Evimizdeki kötü ruh hali sonucu yaşananlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2016 yokluk senesiymiş 🥹 bizim de kedimiz hastalanıp ekstra 950 tl bir rakam çıkmıştı ki o zaman büyük para, kaynanamdan borç almıştık. Bir kere cebimde kısıtlı parayla kediyi veterinere götütüyordum yanlış minibüse binmişim yol parasının biri gitti. Kalan yolu karda yürüdüm ağlaya ağlaya. Hadi buna da gülün galpsizler 😐
Bizim de 2016 senesi iflas dönemimizdi.
O sene boynumdaki kolyemi bozdurup kızıma ayakkabı mont almıştım.
Boğazım düğümlendi.

Son düzenleme:
Diğer iş yerinden belki bir ısrar geri dön çağrısı bekledi onun hayal kırıklığını atamamıştır. Siz onu öven cümleler kurun mutlaka. Yemek konusu niye böyle sorun anlamadım yediyse yedi sürekli olan bir şey değil siz niye bunu ben seni düşünüyoruma bağlayıp tartışınız ki? Açken ikiniz de sinirli oluyorsanız iş çıkışı ufak bir kuru meyve falan yiyin öyle gidin eve . Yolda tartışma olmasın en azından. Ev için önerim hekim olduğum için yıllardır ayda 200 küsür saat çalışıyorum. Evde de telefonum susmaz . Acil hastaneye çağrılırım. Çok becerikli değilimdir yemek konusunda ancak buzlukta haşlanmış nohut ,fasülye , bamya ,köfte ... doludur. 10 dk sürüyor masayı kurmamız. Biraz o kısmı kolaylaştırın. Bu süreç geçici üzmeyin birbirinizi

Cok gecmis olsun canim hayat bu olur oyle seyler yeter ki sagliginiz yerinde olsun, her sey toparlanir uzmeyin kendinizi. Benim anladigim bu olaylarla ikinizin de enerjisi dusmus karalar baglayip duruyorsunuz. Bir silkelenin hayatta olumden baska her seyin bir cozumu, bir caresi vardir. Boyle zamanlarda birbirinize patlayip aglamak yerine cozum odakli olun. Birbirinize biraz daha ilimli olun. Umarim cabucak gecip gider butun olumsuzluklar🙏 kiyamam ya uzuldum boyle dagilmaniza :KK43:
Tesekkür ediyorum Allah razı olsun canım. İyi olmaya çalışıyoruz ben daha iyiyim yani hep şükrediyorum Allaha. Çalışabiliyoruz çok şükür herşey yolunda diyorum. Eşim sürekli düşünüp ne yapıcaz diyor. Tamamlayamadık 20 bini biryerden de olumsuz sonuç geldi kapandı tüm kapılar nolcak şimdi diyor. Saçmalama ne kapısı kapanması sorun yok desemde işsiz kaldığı dönemde kendisini suçluyor sanırım.
Dün ekmek alırken bende 100 lira kaldı ben vereyim sende nakit kalsın varsa lazım olur dedim. Olmuyor lazım ben harcamıyorum para dedi. Kendini kötü hissediyor.
Benim kayınvalidem bile çocuklar yok oraya buraya gitti ne sıkışması diye tepki göstermedi. 4 günlük villa rezervasyonu için 1 buçuk ay önce iptal edilmezse tamamını ödemek zorundaydık. Orda da dışarda bile yemedik. Annem birşeyler yaptı ben burdan kahvaltılık götürdüm alışverişe para harcamayalım diye.
Kaynanamda biliyor zor durumda olmasaydık yüzümüze yansımaz. Enerjim yok gülemiyorum gitmiyoruz biryere öyle kendi halimize kaldık. Kadın sağolsun harçlık atmış. Eşim de o kadar iyi geldiki param yoktu dedi. Evet çok şükür dolabımda köyden gelenler var. Evet çok şükür annem pazar yaptığında gel al benden kızım diyor çok şükür bakın ama şuan sıkıştık. Toparlanıcaz sıkıntı yok ben inanıyorum bu imtihanında var sebebi. Daha zor zamanlarda yaşadık ama eşim çalıştığı için kendiydeydi şimdi onun yüzündenmiş gibi oldu. Geçen ayda da diyordu ben girerim hemen zorda bırakmam bizi hallederiz diye ben de biliyorum diyordum. Ne oluyor bende bilmiyorum arabanın kapısına noldu birden bire. Ona bile kayınvalidem vereyim ben maaşı alınca dedi.
Bugün evdeyim ben ona sandviç yaptım teşekkür ederim hayatım diyip öpüp gitti. Allah hepimize sağlık sıhhat versin günces hepsi geçer. Teşekkür ediyorum. 🌸

Dalga geçiyor. Bana göre bu kötü bir kalp kusura bakmayın. Ben kimsenin acısıyla dalga geçmiyorum.
Icerisinde bulunduğunuz krizle değil, eşinizin ve sizin bu denli küçük bir kriz aninda takındığıniz tutum, girdiğiniz ruh hali insanlarda ironi etkisi yaptı.
Hani eşiniz çok buyuk bir zenginlik ve varidati yitirmiş olsa amenna
lakin siz; kendi eviniz, arabaniz, altin birikiminiz ve hala eve giren iki maaşa rağmen sanki sıfırı tüketmişsiniz gibi davraniyorsunuz.

Diğer iş yerinden belki bir ısrar geri dön çağrısı bekledi onun hayal kırıklığını atamamıştır. Siz onu öven cümleler kurun mutlaka. Yemek konusu niye böyle sorun anlamadım yediyse yedi sürekli olan bir şey değil siz niye bunu ben seni düşünüyoruma bağlayıp tartışınız ki? Açken ikiniz de sinirli oluyorsanız iş çıkışı ufak bir kuru meyve falan yiyin öyle gidin eve . Yolda tartışma olmasın en azından. Ev için önerim hekim olduğum için yıllardır ayda 200 küsür saat çalışıyorum. Evde de telefonum susmaz . Acil hastaneye çağrılırım. Çok becerikli değilimdir yemek konusunda ancak buzlukta haşlanmış nohut ,fasülye , bamya ,köfte ... doludur. 10 dk sürüyor masayı kurmamız. Biraz o kısmı kolaylaştırın. Bu süreç geçici üzmeyin birbirinizi
Teşekkür ediyorum. Kolaylıklar sizede.

Kanaryacım günaydın.

Eşine çok üzüldüm. İşi bırakması,üstüne beğenmediği işe girmesi bence depresyona girmesine neden olmuş.

Ama bir an önce toparlanması gerekiyor.

Geçim dünyası kolay değil.

Enerjim yok gitmiyoruz biryere öyle kendi halimize kaldık demişsiniz ya 2. bir tatile mi gidemiyorsunuz anlamadım ben 😒 daha nereye gidecektiniz beş gün villa tutmuşsunuz. Diğer konuda çok bişey harcamadık alışverişlerle 40’ı buldu derken şimdi bişey almadım evden götürdüm diyorsunuz. Tutarlı mı olsanız.

Ahh be güzelim bu kadar büyütücek ne var anlamadım? Eşinde hiç kriz yönetimi yok mu? Sadece bir ay işsiz kaldı diye ne bu öfke. Eviniz ve arabanız var. Alt katta KV var. Karnınızı doyurur, aç kalmazsınız. İki, üç ayda da biter borçlar. Üstelik iş bulmuş.

Biz Anadolu yakasında oturuyoruz Kartal civarı,. eşimin işi Avrupa da. Her gün bilmem kaç vesait, kaç saat ise gidiyor.ne bu aynalı körük olmazsa ben gelin gitmem edaları.

Bence biraz daha sakin olmayı deneyin. Hayat kısa kendinizi çözümü olan sorunlar için üzmeyin.
Ben büyütmüyorum eşim kötü etkilendi. Az önce mesaj atmış altınlarıda bozdurunca üstüne 10 bin eklersek sonraki aylar toparlarız diye. Yav adam bi sal beni hallederiz ama yok taktı o bi kere. Üst üstte gelince de böyle oldu.

Sanmıyorum, bence dümdüz kanaryanın alattığı gibi. Anasından kopmakla ya da kumarla ilgisi yok. Bu kadar sıkıştıkları için kendini affedemiyor, istifa sebebini sindiremiyor. Patronuna çok güveniyordu, kazancı da güzel sayılırdı, pirim benzeri ekstra kazançları falan vardı, rahat dönüyordu teker. Her yerden dengesi bozuldu. Geçici bir dönem ama üzgün adam. Hastalığı gibi mutsuzluğu da çekilmez oluyor erkek milletinin
Evet böyle. Gelen yorumlara inanamıyorum Zemheri. Kalplerimiz kararmış gerçekten. Tüm düzenimiz bozuldu.

Adam aslında aklı başında biri, eski konularından biliyoruz, kök ailesine para harcamayı fazla severdi, konu sahibi onun da önünü almayı başardı. Bu ajite hali belkide kendi fevriliğini sindiremediğindendir. Garip bir durum var gerçekten
Doğumgünüydü görümcemin geçen ay. Sana pahalı birşey alamam istedğin fazla işsssizim ben diyip almadı Zemheri. Hatta kardeşindir 50 lira için şey yapma istersen işe girceksin öderiz desemde gerek yok dedi.

Evet böyle. Gelen yorumlara inanamıyorum Zemheri. Kalplerimiz kararmış gerçekten. Tüm düzenimiz bozuldu.

Ay bayılıcam yemin ederim ne düzeniniz bozuldu aloooooooo noluyo ya!!!!!!!!!! Altı ay önce depremde insanlar hayatlarını kaybettiler hanımefendi kendinize gelin ya. Hem fiziken hem mecazen hayatı bitti insanların siz neden söz ediyorsunuz. Kilpliriniz kirirmiş ya yürü git banlanıcam sabah sabah. Gerçek bir musibet gelirse görürsünüz düzen bozulmasını.

Enerjim yok gitmiyoruz biryere öyle kendi halimize kaldık demişsiniz ya 2. bir tatile mi gidemiyorsunuz anlamadım ben 😒 daha nereye gidecektiniz beş gün villa tutmuşsunuz. Diğer konuda çok bişey harcamadık alışverişlerle 40’ı buldu derken şimdi bişey almadım evden götürdüm diyorsunuz. Tutarlı mı olsanız.
Evet çünkü yol parasıydı o tutar markete harcamadık. İşimiz gücümüz yok size yalan mı söyleyeceğiz hanımefendi ? Hala dalga geçiyorsunuz ben inanamıyorum bazılarınıza cidden. İnsanların halinden gram zerre anlamıyorsunuz. Acı acıdır anlıyor musunuz ? Empati duygunuz 0. Ne olursa olsun zor durumda olan zor durumdadır. Çok iyi maaş alıp kirası yükselince de insan zor duruma girebilir ekstra harcama çıkıncada. Ödemeler çoğalır iş değişikliği olur insanlar zor durumda olabilir siz nasıl insanlarsınız ya. Konuyu kapatıcam gidip başka insanlarla dalga geçebilirsiniz. 2 gram canımla sizle uğraşamayacağım. Yazık.

Neden aç geziyor onu anlamadım.Evden bi ekmek arası yapıp yanına alabilir.Toplu taşımayla işe gitmesini bile dert etmesi abartı geldi bana.İlk evlendiğimiz seneler eşim toplu taşımaya bile para vermemek için bisikletle gitmişti işe yani toplu taşıma bile lükstü bize.Yeni bir iş bulabilmiş şükretmesi gerekiyor Allah korusun insanlar ne sınavlardan geçiyor bu ne ki ?

Ay bayılıcam yemin ederim ne düzeniniz bozuldu aloooooooo noluyo ya!!!!!!!!!! Altı ay önce depremde insanlar hayatlarını kaybettiler hanımefendi kendinize gelin ya. Hem fiziken hem mecazen hayatı bitti insanların siz neden söz ediyorsunuz. Kilpliriniz kirirmiş ya yürü git banlanıcam sabah sabah.
Off evet ya

Evet çünkü yol parasıydı o tutar markete harcamadık. İşimiz gücümüz yok size yalan mı söyleyeceğiz hanımefendi ? Hala dalga geçiyorsunuz ben inanamıyorum bazılarınıza cidden. İnsanların halinden gram zerre anlamıyorsunuz. Acı acıdır anlıyor musunuz ? Empati duygunuz 0. Ne olursa olsun zor durumda olan zor durumdadır. Çok iyi maaş alıp kirası yükselince de insan zor duruma girebilir ekstra harcama çıkıncada. Ödemeler çoğalır iş değişikliği olur insanlar zor durumda olabilir siz nasıl insanlarsınız ya. Konuyu kapatıcam gidip başka insanlarla dalga geçebilirsiniz. 2 gram canımla sizle uğraşamayacağım. Yazık.

Size güzel güzel yazdık diğer konuda da çözüm beğenmiyorsunuz. Borcunuz karalar bağlanacak bir borç değil, sizi mutsuz edebilir ama siz buna acı diyorsunuz bu acı değil hanımefendi. Acı bambaşka bir şey egzajere etmeyin.

Ay bayılıcam yemin ederim ne düzeniniz bozuldu aloooooooo noluyo ya!!!!!!!!!! Altı ay önce depremde insanlar hayatlarını kaybettiler hanımefendi kendinize gelin ya. Hem fiziken hem mecazen hayatı bitti insanların siz neden söz ediyorsunuz. Kilpliriniz kirirmiş ya yürü git banlanıcam sabah sabah. Gerçek bir musibet gelirse görürsünüz düzen bozulmasını.
size noluyor hanımefendi ? Size ne oluyor ? Siz bi kendinize gelin. İnsanların acılarını karşılaştıramazsınız. Biz hala depremzedelere yardım gönderiyoruz sağlıkçıyım ben siz kendinizdemisin ? Onlara da diyin hadi ? Senin annen öldü ama senin baban sağğ kötü değil durumun diyin. Diğerlerine de aa seninde annen baban sağ çok iyisin diyin. Evi yıkılmayanada senin yıkılmadı şanslısın ağlama diyin. Siz ne sanıyorsunuz kendinizi? Acı acıdır. Hepimiz sınanıyoruz. Sizde öyle bir sınanırsınız ki size de aynı muameleyi yaparlar. Çok yazıkkkk.

Kanaryacım günaydın.

Eşine çok üzüldüm. İşi bırakması,üstüne beğenmediği işe girmesi bence depresyona girmesine neden olmuş.

Ama bir an önce toparlanması gerekiyor.

Geçim dünyası kolay değil.
Günaydın Lale abla teşekkür ederim. Halledicez inşallah. Erkek işte ekonomik olarak daha hassas oluyorlar. Bunada şükür 🩵

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X