri basınıza yıkıla diyesim geliyor. Biz hele doguda bir kaç eve dwnk geldik parkeler şişmiş kimi yer parke kimi yer beton kimi yer eski fayans derzleri kararmıs. Mutfak dolapları delme çakma raf dolap yok eski usul olur ya köyde dede nenelerimizin rafları onlardan gece lavobonun altında sumuklu bocekler geziyor cocuga su verirken tum bardakları elden gecirirdim ya gece sülük falan gwzdiyse içinde diye. Mutfak zemini betondu labonjn altından su akardı boruyu degiştirdik gene akıyor halının kenarları ıslanıyor.yatak odası hele heryerine eski kahverengi dolaplar olur ya dev boy ondan cakmıslar komple duvara sökülmüyorda o koyu bpgucu odada yatmak kakmak her sabah karamsar uyanırdım.Çok kotydı yaa ozaman 8 bin veriyorduk 3 ay dayanabildim okadr temizledim ama yani bazı evleri ne kadar temizlersen temizle yapısından malzemesinden dolayı yine de leş gibi gorunuyor. İnsanlık mı ya bu , bakıyorsun evine dedigin gibi iti baglasan durmaz ama girecek insandan tomarla kira istiyorsun...valla deprem bolgesinde 3+1 sıfır 3.kat guney cephe ve parkelerim en acık renk evi acık füme gri kapılar pencereler beyaz ve pimapen beyaz her ton evi ferah gosterir diye ozellikle hep beyaz agırlıklı secitim. Mutfak dolaplarım beyaz L mutfak ve ikeadan siyah kulplar taktırdım evyemi beyaz aldım kombimi bile dolap yaptırdım ki oturan kişi kombi goruntusunden rahatsız olmasın diye cunku ben hiç sevmiyorum heryerde boru boru goruntu. Ev tüm gun ısık alıyor ve hatay gini biyerde zaten hala yaz suanda daha yeni yeni tsort ustu gömlek giymeye basladık yine de aksamları dısarıda oturuluyor tğm yaz sıcaktan oturulmjyordu smdi tam dısarıda cay keyfi yapmalık bir hava var sırf bu yuzden balkona bambu cubuklar duvarı yaptım bohem bir goruntu olsun diye. Banyoya siyah cam kabin taktırdum sıfır yami zaten özellikle mutahit sordu hangi modelleri renkleri istiyorsunuz diye ozellikle beyaz olsjn abi yani ben dairem beyaz ferah olsun istiyorum dedim adam oyle tasarladı tüm binayı hosuma gitmeyen kısımları kendimve degiştirdim. Kiracım 1300 e oturuyordu ki tüm daireler 2 3e otururken en dusuk benim kiracım oturyodxu 5 ay oyle oturdu dedik zam yapalım. Konusalım aramızda ni baktım gece bana 2600 kira atmıs kendi kendine zam yapmıs iyi tamam kabul dedm o gece deprem oldu ev agır hasarlıydı ama adama parasını geri yolladım kirayı gönderip oturamadı canlarını zor kurtarmıslar zaten. Şimdi ben böyle bir eve okadar kira istemişken benm doguda yıkık dokuk evlere 8 bin 9 bin vermem hakmı ya valla benim agır hasarlı evim bile suan oturdugum dairelerden daha temiz duruyor 😊 he bu sadece doguda degil arada bir batıda ev kiralarına baksyım diyorum valla orda ev arayan insanlara acıdım ya giricen bide onca tadilat masraf yszık valla ev sahibi olarak az bi vicdanımız olsa. Temiz ev zaten insan kullanmaya kıyamaz cıkarken de temiz bırakır ama pis evi ne yaparsan yap adam olmaz ki temiz bırakıp cıksanda kötü gorunur

Merhabalar herkese. Kirada bir dairem var, Ekim 5 te yeni kiracı geçti. Geçtikten bir 10 - 15 gün sonra, mutfakta bir su sızıntısı fark etti. Bodrum daire, yağmur yağmıştı o gün. Beni arayıp dışardan yağmur suyu giriyor dedi. Bahsettigi su sızıntısı olan yer ile alakası yok. İmkanı yok, lavobonun ordan olabilir mi dedim, lavobo ıslak değil fırının altından geliyor dedi. Bulaşık makinesi olabilir mi diye diye konuşurken problem bulaşık makinesinden çıktı, bizlik bir şey değildi yani. Ama konuşurken o kadar emin ki makine olmadığından. Tamam bakalım makine değil ise sorumluluk bizde dedim, makine çıkınca konu kapandı. 2 gün önce akşam 11 buçukta beni arayıp evde fare var dedi, şansa bizde bir arkadasta misafirlikteyiz ve arkadaşımda zehirli fare yemi var. 10 dakikaya geliyoruz yem Atalım hemen dedim tamam deyip 5 dk sonra beni arayıp biz korktuk evden çıktık dedi. Yarın için sözleştik. Aynı gece 12 buçukta bir buyukleri beni arayıp 'siz bu evde fare vardı neden söylemediniz, giderden geliyor onu degistireceksiniz' şeklinde konuştu. Bu evde fare yoktu, kapan koyar fareyi yakalarız, evi ilaclatir gerekeni yaparız siz benimle bu şekilde konuşamazsınız dedim. Neyse kısa kesmek istiyorum ama uzun olacak hakkınızı helal edin. Ertesi gün evin hanımı esinin evde olduğunu söyledi, eşimde iş çıkışı gidip bakacakti eşim gitti ev kapı duvar telefonlara ulaşılamıyor. En son ulaştık, sarjlari bitmiş evden ayrılmışlar vs. Telefonda eşi eşime '2 tane vardı birini öldürdük, diğeri kaçtı' demiş. Bu sabah yine eşim arıyor eşini ne yaptınız ne yapılacak haber vermediniz diye çocukta biz bu evde oturamayiz daha eşim cok korktu demiş. Kapatmışlar telefonu. Şimdi benim yarın kira günüm, ayın 5 inde anahtar verdik ama maaş gününe göre ayın 15 i olarak kira alacağız diye konuştuk. Yani 10 gün içerden gidiyorlar, depozitodan 10 gün kafadan alacaklıyız. Kızla görüştüm az önce, ayın 5 ine kadar anahtar teslim edersiniz aksi takdirde yeni kira işler dedim ve 2 kere bana dedi ki akşam görüşelim yüz yüze. Evden çıkacakları kesin, akşam benimle ne görüşecek? Benim haklarım neler? Sözleşme yaptık evet ama vergi dairesine bildirimi 1 Mart 31 Mart arasi yapılıyor öncesinde yapılmıyor. Bu bizim için sorun teşkil eder mi?
Ters davranırlarsa, nasıl bir yol izlenecek? 8 aylık hamileyim, 3 gündür tansiyonla uğraşıyorum. Bazen iyi niyetli olmak beni çok yoruyor.. hakkınızı helal edin.
Bir yerde bir fare varsa orada en az 70 fare vardır. Toplu yaşayan hayvan onlar. Gidersen geliyorsa sıkıntı cidden değiştirin cözüm bulun yani. Çıkarsa çıksın kiracında ne var bunda gerilecek anlamadım. Kira işlemez gelecek aya. Aylık fiyat güne bölünür anahtar teslim ederken kaç gün kaldılarsa onu verirler. Abartmayın yani g9rmemişin evi olmuş modundasınız

Bir yerde bir fare varsa orada en az 70 fare vardır. Toplu yaşayan hayvan onlar. Gidersen geliyorsa sıkıntı cidden değiştirin cözüm bulun yani. Çıkarsa çıksın kiracında ne var bunda gerilecek anlamadım. Kira işlemez gelecek aya. Aylık fiyat güne bölünür anahtar teslim ederken kaç gün kaldılarsa onu verirler. Abartmayın yani g9rmemişin evi olmuş modundasınız
Baştan uyarmanız gerekti ayrıca. Yazık tekrar taşınmaları gerek. Evi de bir elden geçirin bakım yaptırın

X