Evi satıp parayi faize yatırmak mantıklı mı?

Üç maaş deyip durmuşsunuz, toplamı 45 binmiş zaten. O bizim evde bir maaş, bu kadar tribe girmiyoruz. Paradan pek anlamadığınız ev satıp faize yatırma projenizden, 45 bini çok görmenizden belli aslında. İnsan çalışıp emek verip almadığı evi böyle çok kolay satabiliyor demek ki. Kocanız annesine kene gibi yapışmış. Üç kuruş emeklisi üzerinden planlar yaptığı yetmiyor gibi bir de evini satmaya çalışıyor. Evlerden ırak, böylesi evlat olsa sevilmez.

Eşiniz de gram akıl yok…
Eşiniz ne mezunu, ekonomiden anlamadığı ortada.
Mantığa bak evi satıyor parayı faize yatırıyor, kira ödüyor.
Siz ekonomi ile ilgili konuşulanlardan bi habersiniz sanırım.
Önümüzde cok zor günler bizleri bekliyor. Kira bile ödeyemezsiniz bi kaç sene de paranız buhar olunca.

3 milyon para değil ki iyi bir konumda ev bile alamazsınız.
Aman diyorum paradan anlamayan insanlar varliklarını satıp kafalarına göre bilmedikleri yatırım araçlarına vs vs gömmesin.

Bu piyasada ev satılır mı ?
Satıp bir de faize yatıracakmış hiç mi ekonomi bilmiyorsunuz ?
o para eriyip gider ev de alamazsınız.
Zaten ev de kayınvalideninmiş, kadının evi üzerinden nasıl böyle fütursuzca hesaplar yapıyorsunuz ?

Diğer yarısı da hapisteki kardeşinin. Ev 6 milyon olmadığına göre siz hesabınızı kitabınızı 1,5 milyon ile yapın
Yeminle evladında hayırlısı kadın daha ölmemiş 1 evi 2 küçücük maaşı var.
Bir evlat hayırsız hapiste….
Diğeri de evli karısı kadınlar kulübünde konu açıp akıl istiyor. Evi satalım yarısı kocamın diyor.
Parayı faize yatıracak.
Sanıyorlar ki faizler hep bu şekilde gidecek.
Farkında bile değil bu kadar faiz neden veriliyor aslinda verilmemesi gerek. Seçimden sonra kredi kartına taksitli satışları bile kaldırma planlanıyor…

Hayır yarın öbür gün bunlar karı koca anlaşamadı ayrıldı diyelim. Kadının evi gidecek, üllenin durumu perişan emekliler geçinemiyor.

3 maaş dedıgınızde bende sizde çalışıyorsunuz zannettım
Yok o bütceyle zaten zor gecınırsınız
Bırde evden olacaksınız
Bikac ay güzel yersiniz,ev fiyatları hala alıp başını gıtmeye devam ederse ben ne yaptım dersınız
Bence bu fıkrınızden vazgecın ..kaldıki ev başkasının..

Merhaba kızlar.Eşim evi satıp faize yatiralim, 3 Milyon a aylık 150-170 Bin veriyor kiraya çıkarız, kira 30.00 TL olsa bile bize dokunmaz bir yandan da borçları öderiz diyor.
Şimdi bizde durum şöyle, eve 3 maaş giriyor ev kendimizin. (daha dogrusu kaynanamın) Ama oara nereye gidiyor diye soracak olursanız biz de bilmiyoruz. Bu halimizle ay sonunu zor getiriyoruz. Bide bebek ve köpek de var. Her neyse dedigim gibi ev kaynanamın, 2 maaşı var. Hem kendi emeklisi hem eşinden kalan. Onun maaşinin 6 bin TL si krediye gidiyor evlenirken sadece yatak odasi takimi aldik ona rağmen o kadar borç oldu yeni bitecek. Başka bir mağazadan da kurutma mak, süpürge taksidi var toplam 2700 TL de orası. Evkur da var aylık 650 TL. Kizimin mama, bez aşı masrafları. Köpeğimizin aşı, mama masrafları haliyle şuan yerimizde sayıyoruz. Evin bize ait oldugunu ve 3 maaş girdigini duyan der ki siz 2 yılda nasil birikim yapamadiniz... Bu arada eşim belediyede temizlik görevlisi olarak çalışıyor yani toplam 45 bin mi ne para giriyor eve.
Konuyu çok saptirdim 😂 Şimdi eşimin fikrine gelecek olursak; Evi satıp parayi faize yatiralim kiraya çıkalım maaslarimizin ustune faiz parasi da var borclari kapatırız belki dükkan açarız elimiz bolasinda faizde duan 3 milyonla tekrar ev alırız diyor. Ben de tekrar ev alamazsak sap gibi ortada kalırız dedim annene sor onun evi dedim sizce bu iş mantikli mi eve gelen parayi da düşünürsek? Teşekkür ederim
Çıldırmışsınız.

Hayatımda bu kadar mantıksız şey duymadım 😲 Ev varken yok edeceksiniz aman yarabbi bir daha alamazsınız tabiki o para öyle kalacak ama evler değill 🤯

Bu bankalar neden bu kadar faiz veriyor farkında mısınız? Çünkü paranın değeri yok bu ne demek, her an herşey olabilir demek. Her an bi anda herşey uçabilir demek. Bunu sonra tekrar ana para ile ev alırız demenize istinaden diyorum o iş yaş. Bankalar havadan vermiyor o faizi emin olun. Derseniz ki aman biz geçinemiyoruz şuan geçinmemiz daha önemli, sonrasında ev almasakta olur yada elimize bir yerden güzel bir para geçecek üstüne katıp alırız hemen bir kaç aya, o zaman düşünün derim. Ama şuan evi satarsanız elinizdeki evden de olacaksınız. Nakitte kalmak bu dönemde maddi kayıp bence.

Ev satıp faizde para yemek sadece geçici mutluluklar aklınızı kullanın evinize sahip çıkın satmayın ilerde elinizde sıfır kalırsınız.konu da yeni degilmiş kim hortlatti 😂

Merhabalar, kesinlikle böyle birşey yapmayın. Faizlerin verdiği tutar oldukça mantıklı gelebilir lakin 1 yıl sonra evinizin değerinde başka bir ev asla alamazsınız. Paranız enflasyon karşısında eriyerek biter. Emek emek aldığınız evinizse uçup gider. Size şöyle bir örnek verecek olursam, evimi 2 yıl önce 700 bin tlye aldım, şuan ise evimin güncel değeri 4 milyon tl. Bu 700 bin tlyi faize koysaydım şuan asla 4 milyon etmeyecekti. Böyle bir hataya düşmeyin. Sevgiler

Konu bildigin şaka gibi.
Millet ev almak için uğraşır siz var olan evi satmak istiyorsunuz ki ev sizin de değil. Bu nasıl bir vicdan anlamadım.
Ayrica evinize üç maaş giriyormuş lakin siz calismiyorsunuz. İki maaş kayınvalidenin, ev de kayınvalidenin. Ee ne kalıyor geriye ? Üç maaş 45 bin ise grçekten nasıl geciniyorsunuz anlamadım. Artık bir maaşlarin bir tanesi 30 bin ve üzeri iki maaş 60 ediyor ve insanlar yine gecinemiyor.

Sakın satmayın. Ev temel ihtiyac. Kiraci olunca binbir turlu zorlukla karsilasacaksiniz.
45 bin lira size fazla geliyorsa, harcamanizdan kalan kismini yatirim yapin

X