Evde Fare var..

Vuslat93

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2019
212
79
Evimizde geçen hafta fare gördük. Mutfaktan geliyordu tekrar mutfağa döndü bizde ne yapsak diye düşünürken kartonun üstüne yapışkan sürdük 4 tane yakalandı mutfakta su giderinin altında. Tabi gördüğümüz gün mutfak kapısını kapattık izolabantla kapının her yerini kapattık diğer odalara gitmesin diye.. Balkon kapısından girip çıkıyoruz mutfağa tuzaklara gelen var mı diye, Mutfakta su giderinin orada boşluk vardı onu perşembe günü kapattık o güne kadar 4 tane yakaladık. Tam bitti derken dün 1 tane daha yapışmış aynı yerde acaba bu korkup saklandı mutfak tezgahının arkadasında diye düşündük yada girip çıktıkları yer mi var ama öyle olsa kapattıktan sonra 1 tane yakalandı sadece.. Fareler küçük fareler fındık faresi mi , ev faresi mi nedir bilmiyorum.. 3. Kattayız üstümüz çatı kat.. Kaç gündür bununla uğraşıyoruz moralimiz çok bozuldu evden soğuduk.. Ev yeni ev..

giderleri koktrol ettirmeniz lazım nerden çıkıyor ona göe kapattırılmalı çatıdan falan mı geliyo ay fae bu kafasının geçtiği her deliğe girer fare yemi oluyo eczanelerde etkili şişiriyor unla alçı karıştırp verebılırsınız çatlatır

giderleri koktrol ettirmeniz lazım nerden çıkıyor ona göe kapattırılmalı çatıdan falan mı geliyo ay fae bu kafasının geçtiği her deliğe girer fare yemi oluyo eczanelerde etkili şişiriyor unla alçı karıştırp verebılırsınız çatlatır
Bu pasta denilen şeylerden aldık baktık ısırmış bu da etki eder mi öldürür mü?

onu bilmiyorum bizim evde olacak akşam resmini çeker atarım sana hemen öldürüyor eczaneden edinmiştim
Çok sağolasın, bir an önce kurtuluruz inşallah eşim eve kamera sipariş etti biz evde olmadığımız vakit takip edelim diye artık ne yapacağımıza da şaşırdık

Çok sağolasın, bir an önce kurtuluruz inşallah eşim eve kamera sipariş etti biz evde olmadığımız vakit takip edelim diye artık ne yapacağımıza da şaşırdık
yem koyun çoçuk var mı aman dikkat edın varsa elinizi değdirmeyin asla ve özellikle bebek, çoçuk olan evde çokk dikkat edinn Allah korusun

Hollanda’da yaşayan biri olarak tecrübeli olduğum bir konu 😅
Deliklerin hepsini tespit edip oralara fare zehri koymanız gerekiyor öncelikle. Bu şekilde popülasyonu azaltırsınız.
Bir de nerelerdeki fare zehirleri yenmiş ona bakarak, nereden geldiklerini tam olarak tespit edebilirsiniz. İki hafta bu şekilde bekledikten sonra bütün delikleri kapatın. Kapatmak için bulaşık demiri kullanıyorlar burda, steelwool olarak da geçiyor.
Bir de eğer kapan kuracaksanız kapanlara temas etmeyin, insan kokusu olan kapana girmiyorlar, eldivenle yerleştirin.
Son çare kedi almak kedi olan eve de girmiyorlar, kokusundan kaçıyorlar.
Bir de bir kere eve giriş yolunu buldular mı o yolu hepsi buluyor birbirini takip edip. Lavanta yağı da sıkabilirsiniz giriş deliklerine ve yerleştirdiğiniz bulaşık demirleri üzerine o kokudan da kaçıyorlar.
Bir ekleme daha yapayım, açıkta yiyecek bırakmayın kokusuna geliyorlar. Köfte kokusuna da bayılıyorlar, benimkiler ne zaman köfte pişirsem o zaman meydana çıkıyorlar 😂

Son düzenleme:
Evet 2 buçuk yaşında kızım var. Sizin eve mi girmişti fare ? Bu buğdayı mtfak tezgahının altına falan atsak bize zararı olmaz demi
girmez olur mu defalarca kez benım evim alt katta ve sürekli heryerden çıkıyordu wc bahçe her bulduğu boşluktan çıkar inanamazsın yok size zararı olmaz ama kızınız agzına almasın iyice kapatın koydugunuz yerlerı çoçuk ne olur ne olmaz

Diğer dairelerde şimdilik yok yada farkedemediler bilmiyorum. Pencere açıktı üstümüz çatı oradan girmiş olabilir mi acaba
Sizdeki fare türü ne bilmiyorum ama bazıları tuvaletten de girebiliyor. Klozet ya da alaturka fark etmeden borulardan çıkabilir kolayca.

Evimizde geçen hafta fare gördük. Mutfaktan geliyordu tekrar mutfağa döndü bizde ne yapsak diye düşünürken kartonun üstüne yapışkan sürdük 4 tane yakalandı mutfakta su giderinin altında. Tabi gördüğümüz gün mutfak kapısını kapattık izolabantla kapının her yerini kapattık diğer odalara gitmesin diye.. Balkon kapısından girip çıkıyoruz mutfağa tuzaklara gelen var mı diye, Mutfakta su giderinin orada boşluk vardı onu perşembe günü kapattık o güne kadar 4 tane yakaladık. Tam bitti derken dün 1 tane daha yapışmış aynı yerde acaba bu korkup saklandı mutfak tezgahının arkadasında diye düşündük yada girip çıktıkları yer mi var ama öyle olsa kapattıktan sonra 1 tane yakalandı sadece.. Fareler küçük fareler fındık faresi mi , ev faresi mi nedir bilmiyorum.. 3. Kattayız üstümüz çatı kat.. Kaç gündür bununla uğraşıyoruz moralimiz çok bozuldu evden soğuduk.. Ev yeni ev..
Allah yardım etsin çok kötü bir durum , ben çok korkardım evde bile gezemezdim 😯

Diğer dairelerde şimdilik yok yada farkedemediler bilmiyorum. Pencere açıktı üstümüz çatı oradan girmiş olabilir mi acaba
Yani evinizden 5 taneye yakın fare cikmis siz de bu kadar varsa diğer yerlerde de vardır belli ki çok yavrulamis ilaç yaptırmamak için biz de yok diyebilirler tecrübe ile sabit,eski evimizde fare değil ama Hamam böceği çok vardı ilaç yaptırmamak için yok diyorlardı ki vardı sırf para çıkmasın diye.

X