Evde Fare var..

Yaa bize çok garip geliyordu anlattıkça.
Demek alışıyor insan.
Orada bu Türkiye'deki ilaçlardan yok mu fareler için onalrdan yapın çözüm olur belki.
Ama binalar eski o uuzden sürekli tekrar ediyordur.
Yani her türlü yöntemi deniyorum, bir süredir sorun yok gibi umarım olmaz bir daha.

Evimizde geçen hafta fare gördük. Mutfaktan geliyordu tekrar mutfağa döndü bizde ne yapsak diye düşünürken kartonun üstüne yapışkan sürdük 4 tane yakalandı mutfakta su giderinin altında. Tabi gördüğümüz gün mutfak kapısını kapattık izolabantla kapının her yerini kapattık diğer odalara gitmesin diye.. Balkon kapısından girip çıkıyoruz mutfağa tuzaklara gelen var mı diye, Mutfakta su giderinin orada boşluk vardı onu perşembe günü kapattık o güne kadar 4 tane yakaladık. Tam bitti derken dün 1 tane daha yapışmış aynı yerde acaba bu korkup saklandı mutfak tezgahının arkadasında diye düşündük yada girip çıktıkları yer mi var ama öyle olsa kapattıktan sonra 1 tane yakalandı sadece.. Fareler küçük fareler fındık faresi mi , ev faresi mi nedir bilmiyorum.. 3. Kattayız üstümüz çatı kat.. Kaç gündür bununla uğraşıyoruz moralimiz çok bozuldu evden soğuduk.. Ev yeni ev..
bunun için aranacak bir yer varmı bilmiyorum araştırın varsa eğer çağırın bence,aslında fare öyle zararsız fln gibi görünebilirde bir çok mikrobu üzerinde taşıyor,veba salgınını bile farelerin yaydığı söyleniyor,tuvalet,bodrum,banyo gibi yerlerde dolaştığı için pis yani,boyle tek tek yakalamayla olmaz mobilyaların,yatakların içine bile giriyor.

Zehir filan koymayın lütfen yazık hayvanlara😔
Çok acı çekiyorlar

Sonra bir yerde ölüyor aç kalıp onu yıyen kedi köpek kuş böcekler ölüyor

Bir kedi sahiplenin yada sokak kedileri varsa besleyın onların kokusuna gelmezler

Evimizde geçen hafta fare gördük. Mutfaktan geliyordu tekrar mutfağa döndü bizde ne yapsak diye düşünürken kartonun üstüne yapışkan sürdük 4 tane yakalandı mutfakta su giderinin altında. Tabi gördüğümüz gün mutfak kapısını kapattık izolabantla kapının her yerini kapattık diğer odalara gitmesin diye.. Balkon kapısından girip çıkıyoruz mutfağa tuzaklara gelen var mı diye, Mutfakta su giderinin orada boşluk vardı onu perşembe günü kapattık o güne kadar 4 tane yakaladık. Tam bitti derken dün 1 tane daha yapışmış aynı yerde acaba bu korkup saklandı mutfak tezgahının arkadasında diye düşündük yada girip çıktıkları yer mi var ama öyle olsa kapattıktan sonra 1 tane yakalandı sadece.. Fareler küçük fareler fındık faresi mi , ev faresi mi nedir bilmiyorum.. 3. Kattayız üstümüz çatı kat.. Kaç gündür bununla uğraşıyoruz moralimiz çok bozuldu evden soğuduk.. Ev yeni ev..
Çok zor maalesef,bizim de hobi bahçemizdeki eve giriyordu.Zaten bahçede geziyorlardı,girmezler diye umut ederken evde gördük.Ahşap ev kendine girecek bir yer buldular mutlaka.En son dış yalıtım yaptırdık tekrar 100 bin verip ,umudumuz kesilmesi artık bakıcaz.
Evde varsa mutlaka yapışkana düşüyor ,inan hiç tahmin etmeyeceğin bir yerden bile girmiş olabilir,her yere sığıyorlar.

Çatı kata ve boruma bu ilaçlardan attılar. Binanın altında da market var. Oranın deposuna mı geliyor acaba..
Olabilir bu mantikli.
Firin olan yerlerde de hamam böceği çok oluyor. Benim arkadaşım içinde fırını da olan bir marketin olduğu binada ev tutmuştu,hamam böceģi basmıştı evini.
Öte yandan mutlaka girdikleri bir yer var,çatıdan gelebileceğini sanmıyorum açıkcasi ben. Nasıl yürüsün insin. 1 katta değil 2 kat.
Giderlerinizi kontrol edin,su giderlerinin yanında boşluk varsa kapatın.

Evde kullanılmayan tuvalet varsa ordan gelmiş olabilirler. Kuzenimin evinde kocaman bir fare çıkmıştı üst kattaki tuvalet kullanılmıyormuş ordan gelmişti eve. İlaclatmaktan badka çare yok sizin durumunuzda.

Ev sizin mi kira mı? Kiraysa başka bir eve taşının bence, uğraşılmaz bu kadar fareyle. Emin olun çok daha fazlası vardır.

Aile kurmuşlar tek fare değildir

Olabilir bu mantikli.
Firin olan yerlerde de hamam böceği çok oluyor. Benim arkadaşım içinde fırını da olan bir marketin olduğu binada ev tutmuştu,hamam böceģi basmıştı evini.
Öte yandan mutlaka girdikleri bir yer var,çatıdan gelebileceğini sanmıyorum açıkcasi ben. Nasıl yürüsün insin. 1 katta değil 2 kat.
Giderlerinizi kontrol edin,su giderlerinin yanında boşluk varsa kapatın.
Mutfakta musluğun altında su gideri borusunun yanı boştu orayı alçıyla sıvadık oradan gelmiş olabilir mi

X